2019 A Beautiful Day in the Neighborhood - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
0924310.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

A Beautiful Day in the Neighborhood

Tür:
Biyografik, Dram
Yönetmen: Marielle Heller

Oyuncular:
Tom Hanks
Matthew Rhys
Chris Cooper

Filmin Özeti:
A Beautiful Day in the Neighborhood, Amerika’nın sevilen ünlülerinden Fred Rogers ve ödüllü gazeteci Tom Junod arasındaki arkadaşlığa odaklanıyor. Gerçek olaylara dayanan filmde alaycı gazeteci Junod, gönülsüzce Bay Rogers hakkında bir yazı yazmayı kabul eder ve ikili birbirini tanıdıkça gazetecinin hayata olan bakış açısı değişir.

Filmin Fragmanı:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yılın en özel filmlerinden biri. Gerçekten de insanda daha iyi bir insan olma isteği doğuracak güçte bir film. Filmi dün gece izledim ve bugün gün içerisinde sürekli filmden bazı şeyler aklıma geldi ve tepkilerimi değiştirdim. :) Tabii süper kahramanların rekor üstüne rekor kırdığı ortamda böyle güzellik dolu filmler yeterince değer görmeyecektir...

Tom Hanks yine harika, kariyerindeki Top 5'e girer. Ondan başkası kolay kolay bu rolü bu kadar etkili şekilde oynayamazmış.

Tam yorum: https://izleryazar.com/a-beautiful-day-in-the-neighborhood-2019/

8/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Fred Rogers ABD'de çok tanınıp sevilen biriymiş ama buralarda bilinmediği için onun insanlar üzerinde uyandırdığı etki bana pek geçmedi. Onun dışında da hikayenin klişe olduğunu ve başrol karakterlerini bile yeterince derinleştiremediğini düşünüyorum. Film kültürüm maalesef pek geniş olmamasına rağmen baba-oğul meseleleri beni bile sıktı. Fred Rogers'ın da ne olursa olsun o kadar harika bir insan olmasına pek ikna olamadım maalesef. Evet gerçekte de öyledir büyük ihtimalle ama gerçek de olsa kurmaca da olsa tamamen iyilik timsali bir karakteri izlemek zor. Kusurlarından laf arasında bahsedilmesine rağmen gösterilmemesi vs. de filme büyük zarar veriyor. Tom Hanks'in adaylığı da gereksiz bence. İyi ama sadece o kadar. Matthew Rhys'ın performansını daha çok beğendim. Verdiği mesajlar iyi olsa da filme sadece bu açıdan bakılamayacağı için memnun kalamadım.

4.5/10

• Olmamış
Reactions: bazinga

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Hiç diss atma sevmeyi çok isterdim. :( Ama değerlendirirken biraz fazla duygusal davranmışsın bence. :A @bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Fred Rogers ABD'de çok tanınıp sevilen biriymiş ama buralarda bilinmediği için onun insanlar üzerinde uyandırdığı etki bana pek geçmedi. Onun dışında da hikayenin klişe olduğunu ve başrol karakterlerini bile yeterince derinleştiremediğini düşünüyorum. Film kültürüm maalesef pek geniş olmamasına rağmen baba-oğul meseleleri beni bile sıktı. Fred Rogers'ın da ne olursa olsun o kadar harika bir insan olmasına pek ikna olamadım maalesef. Evet gerçekte de öyledir büyük ihtimalle ama gerçek de olsa kurmaca da olsa tamamen iyilik timsali bir karakteri izlemek zor. Kusurlarından laf arasında bahsedilmesine rağmen gösterilmemesi vs. de filme büyük zarar veriyor. Tom Hanks'in adaylığı da gereksiz bence. İyi ama sadece o kadar. Matthew Rhys'ın performansını daha çok beğendim. Verdiği mesajlar iyi olsa da filme sadece bu açıdan bakılamayacağı için memnun kalamadım.

4.5/10
Won't You Be My Neighbor? çok güzel bir belgeseldi. Fred Rogers olduğu gibi anlatılmış. Ne eksik ne fazla. İyilik timsali bir karakteri izlemek niye rahatsız ediyor?

Buradaki mesele baba-oğul meselesinden çok daha fazlası. Affedebilmenin ve başkalarının hayatlarına dokunabilmenin önemini etkili bir şekilde anlatmış.

Kötülüklerle dolu dünyada gerçekten daha fazla iyiliğe ihtiyacımız var ve ben iyiliği bu kadar yüceltip insanlara pompalayan çok az nitelikli film gördüm, bu da onlardan biri...

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Won't You Be My Neighbor? çok güzel bir belgeseldi. Fred Rogers olduğu gibi anlatılmış. Ne eksik ne fazla. İyilik timsali bir karakteri izlemek niye rahatsız ediyor?

Buradaki mesele baba-oğul meselesinden çok daha fazlası. Affedebilmenin ve başkalarının hayatlarına dokunabilmenin önemini etkili bir şekilde anlatmış.

Kötülüklerle dolu dünyada gerçekten daha fazla iyiliğe ihtiyacımız var ve ben iyiliği bu kadar yüceltip insanlara pompalayan çok az nitelikli film gördüm, bu da onlardan biri...
Rahatsız etmesinden ziyade arada kalmış geri karakterleri daha çok seviyorum ben. Sorun adamla ilgili de değil. Sadece herhangi birinin tamamen adeta peygamber kıvamında günahsız ve iyi kalpli olacağına ihtimal veremiyorum. Adamın gerçek kişiliğini bir kenara bırakıp film karakteri olarak düşündüğümde çok gerçekçi gelmedi maalesef. Verdiği mesajlar konusuna ben de katılıyorum ama senaryo tekdüze olduktan sonra o da fazla etkili olamıyor. Ama beğenmene saygı duyuyorum tabii ona lafım yok. :D