95. Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu! 🏆

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
ADAMLAR KAZANDI... Yapacak bir şey yok saygı duyuyoruz... Everything Everywhere All At Once Parasite'ten sonra Oscar alan bir diğer Çekik eseri oldu... Helal olsun...

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
En iyi Yardımcı Erkek oyuncu hadi neysede, en iyi yardımcı kadın ödülünü hak edecek başka kimse yok muydu :A
Bu sene çok az film izledim, en azından oscar filmini izlemişim. Çok hoşnut olmadım bu sonuçlardan :A

Enes seni tebrik ederim, sonucunu bildiğin bir gece için uykunu bölmedin @Sherlock
Enes sanada diyecek bir şey yok, pişman olmuşsun üzüldüm :A
Boşa mı kalktık acaba gecenin bu saatinde...

• Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: soo and MEnes

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
And The Oscar goes to....

netflix target GIF

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
KATEGORİKAZANACAKKAZANMALI
En İyi FilmEverything Everywhere All at OnceEverything Everywhere All at Once
En İyi YönetmenDaniel Kwan & Daniel ScheinertDaniel Kwan & Daniel Scheinert
En İyi Erkek OyuncuBrendan FraserBrendan Fraser
En İyi Kadın OyuncuMichelle YeohMichelle Yeoh
En İyi Yardımcı Erkek OyuncuKe Huy QuanBarry Keoghan
En İyi Yardımcı Kadın OyuncuJamie Lee CurtisKerry Condon
En İyi Özgün SenaryoThe Banshees of InisherinThe Banshees of Inisherin
En İyi Uyarlama SenaryoWomen TalkingAll Quiet on the Western Front
En İyi KurguEverything Everywhere All at OnceEverything Everywhere All at Once
En İyi Görüntü YönetimiAll Quiet on the Western FrontAll Quiet on the Western Front
En İyi Özgün MüzikAll Quiet on the Western FrontAll Quiet on the Western Front
En İyi Özgün Şarkı"Naatu Naatu" (RRR)"Naatu Nattu" (RRR)
En İyi Prodüksiyon TasarımıBabylonBabylon
En İyi Kostüm TasarımıElvisElvis
En İyi Makyaj & Saç TasarımıElvisElvis
En İyi Görsel EfektAvatar: The Way of WaterAvatar: The Way of Water
En İyi SesTop Gun: MaverickTop Gun: Maverick
En İyi AnimasyonPinocchioPinocchio
Yabancı Dilde En İyi FilmAll Quiet on the Western FrontAll Quiet on the Western Front
15/19 yapmışım. Orijinal senaryo, prodüksiyon, kostüm ve makyajı bilemedik. Kazananlardan dolayı mutluyum. Son yılların içime en çok sinen töreni oldu.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Bütün gece uyumadığıma değdi. :A Seninle de güzel muhabbet ettik, eşlik ettiğin için teşekkürler. :Z
Rica ederim ben de keyif aldım, kimse olmasa böyle keyifli olmazdı... Ben de geçen sene uyanmamıştım, Oscar'a uyanmayı özlemişim doğrusu. :A
------

En iyi Yardımcı Erkek oyuncu hadi neysede, en iyi yardımcı kadın ödülünü hak edecek başka kimse yok muydu :A
Bu sene çok az film izledim, en azından oscar filmini izlemişim. Çok hoşnut olmadım bu sonuçlardan :A

Enes seni tebrik ederim, sonucunu bildiğin bir gece için uykunu bölmedin @Sherlock
Enes sanada diyecek bir şey yok, pişman olmuşsun üzüldüm :A
Olsun Oscar'a uyanmayı özlemiştim, bu sene her türlü uyanacaktım o kadar film izledim sonuçta. :A Mutlu olmasam da en azından o aksiyonu ve goygoyları izlemeyi özlemişim. :A Jimmy Kimmel iyi güldürdü bir çok yerde. Onun dışında törene Elisabeth Banks'la birlikte gelen Ayı komikti... :A Banshees'deki Eşek falan da geldi, sağlam güldüğüm yerler oldu. :A Tören genel olarak keyifliydi, hoşlanmadığım dağıtılan ödüller olsa da... :A

• Harika
  • Güldürdün
Reactions: Aserat and Dosi

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Uzun zamandır denk geldiğimiz en sürprizden uzak Oscar’ı geride bıraktık, izlememe kararımın doğruluğu mutluluk verdi. :A

Everything Everywhere All At Once son yılların en overrated filmi maalesef. İzlerken son derece keyif aldım, başarılı da bir film olduğunu düşünüyorum ama bu kadar ödül alacak kadar da değil. Geçtiğimiz sene yaşanan CODA sürprizi sonrası ufak bir umudum vardı ama Oscar’ın süpriz faktörü tamamen yok olmuş bu sene. Hiçbir kategoride sürpriz yok bence.

The Banshees of Inisherin, Elvis, The Fabelmans, Tar ve Triangle of Sadness sıfır çeken filmler oldular. En İyi Senaryo, En İyi Kadın Oyuncu gibi kategorilerde Everything Everywhere All At Once’tan daha çok hak ediyordu bence buradaki filmler ödülü.

The Whale’ın En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı ödülü alması, filmin başrolü Brendan Fraser’ın En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alması gecenin mutluluk verici yanlarından olmuş. Son yılların en hak edilen ödüllerinden kesinlikle.

Diğer overrated filmimiz All Quiet on the Western Front’un da 4 dalda Oscar alması gecenin bir diğer skandalı. En İyi Film Müziği ödülünü Babylon’un alamamış olmasının bana göre mantıklı bir açıklaması yok. Savaş filmleri konusunda zirveyi 1917’de gördük, rica ediyorum artık savaş filmi çekmeyin. Çekecekseniz de özgün yanları olsun, All Quiet on the Western Front teknik anlamda başarılı bir film de yeni veya ilgi çekici hiçbir şey sunmuyor.

En İyi Animasyon, En İyi Belgesel, En İyi Görsel Efekt ve En İyi Ses de gecenin isabetli seçimlerinden olmuş.

Anladığım kadarıyla hazır elimizde ABD dışındaki, farklı ülkelerden eserlere ve vatandaşlarına ödül verme şansımız var, bunu sonuna kadar kullanalım demişler. Akademi eline geçen fırsatı sonuna kadar kullanmış. Böyle olunca da ortaya en sürprizden uzak, en sönük Oscar törenlerinden biri ortaya çıkmış. Önümüzdeki senelerde tekrarlanmaması dileği ile. Bir de buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum; filmlerin sürelerini kısaltın, böyle olmaz. Teşekkürler…

• Beğendim
Reactions: bazinga and MEnes

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,316
Puanı
264
Son yıllarda izleyemediğim ilk tören oldu maalesef. Tören başlamadan uykuya yenik düştüm. Gerçi bu yıl çok fazla heyecanlandığımı da söyleyemeyeceğim.

Everything Everywhere All At Once elbette önemli kategorilerde ödülle buluşacaktı fakat bu kadarını beklemiyordum. Açıkçası hala gereğinden fazla abartıldığını düşünüyorum. Senaryo, Yönetmenlik, Kurgu gibi kategorilerde sonuna kadar hakedilmiş ödüller alsa da oyunculuk kategorilerinde aldığı ödüller için aynı şeyi düşünmüyorum. En İyi Kadın Oyuncu, Yardımcı Kadın ve Yardımcı Erkek Oyuncu kategorilerinde Cate Blanchett, Barry Keoghan ve Brendan Gleeson'un gibi çok daha iyi performanslar varken üstelik

The Banshees of Inisherin ve The Fabelmans'ın sıfır çekmesi de bi çıt üzdü.

Son düzenleme:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
İlk kez bütün gece uyanık kalıp Oscar töreni izledim çünkü hem filmler açısından daha iyiydi hem de aşırı desteklediğim bir filmin ödülleri toplama ihtimali söz konusuydu, neyse ki yanılmadım. Everything Everywhere All at Once bu yılın en sevdiğim yabancı filmlerinden olduğu için aldığı her ödüle sevinenlerdenim. Yenisi kolay gelmeyecek özgünlükte bir iş olması ve sinemaya taze bir soluk katması nedeniyle bu kadar ilgi görmesini anlayabiliyorum. Nisan ayında bu filmi izlerken "umarım bu filmi görmezden gelmezler de 1-2 dalda aday ederler" diyordum ama gelinen noktada bu kadar desteklendiğine şahit olmak sevindirici. :Z

Erkek oyuncu dalında kalbim Colin Farrell'la atıyordu ama kazanamayacağı belli olduğu için Austin Butler'a kıyasla Brendan Fraser'ı tercih ettiğim için ödülüne sevindim. :Z Kendisi ve yardımcı erkek oyuncu ödülünü alan Ke Hey Quan çeşitli nedenlerden oyunculuğa ara vermek zorunda kaldıktan sonra aynı yıl içinde sektöre bomba gibi dönüp aynı gece ödül alması çok güzel hikaye bence. :bhr: (Ufak bilgi: A24 şirketi en önemli 6 dalda birden ödül alarak bunu başaran ilk yapım şirketi olmuş.)

All Quiet on the Western Front teknik açıdan güçlü bir işti ama yine de prodüksiyon tasarımı, müzik gibi daha güçlü adayların olduğu dalları da domine etmesine gerek yoktu sanki. Elvis, Babylon gibi renkli işlere de bir şeyler çıksa kazanan tablosu daha çeşitli olabilirdi.

TAR'ı o kadar sevmedim ki kadın oyuncu dahil hiçbir dalda kazanamaması aşırı mutlu etti. :A Ama bu esnada The Banshees of Inisherin'in de 0 çekmesi büyük hayal kırıklığı oldu. :(

Genel olarak eğlenceli ve düzgün bir törendi, izlediğime pişman etmedi. Türkiye'de eskisi gibi doğru düzgün yayınlandığı günleri tekrar görmek dileğiyle. Son olarak bu fotoğrafı da bırakalım. :bhr:

FrEvYh5akAYny2C

------

Canı magazin isteyen varsa Will Smith tokadına varan bir skandal olmasa da kendisi ödül beklerken rakibi kazanınca suratı sirke satan ve alkışlamayan oyuncu olayı da yeterince ilgi çekici. :A

@bazinga @MEnes @Dosi @Sherlock @The_Erinch @soo @mesmeso @xemrexxx

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
İlk kez bütün gece uyanık kalıp Oscar töreni izledim çünkü hem filmler açısından daha iyiydi hem de aşırı desteklediğim bir filmin ödülleri toplama ihtimali söz konusuydu, neyse ki yanılmadım. Everything Everywhere All at Once bu yılın en sevdiğim yabancı filmlerinden olduğu için aldığı her ödüle sevinenlerdenim. Yenisi kolay gelmeyecek özgünlükte bir iş olması ve sinemaya taze bir soluk katması nedeniyle bu kadar ilgi görmesini anlayabiliyorum. Nisan ayında bu filmi izlerken "umarım bu filmi görmezden gelmezler de 1-2 dalda aday ederler" diyordum ama gelinen noktada bu kadar desteklendiğine şahit olmak sevindirici. :Z

Erkek oyuncu dalında kalbim Colin Farrell'la atıyordu ama kazanamayacağı belli olduğu için Austin Butler'a kıyasla Brendan Fraser'ı tercih ettiğim için ödülüne sevindim. :Z Kendisi ve yardımcı erkek oyuncu ödülünü alan Ke Hey Quan çeşitli nedenlerden oyunculuğa ara vermek zorunda kaldıktan sonra aynı yıl içinde sektöre bomba gibi dönüp aynı gece ödül alması çok güzel hikaye bence. :bhr: (Ufak bilgi: A24 şirketi en önemli 6 dalda birden ödül alarak bunu başaran ilk yapım şirketi olmuş.)

All Quiet on the Western Front teknik açıdan güçlü bir işti ama yine de prodüksiyon tasarımı, müzik gibi daha güçlü adayların olduğu dalları da domine etmesine gerek yoktu sanki. Elvis, Babylon gibi renkli işlere de bir şeyler çıksa kazanan tablosu daha çeşitli olabilirdi.

TAR'ı o kadar sevmedim ki kadın oyuncu dahil hiçbir dalda kazanamaması aşırı mutlu etti. :A Ama bu esnada The Banshees of Inisherin'in de 0 çekmesi büyük hayal kırıklığı oldu. :(

Genel olarak eğlenceli ve düzgün bir törendi, izlediğime pişman etmedi. Türkiye'de eskisi gibi doğru düzgün yayınlandığı günleri tekrar görmek dileğiyle. Son olarak bu fotoğrafı da bırakalım. :bhr:

FrEvYh5akAYny2C

------

Canı magazin isteyen varsa Will Smith tokadına varan bir skandal olmasa da kendisi ödül beklerken rakibi kazanınca suratı sirke satan ve alkışlamayan oyuncu olayı da yeterince ilgi çekici. :A

Black Panther ile aday gösterilmesi bile saçmayken ödül alacağına inanması komik olmuş.

• Güldürdün
Reactions: bazinga and soo

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060

FrEvYh5akAYny2C

------

Altın Kürede aynı dalda ödül aldığı için beklentisi çoktu...Ben Angela yı beğeniyorum.Nezaketen alkış yapabilirdi belki ama demek gerçekten çok üzülmüş.

• Beğendim
Reactions: Aserat

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Töreni izlemeye başladım, birkaç güne biter. Bitince yorum yazacağım. :A
Ne diyorsak o, bitirdim, yoruma geldim. :A

Sönük bir tören olmuş maalesef. Sunumların tamamına yakını sıkıcıydı, konuşmaların neredeyse hepsi sıkıcıydı.

Everything Everywhere All At Once son derece özgün bir filmdi, yılın en iyilerindendi. Büyük ödülü almasına itirazım yok fakat bazı ödülleri biraz fazla kolay aldı sanki. Diğerlerine ödül bırakmayacak kadar baskın bir film değildi kesinlikle, aksine kusurları vardı...

All Quiet on the Western Front, belki müzik dışında hiçbir şey kazanmamalıydı. Ödüllerin en büyük fiyaskosu.

Black Panther zaten kostüm Oscar'ı almıştı, ikincisine gereği neydi?

Brendan Fraser zaferi ve Naatu Naatu eğlencesi törenin en güzel kısmıydı sanırsam...

Bu arada Ke Huy Quan'ın ödülü hak ettiğini pek söyleyemem ama çok sempatik bir abimiz. Çocukken onu yıldız yapan Steven Spielberg ve Harrison Ford ile aynı Oscar gecesini paylaşması çok özel anlardı...

• Beğendim
Reactions: MEnes and Sherlock