Netflix 50M2 - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
EqTvRYPXEAA63Eh

'50 M2' bugünden itibaren Netflix'te.

Yapımcılığını BKM'nin, yönetmenliğini Selçuk Aydemir'in, senaristliğini Burak Aksak'ın üstlendiği dizinin kadrosunda; Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Cengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı ve Özgür Emre Yıldırım yer alıyor.

Dizi ile ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz. İyi seyirler!

• Beğendim
Reactions: Angelica

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bana kendi konunu açtırıp, kendine benim konuyu açmışsın :A uğur getirmişim yine@Tolstoyevski :A
hayırlı olsun konun :Z
Çok teşekkür ederim gecenin uğuru o oldu farkında olmadan :bhr: :Z Aylardır beklediğim diziye kısmet oldu sevindim fakat o yarış heyecanı bir başka keyifli geçiyor, olayın asıl eğlencesi orada. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Çok teşekkür ederim gecenin uğuru o oldu farkında olmadan :bhr: :Z Aylardır beklediğim diziye kısmet oldu sevindim fakat o yarış heyecanı bir başka keyifli geçiyor, olayın asıl eğlencesi orada. :A
Bana 00.00 yaramıyor hiç :A zaten bastıktan baya vakit sonra açılınca olmayacağını anladım :A
Senin hazırladığın konuda eksik 2 harf vardı. Ben de seninkini kontrol edeyim derken, benim yazılarımın olduğunu gördüm :A
Bu diziyi merak ediyordun, oyüzden sevindim kapmana :bhr:

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Merakla beklediğim bir iş. Yarın son sınavıma da girdikten sonra hemen izleyeceğim. :Z

• Beğendim
Reactions: Angelica

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bana 00.00 yaramıyor hiç :A zaten bastıktan baya vakit sonra açılınca olmayacağını anladım :A
Senin hazırladığın konuda eksik 2 harf vardı. Ben de seninkini kontrol edeyim derken, benim yazılarımın olduğunu gördüm :A
Bu diziyi merak ediyordun, oyüzden sevindim kapmana :bhr:
Aynısı bende de oldu, 5-6 saniye sonra açıldı bir ara acaba basamadım mı diye tereddüt bile ettim sonradan yüklendi. :A

Umarım Bir Başkadır gibi kaliteli bir yapım çıkar, şanssız gelmeyiz. Yarın göreceğiz artık, gerçi Cuma'dan önce bakmam zor. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060
Merakla beklediğim diziydi bakalım nasılmış

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Beklediğim bir işti ama yarın Maraşlı'nın 3. bölümünü izlemem gerekiyor. Perşembe cuma bakmaya çalışacağım mutlaka.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Aylardır diyeceğim ama aylardır değil yıllardır beklediğim bir iş. Hayal kırıklığı olmasını hiç mi hiç beklemiyorum ama yine de Netflix olduğu için hafif bir gerilim mevcut... İzleyelim ve görelim o vakit...

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Şu dizi sınav haftasına denk gelse şimdiye yarılamıştım. :( Fragmanları çok yükseltmese de en kısa zamanda izleyeceğim umarım güzel bir iş çıkar. :Z

Bu arada Netflix bu diziyi yayınlayan tüm sitelere telif atmış. :eek: Diğer içeriklerin yayılmasına izin verdikten sonra bu topa girmeleri ilginç ama sanırım politikalarını gözden geçirmeye başladılar.

• İlginç
Reactions: Özgür

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Şu dizi sınav haftasına denk gelse şimdiye yarılamıştım. :( Fragmanları çok yükseltmese de en kısa zamanda izleyeceğim umarım güzel bir iş çıkar. :Z

Bu arada Netflix bu diziyi yayınlayan tüm sitelere telif atmış. :eek: Diğer içeriklerin yayılmasına izin verdikten sonra bu topa girmeleri ilginç ama sanırım politikalarını gözden geçirmeye başladılar.
Nasıl ya. :eek: Normalde hiç olmazdı bu.

Biraz bencilce belki ama bence Netflix Türkiye’nin orijinal dizilerine telif atılması gerekiyordu. Herkes dizi sitelerinden izliyordu. :A Umarım diğer diziler de de böyle davranırlar. :A

• Olmamış
  • Güldürdün
Reactions: Aserat and Angelica

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Kötü bir başlangıç oldu maalesef. Burak Aksak'ın işlerini çok severim ama en kötü işi bu olmuş gibi gözüküyor. Komedi dozu çok düşük, hikaye hiç sarmadı, dizinin inandırıcılığı düşük...

Dizinin en büyük eksisi başroldeki eleman. Engin Öztürk'müş herhalde, sanırım ilk kez izledim. Atanamamış Kıvanç Tatlıtuğ gibi. En ufak bir sempatikliği yok. Oysa bence başrol bu tip senaryolarda azıcık ucundan bile olsa sempatik olmalı...

Erdal Bakkal'lı kısımlar fena değildi, Tolga Tekin'in karakterinin zamanla ilginçleşme potansiyeli var. Fakat böyle giderse ne kadar sabrederim bilmiyorum...

4/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
1x1

Dizi bize güzel bir açılış yaptı. Burak Aksak'ın böyle farklı işler yapmasını çok seviyorum ve sonuna kadar destekliyorum. Komedi yaparken bize dram ve aksiyon yönünü göstermek istiyor gibiydi bu diziyle de onu yapmak istiyor bence.

Engin Öztürk'ün performansını beğendim. Role çok yakışmış. Gizemli adam kimliğini çok güzel oturtmuş. Karakterin komik yönünü de güzel gösteriyor. Kırmızı Mustang umarım bütün dizi boyunca gözükür.

Kürşat Alnıaçık'ın üstüne bu roller yapıştı artık. Klasik oyunculuğunu gösterdi bize. Aynı şekilde Erdal Bozkurt ve Tuncay Beyazıt'ta onları görmeye alıştığımız rollerde. Tolga Tekin de dizimizin küçük kötüsü olacak sanırım. Gölge, o ve Dilara arasında bir üçgen göreceğimizi tahmin ediyorum.

Dizinin tek kötü olayı dövüş sahnesiydi. Çok basit bir şekilde yazılmıştı. Komedi dizisi olmadığına göre bunu göz ardı edemeyiz. Sonraki bölümlerde böyle bir şey olmaz inşallah.

7/10

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: bazinga

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
1x1

Dizi bize güzel bir açılış yaptı. Burak Aksak'ın böyle farklı işler yapmasını çok seviyorum ve sonuna kadar destekliyorum. Komedi yaparken bize dram ve aksiyon yönünü göstermek istiyor gibiydi bu diziyle de onu yapmak istiyor bence.

Engin Öztürk'ün performansını beğendim. Role çok yakışmış. Gizemli adam kimliğini çok güzel oturtmuş. Karakterin komik yönünü de güzel gösteriyor. Kırmızı Mustang umarım bütün dizi boyunca gözükür.

Kürşat Alnıaçık'ın üstüne bu roller yapıştı artık. Klasik oyunculuğunu gösterdi bize. Aynı şekilde Erdal Bozkurt ve Tuncay Beyazıt'ta onları görmeye alıştığımız rollerde. Tolga Tekin de dizimizin küçük kötüsü olacak sanırım. Gölge, o ve Dilara arasında bir üçgen göreceğimizi tahmin ediyorum.

Dizinin tek kötü olayı dövüş sahnesiydi. Çok basit bir şekilde yazılmıştı. Komedi dizisi olmadığına göre bunu göz ardı edemeyiz. Sonraki bölümlerde böyle bir şey olmaz inşallah.

7/10
Sen Şeref Bey faciasını beğenmiştin bunu da sevdiysen dizi gerçekten kötü galiba. :( :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
İlk bölümün 30 dakikasına zor dayandım. Tıpkı Atiye gibi bol klişeli bir dizi çıktı ve çok büyük bir hayal kırıklığı... Atiye, Hakan Muhafız tarzı bir dizi olması Burak Aksak ismi geçince hayal kırıklığını daha da büyütüyor. Herhalde kaliteye değil getiriye bakalım bu kez de amaçlı işe girişmişler...

• Beğendim
  • İlginç
Reactions: bazinga and xdragxx

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
1x1

Kötü bir başlangıç oldu maalesef. Burak Aksak'ın işlerini çok severim ama en kötü işi bu olmuş gibi gözüküyor. Komedi dozu çok düşük, hikaye hiç sarmadı, dizinin inandırıcılığı düşük...

Dizinin en büyük eksisi başroldeki eleman. Engin Öztürk'müş herhalde, sanırım ilk kez izledim. Atanamamış Kıvanç Tatlıtuğ gibi. En ufak bir sempatikliği yok. Oysa bence başrol bu tip senaryolarda azıcık ucundan bile olsa sempatik olmalı...

Erdal Bakkal'lı kısımlar fena değildi, Tolga Tekin'in karakterinin zamanla ilginçleşme potansiyeli var. Fakat böyle giderse ne kadar sabrederim bilmiyorum...

4/10
İlk bölümün 30 dakikasına zor dayandım. Tıpkı Atiye gibi bol klişeli bir dizi çıktı ve çok büyük bir hayal kırıklığı... Atiye, Hakan Muhafız tarzı bir dizi olması Burak Aksak ismi geçince hayal kırıklığını daha da büyütüyor. Herhalde kaliteye değil getiriye bakalım bu kez de amaçlı işe girişmişler...
Sağda solda okuduğum diğer yorumlar, bu yorumlar ve üzerine dizinin ilk puanları hiç iç açıcı değil... Büyük bir hayal kırıklığı yaratacak Burak Aksak ve Selçuk Aydemir ikilisi sanırım, bu yüzden hiç başlamama yoluna mı gitsem ne yapsam. :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Sağ olun sayenizde hiç vakit kaybı yaşamayacağım :A
Zaten bu proje TRT 1'den bile dönmüşse zamanında ortalama altı olduğu belli :D

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
1x2

Dizi çok sakin ilerliyor. Sürekli bir hikaye kurma aşamasında ilerliyor. Daha kurulan bir hikayeyi ilerletemedik. Aksiyon da fazla yoktu komedi kısmı da. Dümdüz bir dizi olarak ilerliyor.

Geçen bölümün ana konusu olan Servet bu bölüm yok gibiydi. Bir anda o hikaye arka plana atıldı. Mümtaz daha ön plandaydı. Gürkan Uygun'u bu tiple görmeyi seviyorum.

Aybüke Pusat çok güzel bir kadın. Ben üçgen olacak diyordum ama Yakup'un da gelmesiyle dörtgen olacak gibi. Bu işin sonunda üzülen Dilara olacak gibi.

Sonraki bölümünde bu ayarda geçmesini bekliyorum. 4. bölümden sonra aksiyon tırmanmazsa dizide sıkıntı var demektir.

Ayrıca Selçuk Aydemir kontenjanı ile diziye giren Erdal Şahin beni çok güldürüyor. Kendisi doğal komik olan bir isim. Stand uplarını da severek takip ediyordum. Keşke daha fazla görebilsek onu.

6/10

Sen Şeref Bey faciasını beğenmiştin bunu da sevdiysen dizi gerçekten kötü galiba. :( :A
O dizinin ilk bölümünde yazdığım yorumu tekrar oku bence. Bu iki işi herkesin sevmeyeceğini zaten biliyorum. Ben bu kafaları sevdiğim için şimdilik diziye şans vermeye devam ediyorum. İki diziyi de hem oyuncuları hemde kamera arkası ekibi için severek takip ediyorum. :)

Son düzenleme:
  • Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: bazinga and Aserat

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

İlk bölüme göre daha çok sevdim. Özellikle muhtarın ön planda olduğu ilk kısım çok iyiydi. Epey güldüm.

Memati'nin falan öne çıktığı bölümün ikinci kısmı ise daha zayıftı. Karanlık işleri becerememişler. Kötü yazılmış diyaloglar, kötü bir yönetmenlik. Burak Aksak ve Selçuk Aydemir'in suları olmadığı çok belli. Keşke bu kadar karanlık şeylere bulaşmasalarmış.

7/10

• Beğendim
Reactions: mesmeso