40. İstanbul Film Festivali'nde Ulusal Yarışma Kazananları Belli Oldu!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
iksv_16_9_1616074508.jpeg

1-13 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen 40. İstanbul Film Festivali'nde Ulusal Yarışma kazananları belli oldu.

Jüri başkanlığını yönetmen Tolga Karaçelik'in üstlendiği, oyuncu Ece Dizdar, sanat yönetmeni ve yapım tasarımcısı Naz Erayda Kurdoğlu, yapımcı Nadir Öperli ve yazar Şebnem İşigüzel'in de yer aldığı jürinin oylarıyla sahiplerini bulan ödüller için 13 film yarıştı. Altın Lale ödülünü 'Beni Sevenler Listesi' kazanırken 'Çatlak' ve 'Sardunya' geceden 3'er ödülle dönerek öne çıkan yapımlardan oldu.

İşte kazananlar:
  • Altın Lale En İyi Film Ödülü: Beni Sevenler Listesi (Emre Erdoğdu)
  • Jüri Özel Ödülü: Sen Ben Lenin (Tufan Taştan)
  • En İyi Yönetmen: Fikret Reyhan | Çatlak
  • En İyi Kadın Oyuncu: Asiye Dinçsoy | Dirlik Düzenlik & İlayda Elif Elhih | Sardunya
  • En İyi Erkek Oyuncu: Halil Babür | Beni Sevenler Listesi
  • En İyi Senaryo: Fikret Reyhan | Çatlak
  • Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü: Sardunya | Çağıl Bocut
  • FIPRESCI Ödülü: Çatlak | Fikret Reyhan
  • En İyi Görüntü Yönetmeni: Orçun Özkılınç | Sardunya
  • En İyi Kurgu: Evren Luş | Cemil Şov
  • En İyi Özgün Müzik: Deniz Cuylan & Brian Bender | Av

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tamam açık havada gülüp eğlendiniz şimdi online'a verin de izleyelim şu filmleri. :(

Ödüller epey dağılmış, çoğu filmi izlemek gerek...

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Aldığı övgülerden sonra Çatlak'ı merak ediyordum ve online gösterime açılırsa izlemek istiyordum şimdi daha da merak ettim. Umarım kısa zamanda geniş dağıtımla gösterime girer.

Eğer İKSV kalleşlik yapmasa Bizi Sevenler Listesi ve Sardunya online gösterime açılmış olacaktı ve biz de en çok ödül alan filmleri izlemiş olacaktık. Tekrar ABV :T:

İnsanlar İkiye Ayrılır'a tek bir ödül bile verilmemesi şaşırttı. Geçen sene de bir sürü yerden ödül toplayan Bilmemek'i boş geçmişlerdi. Neyse en azından geçen sene aldığı iki Altın Portakal'a sayarız artık. :A

DicKır farkı. :bhr: