AŞK-I EFSANE | Yeni Dizi

dizi kolik

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
DİZİ KOLİK
YAPIM

sunar;
ANA KARAKTERLER
Kral Daniel : Sırlarla dolu ülkenin Kralı. Son derece dürüst ve güvenilir. Verdiği sözü yerine getirir
Mary : Çocukluğu resmen yok olmuş, doğar doğmaz hayatın gerçekleriyle yüzyüze gelmiş 19 yaşında bir genç kızdır.
Prenses İsabella : Kralın kızı. Genel anlamda iyi bir kızdır ama bazen işine gelmediğinde içinden canavar çıkabiliyor.
Prens Norman : Ülkenin tüm kadınlarının hayran olduğu 22 yaşında bir genç. Aynı zamanda Kralın oğlu. Sarışın mavi gözlü uzun boylu bir delikanlı o.
James : Sarayın veziridir. Kendisi iki yüzlüdür. Kralla arası iyi iken Prens Norman ile arası kötüdür. Baba oğulu birbirine düşürüp tahtın başına geçme peşindedir.
Arthur : Marynin sevgilisi. O kadar yakışıklı olmasına rağmen o da sefalet içinde sürüklenip gitmektedir.
Kraliçe Elizabeth : Tüm saraydan o sorulur. Kralla aralarında hiçbir bağ kalmamıştı. O sadece soylu bir aileden geldiği için saraydan atılamamıştır.
Cedric : Normanın yardımcısı.
Lady Elise : Normanın sevgilisi. Ülkenin soylu bir ailesinin kızı. Ancak fazla haddini bilmez ve fazla şımarık.
Janet : Marynin kardeşi gibi sevdiği arkadaşı. Dedikodu yapmayı seven bir kız. Bu yüzden Mary ile sürekli küsüp barışırlar.
Madam Giselle : Sarayın terzisi.

AŞK-I EFSANE başlıyor...

Marynin annesi bugün öldü. Daha önce hiç şımartılmayan bir kızdı o. Çocukluğunu yaşamayan adeta doğduğu anda büyüyen bir kız. Yani hayatın zorluklarıyla erken tanışmıştı. Bu ölüm onu daha da sarsmıştı. Annesi aslında intihar etmişti ancak Mary bu durumu kaldıramaz diye annesinin su doldururken dereye düştüğü söylenmişti. Uçurumdan atladığı gerçeği adeta saklanmıştı. Bu olaydan sonra en büyük destekçisi sevgilisi Arthurdu. Ancak onunda elinden pek birşey gelmiyordu sevmek dışında. Marynin babası ise yıllar önce Mary çok küçükken terk etmişti evi. Marynin artık kimsesi yoktu. Küçücük ev artık ona çok büyük bir zindanı anımsatacaktı adeta...

2 günün ardından..

Tek başına aynı evde iki gün geçirdi Mary. İlk defa bu kadar yalnızdı. İki gündür hiç birşey yemiyordu. Zaten yiyecek birşeyde yoktu. Ev ilk defa bu kadar sessiz olmuştu. Aslında Arthurda onu yalnız bırakmak istemiyordu ama yalnız kalmayı Mary istiyordu. Janet da Marynin annesinin nasıl öldüğünü bilmiyordu. Ancak o gün annesi komşularla konuşurken bir şekilde öğrendi bu gerçeği. Janet bunun Marynin bilmesi gerektiğini düşündü dakikalarca. Çünkü o dedikoducu kız zamanla adeta yarışıyor. Ondan başkası verirse o haberi üzüntüden bi kaç hafta eve tıkıyordu kendini. Hemen Marynin evine doğru yola çıkar Janet. Duyduklarına öyle şaşırmış olmalı ki rengi atmıştı adeta. Marynin kapısını çaldı ancak Mary açmamakta ısrarlıdır.

Janet : Mary hemen aç şu kapıyı.. Böyle yapma.. Bizide üzüyorsun.. Hem bak sana çok önemli şeyler dicem..
Mary : Git başımdan Janet.. Benim derdim bana yeter..
Janet : Annenle ilgili ama..
Mary : Ne?

Hemen ayağa kalkar ve kapıyı açar.

Mary : Neymiş o?
Janet : Şey.. Ya aslında..
Mary : Söyliceksen adam akıllı söyle şunu Janet.
Janet :Ya senin annen aslında bilerek ölmüş Mary.. Yani..

Mary kızgın bir şekilde cevap verir.

Mary : Ne saçmalıyorsun sen?
Janet : Biliyorum çok acı birşey ama annen intihar etmiş Mary..
Mary : Hayır.. Olamaz... Yalan söylüyosun.. Benim annem su doldururken düşmüş dereye..
Janet : Annen intihar etmiş işte Mary.. Bana inanmıyo musun? Yani uçurumdan atlamış işte..

Mary hızla kapıyı kapatır.

Mary : Hayır.. Hayır... Hayır...

Saat akşam sekiz gibidir..

Arthur Maryi merak edip evine gider. Kapıyı çalar ancak açan olmaz. Evin ışıklarınında yanmadığını görünce Janeta gittiğini düşünerek soluğu Janetin evinde alır. Arthur Marynin evde olmadığını söyleyince Janetın tepkisi şaşkınlık içinde olur.

Janet : Yoksa Mary intihar mı etti?

DEVAMI 2. BÖLÜMDE

Son düzenleme:

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,284
Puanı
1,060
Okudum, güzel olmuş, beğendim :) Karakterler ve olayları diziye oturtmuşsun bence. :)

Mary ölmez bence :D Çünkü baş rol :D

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Bende beğendim 2.bölümde diğer karakterlerde ortaya çıkacak heralde :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
okudum birinci bölüm çok güzel olmuş akıcı bir anlatımı var ..ikinci bölümü merakla bekliyorum

not: yazım yanlışları var dilbilgisi kurallarına uyarsan muhteşem olur....

dizi kolik

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
okudum birinci bölüm çok güzel olmuş akıcı bir anlatımı var ..ikinci bölümü merakla bekliyorum

not: yazım yanlışları var dilbilgisi kurallarına uyarsan muhteşem olur....

yazım yanlışları değilde benim klavyemde şu F1 F2 filan yazıyo ya.. onun altındaki tuşlar çalışmıyo... yani noktalama işaretinde bi tek soru işareti yapabiliyorum diğer işaretleri de malesef internneten bularak yapıyorum ama bu bi dizi sonuçta.. yani bir sürü cümle var... o yüzden malesef noktalamaya pek dikkat etmedim.. dizi hakkında söylediğin diğer sözler için teşekkür ederim.. diğer bölüm pazartesi günü... unutma... :F

İşim vardı onu halletmek için 10 dk. dedim :D

Doğru olanı yapmışsın bence :D

hmm yani her bölüm ayrı bi merak içinde kıvrancaksınız.. desenize yandık.. :F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
dizikolik ufak bir eleştiri yaptım hemen klavyeye bağladın:))

(Kraliçe Elizabeth : Tüm saraydan o sorulurdu.)

bu cümledeki hata klavyeden kaynaklanmıyor sanırım:)))

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,284
Puanı
1,060
Bir de dizinin başlığını yazarken Aşk-ı Efsane 1. Bölüm şeklinde yapabilirdin :)

dizi kolik

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
dizikolik ufak bir eleştiri yaptım hemen klavyeye bağladın:))

(Kraliçe Elizabeth : Tüm saraydan o sorulurdu.)

bu cümledeki hata klavyeden kaynaklanmıyor sanırım:)))
o cümlenin neresi hatalı ki? :F pardon ya du ekini koymamam lazımdı ama koymuşum yanlışlıkla neyse düzeltirim ben onu :D ayrıca gerçekten klavyedeki bahsettiğim tuşlar çalışmıyo.. yakında hepten bozulursa şaşırmayın...F