8. Aserat TV Ödülleri (2021-2022) | Aserat'tan Sezonun En İyileri - Part II

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,939
Puanı
1,061
komedi.jpg

Kazananlar: Part I

8. Aserat TV Ödülleri'nin ikinci bölümde komedi kazananlarını öğreniyoruz. Son yıllardaki kuraklıktan sonra dijital platformların bu türe yönelmesiyle birlikte çeşitlilik bakımından önemli bir artışın görüldüğünü belirtmek ve bunun da kazananlara yansıdığını, tek bir işin hegemonyasındansa daha dengeli bir dağılımın gerçekleştiğini belirterek kazananları öğrenelim:​

EN İYİ DİZİ (KOMEDİ)
gibi-2-sezon-5-bolum-ne-zaman-yayinlanacak-exxen.jpg

Adaylar:
10 Bin Adım
GAİN
Ayak İşleri
GAİN
Erşan Kuneri
Netflix
Gibi
Exxen

Geçen sezonda da ilgiyle takip ediliyordu ama fısıltı gazetesi sonucunda artan izleyici kitlesinin etkisiyle Gibi'nin büyük bir fenomen haline geldiği açık. Peki neden yıldız oyuncular ve iddialı hikayelerin yaratamadığı etkiyi yarattı? Çünkü böyle "büyük" hikayelere karnımız fena halde tok. Gibi'nin olayı zaten bu küçük durumları büyüterek mizah yapması ve "izleyici şunu sever" gibi hesaplardan ziyade samimi ve özgür bir noktadan çıkması. Tabii geçen sezonun "sürpriz" başarısının ardından senaryo sürecinde bu sene biraz daha farklı bir bilincin yer aldığı da açık çünkü bu sezon çok daha olgun hikayeler izledik. Başrol ikilinin üçlüye dönüşmesiyle güçlenen aks ve ülkenin gittikçe absürtleşen halinin yansımaları derken doğru hamlelerle yerini iyice sağlamlaştırdı. Zafer Algöz'e buradan selam olsun.​

KAZANAN: Gibi | ExxenİKİNCİ: Ayak İşleri | GAİN

TARİHÇE
2021: Gibi | Exxen2020: Jet Sosyete | PuhuTV2019: Jet Sosyete | TV82018: Jet Sosyete | Star TV
2017: Familya | FOX2016: Baba Candır | TRT 12015: Ulan İstanbul | Kanal D

EN İYİ ERKEK OYUNCU
ayak-isleri.jpg

Adaylar:
Çağlar Çorumlu
Ayak İşleri
Engin Günaydın
10 Bin Adım
Feyyaz Yiğit
Gibi
Kıvanç Kılınç
Gibi

Uzun zamandır bu kategorinin kazananı olarak aklımda Feyyaz Yiğit vardı fakat Çağlar Çorumlu sezona öyle bir damga vurdu ki hakkını vermemek büyük haksızlık olurdu. Nitekim, her şeyden bağımsız olarak Ayak İşleri'ndeki performansının da artık bambaşka bir noktaya ulaştığı aşikar. Gibi'de olduğu gibi ilkinden daha iyi bir 2. sezon izleyişimiz sayesinde başrol ikiliye de kendini göstermesi için nice fırsat doğdu. Özellikle de Vedat Abi'nin artık efsane sıfatına ulaştığı gün gibi ortada. Sadece hipnoz bölümü için bile kendisine dünyadaki tüm ödülleri vermek yeter ama neyse ki bize sundukları sadece bununla sınırlı değildi. Ayrıca normalde komedi dizilerinde yüksek sesle oynanmasından hoşlanmam ama kendisi her bölüm sadece bağırsa dahi itirazım olmaz.​

KAZANAN: Çağlar ÇorumluİKİNCİ: Feyyaz Yiğit

TARİHÇE
2021: Burak Deniz | Yarım Kalan Aşklar2020: Cengiz Bozkurt | Jet Sosyete2019: Çağlar Çorumlu | Jet Sosyete
2018: Özgürcan Çevik | Şevkat Yerimdar2017 - 2016: Uraz Kaygılaroğlu | Baba Candır2015: Buğra Gülsoy | Aşk Yeniden

EN İYİ KADIN OYUNCU
FQEMHgUXoAAp6Op.jpg

Adaylar:
Ceren Moray
Olağan Şüpheliler
Devin Özgür Çınar
10 Bin Adım
Ecem Erkek
Aşk Kumardır
Songül Öden
Uysallar

İkinci Bahar'dan bu yana pek çok projede nitelikli rollerde gördüğümüz Devin Özgür Çınar'ın sessiz sedasız inşa ettiği kariyerinde önemli bir mihenk taşı 10 Bin Adım. Senaryosunu yazıp başrolünde oynadığı yapımın ilk sezonu pandemide dışarı çıkmaya hasret kalan bizlere İstanbul turu yaptırarak nefes aldırmıştı. Tabii dizinin başarısında, oyuncunun gerçekte de çok yakın dostu olan Engin Günaydın'la olan uyumu inkar edilemez. Bu sezon iki oyuncu da formunu korurken Çınar'ın senaryo cephesinde kendine biraz daha bonkör davrandığını ve daha çok sahnede öne çıktığını gördük. Bir an bile elden bırakmadığı doğallığı ve yerinde komedi zamanlamasıyla ödülü de ziyadesiyle hak etti.​

KAZANAN: Devin Özgür ÇınarİKİNCİ: Songül Öden

TARİHÇE
2021: Canan Ergüder | Menajerimi Ara2020 - 2019 - 2018: Gülse Birsel | Jet Sosyete2017: Zeynep Çamcı | Seviyor Sevmiyor
2016: Elçin Sangu | Kiralık Aşk2015: Binnur Kaya | Aramızda Kalsın

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU
MV5BNThlOGM1OGUtMDU0ZS00ZmQwLTliYjQtNDIxNTAwZmJjMjE3XkEyXkFqcGdeQXVyNDg4MjkzNDk@._V1_.jpg

Adaylar:
Ahmet Kürşat Öçalan
Gibi
Çağlar Çorumlu
Erşan Kuneri
Güven Murat Akpınar
Ayak İşleri
Özgür Emre Yıldırım
İlginç Bazı Olaylar

Gibi ekibinin bu sezon aldığı en doğru kararlardan biri Ersoy'u kalıcı bir karakter haline getirmek oldu. 'Erasmus'la Gelen Yamyam' bölümünde ilk kez karşımıza çıkan ve doğallığıyla bölüme imzasını bırakan Ahmet Kürşat Öçalan'ı da bu sayede bol bol izleme imkanı bulduk. Bu sezon direkt odağı olduğu bir bölüm hazırlanmasa da Yılmaz ve İlkkan'ın üçüncüsü olarak göründüğü her sahnede komedinin tıkır tıkır işlemesinde büyük katkısı oldu. Yani kendisi için tam bir görev adamı desem teşbihte hata etmemiş olurum sanırım. Uzun süredir belli isimlerin tekelinde olan komedinin son dönemdeki en iyi keşiflerinden biri olduğunu söylesem de abartmam doğrusu. Bu sezon Pera Palas'ta Gece Yarısı'nda da rastladığımız oyuncuyu uzun ve başarılı bir kariyerin beklediği açık.​

KAZANAN: Ahmet Kürşat ÖçalanİKİNCİ: Çağlar Çorumlu

TARİHÇE
2021: Özgür Emre Yıldırım | İlginç Bazı Olaylar2020: Toygan Avanoğlu | Kuzey Yıldızı: İlk Aşk2019: Müfit Kayacan | Bartu Ben2018: Reha Özcan | Bizim Hikaye
2017: Yiğit Kirazcı | Seviyor Sevmiyor2016: Onur Büyüktopçu | Kiralık Aşk2015: Toygan Avanoğlu | Güzel Köylü

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
E6u2aEoX0AQ8TUf.jpg

Adaylar:
Ezgi Mola
Erşan Kuneri
Melis Babadağ
İlginç Bazı Olaylar
Nezaket Erden
Uysallar
Nilperi Şahinkaya
Erşan Kuneri

Masumlar Apartmanı'nda Safiye'nin hikayesinden çok etkilendik, Ezgi Mola'nın dramdaki yeteneklerini görüp tekrar hayran kaldık ama kendisini komedilerde izlemenin de ayrı bir tadı var doğrusu. Neyse ki ağlamanın, sinir krizlerinin ve göğe bakmaların arasına Erşan Kuneri'yi sıkıştırdı da bu yönünü özletmedi. Poposundan değil yüzünden imzalanmak istenmesiyle, birlikte çalıştığı arkadaşlarına cinsel büyü yaptırmasıyla, İzmir Fuarı'ndaki şarkıcılık sevdasıyla Alev Alev'in ikonikliğinden kaçabilmek imkansız. Filmlerdeki karakterlerinden Songül'deki (Er-Man) başarısını da unutmayalım zira süper kahramanı bile canından bezdirebilen umutsuz ev kadını portresi anca bu kadar eğlenceli olabilirdi. Bu vesileyle geçen sene ucundan kaçırdığı ödülü (kadın oyuncu-dram) de telafi etmiş olayım.​

KAZANAN: Ezgi MolaİKİNCİ: Nilperi Şahinkaya

TARİHÇE
2021: Esra Ruşan | Yarım Kalan Aşklar2020 - 2019: Hasibe Eren | Jet Sosyete2018: Deniz Cengiz | Jet Sosyete
2017: Sezer Avcı | Familya2016: Esin Gündoğdu | Aşk Yeniden2015: Zeynep Kankonde | Ulan İstanbul

// YARIN - Diğer kategoriler (En İyi Senaryo, Yönetmen, Genç Oyuncu, Konuk Oyuncu, Toplu Performans, Dizi Çifti, Program, Yapım Şirketi/Platformu) //
------

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,322
Puanı
264
Dijital platformlar sayesinde nitelikli komedi işlerinin artması sevindirici. Bu adaylardaki dağılıma da yansımış. Songül Öden hariç verdiğin ödüller tüm kategorilerde çok doğru isimlere gitmiş. Uysallar kara mizaha yakın bi dizi olsa da bana komedi olarak geçtiğini söyleyemem Bu kategoride sanırım Devin Özgür Çınar'a gitmesini isterdim. Hatta Çolpan Cevher bile komedi kategorisinde değerlendirilebilirdi sanki şimdi düşündüm 😄😄

Emeğine sağlık. 3. Partı bekliyorum.

• Beğendim
Reactions: Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,939
Puanı
1,061
Dijital platformlar sayesinde nitelikli komedi işlerinin artması sevindirici. Bu adaylardaki dağılıma da yansımış. Songül Öden hariç verdiğin ödüller tüm kategorilerde çok doğru isimlere gitmiş. Uysallar kara mizaha yakın bi dizi olsa da bana komedi olarak geçtiğini söyleyemem Bu kategoride sanırım Devin Özgür Çınar'a gitmesini isterdim. Hatta Çolpan Cevher bile komedi kategorisinde değerlendirilebilirdi sanki şimdi düşündüm 😄😄

Emeğine sağlık. 3. Partı bekliyorum.
Teşekkürler. Evet haklısın 1-2 sene önce hem aday bulmakta hem ödül vermekte çok zorlanıyordum ama neyse ki güzel işler çıkınca burası da keyifli olmaya başladı. :D Aslında ben de Devin Özgür Çınar'ı uzun süre kazanan olarak belirlemiştim ama hem bu sene iki tane iyi performans çıkaran Songül Öden'in hakkını vermek için hem de nasılsa 10 Bin Adım 3. sezon gelir o zaman ödül veririm diye aradan çıkarmak istedim diyelim. :A

• Beğendim
Reactions: soo

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ne yapalım TV'de düzgün komedi yok. :A Belki sadece bir bölüm (yani zayıf halkalardan biri olan ilk bölüme) baktığın için olabilir. :A
Uysallar'ı komedi olarak görmemiştim ben:X Songülü görünce Oğlum'daki performansı sandım:A Uysallardan Öner Erkan'ı görmek isterdim:X

Gibi vs Erşan Kuneri yapıcam kesinlikle bu yaz bakalım hangisi daha iyi:A

• Güldürdün

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,939
Puanı
1,061
Uysallar'ı komedi olarak görmemiştim ben:X Songülü görünce Oğlum'daki performansı sandım:A Uysallardan Öner Erkan'ı görmek isterdim:X

Gibi vs Erşan Kuneri yapıcam kesinlikle bu yaz bakalım hangisi daha iyi:A
Yani evet Uysallar'ın durumu tartışılır ama Netflix, IMDb, Vikipedi falan komedi olduğunu da belirtince orada değerlendirmek sorun olmaz diye düşündüm. :A Erkek oyuncu kısmı çok doluydu Öner Erkan'a yer kalmadı. :A

Gibi vs Erşan Kuneri vs Ayak İşleri yapabilirsin bence. :A

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,628
Puanı
1,061
Burada da en iyi kadın oyuncu olmamış, daha doğrusu iddialı aday olmadığı için Songül Öden mecburiyetten seçilmiş gibi geldi :A Yardımcı oyuncu da belki Güven Murat Akpınar olabilirmiş ama Ersoyum hak etmiyor diyemem.

• Güldürdün

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,939
Puanı
1,061
Sade Çağlar Çorumlu almış ödül, ben daha çok Güven Murat Akpınar’cıyım galiba o dizide ama Çorumlu da iyidir tabii. :A
Gelecek sene ona da ödül nasip olur diyeyim o zaman. :A Üçüncü bölüme de bakarsan güzel olur bu arada. :A
------

Burada da en iyi kadın oyuncu olmamış, daha doğrusu iddialı aday olmadığı için Songül Öden mecburiyetten seçilmiş gibi geldi :A Yardımcı oyuncu da belki Güven Murat Akpınar olabilirmiş ama Ersoyum hak etmiyor diyemem.
Her şeye bir kulp bul sen de. :A