39. İstanbul Film Festivali, Sinemalarda ve Çevrimiçi Olarak Devam Ediyor!

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
İksv.jpg

39. İstanbul Film Festivali hız kesmeden devam ediyor. Filmler 9-20 Ekim tarihleri arasında hem çevrimiçi, hem de salon gösterimleri ile yayınlanmaya devam ediyor.

Ulusal Belgesel Yarışması ve Filmekimi Galaları filmleri Cinemaximum Nişantaşı City’s ve Kadıköy Sineması’nın yanı sıra festivalin çevrimiçi gösterim sitesi olan filmonline.iksv.org’da da erişime açılıyor. Biletler 2 Ekim 2020 - 10:30 itibariyle alınabilecek.

Festival kapsamında yayınlanacak filmlere aşağıdan göz atabilirsiniz.

Uluslararası Yarışma’da Altın Lale için yarışacak filmler:

• Mickey ve Ayı / Mickey and the Bear / Annabelle Attanasio / ABD
  • Sarı Hayvan / Um Animal Amarelo / A Yellow Animal / Felipe Bragança / Brezilya, Portekiz
  • Luxor / Zeina Durra / Mısır, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri
  • Sanctorum / Joshua Gil / Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Katar
  • Koza / Kokon / Cocoon / Leonie Krippendorff / Almanya
  • Oğul-Ana / Pesar-Madar / Son-Mother / Mahnaz Mohammadi / İran, Çek Cumhuriyeti
  • Yabancı / Exil / Exile / Visar Morina / Almanya, Belçika, Kosova
  • Denizaltısı da Olsun İsteyen Cam Temizleyici / Window Boy Would Also Like to Have a Submarine / Alex Piperno / Uruguay, Arjantin, Brezilya, Hollanda, Filipinler
  • Yankılar / Bergmál / Echo / Rúnar Rúnarsson / İzlanda, Fransa, İsviçre
  • Öteki Kuzu / The Other Lamb / Malgorzata Szumowska / İrlanda, Belçika, ABD
  • Atlantis / Valentyn Vasyanovych / Ukrayna
  • Kuş Dili / Mowa Ptaków / Bird Talk / Xawery Zulawski / Polonya

Ulusal Belgesel Yarışması’nda yer alan filmler:

• Göbeklitepe Sakinleri / Sedat Benek
  • Ah Gözel İstanbul / Zeynep Dadak
  • Kadınlar Ülkesi / Şirin Bahar Demirel
  • Kuyudaki Taş / Gökçin Dokumacı
  • Miss Holokost Survivor / Eytan İpeker
  • Mimaroğlu / Serdar Kökçeoğlu
  • Muhammed Ali / Nursen Çetin Köreken, Ümit Köreken
  • Asfaltın Altında Dereler Var! / Yasin Semiz
  • Tenere / Hasan Söylemez
  • Atık Sözlüğü: Tanımların ve İmajların Geri Dönüşümü / Alper Şen
  • Maddenin Halleri / Deniz Tortum

Yarışma Dışı:

• Hayalimdeki Sahneler / Metin Akdemir
  • İyi ki Yapmışım / Selçuk Metin
  • Pinokyo / Pinocchio / Matteo Garrone / İtalya, Fransa, İngiltere
  • Önsezi Kitabı / The Book of Vision / Carlo Hintermann / İtalya, İngiltere, Belçika
  • Alabora / Surge / Aneil Karia / İngiltere
  • Anne Gibi / Asa ga Kuru / True Mothers / Naomi Kawase / Japonya
  • Günler / Rizi / Days/ Tsai Ming-liang / Tayvan
  • 85 Yazı / Eté 85 / Summer of 85 / François Ozon / Fransa, Belçika
  • Alelade Bir Yuva / Nowhere Special / Uberto Pasolini / İtalya, Romanya, İngiltere
  • Umudun Dili / Persian Lessons / Vadim Perelman / Rusya, Almanya
  • Undine / Christian Petzold / Almanya, Fransa
  • İyi Bir Eş Olmanın Yolları / La bonne épouse / How To Be A Good Wife / Martin Provost / Fransa
  • Yaramaz Çocuk / Enfant Terrible / Oskar Roehler / Almanya
  • Kaçan Kadın / Domangchin yeoja / The Woman Who Ran / Hong Sang-soo / Güney Kore
  • Körkütük / Druk / Another Round / Thomas Vinterberg / Danimarka
  • Ter / Sweat / Magnus von Horn / Polonya, İsveç
  • Nomadland / Chloé Zhao / ABD

Kaynak: filmloverss.com

• Harika
  • Beğendim
Reactions: MEnes and bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Aşırı iyi haber. :Z

Nomadland, Druk ve Undine'a bilet alabilmek için dualar etmeye başladım. :Z

Diğer filmleri bilmiyorum ama tek tek araştıracağım. 2-3 filmlik daha bütçe ayırabilirim üstteki üçlüye ek. :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Aşırı iyi haber. :Z

Nomadland, Druk ve Undine'a bilet alabilmek için dualar etmeye başladım. :Z

Diğer filmleri bilmiyorum ama tek tek araştıracağım. 2-3 filmlik daha bütçe ayırabilirim üstteki üçlüye ek. :D
Umudunu kırmak istemem ama Box Office Türkiye'deki haberi de okudum ve o filmler için sadece sinemalarda gösterilecek denilmiş online gösterimle ilgili bir şey yok. Belki diğer filmler online'dır ama onlar değil galiba. (b)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Umudunu kırmak istemem ama Box Office Türkiye'deki haberi de okudum ve o filmler için sadece sinemalarda gösterilecek denilmiş online gösterimle ilgili bir şey yok. Belki diğer filmler online'dır ama onlar değil galiba. (b)
Yok yok ben 5-10 kere okudum emin olmak için, film ekimi galaları da online diyor resmî sitesinde. :D

• Harika
Reactions: Aserat

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Yok yok ben 5-10 kere okudum emin olmak için, film ekimi galaları da online diyor resmî sitesinde. :D

Benim de anladığım salonların yanı sıra çevrimiçi gösterimlerin de yapılacağı:

39. İstanbul Film Festivali, 9-20 Ekim arasında hem çevrimiçinde hem de yeniden sinema salonlarında izleyicilerle buluşuyor. Filmekimi, pandemi nedeniyle bu yıl festival galalarıyla birleşiyor. Ulusal Belgesel Yarışması ve Filmekimi Galaları filmleri Cinemaximum Nişantaşı City’s ve Kadıköy Sineması’nın yanı sıra festivalin çevrimiçi gösterim sitesi filmonline.iksv.org’da da erişime açılıyor.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Benim de anladığım salonların yanı sıra çevrimiçi gösterimlerin de yapılacağı:

Yalnız şöyle bir ifade de var. Her film çevrimiçi gösterilmeyecek galiba. :( Uluslararası yarışmada 12 film, belgeselde 11, filmekimi galaları 15 film. Belgeseller hariç 27 yapıyor. Ama aşağıda belgesel dahil 27 film gibi anlaşılıyor. Yani 11 film sadece o salonlarda olacak gibi. :(

39. İstanbul Film Festivali programında Uluslararası Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması ve Filmekimi Galaları bölümlerinden çevrimiçi gösterilecek 27 film, 9-24 Ekim arasında filmonline.iksv.org adresinde her akşam 21.00’de erişime açılacak.

• Üzücü
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Yalnız şöyle bir ifade de var. Her film çevrimiçi gösterilmeyecek galiba. :( Uluslararası yarışmada 12 film, belgeselde 11, filmekimi galaları 15 film. Belgeseller hariç 27 yapıyor. Ama aşağıda belgesel dahil 27 film gibi anlaşılıyor. Yani 11 film sadece o salonlarda olacak gibi. :(

39. İstanbul Film Festivali programında Uluslararası Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması ve Filmekimi Galaları bölümlerinden çevrimiçi gösterilecek 27 film, 9-24 Ekim arasında filmonline.iksv.org adresinde her akşam 21.00’de erişime açılacak.

İnsanların salonları tercih etmesini sağlayacak filmleri çevrimiçi göstermeyeceklerini düşünürsek, Nomadland'in de sadece salonlarda gösterileceğini varsayabiliriz. :( Keşke kesin ve net bir dille ifade edilseydi bu durum, biletler satışa çıkınca öğreneceğiz artık.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İnsanların salonları tercih etmesini sağlayacak filmleri çevrimiçi göstermeyeceklerini düşünürsek, Nomadland'in de sadece salonlarda gösterileceğini varsayabiliriz. :( Keşke kesin ve net bir dille ifade edilseydi bu durum, biletler satışa çıkınca öğreneceğiz artık.
Diğerlerinden vazgeçmeye hazırım Nomadland çevrimiçi olsun yeter. :(

Gerçi Vinterberg’in filmi de çok iyi diyorlar. :(

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Diğerlerinden vazgeçmeye hazırım Nomadland çevrimiçi olsun yeter. :(

Gerçi Vinterberg’in filmi de çok iyi diyorlar. :(

Nomadland ve Druk dışındakilerden her türlü vazgeçilebilir, en azından şimdilik düşüncem bu yönde. Birisinin direkt Oscar'ın favorilerinden olacağı kesin zaten ancak bu tip faktörlerden dolayı da çevrimiçi olmama ihtimalleri artıyor maalesef. :(

Konuşmuştuk zaten, filmin başrolü de Mads Mikkelsen üstelik. Kesin izlenecekler arasında o. :D

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Nomadland ve Druk dışındakilerden her türlü vazgeçilebilir, en azından şimdilik düşüncem bu yönde. Birisinin direkt Oscar'ın favorilerinden olacağı kesin zaten ancak bu tip faktörlerden dolayı da çevrimiçi olmama ihtimalleri artıyor maalesef. :(

Konuşmuştuk zaten, filmin başrolü de Mads Mikkelsen üstelik. Kesin izlenecekler arasında o. :D
Toronto’da aslında iki film de dijital olarak gösterilmiş. Türkiye’deki dağıtımcılarının kim olduğu önemli sanırım. 11 lira da az bir ücret değil aslında sinemada da bağımsız filmler bu civarda olabiliyordu. Tamamen karamsar değilim, umarım belgeseller sinemaya özeldir. :A

Pazartesi veya salı belli olur bence. :D

• Beğendim
Reactions: Sherlock

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kimsenin izlemeyeceği filmleri çevrimiçi gösterim için itinayla seçmişler tebrik ediyorum. Kesin izlerim dediğim 3 film, sonradan üzerine eklediğim 2 filmden hiçbiri yok.

9 Ekim Cuma 21.00 – 14 Ekim Çarşamba 21.00: Mickey ve Ayı + Atlantis
10 Ekim Cumartesi 21.00 – 15 Ekim Perşembe 21.00: Luxor + Sarı Hayvan
11 Ekim Pazar 21.00 – 16 Ekim Cuma 21.00: Yabancı + Yankılar
12 Ekim Pazartesi 21.00 – 17 Ekim Cumartesi 21.00: Öteki Kuzu + Oğul – Ana
13 Ekim Salı 21.00 – 18 Ekim Pazar 21.00: Denizaltısı da Olsun… + Koza
14 Ekim Çarşamba 21.00 – 19 Ekim Pazartesi 21.00: Sanctorum + Kuş Dili
15 Ekim Perşembe 21.00 – 20 Ekim Salı 21.00: Kuyudaki Taş + Göbeklitepe Sakinleri
16 Ekim Cuma 21.00 – 21 Ekim Çarşamba 21.00: Kadınlar Ülkesi + Muhammed Ali
17 Ekim Cumartesi 21.00 – 22 Ekim Perşembe 21.00: Miss Holokost Survivor + Ah Gözel İstanbul
18 Ekim Pazar 21.00 – 23 Ekim Cuma 21.00: Maddenin Halleri + Atık Sözlüğü
19 Ekim Pazartesi 21.00 – 24 Ekim Cumartesi 21.00: Mimaroğlu + Asfaltın Altında Dereler Var
20 Ekim Salı 21.00 – 25 Ekim Pazar 21.00: Anne Gibi
21 Ekim Çarşamba 21.00 – 26 Ekim Pazartesi 21.00: Önsezi Kitabı
22 Ekim Perşembe 21.00 – 27 Ekim Salı 21.00: İyi Bir Eş Olmanın Yolları
23 Ekim Cuma 21.00 – 28 Ekim Çarşamba 21.00: Alabora
24 Ekim Cumartesi 21.00 – 29 Ekim Perşembe 21.00: Pinokyo

• Üzücü
Reactions: Aserat