Age of Empires 2 Seven Var mı?

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Aslında normal şartlarda soruyu "sevmeyen var mı" diye sormak gerekir ama forumda oyunlarla ilgili çok fazla kişi olmadığından böyle sormak durumundayım. :):)

Age of Empires serisinin ününü duymuşsunuzdur. Üstünden yıllar geçmiş olsa da hala oynanan efsane bir oyun ve bu efsaneliğin farkında olan yapımcılar son birkaç yıl içinde Age of Empires 2 HD adıyla oyunun grafiklerinde iyileştirmelerde bulundular.

Bilmeyenler için anlatacak olursam Age of Empires 2 bir strateji oyunu. Oyunun başında bir milleti seçiyorsunuz ve onu sıfırdan büyüterek güçlü hale getirmeye çalışıyorsunuz. Tabii güçlü hale geldikten sonra asıl amaç ise oyundaki diğer devletlere saldırarak oyundaki tüm evreni ele geçirmek. :)

Sorma nedenimi açıklayayım... Forumda multiplayer Age of Empires 2 etkinliği yapalım diyorum. Multiplayerı düzgün bir şekilde oynayabilmek için orijinal oyun olması gerekiyor ve Steam'in bugüne özel dev bir kampanyası var. @Cenation zaten almış, @GreatOttoman alacakmış galiba. Ben de alacağım ve eğer forumda ilgi olursa forumdan 3 kişiye oyunun orijinalini verebilirim. Eğer kendiniz almak isterseniz 4-5 TL bir şey oyunun kendisi. 4'lü alınca da 13 TL'ye geliyor. (Eğer kredi kartınız veya alabileceğiniz başka bir kart vs yoksa diye böyle bir teklif sunuyorum size. Yoksa zaten 5 TL bu oyun için hiçbir şey. :):))

Daha fazla uzatmayayım sonra okumuyorsunuz. Uzun lafın kısası online Age of Empires 2 HD etkinlikleri yapsak belli aralıklarla kimler katılmak ister?

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Benim efsane oyunumdur, yıllardır vazgeçilmezimdir bu oyun :D Lakin ki etkinliğe katılamam

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Oyunu almak için güzel sebep oldu aldım daha önce hiç oynamadım efsane olmasına rağmen strateji oyunlarından hep kaçmışımdır hayırlısı bakalım. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Age of Empires 3 olaydı daha iyiydi baya eskide kalmadı mı 2'si. :)
3 o kadar efsane olamadı ya çoğu kişi hala 2 oynuyor. 3'ün yerini tutabilecek başka strateji oyunları var ama 2'nin yerini tutabilecek bir şey yok.

Super Mario'nun da mesela çok daha gelişmişleri çıktı ama oynayan kişi hala eski ilk standart halini oynar. :):)

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,679
Puanı
1,061
3 o kadar efsane olamadı ya çoğu kişi hala 2 oynuyor. 3'ün yerini tutabilecek başka strateji oyunları var ama 2'nin yerini tutabilecek bir şey yok.

Super Mario'nun da mesela çok daha gelişmişleri çıktı ama oynayan kişi hala eski ilk standart halini oynar. :):)
Hadi ya bilmiyordum ama ben 3'ü daha çok sevmiştim hatırladığım kadarıyla. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Hadi ya bilmiyordum ama ben 3'ü daha çok sevmiştim hatırladığım kadarıyla. :)
Muhtemelen 3'ü daha önce oynamışsındır ya da 2'yi pek oynamadan 3'ü oynamışsındır. :)

Aslında 3 özellik olarak falan daha gelişmiş ama 2'nin sadeliği, oynanmasının çok kolay oluşu biraz daha özel kılıyor herhalde. Zaten AoE 2 eskide kalmış olsa adamlar gidip HD versiyonunu yeniden çıkarıp pazarlamazlardı. :D

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
@OzaN buna pişman olacağız sana diyim, boşuna ikna edildim bence. :(@GreatOttoman bile dedi bu grafikler ne .dsada

Ben 3'ü istiyorum- bundle alacağım o yüzden.

Age of Empires 2 isteyen varsa alıp hediye edebilirim. Ama fazla zamanımız yok seri yazın.