Aşkın Alfabesi - 7. Bölüm

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061

7. BÖLÜM - Fâni Dünyada...
(Şehriban ve Hafize de kocalarının geldiğini fark etmiş ve şok olmuştur. Kocaları da onları görmüş ve hemen yanlarına gelmişlerdir.)

Galip: Merhaba hanımlar...
Şehriban: Aaa, Galip? Merhaba... Ne işin var burada?
Galip: Bizi bekliyormuşsunuz, kızlar söyledi...
Şehriban: (sessizce) Kızlar, yandınız siz!
Hafize: (Şehriban'a dönerek) Biz bekliyor muyduk?
Şehriban: Bekliyorduk tabii, geçin oturun karşımıza...
Servet: (sandalye alıp oturarak) Ben hala inanamıyorum, hani rüyadaysam biri uyandırsın beni...
Çiğdem: (gülerek) Hayır, rüya değil. Basbayağı gerçek işte. Ben bile şaşırdım, ama hanımlarınız farklı arayışlar peşinde demek ki...
Şehriban: (onun koluna vurup kulağına eğilerek) Biz kocalarımızı oyalarken siz de şu Ozan'a bir göz kulak olun... Hadi!
Çiğdem: Neyse, biz çifte kumruları yalnız bırakalım...

(Yerlerini Galip ile Servet'e veren Çiğdem ile Zerrin, yeni bir masa arayışına geçer. Bir süre sonra bir tane masa bulunur. Ancak orada sadece bir tane sandalye vardır. Zerrin başka bir sandalye ararken gözüne bir bebek sandalyesi ilişir. Çiğdem "Hayır" anlamında kafasını sallayıp dursa da artık çok geçtir.)

Zerrin: Ay, kız! (gülerek) Çok şey oldun bununla...
Çiğdem: Nasıl olmuşum Zerrin Abla? Söyle de hep beraber gülelim, utanma!
Zerrin: (gülmeye devam ederek) İstesem bile söyleyemem vallahi! Peşinde koştuğun parlaklar seni böyle bir görse...
Çiğdem: Bu gerçekten çok utanç verici bir durum... Gerçekten ama...
Zerrin: (kahkahalarla) Aşk engel tanımaz, katlanacaksın artık...
Çiğdem: (ciddiyetle) Tamam, Zerrin Abla! Yeter artık! Planımıza konsantre olalım...
Zerrin: Vallahi ben bu halde hiç konsantre olamıyorum... (gözlerindeki yaşları silerek) Ay kız, Allah da seni güldürsün...

(Zerrin gülmeye devam ederken Çiğdem ise ciddiyetini korumaya çalışmaktadır. Kamera ise o sırada gençlere geçer. İpek, Çiçek, Alper ve Barış hala şaşkınlık içerisinde Alican'a bakmaktadır. Derken çocuk koşmaya başlar.)

İpek: Kaçıyor! Yakalayalım hemen!

(Gençler koşmaya başlarken Alican telefonu eline alır.)

Alican: Beni yakalayın da göreyim!
Çiçek: Şimdi yaktım çıranı! Gel buraya!

(Çocuk salona gelir. Kaçmaya çalışırken İpek'in geldiğini görür. Diğer tarafında ise Çiçek'in ona yaklaştığını görür. Solunda Alper, arkasında da Barış vardır. Alican hızlıca aradan sıyrılır ve onu yakalamak isteyen dörtlü, kafalarını birbirine çarpar.)

Alper: (acıyla) Ne yapıyorsun elma şekerim?
İpek: (başını tutarak) Asıl sen ne yapıyorsun aşk silsilem?
Çiçek: (başını tutarak) Off, kafam çok acıyor!
Barış: Küçücük çocuk bizi ne hallere getirdi...

(Alican kahkaharla gençleri izlerken, dörtlü onu yakalamak için tekrar ayağa kalkıp takip etmeye başlarlar. Ancak Alican elinde telefonla odasına kaçar ve kapıyı kilitler. Gençler çaresizce onun odadan çıkmasını beklemeye başlarken kamera Nihal ile Fatih'e döner.)

Nihal: Ben lavaboya gideceğim... Birkaç dakika bekler misin beni?
Fatih: Beklerim tabii, sen bırakacak değilim...

(Genç adam etrafına bakınırken Zerrin ile Çiğdem'i, onun tam karşısında oturan Zerrin de Fatih'i görür ve hemen Çiğdem'e haber verir.)

Zerrin: Kız, bu Ozan'ın kankisi Fatih değil mi?
Çiğdem: "Kanki" ne demek? Zerrin Abla, ergen misin sen?
Zerrin: (eliyle bir yeri göstererek) Sadece şuraya bak...

(Çiğdem de arkasını döndüğünde Fatih'i görür. Fatih ise kendisini saklamak için çabalamaktadır. Çiğdem, Zerrin'in yardımıyla bebek sandalyesinden kalkar ve onun yanına doğru gider.)

Çiğdem: Fatih? Ne işin var burada?
Fatih: Aaa, Çiğdem? Hoşgeldin...
Çiğdem: Vallahi hiç de hoş bulmadım... Senin geldiğinden Ozan'ın haberi var mı?
Fatih: Yok, söyleme sakın...
Çiğdem: Ne söyleyeceğim be? Ben de gizli gizli geldim zaten... (eliyle Fatih'e Şehribanların masasını gösterir) Eğer sen beni söylersen, ben de seni söylerim...
Fatih: Maşallah, gelmişsiniz ailecek... Tamam, söylemem. Bu arada bebek sandalyesi çok yakışmış...

(Fatih gülmeye devam ederken Nihal de yanına gelir.)

Nihal: Hayrola, ne oldu? Niye gülüyorsun?
Fatih: Önemli bir şey değil. Neyse, sana bir şey söylemem lazım...
Nihal: Neymiş o? "Gece çok güzel geçti." saçmalıklarına falan girersen işimiz var...
Fatih: Vallahi ben de konuyu 1 saat kadar sonra oraya getirmeyi düşünüyordum... Hem sevmiyor musun bunu?
Nihal: Sevmediğimden değil, ama o kadar duydum ki bu lafı... Ve şu ana kadar çıktığım herkes ile yaşadığım tek güzel alan bu tür akşam yemekleriydi... (Fatih'in elini tutarak) Sen onlardan biri olmazsın herhalde Fatih, sana güveniyorum...

(Çift konuşmaya devam ederken kamera Şehribanlar'a geçer.)

Galip: Daha önce hiç kimse böyle bir ortamda sınanmadı...
Şehriban: Evet, 30-40 yıl sonra ilk defa...
Hafize: Vallahi eski günlerime döndüm... Mum ışığı, romantik müzik... Gerçi bu sefer çocuklarımız da var yanımızda. Ama eskiden böyle lüks yerler yoktu işte...
Servet: Yoktu tabii, eskiden giderdik böyle açık çay bahçelerine... Hem temiz havayı içimize çekerdik, hem de böyle konuşurduk naif naif. Ama her zaman olduğu gibi burada da tıkadılar bizi dört duvar arasına...
Şehriban: Bu mesajın için çok teşekkür ederim babacığım... Ama bizim bu ortama biraz romantizm getirmemiz lazım...
Galip: İlk olarak yemeğimizi yiyelim, bakarız ona sonra... Vallahi kurt gibi açım, önce işkembemizi dolduralım...

(Şehriban ile Hafize bir yandan kocalarını idare ederken, diğer yandan da göz ucuyla Ozan'a bakmaya çalışmaktadır. O sırada da kamera Deniz ve Ozan'a döner. Deniz'in telefonu çalar ve izin alarak masadan kalkar. Lavabonun önüne geçerek konuşmaya başlar.)

Deniz: Alo, anne? Ne oldu yine?
Zuhal: Yine başladık... İnsan bir "Nasılsın?" der, değil mi? Hemen öfleyip püflüyorsun...
Deniz: Yok, o yüzden öyle yapmadım. Neyse, ne oldu?
Zuhal: Hala bitmedi mi iş yemeğin?
Deniz: Anne, "iş yemeği" bu. İşin raconu böyle, gerekirse sabaha kadar oturacağız...
Zuhal: Peki, öyle olsun...
Deniz: Bana güvenmiyorsun yine, değil mi? Ya da ben söyleyeyim; bana güveniyorsun, ama çevreye güvenmiyorsun... Klasik anne lafı işte... Öff, anne! Bir kere de inansan bana! Hadi, görüşürüz sonra...

(Deniz telefonu kapatır kapatmaz annesini çok üzdüğünün farkına varır, ancak onun gönlünü almak için fazla zamanı yoktur. Genç kadın Ozan'ın masasına geçer. İkili sessizce oturmaya devam ederken kamera gençlere geri döner. İpek, Çiçek, Alper ve Barış, Alican'ı beklemeye devam etmektedir. Uzun bir süre sonra Alper çareyi başka bir odanın kapısındaki aynı model anahtarı almakla bulur.)

İpek: Tabii ya...
Çiçek: Nasıl düşünemedik bunu, kaç saattir bekliyoruz kapının önünde...
Barış: Aslan kardeşim benim...

(Alper anahtarla kapıyı yavaşça açar. Dörtlü, Alican'ın elinde telefon ile uyuyakaldığını görür. Alper ve Barış sessizce içeriye girer ve telefonu alır. Gençler yavaşça odadan çıkıp kapıyı kapatırken erkekler kızlarla yarın sözleşmek üzere evden çıkar. Herkes rahat bir nefes alır.)

- 3 SAAT SONRA -
(Aradan tam 3 saat geçmiştir. Deniz ve Ozan restorandan el ele çıkmıştır. İkili artık hayatlarında yepyeni bir sayfa açmıştır.)

Ozan Gerçekten çok güzel bir geceydi Deniz, teşekkür ederim...
Deniz: Ben de hiç unutmayacağım...
Ozan: Peki bu geceyi daha da unutulmaz kılacak bir şeye ne dersin?
Deniz: Çok hızlı gidiyoruz, bakıyorum...

(Deniz ve Ozan'ın dudakları birbirine tam değecekken Deniz'in anahtarı açık kalan çantasının içinden düşer. Deniz birkaç adım ileriye giden anahtarı almaya giderken pusuda bekleyen Enis ise arabasını çalıştırır ve hızlıca Ozan'a doğru sürer. Genç adam, arabanın farlarını gördüğünde ise artık çok geçtir. Araba büyük bir hızla Ozan'a çarpar. Bu sırada Deniz de her şeye tanık olur. Araba oradan hemen giderken Ozan ise kanlar içinde yere yığılır. Deniz, hemen onun yanına koşar.)

Deniz: (ağlamaklı bir sesle) Ozan? Ozan, iyi misin? Ozan, duy sesimi... Ozan, uyan lütfen! Ozan, aç gözlerini! Ozan, Ozaaaannn!!!
- 7. BÖLÜM SONU -

Bölümün hashtag'i: [HASHTAG]#unutulmayacakgece[/HASHTAG]

Son düzenleme:

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Bölümün sonu heyecanlı bir şekilde bitmiş haftaya reytingler artacaktır. :A Ozan ölürse dizi biteceği için ölmeyeceğini tahmin ediyorum. :D Güzel bölümdü bekliyoruz öbür haftayı. :)

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
@aserat54 çok güzel bir bölüm olmuş eğlenceli ve akıcıydı ;););)
hahaha bu arada bebek sandalyesinde oturduğum sahne süperdi o sandalyeye sığacak kadar formdayım çok şükür @cookies @gözlemci ve @xemrexxx çatlasınlar :F:F:F
Evet, orayı senin de komik bulacağını biliyordum. Yorumun için de teşekür ederim. Biraz geç cevap verdim, ama olsun. Ozan'ın trafik kazası geçirdi, sen hala diğerlerine hava atma peşindesin @Çiğdem-... :F

Bölümün sonu heyecanlı bir şekilde bitmiş haftaya reytingler artacaktır. :A Ozan ölürse dizi biteceği için ölmeyeceğini tahmin ediyorum. :D Güzel bölümdü bekliyoruz öbür haftayı. :)
Teşekkür ederim, herkes durağan bulmuştu geçen bölümü. Ben de elimden geldiği kadar hareketli yapmaya çalıştım. Reytingler bundan sonra artsın bir zahmet. Ozan'ın ölmeyeceği 5 kilometre öteden bile belli, ama ne olacağı belli olmaz. Devamı gelecek bölümde artık @Bully... :)

Billy Kane

Emekli
Reaksiyon puanı
17,835
Puanı
1,061
Çok beğendim akıcı geçti gelecek bölümde epey heyecanlı geçecek bekliyorum merakla, eline sağlık. :)

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Sen çatla patla,ben sana hiç bir zaman şişko demedim ki :X @Çiğdem-

@aserat54 çok güzel bir bölüm olmuş eğlenceli ve akıcıydı ;););)
hahaha bu arada bebek sandalyesinde oturduğum sahne süperdi o sandalyeye sığacak kadar formdayım çok şükür @cookies @gözlemci ve

Bu bölüm gene süperdi ,Alican yaptı yapacağını gene :A

Tahminim azda olsa tutmuş gibi ben Deniz'e çarpma niyetindeydim ama Ozan'a vurmuşum :A Vardır her işte bir kısmet demekki öyle düşünmüşüm :A Neyse ozan komalık olduğuna göre Deniz benimdir :D

Baştan sona kadar akıcı okunaklı bir bölüm olmuş keyifle okudum emeğine sağlık... :-)

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Sen çatla patla,ben sana hiç bir zaman şişko demedim ki :X @Çiğdem-

Bu bölüm gene süperdi ,Alican yaptı yapacağını gene :A

Tahminim azda olsa tutmuş gibi ben Deniz'e çarpma niyetindeydim ama Ozan'a vurmuşum :A Vardır her işte bir kısmet demekki öyle düşünmüşüm :A Neyse ozan komalık olduğuna göre Deniz benimdir :D

Baştan sona kadar akıcı okunaklı bir bölüm olmuş keyifle okudum emeğine sağlık... :-)
Teşekkür ederim yorumun için. "Çok yaklaştın" demiştim, tuttu. Ama Deniz öyle hemen senin olmayacak işte, daha beklemen lazım. Gençler de ayrı bir hikaye. Gelecek bölümde de onları birçok şey bekliyor olacak. Tekrar teşekkür ederim, gelecek bölüme de şimdiden beklerim yorumlarını... :)

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Teşekkür ederim yorumun için. "Çok yaklaştın" demiştim, tuttu. Ama Deniz öyle hemen senin olmayacak işte, daha beklemen lazım. Gençler de ayrı bir hikaye. Gelecek bölümde de onları birçok şey bekliyor olacak. Tekrar teşekkür ederim, gelecek bölüme de şimdiden beklerim yorumlarını... :)
Boşver benimle Deniz'i de gençler önemli ah Alican varya oo :D Dizi çok güzel ilerliyor haftayı bekliyorum bakalım...

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
@Çiğdem- 'in parlak heyecanı buradada devam etmiş.:F

Sonu güzel olmuş. Bende sevdim. Bu sezon arası değildi dimi.(b)

Bu arada o telefonda ne vardı.(b)Unuttum galiba.ss @aserat54