'Akrep' İçin Şok Çalıntı İddiası!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
akrep-dizisi-konusu-nedir-akrep-ne-zaman-13775057_4420_m.jpg

Star TV'nin geçtiğimiz ay ekran hayatına başlayan dizisi Akrep için şok iddia!

Yapımcılığını 1441 Productions'ın üstlendiği, başrollerini Evrim Alasya ve Demet Akbağ'ın paylaştığı yapımın Erkan Birgören imzalı senaryosunun, Şubat 2020'de yayımlanan 'Son Siyah' adlı romandan çalındığını iddia edildi. Kitabın yazarı Evrim Duyal'ın yaptığı açıklamada karakterler ve konudaki çok büyük benzerlikler dikkat çekiyor.

Akrep, yeni bölümüyle Cuma 20.00'de Star'da!

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,950
Puanı
710
Çok kaliteli diye övüyorlardı bana bide skandala bak sen:F

Tabi gerçeğini bilemem / umarım star gibi bir dizide böyle birşey olmaz

Son düzenleme:

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Madem alıyorsunuz Masumlar Apartmanı Kırmızı Oda gibi hakkını telifle alacaksınız. Tabi bu henüz iddia.

• Beğendim
Reactions: baron and EmreCan

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Şok oldum. :eek: Çok orijinal bir konusu yok zaten ama karakter ve olay örgüsünü izinsiz, telifsiz almak büyük ayıp.

Erkan Birgören sağdan soldan sahne aşırırdı (Twitter’da görüyordum böyle yazıyorlardı) ama bu kadarını beklemiyordum. Resmen skandal.

Ensesindeki dövmeye kadar çalmış adam. :F

Son düzenleme:

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Doğru ise üzücü ama ilgili şahsın konu üzerinden prim yapma derdide olabilir ama sonuç olarak hiç okunmayan bir eser bile olsa,sahibinden habersiz;"araklama" yapıldıysa üzücü ve nahoş bir durum.

• Beğendim
Reactions: Gizmen

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,603
Puanı
560
Basın açıklamasındaki kitabın konusunu okuyunca diziden çok kitabı merak ettim doğrusu bir ara okumak gerek ;)

Screenshot_8.png

“ÇÜNKÜ İNSANLIĞA, NASIL MUTLU OLUNMASI GEREKTİĞİ ÖGRETİLMEMİŞTİ…”

Bir sabah uyanacaksın!

Aynaya bakacak ve sahip olduklarının seni mutlu etmeye yetmediğini fark edeceksin!
Yeni arayışlara gireceksin. İşte o gün sen, Hedonik Adaptasyon tuzağına düşen o sıradan
insanlardan olacaksın!

SON SİYAH, hayatta değil kendine ait seçimlerle yaşayanlara ve bu seçimlerinin sorumluluklarını alabilenlere ithaf edildi.

Hazırsan başla!
Hayata ait seçimlerle kendine ait olanlar arasında bocalayan Tamer’i tanıyacaksın bu romanda.
Para gibi bir güce yönetirken eriştiği olağanüstü başarıyı, kendi varoluş sarsıntılarını yönetirken de gösterebilecek mi, göreceksin.

Affetmeyi başarabilmek için yaşayan Yelda, geçmişini öldürmeye çalışırken, kendi çıkmazlarınla yüzleştirecek seni. Sen de onun gibi, ruhsal evrimini tıkandığı noktada çözecek, önü açılan berrak bir akışı, geçmişine, şimdine ve geleceğine yazgılayacaksın.

Birine gerçekten güvenmenin bedelini ödeyecek kadar cesur musun, Sez’i tanırken öğreneceksin.
Mükemmeli arayan bir finans dâhisinin sanat dolu duygusal dünyasına, Korhan’ın sıra dışı hayatının ihtişamlı kapısından gireceksin.

Ve bu romanı okumayı bitirdiğinde kendine dönüp soracaksın;
KAZANDIĞIM ZAFERLER Mİ BÜYÜK, ÖDEDİĞİM BEDELLER Mİ?

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Bir şeyden uyarlama olduğunu düşünmüştüm ancak yabancı bir gerilim dizisinden uyarlama olduğunu düşünmüştüm. Yerli intihal olduğunu aklıma bile getirmedim.

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Şu anda şok oldum ama şu anlık net bir şey düşünmüyorum prim için de olabilir de Akrep'ten de prim yapmazlar bence. Bu ara kitabı bulursam mutlaka okumayı düşünüyorum en azından başını.

• Beğendim
Reactions: Carpe Diem

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,950
Puanı
710
  • Beğendim
Reactions: Gerekli24

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Çok orjinal bir konusu yok zaten fakat şayet böyle bir skandal varsa bu yapımcı firmanın ayıbıdır. Diğer bir ihtimal de durumun tamamen PR çalışması olabileceği söz konusu.

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Kitap Şubat ayında çıkmış, intihal için yeterli bir zaman. İntihal yapılıp yapılmadığını anlamak için kitapla ilgili sinopsis vermesi lazım :A

dizifilozofu

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
3
Puanı
4
Kitabın yazarı detaylarla anlatmış açıklamasında. Bu kadar olmaz. Neymiş bu Erkan Birgören ya. İntihalin bu kadarı da... Bildiğin komple almış her şeyi. Umarım adalet yerini bulur.