En Sevilmeyen Olsalarda Yapılması Gereken Ev İşleri !!!

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,281
Puanı
1,060
people-cleaning-housework-cleaning-company-service-men-and-women-vector-id1249246704

Günümüzde erkek-kadın farketmeden evde yapılması gereken işler olduğu bir gerçektir.
Bu işlerin çoğunluğunda makineler devreye girsede bazı işler vardır ki sizsiz olmaz.

Bakalım yapılan araştırmalardan en sıkıcı bulunan işler hangileri ?

1***ÜTÜ YAPMAK***1
Yapılan araştırmalar ÜTÜ yapmanın en sıkıcı işlerden olduğunu gösteriyor.
Çeşitli araştırmalarda ütü yapmanın son derece sıkıcı ve yorucu olduğu belirtiliyor.
1639227044314.jpeg

2***TOZ ALMAK***2
Daha sonra yorumlarda öne çıkan diğer bir iş Toz almak görünüyor; hele birde bol eşyalı,bol biblolu bir eve sahipseniz,toz almak adeta bir işgence haline dönüşebiliyor.
1639227105535.jpeg

3***ÇAMAŞIR YIKAMAK***3
Toz almaktan sonra makinede bile olsa çamaşır yıkamanın zorluğu ve sıkıcılığına değinilmiş;sanırım makine yıkasa bile,tek tek ayırmak,kontrol etmek,çıktığında asmak derken sıkıcılık düzeyi artan bir iş haline gelmekte.
images

4***CAM SİLMEK VE PERDE ASMAK***4
Çamaşırın arkasına gelen Cam silme ve perde asma kankigilleri ise diğer bayan işler grubunda; özellikle büyük camlara sahipseniz bu iş iyice uzun sir sürece girmekte ve perde asmak gerçekten yorucu,ızdırap verici ve sıkıcı bir hale dönüşmektedir.
1639227284542.jpeg
1639227328565.jpeg

5***EV SÜPÜRME VE SİLME***5
Diğer sıkıcı görülen iş türümüz ise yerleri süpürmek ve silmek; bu ikili eylem evin büyüklüğü,halıların fazlalağına ve sizin titizliğinize göre ızdırap oranı değişen bir iş türüdür.Makineyi taşımak ve kendinizi makine ile sürüklemek ve elinizde ki Vileda ile evi karışlamak,günümüzde akıllı robotlar devreye girdiği için bu iş türü aşağılara düşmeye başlasada geleneksel yöntemlerden vazgeçilmez.
images
images

6***BILAŞIK YIKAMA***6
Ve gelelim listenin sonuna oda bılaşık yıkamak; aslında burdada devreye makine girsede; elde yıkamak makineden yıkamaktan daha kolay; bılaşıkları yerleştirmek sonra bitince tek tek yerleştirmek sanırım işi sıkıcı hale getirmekte...
images
@Dosi @Zeyno @phoebebuffay @Angelica @AteşBöceği @Araf @Yakamoz-Asi @Forumdash @Tolstoyevski @Alos @slhttnmtl @Emre Ozansoy @EmreCan
@12.Adam @Gerekli24 @BARON男爵 @Aserat @hayret bi şey @mrt-06 @bazinga @eskici @xemrexxx

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Ütü yapmaktan nefret ediyorum, yok böyle bir şey… Ev süpürüp silme işini zaten haftada bir yapıyoruz, fazla zararı yok. Bulaşık yıkamak bazen güzel geliyor, stres atıyorum bazen de hiç yapasım gelmiyor. Perde asmak itici bir şey ama neyse ki yılda bir anca. :D

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,281
Puanı
1,060
2000 yılından beri ayrı yaşadığım ve kendime ait bir ev ve düzene sahip olduğumdan yukarıdaki tüm işleri yaparım, aslada gocunmam ve heryerdede söylerim yaptığımı. Annemin aşırı titizliğide genlerle geçmiştir.

Bana görede en sıkıcısı Ütü, Toz ve Perde asmak.
Birde bulaşıklar bitince yerleştimesi yok mu 🤣🤣🤣🤣
En sevdiğim sulu işler, balkon yıkamak, yerleri silmek falan.
Ama gerçekten ütü yaparken ömrümden verdiğimi düşünüyorum hele birde biriktiyse..
Deminde toz aldım, biblosu çok olan biriyim o yüzden oyaza ve uzun sürüyor.

Açık renk alacan mobilyayı 🤪😅🤪😅

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,300
Puanı
1,060
Ütü konusunda kimse ütülü giyinmese ütü yapmak diye bir tabir de kalmaz aslında. İlla ütülü giyilecek diye bir kural mı var? Var da ben mi bilmiyorum. :A

Perde asmak kısa süren bir iş ama evdeki bütün perdeleri asıyor iseniz işiniz gerçekten sıkıcıdır. :A

Bu işleri günlük hayatta sürekli olmasa da genel olarak yapıyorum. Bazen evde bazen işyerinde ofiste. :D

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,281
Puanı
1,060
Çoğu bana pek sıkıcı gelmiyor, eğlenceli hale getirmenin yolunu buluyorum. :A Fakat perde asmak can sıkıcı gerçekten. Cam silmeyi ise yapmam, kirli dursun camlar ne olacak. :A
Patron napıyorsun şarkımı söylüyorsun 🤪🤣
Ütü konusunda kimse ütülü giyinmese ütü yapmak diye bir tabir de kalmaz aslında. İlla ütülü giyilecek diye bir kural mı var? Var da ben mi bilmiyorum. :A

Perde asmak kısa süren bir iş ama evdeki bütün perdeleri asıyor iseniz işiniz gerçekten sıkıcıdır. :A

Bu işleri günlük hayatta sürekli olmasa da genel olarak yapıyorum. Bazen evde bazen işyerinde ofiste. :D
Ütü konusunda sosyal medyada da görmüştüm bu öneriyi 🤭🤭🤭 Ama kendi sektörümde en önemli olay ütü 🤷🤷 Hele birikirse Off 😓

• Güldürdün
Reactions: bazinga

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,187
Puanı
1,060
Ütü yer silme hiç sevmem perde asmakda zor gelir bana boy kısa olduğu için zorlanıyor merdiven var ama sanki düşecek gibi oluyorum ama yine de takıyorum hepside sıkıcı valla sadece bulaşığı seviyorum ben :D
@The_Erinch abicim yine konu harika eline sağlık :D

• Harika
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,281
Puanı
1,060
Ütü yer silme hiç sevmem perde asmakda zor gelir bana boy kısa olduğu için zorlanıyor merdiven var ama sanki düşecek gibi oluyorum ama yine de takıyorum hepside sıkıcı valla sadece bulaşığı seviyorum ben :D
@The_Erinch abicim yine konu harika eline sağlık :D
curtains GIF

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,300
Puanı
1,060
Patron napıyorsun şarkımı söylüyorsun 🤪🤣

Ütü konusunda sosyal medyada da görmüştüm bu öneriyi 🤭🤭🤭 Ama kendi sektörümde en önemli olay ütü 🤷🤷 Hele birikirse Off 😓
Takım elbisede şart ama günlük elbise için aynı fikirde değilim. Tabii yine de ütülü giymeye özen gösteriyoruz. :A

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,673
Puanı
560
Yaa beyler sizlerin anne zoru ile arada sırada ve ya bekarken yaptığınız bu işleri biz hanımlar ömür boyu neredeyse her gün yapıyoruz üstelik evli olunca bunlara yemek yapımı ve çocuk bakımıda ekleniyor :A

Bu arada kimsenin sevmediği şeyi seviyorum sanırım perde asmak hoş sevmesem de bişey fark etmez her koşulda yine bana kalıyo ihale :rolleyes:

Emeğine sağlık @The_Erinch eğlenceli ve öğretici konular dışında iş başa düşünce temalı bir konu bulmuşsun bu defa da ;)

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,281
Puanı
1,060
Yaa beyler sizlerin anne zoru ile arada sırada ve ya bekarken yaptığınız bu işleri biz hanımlar ömür boyu neredeyse her gün yapıyoruz üstelik evli olunca bunlara yemek yapımı ve çocuk bakımıda ekleniyor :A

Bu arada kimsenin sevmediği şeyi seviyorum sanırım perde asmak hoş sevmesem de bişey fark etmez her koşulda yine bana kalıyo ihale :rolleyes:

Emeğine sağlık @The_Erinch eğlenceli ve öğretici konular dışında iş başa düşünce temalı bir konu bulmuşsun bu defa da ;)
Konuya derinlemesine bir yerden giriş yapmış bizim ki gene..
:A:A:A:A:A

• Güldürdün
Reactions: Angelica and Zeyno