ABD'deki yönetmenlerin dağıttığı Yönetmenler Birliği Ödülleri'nin (DGA) adayları belli oldu!
Bu yıl 73. kez sahiplerini bulacak ödüller 10 Nisan'da sahipleri ile buluşacak. Ödüllerin adaylarını aşağıdan bakabilirsiniz.
Televizyon
Drama
Jason Bateman- Ozark; “Wartime”
Jon Favreau - The Mandalorian; “Chapter 9: The Marshal”
Vince Gilligan - Better Call Saul; “Bagman”
Lesli Linka Glatter - Homeland; “Prisoners of War”
Julie Anne Robinson - Bridgerton; “Diamond of the First Water”
Komedi
Zach Braff - Ted Lasso; “Biscuits”
MJ Delaney - Ted Lasso; “The Hope That Kills You”
Susanna Fogel - The Flight Attendant; “In Case of Emergency”
Erin O’Malley - Curb Your Enthusiasm; “The Surprise Party”
Jeff Schaffer - Curb Your Enthusiasm; “The Spite Store”
Mini Dizi/TV Filmi
Susanne Bier - The Undoing
Scott Frank - The Queen’s Gambit
Thomas Kail - Hamilton
Matt Shakman - WandaVision
Lynn Shelton - Little Fires Everywhere; “Find a Way”
Variety, Talk Şov, Haber, Spor
Paul G. Casey - Real Time with Bill Maher; “Episode 1835”
Jim Hoskinson - The Late Show with Stephen Colbert; “#1025 Live Show Following Capitol Insurrection”
Don Roy King - Saturday Night Live; “Dave Chappelle; Foo Fighters”
David Paul Mayer - The Daily Show with Trevor Noah; “President Obama: Inspiring Future Leaders & ‘A Promised Land’”
Christopher Werner - Last Week Tonight with John Oliver; “Trump & Election Results”
Variety, Talk Şov, Haber, Spor (Özel)
Stacey Angeles - The Daily Show with Trevor Noah Presents; “Remembering RBG: A Nation Ugly Cried with Desi Lydic”
Marielle Heller - What the Constitution Means to Me
Jim Hoskinson - The Late Show with Stephen Colbert; “Stephen Colbert’s Election Night 2020: Democracy’s Last Stand: Building Back America Great Again Better 2020”
Spike Lee - American Utopia
Thomas Schlamme - A West Wing Special to Benefit When We All Vote
Reality
David Charles - Eco Challenge; “3,2,1…Go!”
Jon Favreau - The Chef Show; “Tartine”
Ken Fuchs - Shark Tank; “1211”
Joseph Guidry - Full Bloom; “Petal to the Metal”
Rich Kim - Lego Masters; “Mega City Block”
Belgesel
Michael Dweck & Gregory Kershaw - The Truffle Hunters
Pippa Ehrlich & James Reed - My Octopus Teacher
David France - Welcome to Chechnya
Amanda McBaine & Jesse Moss - Boys State
Sinema
Film
Lee Isaac Chung - Minari
Emerald Fennell - Promising Young Woman
David Fincher - Mank
Aaron Sorkin - The Trial of the Chicago 7
Chloé Zhao - Nomadland
İlk Film
Radha Blank - The Forty-Year-Old Version
Fernando Frías de la Parra - I’m No Longer Here
Regina King - One Night in Miami
Darius Marder - Sound of Metal
Florian Zeller - The Father