Acemi Askere Yapılan Eziyet Sosyal Medyada Gündem Oldu!

serhatt

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
62,549
Puanı
1,060
Kırklareli'nde çekildiği iddia edilen, acemi askere yapılan eziyet görüntüleri sosyal medyada gündem oldu!

Askerlik için görev yerine yeni gelen bir acemi er yatakhanede sıkıştırılıyor ve ere 'devrecilik' adı altında fiziki eziyet ediliyor.

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
Bunu o çocuğa yapanları Allah'a havale ediyorum ! Böyle tipler halen var maalesef!

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Maalesef gerçek hayatta it kopuk olanlar askerde böyle efelik yapıyorlar. Karşıdaki askerin hatası şu yapmıyom de dayak falan atamazlar kimse askerliğini uzatmak istemez.

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Eylül gibi gideceğim askerliği bedelli yapmaya karar verdim. Şu gibi tiplerle uğraşacağıma devlete parasını öder yaparım.

• Harika
Reactions: cokiyitvci

serhatt

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
62,549
Puanı
1,060
Twitter'da gündem olması bir işe yarar da gereken ceza verilir umarım. Allah'ından bulsun hepsi.

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
@xdragxx'in dediği gibi normal hayatta hiçbir halta yaramayan tipler bu tarz şeyleri yapınca kendilerini bir şey sanıyor.

Askerden 1 sene önce gelen biri olarak bu tarz kişilerle karşılaşmadım çok şükür. Ama bu tarz şeyler yapan kişileri duydum.

Olayın videoya çekilip sosyal medyada yayılması güzel olmuş. Bu eziyeti yapan çocuğun askerliği bitmez daha. :D

• Beğendim
Reactions: xdragxx

serhatt

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
62,549
Puanı
1,060
@xdragxx'in dediği gibi normal hayatta hiçbir halta yaramayan tipler bu tarz şeyleri yapınca kendilerini bir şey sanıyor.

Askerden 1 sene önce gelen biri olarak bu tarz kişilerle karşılaşmadım çok şükür. Ama bu tarz şeyler yapan kişileri duydum.

Olayın videoya çekilip sosyal medyada yayılması güzel olmuş. Bu eziyeti yapan çocuğun askerliği bitmez daha. :D
Ailesi görmez umarım diyeceğim de bu çağda mümkün değil. Kim ister evladının bu şekilde bir 6 ay geçirmesini.

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Askerlerden çekmedim pek ama komutanlardan bazen çektim. Başkası hata yapıyordu, cezasını tüm bölük çekiyordu. Yat, kalk, sürün. İstikamet sağınız, dağılın marş marş. :D Heyet be ne günlerdi. :D

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Kısa Dönem Askerlik yaptım..
Bizdede Kısa ve Uzun dönem arasında bir gerginlik olurdu...

Herzaman bir gerilim vardı... Uzun dönemler kendini koğuşun hakimi sanırdı... Enteresan bir dünya askerlik...Gitmeyen asla anlamaz ve bilemez..

Bu olay küçücük ibretlik bir olay... daha neler neler.. Bizlere laf edemezlerdi ama acemilere herşeyleri yaptırırlardı... git benim yerime nöbet tut,git yemeğimi getir,git şurdan şunu al,yatağımı topla...

Bu askerlikle bu devrecilik olayı hep oldu ve olacaktır.

Uzman çavuşlar Kısa dönemleri sevmezdi... Bir mahkeme olsa Direk onların üstleri olarak mahkemeye çıkacağımız için laf edemezlerdi ama birşey olduğunda hep uzun dönemleri kollarlardı...

Çok sorun yaşamadım ..birşekilde bitti askerlik..

Şanlıurfa Merkez.

Yukarıdaki yorumlar doğru dışarı hayatta 5 para etmez tipler işte.......

• Beğendim
Reactions: xdragxx and serhatt

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
Sırf huzursuzluk,tartışma çıkmasın diye çocuk ses çıkarmıyor,onlarda insafsızca yükleniyorlar.kanı beş para etmeyen bazı insanlar orda artistlik yapıyor.dışarda onların yüzüne bakan çıkmaz.insanlıktan nasip almamışlar.masum bir insanın huzurunu bozanlar Allahta onların huzurunuzu bozacaktır.

• Harika
Reactions: serhatt