90'larda Çocuk Olmak - "Geçmişe Gitme Zamanı"

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
0_1574.jpg

Bu hafta evdeyim,boş durmak istemedim.
Sizleri yaşadığım ve hissettiğim çağa 90 lara götürmek istedim.

90'larda Çocuk olalım istedim.Ben olabildim ne mutlu bana.. Ne teknoloji vardı,ne laptop,ne tablet,ne digital kanallar,ne kavga,ne gürültü....

90'lar da Çocuk Olmak deyince aklma gelenleri evinize getiriyorum. İyi Seyirler.

***Susam Sokağı Vardı o zaman...Soluksuz izlerdik..Nasıl eğitici ve eğlenceliydi..Minik Kuş,Kurabiye Canavarı,Edi ve Büdü..
cbea75ba-40ed-4370-89ae-c3a8dc8e5787.jpg

***7 numara izlerdik içimize neşe dolardı,pazar günler banyo sonrası Bizimkiler olurdu,Şahane Pazarla gülerdik,7 den 77 ye Barış Manço ile tebessüm ederdik...

1613379956091.png
1613379973582.png
1613379992518.png
1613380018939.png

*** Misket oynardık, Ortada Sıçan vardı, İp atlardık,Saklambaç heyecanı vardı,SekSek bilir misiniz?

04b6ab1d-a687-4433-b811-d261606e89d9-m.jpg

***Sinekİlacı sıkan araçların peşinden koşardık, gece kışları Bozacı kovalardık,kapıya süt gelirdi.
1613380238530.png
1613380279845.png

***Defter kapları,defter etiketleri,kokulu silgiler,ilkokul fişleri

1613380426066.png
1613380450257.png
1613380471262.png

***Kaset vardı,Fotoğraf makinesi filmi vardı,Casio Saatler,Atari,Abaküs,1.Sınıf Fasülyeleri, Pamuk İçi Fasulye Deneyi,Sanal Bebek

1613380662180.png
1613380682200.png
1613380718150.png

***Ahh O zaman Jetonlu telefonlar, Çevirmeli Hatlar,Anne Terliği,Tv üstü ötüleri,divan kültürü vardı
1613380804123.png
1613380820330.png
1613380890895.png

***Salçalı Ekmek,Pamuk Şeker,Elma Şekeri,Bisküvi Arası lokum, toz leblebi favorilerdi...
1613381032419.png
1613381065708.png

***Erkin Koray,Erkan Yolaç,Ruhsar, Alf, A Takımı, Yalan Rüzgarı ,He Man , Cindy Şeker Kız, Richie Rich,Zeyna ve Herkül vardı beee....

90 lar apayrı bir dünyaydı..Şimdiki zamanla asla kıyaslanamaz.Yaşadığım için çok mutluyum o anları...

Elimden geldiğince size o yılları getirmeye çalıştım, teknik olarak (20 resim paylaşma zorunluluğu) olmasa daha uzun tutardım ama bu kadar oldu.

Umarım okurken keyif alır ve duygularınızı paylaşırsınız..

Ben konuyu hazırlarken, gözlerim doldu......

İyi Okumalar Diliyorum.

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
@The_Erinch Benim çocukluğum ; @slhttnmtl @Angelica @Doğan @EmreCan @Alos

Sürekli Bez Bebek'imi, Prenses Perfinya'mı, Sihirli Annem'i, Şirinler'imi izlerdim. :T

Herhangi bir art niyet beklemeden tamamen saf duygularla arkadaş olurduk. :( Artık herkes çıkarcı neredeyse!

Yatağın veya koltukların üzerinde zıplamak , özlendi. :(

Evin içinde garip ve tuhaf yerlere saklanmak, oralarda oynamak. :(

Oyun parklarında doyasıya oynayabilmek, kaydıraktan kayıp, salıncakta sallanabilmek. :(

Belki de en güzeli; gelecek kaygısı olmadan yaşayabilmek. :(

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
90'lardaki müzikler dışında hiçbir şeyi özleyemedigim gerçeği... Şarkılara da ulasabiliyoruz neyseki ama onun dışında pandemi olmasaydı şu anki günümüzde insan hayatını kolaylaştiran teknolojik gelişmeler rahatlikla tercih edilir 90'lar yasamina...
Eyüpcüm çok ketum ve negatifsin be dostum:rolleyes:
------

@The_Erinch Benim çocukluğum ; @slhttnmtl @Angelica @Doğan @EmreCan @Alos

Sürekli Bez Bebek'imi, Prenses Perfinya'mı, Sihirli Annem'i, Şirinler'imi izlerdim. :T

Herhangi bir art niyet beklemeden tamamen saf duygularla arkadaş olurduk. :( Artık herkes çıkarcı neredeyse!

Yatağın veya koltukların üzerinde zıplamak , özlendi. :(

Evin içinde garip ve tuhaf yerlere saklanmak, oralarda oynamak. :(

Oyun parklarında doyasıya oynayabilmek, kaydıraktan kayıp, salıncakta sallanabilmek. :(

Belki de en güzeli; gelecek kaygısı olmadan yaşayabilmek. :(
Halukcum, yazdıkların nasıl hüzünlendirdi beni...

Harika örneklerle özetlemişin....🥰🥰🥰

• Harika
Reactions: cokiyitvci

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,799
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
2000'lerin başı yerine, 90'larda yada 80'lerde çocuk olmayı çok isterdim. :T

Susam Sokağı'nı sonradan izlemişliğim vardı, sokakta akşama kadar oynanan oyunların verdiği keyfi hiç bir oyun asla veremez. Defter, kitap kaplamak cidden çok farklı bir işti.. Sonradan tabi o da bitti.

Harika bir konu olmuş, eline emeğine sağlık abi. :bhr: @The_Erinch

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,603
Puanı
560
Nasıl da güzel hasret kokan bir konu seçmişsin okurken o günlere geri döndüm keşke hala o günlerde olsak ve çocuk kalsaydik saflık, dürüstlük,dostluk,komşuluk, huzur vardı o günlerde ahh ahh yüreğimden vurdun @The_Erinch emeklerine güzel yüreğine sağlık 😉

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
2000'lerin başı yerine, 90'larda yada 80'lerde çocuk olmayı çok isterdim. :T

Susam Sokağı'nı sonradan izlemişliğim vardı, sokakta akşama kadar oynanan oyunların verdiği keyfi hiç bir oyun asla veremez. Defter, kitap kaplamak cidden çok farklı bir işti.. Sonradan tabi o da bitti.

Harika bir konu olmuş, eline emeğine sağlık abi. :bhr: @The_Erinch
Emrecim özellikle sizlere bir nebze olsun o günlere götürebilmek önemli benim için. Katkın için teşekkürler abicim.
Nasıl da güzel hasret kokan bir konu seçmişsin okurken o günlere geri döndüm keşke hala o günlerde olsak ve çocuk kalsaydik saflık, dürüstlük,dostluk,komşuluk, huzur vardı o günlerde ahh ahh yüreğimden vurdun @The_Erinch emeklerine güzel yüreğine sağlık 😉
Ahhhh be Kurdiyecim, o zaman dayak yemekte farklıydı :D :D anne terliği,oklava :A
Oklava deyince akla gelen ilk isim @Angelica

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Demi ama 😄
-Bi daha yapacakmış ha cevap ver ?
-Ama anne
-Sus cevap verme bana

Ve uçan terlik havalanir veeee tam isabet 😄😄😄
Aynen hiç sorma ,
Birde sokakta oynarken, camın altına gelip;" Annneeeeeeeeeeeeeee, acıktımmmm" diye bağırmak :F

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,848
Puanı
1,060
Ah be 90 yıllar şarkılarıya programlarıyla unutulmaz yıllardır benim için Susam Sokağı,Adam olacak çocuk Şirinler A-takımı He Man Şeker Kız Candy bir çok çizgi filmleri izlerdim ben birde pembe dizi aşığıydım o zamanlar :D
Thalia nın dizilerine bayılırdım Rosalinda,Maria Mercedes ,Maria Del Barrio,Marimar nasıl severdim halada severim instagramda takip ediyorum bakarmısınız güzelliğine yaa Sadece buda değildi Vahşi Güzel dizisi var dı onuda izlemiştim Yalan Rüzgarı Hayat Ağacı Dallas ne dizilerdi bee
f9ae8fa7d518a125c8e863e516bfb621.jpg

Kasetlerim vardı kaset doldururdum hala Kurtlar Vadisi kasetleri almıştım durur hala çok güzel yıllardı ya :D

@The_Erinch abicim çok güzel konu olmuş duygulandırdın beni yaa
------

Emrecim özellikle sizlere bir nebze olsun o günlere götürebilmek önemli benim için. Katkın için teşekkürler abicim.

Ahhhh be Kurdiyecim, o zaman dayak yemekte farklıydı :D :D anne terliği,oklava :A
Oklava deyince akla gelen ilk isim @Angelica

Abi oklava deyince forumda ilk akla gelen Çiğdemdir ben değilim :A

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Ah be 90 yıllar şarkılarıya programlarıyla unutulmaz yıllardır benim için Susam Sokağı,Adam olacak çocuk Şirinler A-takımı He Man Şeker Kız Candy bir çok çizgi filmleri izlerdim ben birde pembe dizi aşığıydım o zamanlar :D
Thalia nın dizilerine bayılırdım Rosalinda,Maria Mercedes ,Maria Del Barrio,Marimar nasıl severdim halada severim instagramda takip ediyorum bakarmısınız güzelliğine yaa Sadece buda değildi Vahşi Güzel dizisi var dı onuda izlemiştim Yalan Rüzgarı Hayat Ağacı Dallas ne dizilerdi bee
Ekli dosyayı görüntüle 99288
Kasetlerim vardı kaset doldururdum hala Kurtlar Vadisi kasetleri almıştım durur hala çok güzel yıllardı ya :D

Bak Rosalinda, biz ailecek izlerdik.

Babam bize VHS kasetlerde Çizgi Filmler alırdı.

Karışık Kaset dönemi efsaneydi... Walkman ile hava atmak...
------

Ekli dosyayı görüntüle 99288

------

Abi oklava deyince forumda ilk akla gelen Çiğdemdir ben değilim :A
Çiğdemle çok eski sohbetim yok, kulağı çınlasın olsaydı oda muhakkak konuya yorum yapardı,eskileri oda severdi birde @Forumdash

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,848
Puanı
1,060
Bak Rosalinda, biz ailecek izlerdik.

Babam bize VHS kasetlerde Çizgi Filmler alırdı.

Karışık Kaset dönemi efsaneydi... Walkman ile hava atmak...
------

Çiğdemle çok eski sohbetim yok, kulağı çınlasın olsaydı oda muhakkak konuya yorum yapardı,eskileri oda severdi birde @Forumdash

Bizde öyle abi annemle izlerdik çok severdim gene olsa gene izlerim ya
aynen abi Çiğdem olsa yazardı konuna :D

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,799
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Günümüz teknolojisi sayesinde en azından eski dizi,film ve müziklere erişiyoruz ama bu iyi bir olay @Emre Ozansoy @Angelica @Zeyno45 @haluk792
Kesinlikle, teknolojinin avantajlı yanlarından birisi bu. Bizimkiler, Süper Baba, Ekmek Tekneksi gibi dizileri izlemişliğim var iki üç sene öncesinde.

Hala daha eski şarkıları dinlerim, şu sıralar özellikle Çılgın Bediş, Abone ve Galibi Sen dinliyorum. :A