9. Aserat TV Ödülleri (2022-2023) | Aserat'tan Sezonun En İyileri - Part II

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,195
Puanı
1,061
gibi-4sezon-afis.jpg

9. Aserat TV Ödülleri'nde yola komedi kategorileriyle devam ediyoruz. Dijital platformlarla baş gösteren komedi çeşitliği tüm hızıyla devam ederken televizyon da bu alanda az ama öz bir örnek sundu. Detayları öğrenmek isteyenler için kazananları hep birlikte öğrenelim.
Kazananlar: Part I

EN İYİ DİZİ (Komedi)
maxresdefault (3).jpg

Adaylar:
Ayak İşleri
GAİN
Gibi
Exxen
Güzel Günler
Show TV
Var Bunlar
beIN Connect / TOD

İki yıl önce sessiz sedasız başladığı yolculuğunu fenomene dönüşerek sürdüren Gibi'ye artık sadece bir dizi olarak bakmak çok zor. Sosyal medyada konuşulmanın ötesinde günlük hayatımızın her bir köşesine sızarak siyaset ortamında bile kendini gösterdi. Umut vaat eden bir giriş sezonundan ve çıtayı yükselten 2. sezonun ardından bu sezona 3 ve 4'ü birlikte sığdıran dizinin 3. sezonu ufak bir form kaybına işaret ettiyse bile (kaldı ki oradan da Büfe, Sınıfsal Veda gibi bölümler çıktı) 4. sezonda yeniden yükselişe geçerek (Övgü, Bin, Patern, 165, M.Ö. 2998-2997 Eğitim-Öğretim Yılı gibi bölümler sağ olsun) "bu iş burada bitmez" dedi. Tutma kaygısını geride bırakan ekibin hayata geçirdiği bazı deneysel çalışmalar izleyicide fazla karşılık bulmasa dahi aldığım zevkte düşüş olmadı. 40 bölümü devirmesine rağmen eski tadını koruyarak kalburüstü bölümler sunmaya devam etmesi her açıdan takdiri hak ediyor. 5 ve 6. sezonlarda aynı çizginin korunması dileğiyle...​

KAZANAN: GibiİKİNCİ: Var Bunlar

165: 4. sezon 6. bölümde Ersoy'un IQ testinden aldığı sonuç.

TARİHÇE
2022: Gibi | Exxen2021: Gibi | Exxen2020: Jet Sosyete | PuhuTV2019: Jet Sosyete | TV8
2018: Jet Sosyete | Star TV2017: Baba Candır | TRT 12016: Baba Candır | TRT 12015: Ulan İstanbul | Kanal D

EN İYİ ERKEK OYUNCU (Komedi)
maxresdefault (16).jpg

Adaylar:
Çağlar Çorumlu
Ayak İşleri
Feyyaz Yiğit
Gibi
Güven Murat Akpınar
Ayak İşleri
Onur Buldu
Sizi Dinliyorum

İki yıldır güçlü rakipleri nedeniyle ödül verme imkanı bulamadığım Feyyaz Yiğit'in hakkını teslim etmek sonunda kısmet oldu. Gibi'nin yaratıcı beyni olduğu için senarist kimliğiyle kattıkları paha biçilemez olsa da oyunculuk açısından da altta kalmadığını da söyleyebilirim. Yılmaz'ın kendi personasıyla benzer tarafları olsa bile bu benzerliği her an güçlü bir silah haline getirmesinin sırrı kendisinin komedi zamanlamasında yatıyor. Öyle ki abartılı komediden uzak duran dizideki pek çok komik an, Yılmaz'ın ağzını bile açmadığı zamanlardan çıkıyor. Bana kalırsa oyunculuğun en zor taraflarından biri de kendisinde gördüğümüz gibi oyunculuğu çok kolaymış gibi göstermek. Dizideki replikler komik olsa bile başkalarının ağzında aynı etkiyi vermiyorsa burada Feyyaz Yiğit'in payı çok yükssek.​

KAZANAN: Feyyaz YiğitİKİNCİ: Onur Buldu

61: Dizinin şimdiye kadarki en uzun bölümü olan 3x1'in dakika sayısı.

TARİHÇE
2022: Çağlar Çorumlu | Ayak İşleri2021: Burak Deniz | Yarım Kalan Aşklar2020: Cengiz Bozkurt | Jet Sosyete2019: Çağlar Çorumlu | Jet Sosyete
2018: Özgürcan Çevik | Şevkat Yerimdar2017: Uraz Kaygılaroğlu | Baba Candır2016: Uraz Kaygılaroğlu | Baba Candır2015: Buğra Gülsoy | Aşk Yeniden

EN İYİ KADIN OYUNCU (Komedi)
3550108_1920x1080.jpg

Adaylar:
Binnur Kaya
Güzel Günler
Derya Karadaş
Andropoz
Ecem Erkek
Güzel Günler

Güzel Günler başlamadan önce fanı olduğum Binnur Kaya'nın ekranlara dönecek olmasının sevincine genç neslin parlak ismi Ecem Erkek'le birlikte rol alacak olmasının heyecanı da eklenmişti. Hem fizik hem de oyunculuk açısından birbirlerine çok benzeyen bu ikiliyi anne-kız olarak izlemek kuşkusuz çok büyük bir nimet olacaktı. Nitekim, dizi başladıktan sonra da beklentilerimizi boşa çıkarmadı ve pek çok güzel sahneyle kendilerinden faydalandı. Bireysel performanslarının yanı sıra karşılıklı enerjileri de diziye çok şey katarken adeta bir usta-çırak ilişkisinin ete kemiğe bürünmüş halini izledik desem yalan olmaz. Bu yüzden sadece birini ödüllendirmeye de gönlüm razı gelmedi ve 9 yıllık tarihimizde ilk kez bir oyunculuk kategorisinde aynı diziden iki isim ödüle (daha önce de birer kez ödül almışlardı) uzanmış oldu.​

KAZANAN: Binnur Kaya & Ecem ErkekİKİNCİ: Derya Karadaş

20: Güzel Günler setini ziyaret edip Binnur Kaya'yla tanıştığımda çekilen bölümün sayısı.

TARİHÇE
2022: Devin Özgür Çınar | 10 Bin Adım2021: Canan Ergüder | Menajerimi Ara2020 - 2019 - 2018: Gülse Birsel | Jet Sosyete
2017: Zeynep Çamcı | Seviyor Sevmiyor2016: Elçin Sangu | Kiralık Aşk2015: Binnur Kaya | Aramızda Kalsın

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU (Komedi)
FuufZUVX0AEkhnf.jpg

Adaylar:
Ahmet Kürşat Öçalan
Gibi
Cem Zeynel Kılıç
Cezailer
Olgun Toker
Güzel Günler
Onur Ünsal
Cezailer

Uzun zamandır beklettiğim için hicap duyduğum isimleri uygun bir an geldiğinde ödüllendirmek hoşuma gidiyor. Tabii bu durumda sırasını savma düşüncesi değil gerçekten iyi performanslar olduğu için hakkıyla verme düsturuyla hareket ediyorum. Bu isimler arasında en üst sıralarda yer alan Olgun Toker'in de neyse ki sonunda vakti geldi. Daha önce Hayat Şarkısı'nda da komedi yeteneklerine şahit olduğumuz, her projesinde bir şekilde parladığına şahit olduğumuz için Güzel Günler'deki başarısı elbette şaşırtıcı değil ama yine de göründüğü her sahnede doğal yeteneği ve komedi zamanlamasından etkilenmemek imkansızdı. Uğur Yücel gibi otoriter bir baş erkek figürünün yokluğunda en büyük sorumluluklardan biri ona (ve Atakan'a) düşerken boşa çıkardığı tek bir pas bile olmadı.​

KAZANAN: Olgun TokerİKİNCİ: Ahmet Kürşat Öçalan

5: Olgun Toker'in daha önce aldığı ama eli boş döndüğü adaylıkların sayısı.

TARİHÇE
2022: Ahmet Kürşat Öçalan | Gibi2021: Özgür Emre Yıldırım | İlginç Bazı Olaylar2020: Toygan Avanoğlu | Kuzey Yıldızı: İlk Aşk2019: Müfit Kayacan | Bartu Ben
2018: Reha Özcan | Bizim Hikaye2017: Yiğit Kirazcı | Seviyor Sevmiyor2016: Onur Büyüktopçu | Kiralık Aşk2015: Toygan Avanoğlu | Güzel Köylü

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU (Komedi)
Ekran görüntüsü 2023-06-18 183731.png

Adaylar:
Cansu Diktaş Altınok
Var Bunlar
Hayal Köseoğlu
Cezailer
Zeynep Çamcı
Güzel Günler

Gibi çakması olduğunu düşünerek önyargı beslediğim Var Bunlar, sınıfı geçen ilk sezonundan sonra 2. sezonda ilkinin çıtasını iyice yukarı taşıyınca ortaya zımba gibi bir komedimiz daha çıktı. Yeterince tanıtımı yapılmadığı için diziden haberi olan çok az kitle var ama bir keşfedilirse yeni bir fenomen doğması şaşrıtmaz. Dizinin kazanımlarından biri de ilk sezonda az görünüp 2. sezonun neredeyse tüm bölümlerinde izlediğimiz (yeni bir Gibi-Ersoy durumu yaratan) Buket'le Cansu Diktaş Altınok oldu. Giray Altınok'un eşi olan oyuncu, kısa sürede senaryoda kendine öyle bir yer açtı ki dizinin vazgeçilmezlerinden birine dönüştü. Aşırı erkek havayı dağıtarak taze bir nefes deliği açarken yer aldığı her sahnede parladı. Bu ödül de doğru düzgün ismi geçmeyen performansının keşfedilmesine önayak olsun.​

KAZANAN: Cansu Diktaş AltınokİKİNCİ: Zeynep Çamcı

26: Var Bunlar'ın şimdiye kadar yayınlanan bölümlerinin sayısı.

TARİHÇE
2022: Ezgi Mola | Erşan Kuneri2021: Esra Ruşan | Yarım Kalan Aşklar2020: Hasibe Eren | Jet Sosyete2019: Hasibe Eren | Jet Sosyete
2018: Deniz Cengiz | Jet Sosyete2017: Sezer Avcı | Familya2016: Esin Gündoğdu | Aşk Yeniden2015: Zeynep Kankonde | Ulan İstanbul

// YARIN -> Diğer kategoriler (En İyi Senaryo, Yönetmen, Genç Oyuncu, Konuk Oyuncu, Toplu Performans, Dizi Çifti, Program, Yapım Şirketi/Platformu) //
------

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,847
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Burada uyuştuğumuz noktalar çok daha fazla olmuş. Özellikle Feyyaz Yiğit yorumuna çok katılıyorum. Cansu Diktaş Altınok’un Giray Altınok’un eşi olduğunu bilmiyordum, diziye katkısını ben de çok pozitif görüyorum. Orijinal bir seçim olmuş.

Güzel Günler’i ilk kez duydum. :A

• Harika
Reactions: Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,195
Puanı
1,061
Burada uyuştuğumuz noktalar çok daha fazla olmuş. Özellikle Feyyaz Yiğit yorumuna çok katılıyorum. Cansu Diktaş Altınok’un Giray Altınok’un eşi olduğunu bilmiyordum, diziye katkısını ben de çok pozitif görüyorum. Orijinal bir seçim olmuş.

Güzel Günler’i ilk kez duydum. :A
Beğenmene sevindim, teşekkürler. :bhr: Ben de verdiğim ödüllerden memnunum sadece Ayak İşleri'ne veda niyetine bir şeyler verebilir miyim diye düşündüm ama uyduramadım. :(

Türk dizileriyle alakalı olan, reyting konularına sayfalarca yorum yazan Ozan olsa ilk kez duymazdı da şimdiki durumda anlayabiliyorum. :A
------

kazanan isimlere tebrikler.

guzel gunler'in super uclusunun odul almasi ayri guzel. tebrikler.
genel anlamda guzel secimler olmus sevgili aserat.ellerine saglik.
Teşekkürler. :D

• Güldürdün
Reactions: bazinga