Ahmet Hakan 'Sen Çal Kapımı' Dizisinin Senaryosunu Eleştirdi!

Emre Ozansoy

Konu Editörü
26 Ağustos 2017
17,078
10,507
850
İstanbul
Gazeteci Ahmet Hakan, FOX'un 'Sen Çal Kapımı' dizisinin senaryosunu eleştirdi!Yapımcılığını MF Yapım'ın üstleneceği, yönetmen koltuğunda Ender Mıhlar'ın oturacağı, senaryosunu Ayşe Üner Kutlu'nun kaleme aldığı, müzikleri Aytekin Ataş'a ait olan, dizinin kadrosunda Hande Erçel, Kerem Bürsin Neslihan Yeldan, Evrim Doğan, Bige Önal, İsmail Ege Şaşmaz, Anıl İlter ve Melisa Döngel gibi isimlerin yer aldığı dizinin çekimleri çok yakında başlayacak.

Geçtiğimiz gün dizinin yayınlanan basın bülteni sonrası Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, senaryonun klişe olduğunu söyleyerek diziyi eleştirdi.

Hakan'ın köşesinde kaleme aldığı yazı ise şöyle:
Hande Erçel ile Kerem Bursin’in yeni dizisi gündemdeymiş. Dizide Hande Erçel fakir bir çiçekçi kızı, Kerem Bursin ise holding sahibinin oğlunu canlandırıyormuş. Hahahaha! Yeter be yeter!

Hayatımız olağanüstü karmaşıklaştı, bir sürü yan mevzularımız, ana mevzularımızı ezip geçiyor, yepyeni çatışma alanlarının içinde debelenip duruyoruz, el değmemiş gerilimlerin pençesinde inliyoruz, sosyal yapımızda kökten değişimler var... Fakat bunlar hâlâ... “Fakir kız/zengin oğlan” muhabbetindeler.

Ama çok geç değil... Bir parça özgünlük kaygısıyla hareket edilirse bu dizi şöyle kurtulabilir:

- Kerem çiçekçi olur, Hande de holdingci...
- Holdingci Hande, çiçekçi Kerem’e âşık olur.
- Çiçekçi Kerem’in anası, holdingci Hande’yi oğluna layık görmez... Olaylar gelişir falan...
'Sen Çal Kapımı' yakında FOX'ta!
 

Araf

Emekli
25 Temmuz 2011
28,655
10,241
1,060
Aydın
Ahmet Hakan'ın el atmadığı bir televizyon dünyası kalmıştı, şimdi tam oldu. Bir de dizi dünyasının klişeleri artık bunlar, genel olarak taşıyacaksın yazına, gündemde diye bir dizi üzerinde değil.
 

Özgür

Moderatör
28 Aralık 2011
21,264
17,496
1,059
Ahmet Hakan’ın karışmadığı bir bu konu kalmıştı. Acaba benzer konuya sahip diğer romantik komedi dizilerine bir şey diyor mu? En basitinden bu diziyle benzer konulu Kanal D dizisi Afili Aşk’a bir şey dedi mi. :)
 
  • Harika
Reactions: Angelica

Harunnn60

Süper Mod.
15 Eylül 2013
49,928
45,160
1,061
İstanbul
Siz Hürriyet'in başına geçtikten sonra gazete tiraj kaybetti. Cnn Türk 'ün hali ortada tepki almadığınız bir konu yok. Kanal D desen yılların ciddiyeti ve ağırlığı olan kanal gitmiş günü kurtarma derdinde..
 
  • Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy