Yeme-İçme Soğuk Baklava

phoebebuffay

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Her ne kadar baklava olarak geçse de klasik baklavalara tad olarak benzemeyen ve çok daha hafif olan; süt, fıstık ve kakao üçlüsünün muhteşem uyumuyla aşmış bir lezzete sahip olan, son yılların en trend tatlısıdır. Çıkış yeri @Maskeli Fedai'nin memleketi olup şahsi fikrim bu topraklardan (Türkiye) çıkmış en lezzetli tatlıdır...

soguk-baklava-1-800x800.png

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Biraz abartıldığını düşünmekle birlikte özellikle sıcak havalarda tercih edilebilecek, son derece hafif ve lezzetli tatlı. Üzerine serpiştirilen kakaonun gerçeği ile yapılan herhangi bir yerden tüketmeniz halinde lezzeti ciddi anlamda fark ediyor, bunu da belirtmek isterim. :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,642
Puanı
1,060
Henüz hiç deneyemediğim tatlı. Sütlü tatlıları çok beğendiğim için seveceğimi düşünüyorum. Baklava çok ağır geliyor çünkü, yoğun tereyağı ve şerbetten dolayı 2 dilimden sonra tıkanıyor insan. :A

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Kesinlikle yaz aylarının vazgeçilmezi olan bir tatlıdır. Çok severim. @phoebebuffay hanıma bu güzel konuyu açtığı için teşekkür ediyoruz :A
------

Henüz hiç deneyemediğim tatlı. Sütlü tatlıları çok beğendiğim için seveceğimi düşünüyorum. Baklava çok ağır geliyor çünkü, yoğun tereyağı ve şerbetten dolayı 2 dilimden sonra tıkanıyor insan. :A
Bu hafif ama normal baklava gibi değil :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Denedim ve beğenmedim... (Denemeden bile beğenmediğim çok şey vardır, bence en azından bu iyi bir şey...) Çok benlik bir tatlı olmadığını söyleyebilirim, çünkü kakao ve türevleri olan herhangi bir şeyi sevemiyorum...

• İlginç
Reactions: phoebebuffay

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,158
Puanı
1,061
Görünümü Tiramisu'ya benziyor sanki. Denemedim hic ama bulursam mutlaka denerim.

Son düzenleme:

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Unutulup gitmiş sütlü nuriye tatlısını modifiye edip adını soğuk baklava koyarak bize yutturulmaya çalışılan 🎈 bir tatlıdır... @MEnes @Sherlock @Maskeli Fedai @phoebebuffay

Çikolatalı kurabiyeye Bomba ismini takmışsınız hala konuşuyorsun leş herif.. @MEnes @phoebebuffay
------

Senin bize ayarlaman lazım aç herif, sizin oralarda bulunmuş bu tatlı… @phoebebuffay

Gelincr ısmarlarsın artık. :A
Para yok kardeşim..

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059