'Aşk 101' Hakkında Savcılık Kararını Verdi!

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,019
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Savcılık, Netflix'in yeni dizisi 'Aşk 101' hakkında kararını verdi!

netflix-ask-101-dizisi-ne-zaman-baslayacak-kubilay-aka-cevapladi.jpg

Yapımcılığını Ay Yapım'ın üstlendiği dizinin başrollerinde Kaan Urgancıoğlu, Pınar Deniz, Kubilay Aka, Alina Boz, Mert Yazıcıoğlu, İpek Yazıcı, Selahattin Paşalı, Bade İşçil ve Tuba Ünsal gibi isimlerin yer aldığı dizi hakkında 'eşcinselliğe özendiriyor' gerekçesiyle şikayet yapıldı.

Şikayet hakkında savcılık ise kararını verdi. Savcılık şikayeti 'Kişilerin özgür iradeleri kapsamında paralı ve üyelikle izlenebilen içeriklerin soruşturma konusu yapılamayacağı' gerekçesiyle kovuşturmaya yer yoktur kararı verdi

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,060
Dizide eşcinselliğin e'si yok keşke olsaydı. Ne kadar doğru demişler paralı platform, kim karışır.

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Gerçekten artık bu toplumun insanları için söyleyecek söz bulamıyorum. İşin aslını öğrenmeden sahte bir paylaşımla ayağa kalktılar, “dizide eşcinsel karakterler var hem de Ramazan’da yayınlanacak” algısıyla bir kez daha galeyana gelmeye hazır, sığ bir toplum olduğunu görmüş olduk.

Netflix açıklama yaptı ama bu sefer de süreler kısa sahnelerimiz RTÜK uyarısıyla kesildi diyen başka bir sığ toplum oluştu.

İşin ilginç yanı da dizide böyle bir karakter yok, haliyle karakterin kesilen sahnesi de yok. :F

Neyse ki şunu anlayabilmişler, özgür iradeyle izlenilen paralı bir platform. Artık salın bizi.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Bence bu sahte hesap diziye faydası oldu. Dizinin popülerliğini arttırdı. Hatta eşcinsellik var mı diye izleyen bile vardır.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Yalnız bu karar Netflix'in işine yarar. Bi sonra ki projede eşcinsel kesin olacak demek ki:A

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,270
Puanı
1,060
Birde o kararı veren savcıyı alnından öpesim geldi, hür idaremle kendi paramla aldığım içerik.... Ama bu ülkede, Para ile üye olunan Digitürkün içinde gene ekstra para ile alınan Erotik Kanalları bile ceza almıştı.... O yüzden çokda beyin yakmamak lazım

• Beğendim
Reactions: Forumdash

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Bizinm dinimizde eşcinsellik açık net şekilde soruyorum haramdır haram.
İyi o zaman herkes eş cinsel olsun
,savcılık kimin adına bunu normal görebiliyor ve bu kararı verebiliyor
? Yoksa zinayı serbest bırakanlar adına mı
?:mad::bağır:

Anayasa'nın 10. maddesinin birinci fıkrası şöyle der; “Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayrım gözetilmeksizin, Kanun önünde eşittir.”

Türkiye Laik bir ülkedir. Ülkemiz din ile yönetim şekli olan şeriat ile yönetilmiyor. Bu sebeple kararlar din ile bağdaştırılamaz.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,270
Puanı
1,060
Lütfen; Dinimizi bu konulara karıştırmayınız; her başınız sıkıştığında rica ediyorum DİN gibi çok hassas bir konuyu pelerin yapıp;arkasından yazmayınız. Rica ediyorum. @sinan1992 İyi Forumlar.

@Lovedram Öncelikle olarak dizide LGBT temasını geçtim;diyologda bile geçmiyordu.
İkinci olarak bir dizi izliyerek;bir kitap okuyarak;bir resim görerek Eşcinsel oluyorsan zaten sanırım temelde tercih taşlarının yerine oturmasında problem var demektir. İnsanların kendi tercihlerinidir cinsel yönelimleri yada duygusal ilişki kurmak istedikleri tür; o nedenle biraz daha geniş çerçeveden bakalım hayata... Hey,dostum Taksimde en yüksek binanın tepesine çık ve dünyayı izle.... İyi Forumlar.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,634
Puanı
1,060
Escinsel karakter olsa bile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun bu konuda herhangi bir müdahalesi söz konusu olamazdi zaten. Netflix uyduya bagli yayinlanan bir TV kanali degildir, her ay düzenli bir miktar sonucu izleyicisine dizi ve sinema sunan bir internet yayin platformudur. Madem cok ahlaklisiniz o zaman izlemeyin, kendi hür iradesiyle izleyenlere de engel olmayin. Baskalarinin tercihlerine ve isteklerine sirf sana uymuyor diye engel olmak da haramdir o zaman. :D

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,632
Puanı
1,060
Escinsel karakter olsa bile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun bu konuda herhangi bir müdahalesi söz konusu olamazdi zaten. Netflix uyduya bagli yayinlanan bir TV kanali degildir, her ay düzenli bir miktar sonucu izleyicisine dizi ve sinema sunan bir internet yayin platformudur. Madem cok ahlaklisiniz o zaman izlemeyin, kendi hür iradesiyle izleyenlere de engel olmayin. Baskalarinin tercihlerine ve isteklerine sirf sana uymuyor diye engel olmak da haramdir o zaman. :D
Vurdu gol oldu. :A

• Güldürdün
Reactions: kerem

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Anayasa'nın 10. maddesinin birinci fıkrası şöyle der; “Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayrım gözetilmeksizin, Kanun önünde eşittir.”

Türkiye Laik bir ülkedir. Ülkemiz din ile yönetim şekli olan şeriat ile yönetilmiyor. Bu sebeple kararlar din ile bağdaştırılamaz.
Baya güzel yazmışsın çok şey yazardım bende açıkçası ama neyse. Sadece kanunlara baksalar bile yeter aslında. :)

• Beğendim
Reactions: sokak sanati