'46. Pantene Altın Kelebek' Jürisinde Kimler Yer Aldı?

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1582469457690.png

17 milyondan fazla kişinin oy kullanarak rekor kırdığı 'Altın Kelebek' için geri sayım başladı!

Oylamada %70 halk, %30 ise jürinin ağırlığı yer alıyor. Bu sene jüri kadrosunda Hürriyet gazetesi adına Selim Akçin, Kanat Atkaya, Ömür Gedik, Onur Baştürk ve Cengiz Semercioğlu; konuk olarak ise Selçuk Yöntem, Cihan Ünal, Belçim Bilgin ve Ziynet Sali yer aldı. Beş saatlik toplantının ardından 'Altın Kelebek' kazananları belirlendi. Kazananlar cuma akşamı 19.45'te Kanal D'de sahiplerini bulacak.

Cengiz Semercioğlu, bu özel gecede Demet Özdemir'in de bir müthiş bir şovu olacağını açıkladı. Sürpriz isimlerin de sahne alacağı bu özel geceyi Fav10'da da yorumlayacağız. Sakın kaçırmayın...

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Ömür Gedik ve Cengiz Semercioğlu'nun olduğu jüriden ne hayır gelecekse.. Ama Selçuk Yöntem ve Cihan Ünal'a güveniyorum. :Z

Sürpriz isimlerin de sahne alacağı bu özel geceyi Fav10'da da yorumlayacağız. Sakın kaçırmayın...
Ben de canlı yorumlamayı çok istiyorum ama Babil var. :(

• Beğendim
Reactions: Yiğitt

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Keşke bu oylamanın içine halkı katmasalar, en çok fanı olan ödül kazanacak gibi bir algı oluşuyor. Her dizinin/oyuncunun seveni sosyal medya kullanmıyor sonuçta. Bence sadece, usta isimlerden oluşan bir jüri seçmeli :)

• Beğendim
Reactions: Aserat

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Ömür Gedik ve Cengiz Semercioğlu'nun olduğu jüriden ne hayır gelecekse.. Ama Selçuk Yöntem ve Cihan Ünal'a güveniyorum. :Z

Ben de canlı yorumlamayı çok istiyorum ama Babil var. :(
Ben de olamayacağım evde maalesef, başka bir program ayarladım haftalar öncesinden...

• Üzücü

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Bu haberi okuduğumda;
Bazı halk sonuçlarını jüri değiştirdi kısmına takılmışdım.

Keşke Daha sonra Eurovision mantığı gibi Jüri ve Halk sonuçlarını bilsek.
Orada 4-6 kişi; milyon kişinin düşüncesini nasıl değiştirmiş açıklamalı öğrenebilsek.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Belçim Bilgin eski kocasına oy kullanmamış umarım sayesinde bolca ekmek yediği BKM'nin dizi olan diğer adayını seçmiştir. :A @alperuz @Yiğitt

Sıra ‘en iyi komedi’ dizisi kategorisini oylamaya geldiğinde en zor anını yaşadı.
Ben oyumun “Çok Güzel Hareketler 2”den yana olduğunu söyledim.
Belçim de “Ee tabii
eski eş kontenjanından benim de öyle olmalı” deyince hepimiz kahkahalar attık.
Ama şu kadar ipucu vereyim; Belçim oyunu Yılmaz Erdoğan’ın yer aldığı “ÇGH”den yana değil, başka bir komedi dizisi için kullandı.
Kimin kazandığını cuma akşamı öğreneceksiniz artık...

Bu kısımlar umut verdi. :Z
Pantene Altın Kelebek jüri toplantısına en erken gelen isim usta oyuncu Cihan Ünal’dı.
Kıbrıs’ta yaşayan Ünal, jüri üyeleri içinde de dersine en iyi çalışan isimdi.
Asistanıyla birlikte oturup her kategoride kimin aday olduğunu, çalışmalarını tek tek izledi, tek tek dinledi ve öyle girdi jüri toplantısına.
Oyunculuk konusunda Cihan Ünal’ın katkıları müthişti.
Ödül kazanan oyunculara bile “Bakın bu oyuncu şurada eksik” diyerek müthiş aydınlatıcı bilgiler verdi bize.

Başlıktaki sorunun yanıtını hemen vereyim; Çünkü Selçuk Yöntem neredeyse her kategoride jüriyi etkilemeyi başardı.
Jürinin kararlarına doğrudan etkisi oldu.
İtiraz ettiğimiz kategorilerde bile bizi pes ettirmeyi başardı.

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Demet’in şovunu merak ettim. :Z Güzel bir dans hazırlamıştır bence. :Z

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Belçim Bilgin eski kocasına oy kullanmamış umarım sayesinde bolca ekmek yediği BKM'nin dizi olan diğer adayını seçmiştir. :A @alperuz @Yiğitt

Bu kısımlar umut verdi. :Z
İşte bahsettiğim olay bu. Bu isimler işini hakkıyla yapabilecek, tarafsız insanlar. Twitter'dan örgütlenip oy atan çoluk çocuğa göre ödül verilirse olmaz yani :(

• Üzücü

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
İşte bahsettiğim olay bu. Bu isimler işini hakıyla yapabilecek, tarafsız insanlar. Twitter'dan örgütlenip oy atan çoluk çocuğa göre ödül verilirse olmaz yani :(
Eski kazananlara bakınca ne kadar güzel isimler seçmişler diyorum ama o zaman da halk oylaması varmış anladığım kadarıyla. Bence sorun sosyal medya yüzünden halkın 18 yaş altı ergenlere dönüşmesi. :( Neyse o gece Mucize Doktor bol bol ödül alsın da gerisi umrumda değil. :Z

• Beğendim
Reactions: alperuz

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Eski kazananlara bakınca ne kadar güzel isimler seçmişler diyorum ama o zaman da halk oylaması varmış anladığım kadarıyla. Bence sorun sosyal medya yüzünden halkın 18 yaş altı ergenlere dönüşmesi. :( Neyse o gece Mucize Doktor bol bol ödül alsın da gerisi umrumda değil. :Z
MD'ye ödül vermezlerse tepki toplarlar, en az 1 ödül garanti gelir. En iyi dizi ödülünü alır bence.

• Beğendim

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Okudum röportajın tamamını, Jet Sosyete ödülü almıştır kesin at fava bekle. :A
Yok ya geçen sene sırf Kanal D'de diye Çocuklar Duymasın'a ödül verdiler bu yıl ÇGH'nin reytingleri iyiydi ve çok konuşuldu bu fırsatı kaçırmazlar. :( Belki 3. sezona. :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
MD'ye ödül vermezlerse tepki toplarlar, en az 1 ödül garanti gelir. En iyi dizi ödülünü alır bence.
Geçen sene Çukur, Kadın, SAK bir sürü ödül aldı diğer dallarda Kanal D'ye zorla ödül verdirtseler de ana dallar nispeten daha adaletli oluyor o yüzden dizi ve erkek oyuncu banko diyorum. Neyse aylar önceki tahmin yazımı güncelleyeyim de oradan devam edelim konuşmaya. :A

• Güldürdün
Reactions: alperuz