Gain Medya'dan Yılbaşı Sürprizi!

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,206
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
1500x500

Gain Medya'dan yılbaşı sürprizi!

'Senkron', 'On Bin Adm' ile 'Terapist' dizilerini hazırlayan ve Gözde Akpınar'ın patronu olduğu Gain Medya kullanıma açılmak için gün sayıyor. İçeriklerinin ne zaman yayınlanacağı henüz belli olmayan platformda yılbaşı gecesi Bartu Küçükçağlayan ve Melikşah Altuntaş'ın sunduğu Mücbir Sebepler' yayını yayınlanacak.

Yayını izlemek için kullanıcılar gain.tv/mucbiryilbasi adresinden bilet alacaklar.

Gain Medya 30 Aralık'tan itibaren tüm mobil cihazlarda kullanıma açılacak.

Son düzenleme:

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Melikşah'ın storysinde gördüğüm gibi foruma geldim ama... :A

Geçtiğimiz günlerde teaser çekimi yapmışlardı. Güzel bir yılbaşı olacak. :Z

Sadece mobilden mi izlenecek Quibi gibi? (b)

Klaus

Favori Üye
Reaksiyon puanı
513
Puanı
135
Sadece yılbaşı yayını mı gain de olacak

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,768
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
11 gün sonra açılıyor yani?

Bana ilginç geldi, hiç sesleri solukları çıkmayınca açılışlarının ertelendiğini düşünmüştüm. Açılışta başka bir içerikleri olacak mı acaba?
------

Sadece mobilden mi izlenecek Quibi gibi? (b)
İnşallah öyle değildir, saçma bir politika olur. Quibi de battı zaten malum. :D

• Beğendim
Reactions: Özgür

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,206
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com

Bana ilginç geldi, hiç sesleri solukları çıkmayınca açılışlarının ertelendiğini düşünmüştüm. Açılışta başka bir içerikleri olacak mı acaba?
Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaya başladılar bugünden itibaren. Ben içeriklerini duyuracağını düşünüyorum bir iki gün içerisinde. Yoksa bir iş yapamaz.

Instagram biyografilerinde "30 Aralık’ta tüm mobil cihazlarda yayındayız!" yazmışlar.
Sadece yılbaşı yayını mı gain de olacak
Sanırım sadece yılbaşı.

• İlginç
Reactions: bazinga

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059

------

İnşallah öyle değildir, saçma bir politika olur. Quibi de battı zaten malum. :D
Evet zaten o haberleri gördüğüm için bu açıklamaya şaşırdım. :A Umarım öyle bir hata yapmazlar. :A

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
63,144
Puanı
1,060
Şu ikiliyi anlamıyorum, bunlara prim verenleri hiç mi hiç anlamıyorum. Şimdiki yılbaşı sürprizlerine(!) sürpriz demek için bin şahit gerek.

• İlginç
Reactions: Özgür

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,206
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
İçerikleri hazırlayıp açılışı yapsalardı keşke. Böyle çok iddiasız durmuş.
İçeriklerden sadece Senkron hazır. On Bin Adım dizisi hazır mı değil mi belli değil sanırım, çekimleri yeni bitti. Bunların dışında da başka bir projeleri varsa bilemem ama.

1 saatlik yayında 100 bin kullanıcı izliyor bu ikiliyi, araya içeriklerin reklamını koyarlarsa ilgi görmesi muhtemel bence. :X

Cervantes

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600
Normalde izlemiyorum ki bu ikiliyi, yılbaşı akşamı hiç izlemem :A Bu arada Gain'in açılışı biraz aceleye gelmiş gibi. Bir iki projesi dışında diğer projelerinden haberimiz yok. Exxen 1 Ocak'ta birçok içeriğini yayınlayacakmış. Gain ne yapacak bakalım

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,768
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
%100 Quibi gibi

Kötü haber, hayal kırıklığı.

Quibi normal zamanda bile tutmadı Gain'in pandemi döneminde hiç şansı yok. Zaten pandemide herkes evlerde, bir şey izleyeceği zaman maksimum ekranda izlemek istiyor. Televizyon, hiç olmadı bilgisayarda...

Telefondan bir şey izlemek benim daha çok dışarıdayken ayak üstü durumlarda, otobüste yolculuk yaparken vs yaptığım bir aktivite. Kaliteli içerik sunarlarsa gerçekten izleyebilirdim ama evde "dur şimdi telefondan bir şey izleyeyim" diyeceğimi hiç sanmıyorum. Zaten dikey ekranda çok kaliteli dizi, film çıkma vs ihtimali de yok. Anca instagram yayını türünden içerikler olur...

Cervantes

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600
%100 Quibi gibi

İddialı bir platform gelecek derken gelen habere bak. Sadece telefondan izlenebilen bir platforma para vermem. Yaptıkları iki, üç diziyi de sadece ismini duyurmak için yapıyor gibi. Daha sonra dizi yapmayı da bırakır bu sistemle platform bence. Bu mantıkla ne Exxen'le ne de Blu tv ile rekabet edemez, bir süre sonra zarar edip kapanır.

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,905
Puanı
360
Kötü haber, hayal kırıklığı.

Quibi normal zamanda bile tutmadı Gain'in pandemi döneminde hiç şansı yok. Zaten pandemide herkes evlerde, bir şey izleyeceği zaman maksimum ekranda izlemek istiyor. Televizyon, hiç olmadı bilgisayarda...

Telefondan bir şey izlemek benim daha çok dışarıdayken ayak üstü durumlarda, otobüste yolculuk yaparken vs yaptığım bir aktivite. Kaliteli içerik sunarlarsa gerçekten izleyebilirdim ama evde "dur şimdi telefondan bir şey izleyeyim" diyeceğimi hiç sanmıyorum. Zaten dikey ekranda çok kaliteli dizi, film çıkma vs ihtimali de yok. Anca instagram yayını türünden içerikler olur...
Quibi tam olarak ne platform mu ?

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,768
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Quibi tam olarak ne platform mu ?
Sadece mobilde yayın yapan bir içerik platformu. Önemli isimlerle anlaşıp kısa kısa 5-10 dakikalık diziler yayınladılar. Hedef youtube, instagram gençliğini yakalamaktı ama hiç tutmadı. İflas ettiler. Şimdi eldeki yapımları başka yerlere satmaya çalışıyorlar ama hiç kimse almak da istemiyor. Fena patladılar yani...

• Beğendim
Reactions: Gizmen

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,905
Puanı
360
Sadece mobilde yayın yapan bir içerik platformu. Önemli isimlerle anlaşıp kısa kısa 5-10 dakikalık diziler yayınladılar. Hedef youtube, instagram gençliğini yakalamaktı ama hiç tutmadı. İflas ettiler. Şimdi eldeki yapımları başka yerlere satmaya çalışıyorlar ama hiç kimse almak da istemiyor. Fena patladılar yani...
Hm ilk defa duydum o platformu. O formatta en büyük rakip youtube zaten. Onu izleyeceklerine youtubeden girer video izlerler.
------

Şimdi internetten biraz arama yaptım de bu yıl açılmış uygulama galiba. Açılır açılmaz kapandı mı ? Birde sektörden 1 milyar fon almış.

Son düzenleme:

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,206
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Bu ikiliyi başından beri Exxen alır diye düşünüyorum, büyük sürpriz oldu. Instagram'da izlemekten keyif aldığım isimler.

Normal yayında yaptıkları ürün yerleştirmelerini yılbaşı gecesi Gain Medya için yaparlar, ayrıca 1 saatlik yayında 100 bin kişi izliyor platform yarısı izlese aynı anda çok iyi bir rakam bence.

Bu arada yayın acaba banttan mı olacak? Geçen gün bir çekim yapıyorlardı. Umarım banttan değildir.
Gain'in 'Terapist' dizisinin bölümleri de 10 - 15 dakika olacakmış diye duydum ben. Bu şekilde diğer platformlara rakip olmaları imkansız.

• Beğendim
Reactions: bazinga

Cervantes

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600
Bu ikiliyi başından beri Exxen alır diye düşünüyorum, büyük sürpriz oldu. Instagram'da izlemekten keyif aldığım isimler.

Normal yayında yaptıkları ürün yerleştirmelerini yılbaşı gecesi Gain Medya için yaparlar, ayrıca 1 saatlik yayında 100 bin kişi izliyor platform yarısı izlese aynı anda çok iyi bir rakam bence.

Bu arada yayın acaba banttan mı olacak? Geçen gün bir çekim yapıyorlardı. Umarım banttan değildir.

Gain'in 'Terapist' dizisinin bölümleri de 10 - 15 dakika olacakmış diye duydum ben. Bu şekilde diğer platformlara rakip olmaları imkansız.
Ben Gain'in, Exxen gibi büyük hamleler yapacak bir platform olacağını düşünüyordum ama bu hamlelerle pekte iddialı bir platform olmayacak gibi gözüküyor. Bu gidişle sadece Puhu tv ile rekabet eder :A

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy