A milli futbol takımımızın Euro 2024 elemelerindeki rakipleri belli oldu.
Almanya'da düzenlenecek olan Euro 2024 öncesinde oynanacak olan eleme maçlarında Türkiye D grubunda Hırvatistan, Galler, Letonya ve Ermenistan ile eşleşti.
Gruplarda ilk 2 sırayı alan takımlar euro 2024'e katılmaya hak kazanacak.
Diğer gruplardaki kura çekimi sonuçları ise şu şekilde gerçekleşti:
A GRUBU
İspanya - İskoçya - Norveç - Gürcistan - Kıbrıs Rum Kesimi
B GRUBU
Hollanda - Fransa - İrlanda - Yunanistan - Cebeli Tarık
C GRUBU
İtalya - İngiltere - Ukrayna - Kuzey Makedonya - Malta
D GRUBU
Hırvatistan - Galler - Ermenistan - TÜRKİYE - Letonya
E GRUBU
Polonya - Çekya - Arnavutluk - Faroe Adaları - Moldova
F GRUBU
Belçika - Avusturya - İsveç - Azerbaycan - Estonya
G GRUBU
Macaristan - Sırbistan - Karadağ - Bulgaristan - Litvanya
H GRUBU
Danimarka - Finlandiya - Slovenya - Kazakistan - Kuzey İrlanda - San Marino
I GRUBU
İsviçre - İsrail - Romanya - Kosova - Belarus - Andorra
J GRUBU
Portekiz - Bosna Hersek - İzlanda - Lüksemburg - Slovakya - Lihtenştayn
Almanya'da düzenlenecek olan Euro 2024 öncesinde oynanacak olan eleme maçlarında Türkiye D grubunda Hırvatistan, Galler, Letonya ve Ermenistan ile eşleşti.
Gruplarda ilk 2 sırayı alan takımlar euro 2024'e katılmaya hak kazanacak.
Diğer gruplardaki kura çekimi sonuçları ise şu şekilde gerçekleşti:
A GRUBU
İspanya - İskoçya - Norveç - Gürcistan - Kıbrıs Rum Kesimi
B GRUBU
Hollanda - Fransa - İrlanda - Yunanistan - Cebeli Tarık
C GRUBU
İtalya - İngiltere - Ukrayna - Kuzey Makedonya - Malta
D GRUBU
Hırvatistan - Galler - Ermenistan - TÜRKİYE - Letonya
E GRUBU
Polonya - Çekya - Arnavutluk - Faroe Adaları - Moldova
F GRUBU
Belçika - Avusturya - İsveç - Azerbaycan - Estonya
G GRUBU
Macaristan - Sırbistan - Karadağ - Bulgaristan - Litvanya
H GRUBU
Danimarka - Finlandiya - Slovenya - Kazakistan - Kuzey İrlanda - San Marino
I GRUBU
İsviçre - İsrail - Romanya - Kosova - Belarus - Andorra
J GRUBU
Portekiz - Bosna Hersek - İzlanda - Lüksemburg - Slovakya - Lihtenştayn