8. Aserat TV Ödülleri (2021-2022) | Aserat'tan Sezonun En İyileri - Part III

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,792
Puanı
1,061
8. ASERAT TV ÖDÜLLERİ - 2.jpg

Önceki Kazananlar: Part I | Part II

8. Aserat TV Ödülleri'nde dram ve komedi kazananlarının ardından diğer kategorilerdeki sonuçları öğrenmeye geldi sıra. Bu sene de bu naçizane uğraşımı okuyup destek veren herkese teşekkürler. Gelecek sezona kadar ne olur biter bilinmez ama niyetim Haziran 2023'te 9. kez yola devam edebilmek. Ama şimdilik geleceğe değil önümüze bakalım ve son kazananları öğrenelim:​

EN İYİ SENARYO
20210826_172439.jpg

Adaylar:
Ayak İşleri
Caner Özyurtlu
Volkan Öge
Deniz Alnıtemiz
Evlilik Hakkında Her Şey
Seda Çalışır Karaoğlu
Toprak Karaoğlu
Halil Ersan
Ayşe Canan Ertuğ
Gibi
Aziz Kedi
Feyyaz Yiğit
İlk ve Son
Hakan Bonomo
Kulüp
Necati Şahin
Rana Denizer
Ayşin Akbulut
Bengü Üçüncü
Serkan Yörük

Dijital dizi ödülünü verdiğim İlk ve Son'un hakkını burada da vermek istiyorum zira son dönemin en iyi senaryolarından birine şahit olduk 8 bölüm boyunca. Geçen yıl Ethem Özışık ve Ercan Uğur'la birlikte yazdığı 'Yarım Kalan Aşklar'la da adaylar arasında yer alan Hakan Bonomo ilk bireysel deneyiminde ortaya kolay unutulmayacak, sarsıcı bir iş çıkardı. Bugüne kadar izlediğimiz ilişki dramalarının şablonlarıyla yola çıksa da bunları özgünlük ve içtenlikle ele alarak kendine has bir gerçeklik yakalamayı başardı. Oyuncularının kendini göstermesine bolca imkan tanıyan, oyuncaklı kurgusu sayesinde merak ettirmeyi de başaran, kısacası iyi bir senaryonun tüm gerekliliklerini karşılayan, son dönemin en parlak dijital projelerinden biriydi kesinlikle.​

KAZANAN: İlk ve Son İKİNCİ: Gibi

TARİHÇE
2021: Bir Başkadır2020: Mucize Doktor2019: Jet Sosyete2018: Şahsiyet
2017: Masum2016: Hayat Şarkısı2015: Poyraz Karayel

EN İYİ YÖNETMEN
1641797636217-1641769439393-10615695-71-cb-4-e-47-8004-cb-4-f-494938-ea.jpg

Adaylar:
Ali Bilgin
Yargı
Cem Karcı
İlk ve Son
Kaan Müjdeci
Hamlet
Onur Saylak
Uysallar
Zeynep Günay Tan & Seren Yüce
Kulüp

Zeynep Günay Tan'ın elini atıp da döktürmediği bir dizi var mı sahiden? İmza attığı her projeye kendi özel dokunuşunu yansıtarak unutulmaz kılmayı başaran, bu dönemin en parlak isimlerinden biri. Seren Yüce de (filmlerini maalesef hala izleyememiş olsam da) zaten sinemadaki başarısıyla adından sıkça söz ettirmiş bir yönetmen. Bu ikili bir araya gelir de ortaya parlak bir işçilik çıkmaz mı? Kulüp'ün eleştirilecek yönleri elbet vardır ama bence reji başarısı bu tartışmaların bayağı dışında. Özellikle son bölümdeki 6-7 Eylül sahneleri ve Selim'in sahne şovlarını izlediğimiz anlarda seyir zevki doruğa çıkıyor ama sadece böyle büyük ve gösterişli kısımların değil küçük ölçekli sahnelerin de gücünü ve duygusunu çok iyi sağmasını bilen iki usta virtüöz olmasa bu dizi böylesine büyük etki yaratabilir miydi şüpheli.​

KAZANAN: KulüpİKİNCİ: İlk ve Son

TARİHÇE
2021: Masumlar Apartmanı2020: Mucize Doktor2019: Avlu2018: Ufak Tefek Cinayetler
2017: Hayat Şarkısı2016: Poyraz Karayel2015: Benim Adım Gültepe

EN İYİ GENÇ OYUNCU
61698779e226010fbc32b83a.jpg

Adaylar:
Arda Anarat
Yargı
Asude Kalebek
Kulüp
Ece Yüksel
Aşk 101
Metehan Parıltı
Oğlum
Onur Durmaz
Yargı

Bu sezonun kuşkusuz en çok izlenen ve konuşulan işi Yargı oldu. Tabii senaryo açısından başladığı çizgiyi koruyamasa da (klasik Türk dizisi sonucu) çok iyi kurulmuş oyuncu kadrosu sayesinde yoluna zarar görmeden devam etti. Zaten Ay Yapım dizilerinin doğal bir başarısı bu ama işinin ehli oyuncularla birlikte ilerleyen yıllarda çok konuşacağımız genç yıldız adaylarını da ekranlara hediye etmeyi başardı. Kulüp'te Çelebi'nin gençliği olarak da izlediğimiz Onur Durmaz tabii ki bunların başında geliyor. Her ne kadar sağlıksız bir karakter gelişimi (?) ve gereğinden erken bir vedayla harcanmış olsa da hem uysal ve sessiz arkadaş hem de manyak bir katil olarak çok zor bir görevin altından bir an bile sırıtmadan, "niye bu rolde bu çocuk var" dedirtmeden kalkmayı başarmasını ne kadar takdir etsek az.​

KAZANAN: Onur DurmazİKİNCİ: Asude Kalebek

TARİHÇE
2021: Ahsen Eroğlu | Menajerimi Ara2020: Selahattin Paşalı | Aşk 101 - Babil2019: Elçin Afacan | Bir Aile Hikayesi2018: Ecem Erkek | Hayat Sırları
2017: Miray Daner | Vatanım Sensin2016: Büşra Develi | Tatlı Küçük Yalancılar2015: Ataberk Mutlu | Poyraz Karayel

EN İYİ KONUK OYUNCU
songul1-k7kM_cover.jpg

Adaylar:
Ayta Sözeri
Kırmızı Oda
Gökhan Özoğuz
Kırmızı Oda
Selen Uçer
Evlilik Hakkında Her Şey
Selin Yeninci
İlk ve Son
Suzan Kardeş
Kulüp

Kendi adıma "niye hak ettiği değeri görmüyor" dediğim isimlerden biridir Selen Uçer. Tabii sinema ve tiyatroda gayet bilinen bir isim ama ekranda da "dıdısının dıdısı" rollerinden çok daha fazlasını hak eden biri. Hele ki 'Aşk, Büyü vs.'deki performansından sonra. Neyse ki Evlilik Hakkında Her Şey'de canlandırdığı Songül karakteri bu açıdan çok güzel bir fırsat yarattı. Konuk oyuncu olsa da rol aldığı 9 bölüm boyunca kimi zaman başrollerin bile önüne geçerek parlamayı başardı. Zaten her rolüne büyük bir doğallıkla hayat verdiği için sonuç şaşırtmadı ama diziye bıraktığı iz düşündüğümden de büyük oldu. Özellikle alttaki sahneyle çok ikonik bir ana imza attığı da kesin. İyi oyuncuların iyi senaryolarla buluşup bizleri kendilerine hayran bıraktırmasına bayılıyorum.​

KAZANAN: Selen UçerİKİNCİ: Ayta Sözeri

TARİHÇE
2021: Melisa Sözen | Kırmızı Oda2020: Demet Akbağ | Çok Güzel Hareketler 22019: Helin Kandemir | Hakan: Muhafız
2018: Özlem Tokaslan | Ufak Tefek Cinayetler2017: Demet Evgar | Vatanım Sensin2016-2015: [kategori yok]

EN İYİ TOPLU PERFORMANS
kuneri.jpg

Adaylar:
Erşan KuneriEvlilik Hakkında Her ŞeyKırmızı OdaKulüpYargı

Cem Yılmaz'ın son bombası Erşan Kuneri herkesi ikiye böldü, hatta üstünden bir aydan fazla süre geçmesine rağmen bölmeyi de sürdürüyor. Sevenleri kadar nefret edenleri de oldu, belaltı ve küfür dozu fazla gibi argümanlarla eleştirildi vs. ama yorumların çok büyük kısmı oyuncuların hakkını da verdi. Bir komedi projesi için elde ideal takım varken vermemek de mümkün değil doğrusu. Ezgi Mola, Çağlar Çorumlu, Uraz Kaygılaroğlu, Merve Dizdar, Nilperi Şahinkaya, Bülent Şakrak, Zafer Algöz gibi işinin ehli olduğumuz isimlerden aksi beklenemezdi. Hali hazırda tanışık olmalarının aralarındaki uyuma katkısı çok büyükken dizi boyunca 8-9 rol canlandırmalarının (özellikle Nazlı, Mestan ve Songül üçlüsünü unutmak ne mümkün) da tam bir oyunculuk karnavalına sebep olduğunu belirtmem yanlış olmaz.​

KAZANAN: Erşan KuneriİKİNCİ: Yargı

TARİHÇE
2021: Kırmızı Oda2020: Babil2019: Avlu2018: Vatanım Sensin
2017: Poyraz Karayel2016: Poyraz Karayel2015: Benim Adım Gültepe

EN İYİ DİZİ ÇİFTİ
1643661069_gnuvja91rcu.jpg

Adaylar:
Çolpan & Erman
Evlilik Hakkında Her Şey
(Sumru Yavrucuk & Erdal Küçükkömürcü)
Deniz & Barış
İlk ve Son
(Özge Özpirinçci & Salih Bademci)
Sanem & Bora
Evlilik Hakkında Her Şey
(Gökçe Eyüboğlu & Serkan Altunorak)
Vedat & Evren
Ayak İşleri
(Çağlar Çorumlu & Güven Murat Akpınar)
Yılmaz & İlkkan
Gibi
(Feyyaz Yiğit & Kıvanç Kılınç)

Evlilik Hakkında Her Şey'in 2. bölümünde ilk ortak sahnelerini izlediğimizde aralarındaki elektriği anlasak bile Çolpan ve Erman ikilisinden böylesine güçlü ve derinlikli işlenmiş bir hikaye çıkacağını düşünmemiştik sanırım. "İkinci bahar" temasını Türk televizyonlarında pek göremiyorken, aşk adeta yaşlılar için yasaklanmış bir tabu gibi görülürken dizi burada da klişelere meydan okuyarak son dönemin en özel çiftlerinden birini koydu ortaya. İki karakterin de gelişimi öylesine iyi işlendi, Sumru Yavrucuk ve Erdal Küçükkömürcü eski dostluklarının (konservatuar döneminden beri) da etkisiyle öyle samimi bir yerden #ÇolEr'i alıp şekillendirdi ki ortalıkta cirit atan, fan şişirmeleriyle dolu genç çiftlerin veremediği tadın ve zevkin bin kat fazlasını verdi. Usta oyuncular eşliğinde bir aşk hikayesi izlemek de bambaşkaymış.​

KAZANAN: Çolpan & ErmanİKİNCİ: Vedat & Evren

TARİHÇE
2021: Alya & Doktor Hanım | Kırmızı Oda2020: Ali & Nazlı | Mucize Doktor2019: Kuzgun & Dila | Kuzgun2018: Özge & Sadık | Fi
2017: Hilal & Leon | Vatanım Sensin2016: Ece & Haluk | Baba Candır2015: Yaren & Karlos | Ulan İstanbul
Reyhan & Mazhar | Beni Böyle Sev

EN İYİ PROGRAM
1419478.jpg

Tamam, format açısından bazı sıkıntıları vardı ve reyting açısından beklenen ilgiyi görememiş olması bu açıdan normal ama bir yandan da her yayınlandığında sosyal medyayı yıkan yani gerçekten izlendiğine emin olduğumuz, üstelik tüm bu kaosun içinde aradığımız eğlenceyi bizlere hatırlatan Maske: Kimsin Sen'in sadece 9 bölüm sürmesini hala aşamıyorum. Nefes israflarının anlamsız karalama kampanyalarına kurban gitmesi de büyük bir facia. Özgür ve mutlu bir Türkiye'de tekrar izleyebilme umudumu diri tutuyorum.​

KAZANAN: Maske: Kimsin Sen? | FOXİKİNCİ:Cevap Soruda | 360

TARİHÇE
2021: Yılmaz Erdoğan ile Öğrence | TRT 22020: Yarışma - Güven Bana | ATV
Eğlence - Benimle Söyle | Kanal D
2019: Yarışma - Aileler Yarışıyor | TRT 1
Eğlence - Uykusuzlar Kulübü | TV100
2018: Yarışma - Yemekteyiz | TV8
Eğlence - Tolgshow | FOX
2017: Yarışma - Kelime Oyunu | teve2
Eğlence - Güldüy Güldüy Show | Show TV
2016: Yarışma - Kuyruk | TRT 1
Eğlence - Dada | Star TV
2015: Yarışma - Eyvah Düşüyorum | Star TV
Eğlence - Dada Dandinista | Star TV

EN İYİ YAPIM ŞİRKETİ / PLATFORMU
og-new.jpg

Daha önce yapım şirketleri özelinde verdiğim bu ödülün kapsamını genişletmek istiyorum zira dijital platformların da projelere destek vererek bir nevi yapımcı görevi gördüğünü unutmamak lazım. Koskoca dünya devi platformların karşılayamadığı beklentileri daha geniş bir vizyon, küçük bütçeler, iyi niyetler ve efektif senaryolarla başaran GAİN çok kısa bir sürede pek çok dikkate değer projeyi bizlerle buluşturarak ilerisi adına umut vermeye devam ediyor. Umarım tepişen fillerin arasında ezilen çimen olmaz.​

KAZANAN: GAİN Medya (Ayak İşleri, 10 Bin Adım, #Etkileyici, Hamlet, Orta Kafa Aşk, Aslında Özgürsün)

TARİHÇE
2021: OGM Pictures2020: MF Yapım2019: BKM2018: Ay Yapım
2017: O3 Medya2016: Most Productions2015: Limon Film

GENEL DURUM
Adaylık sayıları:

10Evlilik Hakkında Her Şey, Kulüp
9Yargı
8İlk ve Son
7Gibi
5Ayak İşleri, Erşan Kuneri, Kırmızı Oda
4Oğlum, Uysallar
310 Bin Adım
2#Etkileyici, Hamlet, İlginç Bazı Olaylar, Mahkum
1Aşk 101, Aşk Kumardır, Pera Palas'ta Gece Yarısı, Yalancı

Ödül sayıları:
5Evlilik Hakkında Her Şey
4Kulüp
3İlk ve Son
2Erşan Kuneri, Gibi, Yargı
110 Bin Adım, Ayak İşleri, Yalancı

Kanalların ödül ve adaylık sayıları:
Netflix21 adaylık, 6 ödül(Kulüp, Erşan Kuneri, Uysallar, Pera Palas'ta Gece Yarısı, Aşk 101)
FOX12 adaylık, 6 ödül(Evlilik Hakkında Her Şey, Mahkum, Maske: Kimsin Sen?)
GAİN12 adaylık, 2 ödül(Ayak İşleri, 10 Bin Adım, #Etkileyici, Hamlet)
Kanal D9 adaylık, 2 ödül(Yargı)
BluTV8 adaylık, 3 ödül(İlk ve Son)
Exxen8 adaylık, 2 ödül(Gibi, Olağan Şüpheliler)
Show TV5 adaylık, 1 ödül(Oğlum, Yalancı)
TV85 adaylık, 0 ödül(Kırmızı Oda)

8. Aserat TV Ödülleri'ni takip eden herkese teşekkürler, gelecek sene 9. kez görüşebilmek dileğiyle. :Z

Looney Tunes Nothing To See Here GIF
------

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,081
Puanı
1,061
Ayta ablamın hakkı yenmiş. Ss
En İyi toplu performans kırmızı oda derken as kadrosu 4 oyuncuydu :A

Kalanları idare eder kaknem seçimler yine :F

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,792
Puanı
1,061
Ayta ablamın hakkı yenmiş. Ss
En İyi toplu performans kırmızı oda derken as kadrosu 4 oyuncuydu :A

Kalanları idare eder kaknem seçimler yine :F
Konuk oyuncular ve hikayelerde oynayan diğer isimler de toplu performansa dahil sadece esas kadro değil yani. :A

Çok güzel seçimler olduğu için kaknem dışında diyecek başka lafın kalmadı işte ben adamı seçimleriyle döverim. :A

• İlginç
Reactions: xemrexxx

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
EHHŞ'ye verilen ödüller dışında burada da bir sorun yok. Dizi çifti ödülünün kazananı güldürdü :A :A

Genel olarak hemen hemen isabetli seçimler olmuş. Eline sağlık :D @Aserat

• Güldürdün

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,792
Puanı
1,061
  • Beğendim
Reactions: The_Erinch

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,298
Puanı
264
Emeğine sağlık. Yine başarılı seçimler olmuş. Özellikle Çolpan Erman ikilisi çok sevindirdi.

Hatırlatma mesajı atman iyi olmuş unutmuştum. :)

• Harika

umuttanyel

Favori Üye
Reaksiyon puanı
211
Puanı
65

8. Aserat TV Ödülleri'nde dram ve komedi kazananlarının ardından diğer kategorilerdeki sonuçları öğrenmeye geldi sıra. Bu sene de bu naçizane uğraşımı okuyup destek veren herkese teşekkürler. Gelecek sezona kadar ne olur biter bilinmez ama niyetim Haziran 2023'te 9. kez yola devam edebilmek. Ama şimdilik geleceğe değil önümüze bakalım ve son kazananları öğrenelim:​

EN İYİ SENARYO
Ekli dosyayı görüntüle 118054
Adaylar:
Ayak İşleri
Caner Özyurtlu
Volkan Öge
Deniz Alnıtemiz
Evlilik Hakkında Her Şey
Seda Çalışır Karaoğlu
Toprak Karaoğlu
Halil Ersan
Ayşe Canan Ertuğ
Gibi
Aziz Kedi
Feyyaz Yiğit
İlk ve Son
Hakan Bonomo
Kulüp
Necati Şahin
Rana Denizer
Ayşin Akbulut
Bengü Üçüncü
Serkan Yörük

Severek izlememe rağmen Dijital Dizi ödülünü verememekten dolayı büyük üzüntü duyduğum İlk ve Son'un hakkını burada teslim etmek istiyorum zira son dönemdeki en iyi senaryolardan birine şahit olduk 8 bölüm boyunca. Geçen yıl Ethem Özışık ve Ercan Uğur'la birlikte yazdığı 'Yarım Kalan Aşklar'la da adaylar arasında yer alan Hakan Bonomo ilk bireysel deneyiminde ortaya kolay unutulmayacak, sarsıcı bir iş çıkardı. Bugüne kadar izlediğimiz ilişki dramalarının şablonlarıyla yola çıksa da bunları özgünlük ve içtenlikle ele alarak kendine has bir gerçeklik yakalamayı başardı. Oyuncularının kendini göstermesine bolca imkan tanıyan, oyuncaklı kurgusu sayesinde merak ettirmeyi de başaran, kısacası iyi bir senaryonun tüm gerekliliklerini karşılayan, son dönemin en parlak dijital projelerinden biriydi kesinlikle.​

TARİHÇE

EN İYİ YÖNETMEN
Ekli dosyayı görüntüle 118098
Adaylar:
Ali Bilgin
Yargı
Cem Karcı
İlk ve Son
Kaan Müjdeci
Hamlet
Onur Saylak
Uysallar
Kulüp

Zeynep Günay Tan'ın elini atıp da döktürmediği bir dizi var mı sahiden? İmza attığı her projeye kendi özel dokunuşunu yansıtarak unutulmaz kılmayı başaran, bu dönemin en parlak isimlerinden biri. Seren Yüce de (filmlerini maalesef hala izleyememiş olsam da) zaten sinemadaki başarısıyla adından sıkça söz ettirmiş bir yönetmen. Bu ikili bir araya gelir de ortaya parlak bir işçilik çıkmaz mı? Kulüp'ün eleştirilecek yönleri elbet vardır ama bence reji başarısı bu tartışmaların bayağı dışında. Özellikle son bölümdeki 6-7 Eylül sahneleri ve Selim'in sahne şovlarını izlediğimiz anlarda seyir zevki doruğa çıkıyor ama sadece böyle büyük ve gösterişli kısımların değil küçük ölçekli sahnelerin de gücünü ve duygusunu çok iyi sağmasını bilen iki usta virtüöz olmasa bu dizi böylesine büyük etki yaratabilir miydi şüpheli.​

TARİHÇE
2021: Masumlar Apartmanı2020: Mucize Doktor2019: Avlu2018: Ufak Tefek Cinayetler

EN İYİ GENÇ OYUNCU
Ekli dosyayı görüntüle 118057
Adaylar:
Arda Anarat
Yargı
Asude Kalebek
Kulüp
Ece Yüksel
Aşk 101
Metehan Parıltı
Oğlum
Onur Durmaz
Yargı

Bu sezonun kuşkusuz en çok izlenen ve konuşulan işi Yargı oldu. Tabii senaryo açısından başladığı çizgiyi koruyamasa da (klasik Türk dizisi sonucu) çok iyi kurulmuş oyuncu kadrosu sayesinde yoluna zarar görmeden devam etti. Zaten Ay Yapım dizilerinin doğal bir başarısı bu ama işinin ehli oyuncularla birlikte ilerleyen yıllarda çok konuşacağımız genç yıldız adaylarını da ekranlara hediye etmeyi başardı. Kulüp'te Çelebi'nin gençliği olarak da izlediğimiz Onur Durmaz tabii ki bunların başında geliyor. Her ne kadar sağlıksız bir karakter gelişimi (?) ve gereğinden erken bir vedayla harcanmış olsa da hem uysal ve sessiz arkadaş hem de manyak bir katil olarak çok zor bir görevin altından bir an bile sırıtmadan, "niye bu rolde bu çocuk var" dedirtmeden kalkmayı başarmasını ne kadar takdir etsek az.​

TARİHÇE
2021: Ahsen Eroğlu | Menajerimi Ara2020: Selahattin Paşalı | Aşk 101 - Babil2019: Elçin Afacan | Bir Aile Hikayesi2018: Ecem Erkek | Hayat Sırları
2017: Miray Daner | Vatanım Sensin2016: Büşra Develi | Tatlı Küçük Yalancılar2015: Ataberk Mutlu | Poyraz Karayel

EN İYİ KONUK OYUNCU
Ekli dosyayı görüntüle 118058
Adaylar:
Ayta Sözeri
Kırmızı Oda
Gökhan Özoğuz
Kırmızı Oda
Selen Uçer
Evlilik Hakkında Her Şey
Selin Yeninci
İlk ve Son
Suzan Kardeş
Kulüp

Kendi adıma "niye hak ettiği değeri görmüyor" dediğim isimlerden biridir Selen Uçer. Tabii sinema ve tiyatroda gayet bilinen bir isim ama ekranda da "dıdısının dıdısı" rollerinden çok daha fazlasını hak eden biri. Hele ki 'Aşk, Büyü vs.'deki performansından sonra. Neyse ki Evlilik Hakkında Her Şey'de canlandırdığı Songül karakteri bu açıdan çok güzel bir fırsat yarattı. Konuk oyuncu olsa da rol aldığı 9 bölüm boyunca kimi zaman başrollerin bile önüne geçerek parlamayı başardı. Zaten her rolüne büyük bir doğallıkla hayat verdiği için sonuç şaşırtmadı ama diziye bıraktığı iz düşündüğümden de büyük oldu. Özellikle alttaki sahneyle çok ikonik bir ana imza attığı da kesin. İyi oyuncuların iyi senaryolarla buluşup bizleri kendilerine hayran bıraktırmasına bayılıyorum.​

TARİHÇE
2021: Melisa Sözen | Kırmızı Oda2020: Demet Akbağ | Çok Güzel Hareketler 22019: Helin Kandemir | Hakan: Muhafız
2018: Özlem Tokaslan | Ufak Tefek Cinayetler2017: Demet Evgar | Vatanım Sensin2016-2015: [kategori yok]

EN İYİ TOPLU PERFORMANS
Ekli dosyayı görüntüle 118059
Adaylar:

Cem Yılmaz'ın son bombası Erşan Kuneri herkesi ikiye böldü, hatta üstünden bir aydan fazla süre geçmesine rağmen bölmeyi de sürdürüyor. Sevenleri kadar nefret edenleri de oldu, belaltı ve küfür dozu fazla gibi argümanlarla eleştirildi vs. ama yorumların çok büyük kısmı oyuncuların hakkını da verdi. Bir komedi projesi için elde ideal takım varken vermemek de mümkün değil doğrusu. Ezgi Mola, Çağlar Çorumlu, Uraz Kaygılaroğlu, Merve Dizdar, Nilperi Şahinkaya, Bülent Şakrak, Zafer Algöz gibi işinin ehli olduğumuz isimlerden aksi beklenemezdi. Hali hazırda tanışık olmalarının aralarındaki uyuma katkısı çok büyükken dizi boyunca 8-9 rol canlandırmalarının (özellikle Nazlı, Mestan ve Songül üçlüsünü unutmak ne mümkün) da tam bir oyunculuk karnavalına sebep olduğunu belirtmem yanlış olmaz.​

TARİHÇE

EN İYİ DİZİ ÇİFTİ
Ekli dosyayı görüntüle 118060
Adaylar:
Çolpan & Erman
Evlilik Hakkında Her Şey
Deniz & Barış
İlk ve Son
Sanem & Bora
Evlilik Hakkında Her Şey
Vedat & Evren
Ayak İşleri
Yılmaz & İlkkan
Gibi

Evlilik Hakkında Her Şey'in 2. bölümünde ilk ortak sahnelerini izlediğimizde aralarındaki elektriği anlasak bile Çolpan ve Erman ikilisinden böylesine güçlü ve derinlikli işlenmiş bir hikaye çıkacağını düşünmemiştik sanırım. "İkinci bahar" temasını Türk televizyonlarında pek göremiyorken, aşk adeta yaşlılar için yasaklanmış bir tabu gibi görülürken dizi burada da klişelere meydan okuyarak son dönemin en özel çiftlerinden birini koydu ortaya. İki karakterin de gelişimi öylesine iyi işlendi, Sumru Yavrucuk ve Erdal Küçükkömürcü eski dostluklarının (konservatuar döneminden beri) da etkisiyle öyle samimi bir yerden #ÇolEr'i alıp şekillendirdi ki ortalıkta cirit atan, fan şişirmeleriyle dolu genç çiftlerin veremediği tadın ve zevkin bin kat fazlasını verdi. Usta oyuncular eşliğinde bir aşk hikayesi izlemek de bambaşkaymış.​

TARİHÇE
2021: Alya & Doktor Hanım | Kırmızı Oda2020: Ali & Nazlı | Mucize Doktor2019: Kuzgun & Dila | Kuzgun2018: Hilal & Leon | Vatanım Sensin
2017: Hilal & Leon | Vatanım Sensin2016: Ece & Haluk | Baba Candır2015: Yaren & Karlos | Ulan İstanbul

EN İYİ PROGRAM
Ekli dosyayı görüntüle 118061

Tamam, format açısından bazı sıkıntıları vardı ve reyting açısından beklenen ilgiyi görememiş olması bu açıdan normal ama bir yandan da her yayınlandığında sosyal medyayı yıkan yani gerçekten izlendiğine emin olduğumuz, üstelik tüm bu kaosun içinde aradığımız eğlenceyi bizlere hatırlatan Maske: Kimsin Sen'in sadece 9 bölüm sürmesini hala aşamıyorum. Nefes israflarının anlamsız karalama kampanyalarına kurban gitmesi de büyük bir facia. Özgür ve mutlu bir Türkiye'de tekrar izleyebilme umudumu diri tutuyorum.​

TARİHÇE
Eğlence - Tolgshow | FOX
Eğlence - Dada | Star TV

Ekli dosyayı görüntüle 118062

Daha önce yapım şirketleri özelinde verdiğim bu ödülün kapsamını genişletmek istiyorum zira dijital platformların da projelere destek vererek bir nevi yapımcı görevi gördüğünü unutmamak lazım. Koskoca dünya devi platformların karşılayamadığı beklentileri daha geniş bir vizyon, küçük bütçeler, iyi niyetler ve efektif senaryolarla başaran GAİN çok kısa bir sürede pek çok dikkate değer projeyi bizlerle buluşturarak ilerisi adına umut vermeye devam ediyor. Umarım tepişen fillerin arasında ezilen çimen olmaz.​

KAZANAN: GAİN Medya (Ayak İşleri, 10 Bin Adım, #Etkileyici, Hamlet, Orta Kafa Aşk, Aslında Özgürsün)

TARİHÇE

GENEL DURUM
Adaylık sayıları:

8İlk ve Son, Yargı
7Gibi
4Oğlum, Uysallar
310 Bin Adım

Ödül sayıları:
3Kulüp
2Erşan Kuneri, Gibi, İlk ve Son, Yargı
1Ayak İşleri, Uysallar, Yalancı

Netflix21 adaylık, 6 ödül(Kulüp, Erşan Kuneri, Uysallar, Pera Palas'ta Gece Yarısı, Aşk 101)
GAİN12 adaylık, 1 ödül(Ayak İşleri, 10 Bin Adım, #Etkileyici, Hamlet)
Exxen11 adaylık, 2 ödül(Gibi, İlginç Bazı Olaylar, Aşk Kumardır, Olağan Şüpheliler)
BluTV8 adaylık, 2 ödül(İlk ve Son)
Kanal D8 adaylık, 2 ödül(Yargı)

8. Aserat TV Ödülleri'ni takip eden herkese teşekkürler, gelecek sene 9. kez görüşebilmek dileğiyle. :Z

------

EN İYİ SENARYO
Ekli dosyayı görüntüle 118054
Adaylar:
Ayak İşleri
Caner Özyurtlu
Volkan Öge
Deniz Alnıtemiz
Evlilik Hakkında Her Şey
Seda Çalışır Karaoğlu
Toprak Karaoğlu
Halil Ersan
Ayşe Canan Ertuğ
Gibi
Aziz Kedi
Feyyaz Yiğit
İlk ve Son
Hakan Bonomo
Kulüp
Necati Şahin
Rana Denizer
Ayşin Akbulut
Bengü Üçüncü
Serkan Yörük

Severek izlememe rağmen Dijital Dizi ödülünü verememekten dolayı büyük üzüntü duyduğum İlk ve Son'un hakkını burada teslim etmek istiyorum zira son dönemdeki en iyi senaryolardan birine şahit olduk 8 bölüm boyunca. Geçen yıl Ethem Özışık ve Ercan Uğur'la birlikte yazdığı 'Yarım Kalan Aşklar'la da adaylar arasında yer alan Hakan Bonomo ilk bireysel deneyiminde ortaya kolay unutulmayacak, sarsıcı bir iş çıkardı. Bugüne kadar izlediğimiz ilişki dramalarının şablonlarıyla yola çıksa da bunları özgünlük ve içtenlikle ele alarak kendine has bir gerçeklik yakalamayı başardı. Oyuncularının kendini göstermesine bolca imkan tanıyan, oyuncaklı kurgusu sayesinde merak ettirmeyi de başaran, kısacası iyi bir senaryonun tüm gerekliliklerini karşılayan, son dönemin en parlak dijital projelerinden biriydi kesinlikle.​

TARİHÇE

EN İYİ YÖNETMEN
Ekli dosyayı görüntüle 118098
Adaylar:
Ali Bilgin
Yargı
Cem Karcı
İlk ve Son
Kaan Müjdeci
Hamlet
Onur Saylak
Uysallar
Kulüp

TARİHÇE

EN İYİ GENÇ OYUNCU
Ekli dosyayı görüntüle 118057
Adaylar:
Arda Anarat
Yargı
Asude Kalebek
Kulüp
Ece Yüksel
Aşk 101
Metehan Parıltı
Oğlum
Onur Durmaz
Yargı

TARİHÇE

EN İYİ KONUK OYUNCU
Ekli dosyayı görüntüle 118058
Adaylar:
Ayta Sözeri
Kırmızı Oda
Gökhan Özoğuz
Kırmızı Oda
Selen Uçer
Evlilik Hakkında Her Şey
Selin Yeninci
İlk ve Son
Suzan Kardeş
Kulüp

TARİHÇE

EN İYİ TOPLU PERFORMANS
Ekli dosyayı görüntüle 118059
Adaylar:

TARİHÇE

EN İYİ DİZİ ÇİFTİ
Ekli dosyayı görüntüle 118060
Adaylar:
Çolpan & Erman
Evlilik Hakkında Her Şey
Deniz & Barış
İlk ve Son
Sanem & Bora
Evlilik Hakkında Her Şey
Vedat & Evren
Ayak İşleri
Yılmaz & İlkkan
Gibi

TARİHÇE
2021: Alya & Doktor Hanım | Kırmızı Oda2020: Ali & Nazlı | Mucize Doktor2019: Kuzgun & Dila | Kuzgun2018: Hilal & Leon | Vatanım Sensin

EN İYİ PROGRAM
Ekli dosyayı görüntüle 118061

TARİHÇE
Eğlence - Tolgshow | FOX
Eğlence - Dada | Star TV

Ekli dosyayı görüntüle 118062

TARİHÇE

GENEL DURUM
Adaylık sayıları:

8İlk ve Son, Yargı
7Gibi
4Oğlum, Uysallar
310 Bin Adım

Ödül sayıları:
3Kulüp
2Erşan Kuneri, Gibi, İlk ve Son, Yargı
1Ayak İşleri, Uysallar, Yalancı

GAİN12 adaylık, 1 ödül(Ayak İşleri, 10 Bin Adım, #Etkileyici, Hamlet)
Exxen11 adaylık, 2 ödül(Gibi, İlginç Bazı Olaylar, Aşk Kumardır, Olağan Şüpheliler)
BluTV8 adaylık, 2 ödül(İlk ve Son)
Kanal D8 adaylık, 2 ödül(Yargı)

------

emeğinize sağlık....Teşekkürler