61. Altın Portakal Film Festivali'nde Kazananlar Belli Oldu!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
64,212
Puanı
1,061
GZtsP20XgBYJqED

61. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu.

12 filmin yarıştığı 'Ulusal Yarışma' seçkisinde 'Ayşe' 4, 'Mukadderat' 3 ödülle öne çıkarken iki filmin başrollerinde yer alan Binnur Kaya ve Nur Sürer en iyi kadın oyuncu ödülünü paylaştı, 'Evcilik' filmiyle Nejat İşler ise erkek oyuncu ödülüne layık görüldü.

İşte kazananlar:
  • En İyi Film: Mukadderat (Nadim Güç)
  • En İyi Yönetmen: Necmi Sancak | Ayşe
  • En İyi Senaryo: Ümit Ünal | Evcilik
  • En İyi Erkek Oyuncu: Nejat İşler | Evcilik
  • En İyi Kadın Oyuncu: Binnur Kaya | Ayşe & Nur Sürer | Mukadderat
  • En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Osman Sonant | Mukadderat
  • En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Ayça Bingöl | Fidan
  • En İyi Görüntü Yönetmeni: Murat Has | Balinanın Bilgisi
  • En İyi Kurgu: Melike Kasaplar | Fidan
  • En İyi Müzik: Serkan Polat, Özgür Alper, Pınar Bayrak | Balinanın Bilgisi
  • En İyi Sanat Yönetmeni: Meral Aktan | Gülizar
  • Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü: Ayşe (Necmi Sancak)
  • Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü: Necmi Sancak | Ayşe
  • Dr. Avni Tolunay Özel Ödülü: Belkıs Bayrak | Gülizar
  • Cahide Sonku Ödülü: Yağmur Ergül | Gülizar (kostüm tasarımcısı)

• Beğendim
Reactions: Angelica
Evcilik, Ayşe ve Mukadderat'ı yakalanırsa izlenecekler listeme ekledim. Çok geçmeden sinemada yakalamak güzel olur. Mukadderat Boğaziçi FF'de varmış ama takvimi bana uymuyor. :(

ALTIN PORTAKAL ÖDÜLLÜ BİNNUR KAYA DİYECEKSİNİZ :oley: :oley: :oley:

Allah biliyor ödülü almasını çok istemiştim çünkü geçmişte Vavien'le önemli sinema organizasyonlarından bir sürü ödül aldıysa da hiç bu tarz festivallerle kendisini ödülle buluşturacak bir fırsat çıkmamıştı. Filmle ilgili yorumları yakından takip ettim ve kendisi çok yüksek tepkiler almasa da (belli ki jüri çok sevmiş) performansı için tek bir kötü yorum bile yoktu. Nur Sürer'in performansı favori görüldüğü için kaçırabilir diye endişeleniyordum neyse ki ikisine birden verip harika bir tablo ortaya çıkartmışlar. :Z Nur Sürer ödülünü alırken yine bitmek bilmeyen Y*lmaz G*ney takıntısıyla onu andıktan sonra İstanbul Sözleşmesi Yaşatır deyince korkunç bir tutarsızlık yaşattı ama neyse ki onun devamında Binnur Kaya asla teklemeden sözleşme temalı konuşmayı şahane bir şekilde devam ettirerek bir kez daha gönüllerdeki tahtını sağlamlaştırdı ve doğru insana hayranmışım dedirtti. :Z (Bu arada ödülü Gökçe Bahadır'ın elinden alması ve sarılmaları da beni Aramızda Kalsın günlerine götürdü. :bhr: )

Mukadderat yarışın favorisi olarak görülüyordu ama Ayşe'den daha az ödül almış oldu. :A Ama hem onu, hem de Ümit Ünal filmi olduğu için Evcilik'i çok merak ediyorum ve kısa sürede izlemek istiyorum. Ayça Bingöl ve Osman Sonant'ın ödüllerine de ayrıca sevindim. :Z

Altın Koza sunucu terörüyle korkunç geçmişti ama burada Şebnem Dönmez yılların tecrübesiyle töreni güzel idare etti. Jüri tercihleri de güzel olunca geçen yıl iptale yol açan kara bulutlar bir nebze dağılmış oldu. Gelecek yıl (alışıldık tarihi olan ekimde değil kasımda düzenlenecekmiş) daha da güzel ve özgür bir festival gerçekleşir umarım.
------

Evcilik, Ayşe ve Mukadderat'ı yakalanırsa izlenecekler listeme ekledim. Çok geçmeden sinemada yakalamak güzel olur. Mukadderat Boğaziçi FF'de varmış ama takvimi bana uymuyor. :(
O zaman sana bir müjdem var Evcilik 25 Ekim'de vizyonda. :A