93. Oscar Ödülleri Ertelendi!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
images

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonunda Oscar Ödülleri'ni de vurdu!

28 Şubat 2021'de 93. kez düzenleneceği açıklanan tören, salgın nedeniyle iki ay ileri atılarak 25 Nisan'a ertelendi. Öte yandan sinemada gösterilen filmlerin yanı sıra direkt dijital ortamlarda yayınlanan filmlerin de bu seneye mahsus değerlendirmeye alınacağı ve En İyi Film dalında ise eskisi gibi her yıl 10 adayın çıkacağı da gelen bilgiler arasında.

Bu süreçte daha ne gibi kararların alınacağı ise merak konusu.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Neden doğum günüme ertelenmiş? Belki izleyecektim ama bu ihtimalden sonra izleyemeyeceğim kesinleşti en azından. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Her şeyi çok karıştıracak. İleride benim gibi film kurtları nefret edecekler bu yıldan. Bakacaklar 2020 ve 2021 filmleri aynı yılda yarışmışlar. :D Çünkü 28 Şubat 2021'ye kadar gösterilen filmler de 2020'ye ait sayılacak. Blogdaki her şeyi de buna göre düzenlemem gerekecek. 28 Şubat 2021'ye kadar çıkan her filmi 2020 sayacağım sanırım ben de. Ama festival gösterimleri olmazsa IMDb 2021 sayacak orası ayrı. :D

Biz de Oscar takımına Şubat'ta falan başlayacağız galiba @Sherlock :A

Bu arada 10 adaya dönülmesi olayı şahane oldu. Rastgele 8-9 film seçilmesi çok saçmaydı. İnşallah oylama sistemi de değişir daha makul bir şey olur. 5 film seçimi yerine 10 seçimli oylama daha çoğunluğun favorisi işlerin öne çıkmasını sağlar gibi.

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Her şeyi çok karıştıracak. İleride benim gibi film kurtları nefret edecekler bu yıldan. Bakacaklar 2020 ve 2021 filmleri aynı yılda yarışmışlar. :D Çünkü 28 Şubat 2021'ye kadar gösterilen filmler de 2020'ye ait sayılacak. Blogdaki her şeyi de buna göre düzenlemem gerekecek. 28 Şubat 2021'ye kadar çıkan her filmi 2020 sayacağım sanırım ben de. Ama festival gösterimleri olmazsa IMDb 2021 sayacak orası ayrı. :D

Bu arada 10 adaya dönülmesi olayı şahane oldu. Rastgele 8-9 film seçilmesi çok saçmaydı. İnşallah oylama sistemi de değişir daha makul bir şey olur. 5 film seçimi yerine 10 seçimli oylama daha çoğunluğun favorisi işlerin öne çıkmasını sağlar gibi.
Her Ocak tatilinde Oscar filmlerini izlemek güzel oluyordu yani zaman açısından çok iyiydi şimdi filmler Mart-Nisan'da düşecek ve o kadar yoğunluğun içinde nasıl izlenir bilmem. :(

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
25 Nisan gerçekten kötü tarih ya, her şeyi dengesizleştiriyor ama virüs var ortada bir şey de diyemiyoruz. Bütün dengemiz bozulacak bir seneliğine de olsa. 10 aday sistemi bence de çok iyi olmuş bu arada.

Aynen öyle olacak gibi gözüküyor, gerçi olmazsa Ocak gibi falan başlarız malum yorum işi her türlü son anlara bırakılıyor. :A Tenet gibi zaten hali hazırda yayınlanmış filmler olacağı için onları yorumlarız. :A

• Beğendim
Reactions: bazinga

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Christopher Nolan, buradan size seslenmek istiyorum... 'Tenet' ismini verdiğiniz ve Temmuz'un sonlarında çıkarmakta ısrarcı olduğunuz çok kıymetli filminizi mümkünse kış aylarına doğru, ileri bir tarihe ertelemeniz konusunda ısrarcıyım. Teşekkür ediyorum hocam...

Nolan.jpg

• Güldürdün

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061

94. törenden itibaren uygulanacakmış.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Christopher Nolan, buradan size seslenmek istiyorum... 'Tenet' ismini verdiğiniz ve Temmuz'un sonlarında çıkarmakta ısrarcı olduğunuz çok kıymetli filminizi mümkünse kış aylarına doğru, ileri bir tarihe ertelemeniz konusunda ısrarcıyım. Teşekkür ediyorum hocam...

Ekli dosyayı görüntüle 86473
Saçma sapan konuşup benim canımı sıkma... Ne demek ertelemek... Biz 1 ay SNK mangası beklerken çıldırıyoruz. Sen kış ayları diyorsun, hem de TENET için... Bırak adam yayınlasın, ben o sinemaya tüm önlemlerimi alıp ne yapıp edip giderim... Tabi ki sen de dayanamayıp gelirsin...

• Güldürdün

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ödüllerin ertelenmesi ile ilgili ise gerçekten kötü olmuş. Hele 2021'de yayınlanan filmlerin de Oscar'a dahil edilecek olması gerçekten sinir bozucu bir durum. Hadi bir sene Mart ayında izlemiştik o bile garip gelmişti gerçi ama 25 Nisan da çok geç be kardeşim...

10 film olayının olması mantıklı ve olması gereken ama bu sene değil önümüzdeki seneye başlayacak olması saçma. Bu senenin filmlerini derinlemesine araştırmadım ama ortada tabi daha film yok henüz malum... Ama sanırım ortalık biraz durulursa Sonbahar'da filmleri üzerimize dolu gibi yağdıracaklar diye düşünüyorum... O zamana kadar elimden geldiğince eldeki malzemeleri aradan çıkarmaya bakacağım... Tabi elimden geldiğince... :A

• Güldürdün

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Saçma sapan konuşup benim canımı sıkma... Ne demek ertelemek... Biz 1 ay SNK mangası beklerken çıldırıyoruz. Sen kış ayları diyorsun, hem de TENET için... Bırak adam yayınlasın, ben o sinemaya tüm önlemlerimi alıp ne yapıp edip giderim... Tabi ki sen de dayanamayıp gelirsin...

Ulan gideceğiz zaten çıkarsa hem de IMAX versiyonuna koşa koşa, konu o değil. :A Korona var korona, kışın en azından etkisi azalmış olurdu veya ne bileyim aşısı falan bulunurdu belki maskesiz rahat rahat izlerdik. Şimdi maskeyle, dezenfektanla izlemek durumunda kalacağız. :A Sosyal mesafe de var , yan yana oturtmazlar... Ah be...

• Güldürdün
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ulan gideceğiz zaten çıkarsa hem de IMAX versiyonuna koşa koşa, konu o değil. :A Korona var korona, kışın en azından etkisi azalmış olurdu veya ne bileyim aşısı falan bulunurdu belki maskesiz rahat rahat izlerdik. Şimdi maskeyle, dezenfektanla izlemek durumunda kalacağız. :A Sosyal mesafe de var , yan yana oturtmazlar... Ah be...
Yeter ki en kısa sürede izliyim bu destansı sanat eserini nasıl izlediğimin hiç bir önemi yok... :A Şuan o derece sinemaya aç bir durumdayım, kış ayını bekleyemem... Bunlar aşı falan bulamaz zaten kışa kadar hikaye anlatıyolar bulduk diye. :A O yüzden en kısa sürede gelsin ve izleyelim TENET adlı şaheseri... (Çıkmadan şaheser ilan ettim, nasıl bir hype bu be kardeşim...)

• Güldürdün

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Yeter ki en kısa sürede izliyim bu destansı sanat eserini nasıl izlediğimin hiç bir önemi yok... :A Şuan o derece sinemaya aç bir durumdayım, kış ayını bekleyemem... Bunlar aşı falan bulamaz zaten kışa kadar hikaye anlatıyolar bulduk diye. :A O yüzden en kısa sürede gelsin ve izleyelim TENET adlı şaheseri... (Çıkmadan şaheser ilan ettim, nasıl bir hype bu be kardeşim...)

Ya tamam gelsin... Hepsi gelsin, bütün filmler patır patır vizyona girsin gidelim hepsini izleyelim. :A

En son bunu Tarantino’nun filmi için yapmıştık, sonuçları malum. Yapma diyorum, etme diyorum ama yok... :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes