3 Mart: Hilafetin Kaldırılması Günü Kutlu Olsun!

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
3 Mart 1924 de, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin önemli üç devrim yasası kabul edildi. Bu yasalarla ‘Hilafet’ kaldırıldı, Şer’ iye ve Evkaf Bakanlığı’na son verildi, eğitim ve öğretimde birlik sağlandı.

images

Laik Türkiye’nin temellerinin atıldığı ve hilafetin kıyamete kadar yok edildiği 3 Mart Devrimlerinin yıldönümünü kutluyor ve daha yüksek sesle İLELEBET LAİKLİK, KAHROLSUN HİLAFET diyoruz ??

images

• Beğendim
Reactions: Harunnn60

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Kafirlerin doyasıya kutladığı lanetli gündür. Türkiye Cumhuriyeti'nin önlenilemez yükselişini duraklama dönemine sokmuş rezilce bir hamledir.

Saff, 8: Onlar, Allah´ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Allah ise nurunu tamamlayacaktır, isterse kafirler hoşlanmasınlar!

Son düzenleme:
  • Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Her ülke yaptığı devrimlerle gurur duyar. Halkın çoğu da gurur dayar. Misal İngiltere Sanayi Devrimi, Japonya Meji Restorasyonu, Fransa Fransız ihtilali... gibi sayısızca örnekler vardır. Bizde ise ŞAPKA Devrimi, Tekke ve Zaviyelerin kaldırılması gibi devrimlerler gurur duyuyoruz. Şimdi de HALİFELİĞİN kaldırılması ile gurur duyuyoruz.

Helal olsun bize hep böyle devam. Önümüz batı, arkamız çıplak, yolumuz şapkalarla dolsun...

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,679
Puanı
1,061
Her ülke yaptığı devrimlerle gurur duyar. Halkın çoğu da gurur dayar. Misal İngiltere Sanayi Devrimi, Japonya Meji Restorasyonu, Fransa Fransız ihtilali... gibi sayısızca örnekler vardır. Bizde ise ŞAPKA Devrimi, Tekke ve Zaviyelerin kaldırılması gibi devrimlerler gurur duyuyoruz. Şimdi de HALİFELİĞİN kaldırılması ile gurur duyuyoruz.

Helal olsun bize hep böyle devam. Önümüz batı, arkamız çıplak, yolumuz şapkalarla dolsun...
Önü batı olanın arkası çıplak mı oluyormuş. :D Önümüz arabistan, gözümüz ve aklımız kapalı olsa sıkıntı olmazdı sanırım. :D

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi

Büyük Kara Çarşaf Devrimi yarın Reis Bey tarafından başlatılsa, bunun hakkında derin araştırmalar yapıp; paragraflar dizer, bu mevzuyu inceler ve kayıtlı olduğun platformlarda konusunu açarsın. Lakin gelmiş, burada Şapka devrimini, tekke ve zaviyelerin kaldırılmasını küçümsüyor ve aşağılıyorsun. Biliyorum, Mustafa Kemal Bey'in yaptığı bu devrimler senin 'zoruna' gidiyor. Zoruna gitsin, 'gitmesin' demiyorum ama kendinle çelişme bari. :A

Ne? Nasıl olur da Türkiye'yi ilgilendiren Büyük Arap Devrimi'nden bahsetmezsin? 610 yılında, Hira Mağarasında gerçekleşen ve gezegen tarihinin gidişatını etkileyen olayı 'devrim' olarak görmüyor musun yoksa! Sen kafir misin?!

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060

"Bay Kemal" ve "CHP zihniyeti" kelimelerini kullanmayı unutmuşsun.

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Önü batı olanın arkası çıplak mı oluyormuş. :D Önümüz arabistan, gözümüz ve aklımız kapalı olsa sıkıntı olmazdı sanırım. :D
Kısmen evet öyle oluyor. Önü Arabistan olandan kasıt İslam mı ona göre cevap vereyim?

Seni sevdiğim için sana cevap veriyorum diğerlerine bir şey anlatılmıyor maalesef.

Bu arada çok pis güldürürüm ? umarım o gülüşler gerçektir ?

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Kısmen evet öyle oluyor. Önü Arabistan olandan kasıt İslam mı ona göre cevap vereyim?

Seni sevdiğim için sana cevap veriyorum diğerlerine bir şey anlatılmıyor maalesef.

Anlatmayı bilmiyorsun veya lafı çevirip anlatmak istemiyorsun. :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
İlerde bir bahane bulup onuda geri getirirler. Türkiye Cumhuriyeti mi kaldı, hal kaldı. :)

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
Büyük Kara Çarşaf Devrimi yarın Reis Bey tarafından başlatılsa, bunun hakkında derin araştırmalar yapıp; paragraflar dizer, bu mevzuyu inceler ve kayıtlı olduğun platformlarda konusunu açarsın. Lakin gelmiş, burada Şapka devrimini, tekke ve zaviyelerin kaldırılmasını küçümsüyor ve aşağılıyorsun. Biliyorum, Mustafa Kemal Bey'in yaptığı bu devrimler senin 'zoruna' gidiyor. Zoruna gitsin, 'gitmesin' demiyorum ama kendinle çelişme bari. :A

Ne? Nasıl olur da Türkiye'yi ilgilendiren Büyük Arap Devrimi'nden bahsetmezsin? 610 yılında, Hira Mağarasında gerçekleşen ve gezegen tarihinin gidişatını etkileyen olayı 'devrim' olarak görmüyor musun yoksa! Sen kafir misin?!
Niye değmeyecek insanlara laf anlatmaya çalışıyorsun ki? Vaktini ayırıp klavyede yorduğun parmaklarına yazık. :A

• Güldürdün

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,679
Puanı
1,061

İslamla sorunumuz yok arabistan sıkıntılı. Biz Arabistan değiliz Fransa'da değiliz biz Türk'üz dolayısıyla kara çarşaf gibi yobaz kıyafetleri gibi Arap kıyafetleri de giymeyiz, Fransa'daki gibi rahat, geniş de takılamayız haa maalesef biraz kısa etek giyene or...u, her başı kapalıya da Yallan Arabistan'a modu da var. Bunları aşmamız lazım valla yani 21. yüzyılda hala bunları konuşuyorsak yok efendim o bunu giymiş, yok kadınlar gülmezmiş, yok erkeğin 4 karısı olurmuş, yok kız-erkek ayrı sınıflarda okusun vs. gibi 1500'lerin mevzularını konuştukça bu ülkeden cacık olmaz zaten.

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Anlatmayı bilmiyorsun veya lafı çevirip anlatmak istemiyorsun. :A

Aklı sadece İslamı karalamak olan birine ne söylenebilir ki? Sen zaten kafanda her şeyi bitirmişsin, her şeyi biliyorsun benden neden cevap bekliyorsun?

İslam ucudur, herkes korkmalı yallah Arabistan gibi söylemler söymene engel olamayacağım konuşmakta bir fayda görmüyor. Yoksa cevap veremediğim için değil.

Ben seni daha çok yeni ateistliğe giren gençlere benzetiyorum. Hep sabit sorular ve bu soruları sorduğunda farklıymış gibi algılayan üstelik bununla gurur duyanlara benzetiyorum. Ya artık o aşamayı geçmen lazım! Neredeyse iki yıldır bu görüşleri savunuyorsun ama hiçbir ilerleme sağlayamıyorsun.

Ayrıca her şeyi bildiğimi iddia etmedim. Lakin şu bir gerçek ki senin unuttukların kadar benim bildiklerim var.
İslamla sorunumuz yok arabistan sıkıntılı. Biz Arabistan değiliz Fransa'da değiliz biz Türk'üz dolayısıyla kara çarşaf gibi yobaz kıyafetleri gibi Arap kıyafetleri de giymeyiz, Fransa'daki gibi rahat, geniş de takılamayız haa maalesef biraz kısa etek giyene or...u, her başı kapalıya da Yallan Arabistan'a modu da var. Bunları aşmamız lazım valla yani 21. yüzyılda hala bunları konuşuyorsak yok efendim o bunu giymiş, yok kadınlar gülmezmiş, yok erkeğin 4 karısı olurmuş, yok kız-erkek ayrı sınıflarda okusun vs. gibi 1500'lerin mevzularını konuştukça bu ülkeden cacık olmaz zaten.

Hani çıplaklık derken biz Avrupayı gösterirken siz tepki veriyordunuz. Şimdi Arabistan deyince neden çarşaf anlaşılıyor peki? Neden Arabistan'ın diğer kültürü örnek alınmıyor. Misal harama bakmamak, kötü söz söylememek, insanları aşağılamamak gibi sayısızca güzel şeyler hemen devre dışı bırakılıyor. İnsanın eşinin kapalı Olmasında ne gibi sıkıntı olabilir ki? Ama çıplak olmasında sıkıntı tabi ki var.

Türkler İslamiyeti kabul ederken kültürünün benzediği için kabul etti. Yani Türk kültürüne uzak değil.

Bencede bunları aşmamız lazım daha düne kadar başörtülü insanların girmediği mekanlarımız vardı. Batıyı da örnek alıyorsak iyi yönünü almalıyız, Arabistan'ıda örnek alıyorsak iyi yönünü almalıyız. Her şeye öcü gibi bakmak kimseye yarar sağlamaz.

• Güldürdün

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Aklı sadece İslamı karalamak olan birine ne söylenebilir ki? Sen zaten kafanda her şeyi bitirmişsin, her şeyi biliyorsun benden neden cevap bekliyorsun?

İslam ucudur, herkes korkmalı yallah Arabistan gibi söylemler söymene engel olamayacağım konuşmakta bir fayda görmüyor. Yoksa cevap veremediğim için değil.

Ben seni daha çok yeni ateistliğe giren gençlere benzetiyorum. Hep sabit sorular ve bu soruları sorduğunda farklıymış gibi algılayan üstelik bununla gurur duyanlara benzetiyorum. Ya artık o aşamayı geçmen lazım! Neredeyse iki yıldır bu görüşleri savunuyorsun ama hiçbir ilerleme sağlayamıyorsun.

Ayrıca her şeyi bildiğimi iddia etmedim. Lakin şu bir gerçek ki senin unuttukların kadar benim bildiklerim var.

Hani çıplaklık derken biz Avrupayı gösterirken siz tepki veriyordunuz. Şimdi Arabistan deyince neden çarşaf anlaşılıyor peki? Neden Arabistan'ın diğer kültürü örnek alınmıyor. Misal harama bakmamak, kötü söz söylememek, insanları aşağılamamak gibi sayısızca güzel şeyler hemen devre dışı bırakılıyor. İnsanın eşinin kapalı Olmasında ne gibi sıkıntı olabilir ki? Ama çıplak olmasında sıkıntı tabi ki var.

Türkler İslamiyeti kabul ederken kültürünün benzediği için kabul etti. Yani Türk kültürüne uzak değil.

Bencede bunları aşmamız lazım daha düne kadar başörtülü insanların girmediği mekanlarımız vardı. Batıyı da örnek alıyorsak iyi yönünü almalıyız, Arabistan'ıda örnek alıyorsak iyi yönünü almalıyız. Her şeye öcü gibi bakmak kimseye yarar sağlamaz.
65554

65555

Harbiden harama bakmıyorlarmış :A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi

Konuyu İslamiyet'e, ateistliğime falan niye getirdin ki? Konumuzla alakası yok. Umarım Arap Devrimi dememi ciddiye almışsındır, çünkü 610 yılında başlayan süreç bir devrimdir. Ben sadece, bunu Araplaşan Türk halkını da ilgilendiren bir şeymiş gibi gösterip dalga geçmeye çalıştım. O ikinci paragrafta bir tane bile İslamiyet'e yönelik karalama yok, dalga geçme yok.

İslam'ı karalamak için kullanmıyorum bu beyni. Yeri geldiğinde herhangi bir dini karalarım, ayrı konu.

O tarz söylemler kullanmadım. Ben 'köyüne dön' der, böyle aşağılarım.

Havalı gözükmek için ateist olan gençleri diyorsun galiba, ben onlardan değilim. Sabit sorular olmak zorunda çünkü bir zaman sonra yeni sorular oluşmaz. Zaten varolan sorulara cevap bulunamadığı için yeni sorular oluşmaz. Bir sınırı vardır bu soruların. Her yeni soru beni düşünmeye itiyor ve düşünmek istemiyorum, gurur duymanın yanından bile geçmiyorum. Dediğim gibi, bir zaman sonra olduğun yerde kalırsın, din ve tanrı budur, değişmez oldukları için sana yeni soruları sürekli şekilde sorduramazlar çünkü sabittirler. Ayrıca 2 değil, 1.5 yıldır dinsizim.

Her şeyi bildiğini iddaa ettiğini söylemedim ve bunu ima da etmedim? ''Her şeyi bilmiyorum'', dedikten sonra o kibirli cümleye ne gerek var ki?

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,679
Puanı
1,061

Çıplaklık demek Avrupa demek değil zaten rahatlık dedim. O saydıkların Arabistan kültürü değil maalesef. Onlar insan olmanın gereklilikleri ve islamla bağdaşan şeyler. Arabistan'da harama bakmıyorlar mı? Kara çarşaflıyı bile kesiyorlar orada da. Kötü söz söylemiyorlar mı zannediyorsun orada veya insanları aşağılamadıklarını mı sanıyorsun. Dediğim gibi önemli olan niyet kara çarşafa da soksan eşini karşıdaki hayvansa yine bakıyor çıplak olsa yine bakıyor zihniyet önemli. Sen nefsine hakimsen ister kara çarşaflı, ister başı kapalı, ister pantolonlu, isterse bikinili dolaşsın bakmazsın. Nefsine hakim değilsen de kadının nefes alması bile bozar seni.

65557

65558

Yani olay zihniyette, nefs de. Olay insan olabilmek de giyim kuşam da değil.

• Beğendim