Aşı Bilgi Paylaşım Platformu 💉

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Saklamıyorum aslında pandemi başından beri kendi saçımı kendim kestiğimi söylemiştim çok kere. :A

Bankacılara da gelmesi an meselesi bence. Gelecek hafta size de gelir yüksek ihtimalle. Bu hafta ciddi hızlanma oldu ve hala epey boş gözüküyor randevular. :Z
Bakalım, Pandemi başladığından beri ara vermeden;insan ve para ile iç içe olan 200bin lik kesimi öncelikli yapmamalarına asla anlam veremedim............

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bakalım, Pandemi başladığından beri ara vermeden;insan ve para ile iç içe olan 200bin lik kesimi öncelikli yapmamalarına asla anlam veremedim............
Otobüs şoförlerine bile sıra yeni gelmiş. :)

Öncelik konularının ben de çok iyi ayarlanamadığını düşünüyorum. Tabii aşıların geç gelmeye başlaması da etken. Sizinkilerin lobileri yeterince kuvvetli değilmiş demek ki. Neyse ki bu haftaki gelişmeler çok umut verici. Muhtemelen bu ayın en son günleri de olsa 20 yaş üstü herkese randevu verecek şekilde ayarlamaya çalışacaklardır. En kötü 30 yaş üstü kesin gibi...

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Otobüs şoförlerine bile sıra yeni gelmiş. :)

Öncelik konularının ben de çok iyi ayarlanamadığını düşünüyorum. Tabii aşıların geç gelmeye başlaması da etken. Sizinkilerin lobileri yeterince kuvvetli değilmiş demek ki. Neyse ki bu haftaki gelişmeler çok umut verici. Muhtemelen bu ayın en son günleri de olsa 20 yaş üstü herkese randevu verecek şekilde ayarlamaya çalışacaklardır. En kötü 30 yaş üstü kesin gibi...
Bence gönüllük esasına göre olduğuna göre bu iş; serbest bırakmaları lazım; okadar aşılar ziyan oluyor diye ağlıyorlar; arka planda randevu sistemi kursun; yaş sınırı olmaksızın,randevusuna gelmeyenlere göre arka plandakilere mesaj gitsin.

Sana bir şey diyeyim mi; otob. şöf. bile kendi mekanlarına bir alanda sabit çalıştı.

Biz öyle değildik.

Bir konuda haklısın lobimiz zayıf kaldı :(

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bence gönüllük esasına göre olduğuna göre bu iş; serbest bırakmaları lazım; okadar aşılar ziyan oluyor diye ağlıyorlar; arka planda randevu sistemi kursun; yaş sınırı olmaksızın,randevusuna gelmeyenlere göre arka plandakilere mesaj gitsin.

Sana bir şey diyeyim mi; otob. şöf. bile kendi mekanlarına bir alanda sabit çalıştı.

Biz öyle değildik.

Bir konuda haklısın lobimiz zayıf kaldı :(
O ziyan olayı için randevu sistemi mantıklı gibi gözükse de baş etmesi zor. Mesela saat 19'daki randevuya gelmeyen adam için mesaj attılar size geldi sıra diye ama diyelim ki yarım saat geç geldi adam o zaman ne olacak? Mevcut durumda yarım saat, bir saat geç kalanlara tolerans tanıyorlar ve bence haklılar da.

Yakın zamanda herkese serbest hale geleceğini düşünüyorum zaten. Muhtemelen gelecek hafta da bu hafta gibi geçer ve azar azar 3-5 meslek grubuna daha açarlar ve sonra da herkese açılır.

Anladığım kadarıyla şu an tam kapasiteye destek vermeye hazır da değil çoğu sağlık birimi. Benim olduğum hastaneye yeni geldi aşı. Randevu sisteminde 12 aşı odası gözüküyordu ama sadece 2 aşı odası vardı ve ben gittiğimde onun da 1'i çalışıyordu, ciddi sayılabilecek sıra vardı...

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
O ziyan olayı için randevu sistemi mantıklı gibi gözükse de baş etmesi zor. Mesela saat 19'daki randevuya gelmeyen adam için mesaj attılar size geldi sıra diye ama diyelim ki yarım saat geç geldi adam o zaman ne olacak? Mevcut durumda yarım saat, bir saat geç kalanlara tolerans tanıyorlar ve bence haklılar da.

Yakın zamanda herkese serbest hale geleceğini düşünüyorum zaten. Muhtemelen gelecek hafta da bu hafta gibi geçer ve azar azar 3-5 meslek grubuna daha açarlar ve sonra da herkese açılır.

Anladığım kadarıyla şu an tam kapasiteye destek vermeye hazır da değil çoğu sağlık birimi. Benim olduğum hastaneye yeni geldi aşı. Randevu sisteminde 12 aşı odası gözüküyordu ama sadece 2 aşı odası vardı ve ben gittiğimde onun da 1'i çalışıyordu, ciddi sayılabilecek sıra vardı...
Sen nasılsın ?
Kolda ağrı, yanma var mı?

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
İyiyim çok şükür de kolda ağrı yapıyor cidden. Dün sıfır etkiydi, bu sabah daha uyanmadan kendini belli etti. Kolumu zor oynatıyorum ama olur o kadar. :)
Şifa olsun ; evet Biontech direk kasa yapıldığı için sanırım ciddi yanma ,ağrı olabiliyormuş.

Halen nasıl araya kaynadın anlamadım yaaa ; haydi bakalım antikorlu patron seni :Z :Z

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Saklamıyorum aslında pandemi başından beri kendi saçımı kendim kestiğimi söylemiştim çok kere. :A

Bankacılara da gelmesi an meselesi bence. Gelecek hafta size de gelir yüksek ihtimalle. Bu hafta ciddi hızlanma oldu ve hala epey boş gözüküyor randevular. :Z
Şu yaş sınırı veya kriter işlerini kaldırsınlar isteyen herkes vurulsun. Millet sırası geliyor ama vurulmak istemiyor diye biz boşuna sıra bekliyoruz. Vurulan vurulsun vurulmak istemeyenlere kısıtlamalar devam ettirilsin.

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Haydi bakalım, haberini bekliyoruz. Sen nasıl araya kaynadın :A :A @bazinga ile birşeyler çeviriyorsunuz ya bakalım :X:X:X:X

@Angelica Senin ablalar nasıl?
:D :D çok gizli bir şekilde ayarladık. vip aşı :D şaka bir yana benim aileme sıra geldi bende de epizodik ataksi hastalığı var onlara gelince ben de arada kaynadım.
------

Benim etkiler yavaş yavaş geliyor. Şimdi de epey halsizlik çöktü. Fazla sürmez inşallah...
şu an durumun nasıl ?

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,846
Puanı
1,060
Haydi bakalım, haberini bekliyoruz. Sen nasıl araya kaynadın :A :A @bazinga ile birşeyler çeviriyorsunuz ya bakalım :X:X:X:X

@Angelica Senin ablalar nasıl?

Ablam değil abim kızkardeşim ve abim ikiside çok şükür iyi bir sıkıntı çıkmadı :D
------

:D :D çok gizli bir şekilde ayarladık. vip aşı :D şaka bir yana benim aileme sıra geldi bende de epizodik ataksi hastalığı var onlara gelince ben de arada kaynadım.
------

şu an durumun nasıl ?

Geçmiş olsun canım benim

• Beğendim
Reactions: Gizmen

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,183
Puanı
1,060
Babam,hekim olduğu için sinovac annem ise biontech oldu.Babam'da hiç yan etkiye rastlamadık annem'de ise 1 2 gün halsizlik ve kol ağrısı oldu.Ben de ülseratif kolit hastası olduğum için 2 gün önce Biontech oldum, kol ağrısı dışında herhangi bir yan etkiye rastlamadım.
Branşı nedir?

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Benim etkiler yavaş yavaş geliyor. Şimdi de epey halsizlik çöktü. Fazla sürmez inşallah...
Bugün etkiler tamamen geçti gibi çok şükür. Sabah kolumda sızı az da olsa devam ediyordu şimdi tamamen gitti gibi. Yine de spor falan yapmayacağım tabii bugün.

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Ablam değil abim kızkardeşim ve abim ikiside çok şükür iyi bir sıkıntı çıkmadı :D
------

Geçmiş olsun canım benim
Herhangi birşey olmamasına sevindim, şifa olsun. Sen gene gözlemlerini yazarsın canım.
Aşı olmaya geldik şimdi 1 saat sonra ben aşı olacağım. Haber veririm. Çok sıra var 😩
Sıra olmasını iyi olarak yorumlamak lazım,insanların aşıya ilgisi önemli. Haber edersin hayırlısıyla olduğunda.
Bugün etkiler tamamen geçti gibi çok şükür. Sabah kolumda sızı az da olsa devam ediyordu şimdi tamamen gitti gibi. Yine de spor falan yapmayacağım tabii bugün.
Adına sevindim Ozancım.
Bol bol antikor olsun.

Pazartesi 40 yaş başlıyormuş ( 2 yaş kaldı bana ).

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Herhangi birşey olmamasına sevindim, şifa olsun. Sen gene gözlemlerini yazarsın canım.

Sıra olmasını iyi olarak yorumlamak lazım,insanların aşıya ilgisi önemli. Haber edersin hayırlısıyla olduğunda.

Adına sevindim Ozancım.
Bol bol antikor olsun.

Pazartesi 40 yaş başlıyormuş ( 2 yaş kaldı bana ).
Aşımı oldum şu an arabada bekliyorum hastane bahçesinde. Şimdilik bir sorun yok. Zaten baya benim yaşıtımda vardı. Ben de süreci anlatırım.