Aşı Bilgi Paylaşım Platformu 💉

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
asi-shutterstock-1_16_9_1620416494.jpg

Herkese Merhabalar;

Bu konu altında; ailesinde aşı olanlar yada kendisi aşı olanlar; deneyimlerini paylaşırsa birbirimize faydamız olacaktır;

Doğru bilgi paylaşımı ile sağlıklı deneyimler ve ileriye dönük tecrübe edinebiliriz diye düşünüyorum.

Ülkemizde Aşılama Yaşı 45 indiği bu dönemde ; yakın zamanda forum yaş ortalamasını yakalayacak gibi...

Konu hakkında ilk paylaşımı ben yapayım;

Annem ve Babam; Aile Hekiminde Sınovac oldular. 2 Doz oldular. İlk dozda bir problem olmadı; İkinci dozda Annemde gece üşüme; babamda ise baş ağrısı oldu. Onun dışında Allaha şükür bir sorunla karşılaşmadılar.Umarım Aşıları Şifa oluyordur.

Dün ise 1990 doğumlu şubeye geçici görevle gelen bir arkadaş oldu ; yaşa dikkat 1990 doğumlu; E Nabızda kontrol ederken biranda aşı randevusu açıldı,Kilo sorunu var ondan kaynaklı riskli gruba girdim galiba dedi; önceliği konusunda bilgisi yok.

Manisa Merkez Efendi Hastanesinde Biontech oldu; sadece kolunda uzun süre yanma ve acıma olduğunu belirtti. Onun dışında bir sorunum olmadı dedi.

Umarım aşı olan herkese şifa olur;bol bol antikor üretir

Sizlerde bu tarz bilgileri paylaşarak,belkide kafamızdaki soru işaretlerini bir nebze azaltabilir,aşı olanları okudukça dahada cesaretlenebiliriz.

İlginize şimdiden teşekkürler.

Not: Sorun olmaz ise konunun sabitlenmesini rica edeceğim.Teşekkürler.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ailem Biontech, yakın akrabaların çoğu Sinovac oldular. Kimsede bir problem olmadı çok şükür. Aşı olmak hepimiz için bir vatandaşlık görevi. Asılsız saçma komplo teorilerine kanmadan sırası gelen herkesin aşısını olması gerek. Bana gelmesini de merakla bekliyorum, gelir gelmez randevumu alıp olacağım inşallah...

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bizim burada farklı aşı kullanılmakta, 2 çeşit aşı uygulanmakta ve hangi hastane veya sağlık ocağında yaptığı değişkenlik gösteriyor. Ailemden biri çok kötü yan etki oldu. Haftalarca çekti ve acaba Corona mı diye şüphe edip test bile yaptık. İkinci dozuda aldı yaşadığı sorunu anlatmayı unuttu, biraz korktuk ama bu kez kısa süreli yan etki gösterdi. Bünyeye bağlı bir durum galiba çünkü başka bir yakınım ağır hastalıklar geçirmiş biri olmasına rağmen herhangi bir yan etki görmedi.
Türkiye'de kalan yaşlı akrabalarımız çok önceden oldular ve hiç bir sorun yaşamadılar.

Ege Bartu

Üye
Reaksiyon puanı
61
Puanı
39
Babam,hekim olduğu için sinovac annem ise biontech oldu.Babam'da hiç yan etkiye rastlamadık annem'de ise 1 2 gün halsizlik ve kol ağrısı oldu.Ben de ülseratif kolit hastası olduğum için 2 gün önce Biontech oldum, kol ağrısı dışında herhangi bir yan etkiye rastlamadım.

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,836
Puanı
1,060
Benim annem babam Sınovac aşı olmuşlardı çok şükür hiç bir sıkıntı olmadı yalnız bu aralar ikisininde tansiyonunda sorun var anneminki düşüyor babamın ki yüksek biraz abimler falan düşündük ki acaba aşıdanmı aşı olalıda 4 ay oldu galiba onu bir çözemedik işte bugün sağlık ocağına gitti kalp doktoruna görün demiş babama gideyim diyo bakalım onun dışında yarın kızkardeşim ingilizce öğretmeni o aşı olacak bakalım ne olacak

@The_Erinch abi konu için tşkler

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Annem ve babam iki doz Biontech aşısı oldular. İlk gece kollarında ağrı hariç hiç bir sıkıntı olmadı.

• Beğendim

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Yakın çevrede bir sıkıntı yok. Gerçi pek aşı olana da rastlamadım. Ancak annemin arkadaşlarından biri rahatsızlanmış, Biontech olunca eşi ile birlikte. Onun dışında net olumsuz diyeceğim biri yok.

• Beğendim

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,663
Puanı
410
Ailemden henüz aşı olan yok ama cevremden biri oldu Biontech aşısı kollarında ağrı olduğunu söylüyordu onun dışında sıkıntı yaşamamış
Bende konu için teşekkür ediyoru☺

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,775
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Babam, geçen hafta ikinci dozu oldu. İlk dozunda kolum ağrıyor demişti, ondan başka bir şey olmamıştı. Annem de geçen hafta ilk dozunu oldu, ona da kol ağrısından başka bir şey olmamıştı. Sanırım tüm Biontech olanlarda oluyor bu.

Bir yada iki ay önce de teyzem (Sinovac) olmuştu. Kol ağrısı ve ateş yükselmesi oldu. Ondan başka bir yan etki olmamıştı şükür.

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Anladığım kadarıyla gelen bilgilerde Biontechde kol ağrısı,yanma olduğu yönde.
Çok nadirde olsa yan etkilerde görüldüğü ortada her iki aşıdada.

• Beğendim
Reactions: Doğan

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Bugün ben de aşımı oldum çok şükür. Çok hafifti, şimdilik herhangi bir olumsuzluk yok, darısı başınıza. :Z
Vay Patron; Yoksa Berber misinde saklıyorsun bizden :A :A :A
------

Kardeşimde Sırasını aldı; Hayırlısı.

Tüm aile aşılanacak...

Bakalım biz bankacılara ne zaman sıra gelecek :bilmem:

• Güldürdün
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Vay Patron; Yoksa Berber misinde saklıyorsun bizden :A :A :A
------

Kardeşimde Sırasını aldı; Hayırlısı.

Tüm aile aşılanacak...

Bakalım biz bankacılara ne zaman sıra gelecek :bilmem:
Saklamıyorum aslında pandemi başından beri kendi saçımı kendim kestiğimi söylemiştim çok kere. :A

Bankacılara da gelmesi an meselesi bence. Gelecek hafta size de gelir yüksek ihtimalle. Bu hafta ciddi hızlanma oldu ve hala epey boş gözüküyor randevular. :Z

• Beğendim