Yurtdışından Yüksek Maaşlı Bir İş Teklifi Gelse, Aileniz Gitme Dese, Gider Misiniz?

Yurtdışından Yüksek Maaşlı Bir İş Teklifi Gelse Gider Misiniz Hemen?

• Kullanılan toplam oy
    5

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,370
Puanı
1,060
Diyelim ülkemizde normal bir işte çalışıyorsunuz. Birden yurtdışından yüksek maaşlı bir iş teklifi geldi. Aileniz gitme dedi ama. Ve düşünmeniz için 5 gün süreniz var. Gider misiniz yurtdışındaki işe?

1669714927150.png

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,432
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Diyelim ülkemizde normal bir işte çalışıyorsunuz. Birden yurtdışından yüksek maaşlı bir iş teklifi geldi. Aileniz gitme dedi ama. Ve düşünmeniz için 5 gün süreniz var. Gider misiniz yurtdışındaki işe?

Ekli dosyayı görüntüle 119370
Annem bana öyle demez
Uzak bir yer olsa Teyzem ile amcam endiselenirdi Galway uzak avrupanin en Sonu
Dublinden 2 Saat uzaklikta Irlanda rahat hem ucuz hem rahat

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Önüme belli aralıklarla güzel fırsatlar çıktığı oluyor ama tamamen her şeyi bırakıp bambaşka bir ülkeye gitmek çok büyük bir karar. Ben kendim karar verdikten sonra etrafımdakiler karışmaz, karışırlarsa da bu hoşuma gitmez. Ama kendim de böyle bir kararı zor alırım gibi. :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060
Zor olan yurtdışına gitmek değil, yurtdışında yaşamaya başlamak. 2-3 yıldır ülkenin sorunlarından şikayet edip Almanya'ya taşınmaya karar vermiş onlarca kişi tanıdım. Neredeyse hepsi adapte olamadı, buradaki sistemin getirdiği psikolojik savaşı kaldıramadı, bazıları da buna dayanamayıp geri döndü.

Nereden teklif alabileceğime bağlı olarak yurtdışında geçici bir iş teklifi alırsam giderim tabii ki. Bulunduğum ortama hızlı adapte olabildiğim için benim için pek sorun teşkil etmez. Bir ülkeyi seyahat edince değil, taşınınca tanımış oluyorsun çünkü. :A