Alfred Hitchcock Filmleri İstanbul Film Festivali’nde!

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Korku ve gerilim sinemasının unutulmaz efsanevi yönetmeni Alfred Hitchcock için, 39. İstanbul Film Festivali'nde ölümünün 40. yıldönümüne özel bir seçki düzenlenecek.

images

39. İstanbul Film Festivali, bu yıl 10-21 Nisan 2020 tarihlerinde düzenleniyor. Festivalde usta yönetmen Alfred Hitchcock’un yeniden restore edilmiş ve renkli olan 15 filmi gösterime girecek. İşte o filmler:
  • Gizli Teşkilat / North by Northwest (1959)
  • Kuşlar / The Birds (1963)
  • Ölüm Korkusu / Vertigo (1958)
  • Ölüm Kararı / Rope (1948)
  • Kapri Yıldızı / Under Capricorn (1949)
  • Cinayet Var / Dial M for Murder (3D) (1954)
  • Arka Pencere / Rear Window (1954)
  • Kelepçeli Âşık / To Catch A Thief (1955)
  • The Trouble with Harry (1955)
  • Tehlikeli Adam / The Man Who Knew Too Much (1956)
  • Hırsız Kız / Marnie (1964)
  • Esrar Perdesi / Torn Curtain (1966)
  • Topaz (1969)
  • Cinnet / Frenzy (1972)
  • Aile Oyunu / Family Plot (1976)
tumblr_pehe5hiC1w1r0kp4eo1_500.gif

Önümüzdeki aylarda satışa sunulacak biletler için hafta içi gündüz saatlerine 10 TL bilet ücreti belirlenirken öğrenciler için bu biletler 2 TL’den satışa sunulacak. Akşam seansları ve hafta sonu seansları ise 25 TL olacak.

images

İstanbul Film Festivali’nde filmler bu yıl Beyoğlu’nda Atlas Sineması, Beyoğlu Sineması, Pera Müzesi Oditoryumu, Nişantaşı’nda Cinemaximum City’s (Salon 7, Salon 3), Gayrettepe’de Cinemaximum Zorlu (Salon 8) ve Kadıköy’de Rexx Sineması ve Kadıköy Sineması olmak üzere 8 salonda gösterilecek.

Daha fazla bilgi için =>https://film.iksv.org/tr

• Beğendim
Reactions: MEnes

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Süper bir etkinlik ya. İnşallah biletler hemen bitmez ve salonlar bol bol olur.

North by Northwest'i izlemek istiyorum özellikle. İzlemediğim filmlerinden de 1-2 tane seçebilirim takvim uyarsa.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Süper bir etkinlik ya. İnşallah biletler hemen bitmez ve salonlar bol bol olur.

North by Northwest'i izlemek istiyorum özellikle. İzlemediğim filmlerinden de 1-2 tane seçebilirim takvim uyarsa.

The Birds’in de o kasvetli ortamı, kuş seslerini filan dev ekranda izlemek çok keyifli olacaktır eğer unutmazsam öncelik olarak o filmi kapacağım ben de. Vertigo ve Rear Window da çok iyi gider ama izlememiş olduğum filmlerden rastgele seçmek de iyi olabilir. :D

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
The Birds’in de o kasvetli ortamı, kuş seslerini filan dev ekranda izlemek çok keyifli olacaktır eğer unutmazsam öncelik olarak o filmi kapacağım ben de. Vertigo ve Rear Window da çok iyi gider ama izlememiş olduğum filmlerden rastgele seçmek de iyi olabilir. :D
Evet The Birds de olabilir ama benim önceliğim North by Northwest'in o efsane ötesi helikopter sahnesini büyük perdede görmek. :Z

Vertigo ve Rear Window ikişer kez izledim. İkincileri yakın zamanlardaydı. :( O nedenle onları eledim.

Tabii öğrenci olsam ve evim o civarlara yakın olsa (ve vize haftası falan olmasa tabii :D) tüm filmlere gitmeye bile kasabilirdim. Böyle fırsat her zaman gelmez. :(

• Beğendim

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Güzel etkinlik. Bakalım 1 2 film seçip gitmeyi deneyebilirim. Büyük ekranda üstadın filmlerini izlemek gerçekten şans olur şu dönemde. :D

• Beğendim