2019 7. Koğuştaki Mucize - Film Yorumları

Sherlock

Moderatör
7 Eylül 2016
13,057
10,249
710
İstanbul
72275

7. Koğuştaki Mucize

Tür:
Dram
Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin

Oyuncular:
Aras Bulut İynemli
Nisa Sofiya Aksongur
Celile Toyon

Filmin Özeti:
7. Koğuştaki Mucize, 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediyor. Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur gibi isimler yer alıyor.

Filmin Fragmanı:

Ahmed

Emekli
12 Eylül 2013
19,726
11,535
860
Bugün gitdim filme. Hakkaten muazzam bir işti.
Aras Bulut İynemli'ye karşı sevgim artdı resmen. Oyunculuğu muhteşemdi. Küçük çocuk da aynı şekilde, baya iyi oynuyordu.
4-5 sahnede ağladım, hele idam öncesi bir sahne vardı hıçkırarak ağladım. Bu duyguyu yaşatmış olması bile bana değdi.
Sondaki ters köşe çok iyiydi. Bu kadar ağlamaya böyle bir son yakışırtı. :bhr:
Sadece bazı uzun sahneler biraz puan kırdırdı.

9/10

• Beğendim
Reactions: ömer karataş

Yiğitt

Emekli
9 Aralık 2013
73,142
42,342
1,061
Ankara
Aras Bulut İynemli yaşamış, yaşatmış vallahi. Muhteşem bir iş çıkarmış, adama tekrardan hayran oldum. Nilsa Sofiya da çok tatlıydı, o da çok güzel iş çıkarmıştı.

Sinemada herkes ağladı vallahi, benim de gözlerim doldu. Müzikleri de güzeldi, ''Lingo Lingo'' diyerek çıktık salondan. Sonunda da o çaldı zaten.

Deniz Baysal da çok tatlıydı, güzel olmuş. Yıldıray Şahinler, İlker Aksum, Mesut Akusta, Sarp Akkaya vb. tüm kadro süperdi, babaannemiz de tatlıydı.
Güzel bir ters köşeyle sona erdi film. Hepimiz Memet idam edildi sandık, meğerse Yusuf Ağa kendini feda etmiş. Helal olsun, o gizemli karakterden bir sürpriz bekliyordum zaten.

Bu yılın sinema sezonunu da güzel filmle açtık, tüm ekibin emeklerine sağlık. :bhr:

9/10

ozgur2113

Moderatör
28 Aralık 2011
17,795
13,611
859
Film, tek kelimeyle harika... Uzun zamandır bu kadar güzel performansların bir arada olduğu başka bir iş izlemedim.

Görüntüleri, müzikleri, senaryosu ve yönetmenliğiyle harika bir iş olmuş. Duygusu çok yoğundu. Kendimi o kadar tutmama rağmen 2 sahnede ciddi anlamda kötü oldum.

Aras Bulut İynemli, gerçekten bu rollerin adamıymış gibi. Döktürmüş. Memo’yu çok güzel yaşamış. Nisa Sofiya Aksongur o küçücük haliyle resmen “ben de buradayım” demiş. Zaten Kuzgun’da da çok beğenmiştim. Pırıl pırıl bir kız... İlker Aksum, Mesut Akusta da çok iyiydi. Yurdaer Okur’a diyecek bir şey yok yine harikaydı, karakterinin her sahnesinde içimden küfürler ediyordum. Ama artık iyi adamları oynama vakti geldi bence. :A Deniz Baysal da altından kalkmıştı rolünün. Yıldıray Şahinler’i böyle bir rolde görmek çok güzeldi. :A

Sondaki ters köşe güzeldi ama beni pek tatmin etmedi gibi.

Ters köşe güzel düşünülmüş aslında. Ama o kadar basit miydi yer değiştirmek onu düşündüm. Bir de beni şu anlamda tatmin etmedi. 7. Koğuştaki Mucize ismiyle aslında ölmeyeceğini hissetmiştim ama öyle sahneler vardı ki tamam, bitti dedim. Yine de fena değildi.

Babaanne’nin ölümüne aşırı üzüldüm. :(

Ova’nın cezaevine gelmesi ve sonrasında Mesut Akusta’nın karakteriyle olan sahnesi aşırı iyiydi. Memo herkesin sevgisini kazandı. Askorozlu’nun da dediği gibi hangisi böyle bir babaydı ki?

İdam öncesi Memo ve Ova’nın müdürün odasındaki sahnede ağladım... Baba idam repliğiyle Ova’nın bakışlarıyla bittim resmen.

• Beğendim
Reactions: Aserat