eTV Ya Tutarsa - 1. Bölüm | kerem vs Yiğitt | Yeni Yarışma

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,951
Puanı
1,061
YA-TUTARSA.jpg

Aserat: Fav10'un çiçeği burnunda yarışması 'Ya Tutarsa'dan herkese merhaba! :Z :Z Formatımız oldukça basit, iki yarışmacı her bölüm 10 ünlünün yaşını tahmin edecek ve gecenin sonunda en yüksek puanı alan tarafın yüzü gülecek. Tahminler ve doğru cevaplar arasında farka göre alınan puanlar da değişecek.

0 olursa -> 25 puan
1-2 olursa -> 20 puan
3-4 olursa -> 10 puan

5 olursa -> 5 puan

Aserat:
En iyisi lafı fazla uzatmadan ilk bölümün yarışmacıları kerem ve Yiğitt'e 'merhaba' diyelim. :Z Hoş geldiniz, başlamadan önce neler söylemek istersiniz? :Z
kerem: Öncelikle yeni programın hayırlı uğurlu olsun, güzel ve farklı bir format olduğu için hemen konuk olmak istedim zaten. Rakibim Yiğitcan'a da bol şans, kaybedeceğini bile bile hiç uğraşmasın daha iyi bence. :A İddialıyım çünkü. :Z
Yiğitt: Öncelikle programın hayırlı olsun, ilk bölümüne konuk çağırdığın için de teşekkür ediyorum. Parlak Takımı ekibinden sonra yeniden bir aradayız, benden sonra orası çökmüş diyorlar. :A Neyse bol reytingli bir program olsun. :Z Kerem ile yarışmak da ayrı güzel, Kerem iyi yarışır ben pek iddialı değilim üzgünüm bu yarışmada. Eğlenmeye geldim, Kerem kazanır gibi ama çaktırmayalım. :A
Aserat: O zaman hemen başlayalım. :Z İkinize de başarılar. :Z

İlk isim:
Oyuncu DEMET AKBAĞ
291ae8764a3b7ff06ec83d1d26f52e08.jpeg

kerem:
55 gibi duruyor. :A Umarım 50'nin altında değildir. :A
Yiğitt: Güzel bir başlangıç olmuş, Demet Akbağ ben kendimi bildim bileli olan bir isim. En az 50, en fazla 70'dir. Arada bir sayı diyorsak 64 diyorum...

Ve... Cevap... 60 olacaktı! Kendisi 23 Aralık 1959 doğumlu!

keremYiğitt
Aradaki fark: 5 (5 puan)Aradaki fark: 4 (10 puan)
Toplam: 5Toplam: 10

kerem: Yuh, 45 gibi duruyor maşallah. Ama ben daha fazlasını söyleyemezdim. :A
Yiğitt: İçimden ilk 60 geçmişti ya, 50 ile 70'in arası deyip 64 seçmek... Keşke deseymişim, neyse güzel başladık bence yine de. :Z

2. isim:
Şarkıcı HAKAN PEKER
images

kerem: Kendisini tanıyorum, 45 diyecektim ama bu resimde baya yaşlı görünüyor. Demet Akbağ gibi şaşırırım gibime geliyor. O yüzden 52 diyorum. :A
Yiğitt: Hakan Peker de ben de kendimi bildim bileli var sanırım. En az 50 var, en fazla 63 olur herhalde. 56 diyorum arasından, inşallah tutar bu sefer. :A

Ve... Cevap... 59 olacaktı! Kendisi 5 Şubat 1961 doğumlu!

kerem Yiğitt
Aradaki fark: 7 (0 puan)Aradaki fark: 3 (10 puan)
Toplam: 5Toplam: 20

kerem: Çüş...
Aserat: Adam yaşlanmama iksirini bulmuş resmen. :A
kerem: Aynen öyle. :A Botoks da yapmış, belli oluyor. :A
Yiğitt: Yaklaşmışız yine de, 60-59 sıradaki cevap da 58 o zaman. :A

3. isim:
Oyuncu JOAQUIN PHOENIX
Joaquin-Phoenix.jpg

kerem: Mr. Joker :A 43 diyeyim, bu resmi görmesen 37 derdim. :A
Yiğitt: Zor oldu şimdi... En az 50 vardır, en fazla 70... Yani bilemedim şu an. :D 52 diyorum. (Tutmadı galiba bu :()

Ve... Cevap... 45 olacaktı! Kendisi 28 Ekim 1974 doğumlu!

kerem Yiğitt
Aradaki fark: 2 (20 puan)Aradaki fark: 7 (0 puan)
Toplam: 25Toplam: 20

kerem: Herkes ne kadar da yaşlıymış, üzüldüm...
Aserat: Yalnız 70 ne alaka ya, Yiğit'in bayağı uykusu gelmiş anlaşılan. :A
Yiğitt: Sabah dinç kafayla çekim yapsaydık ya, gece 12'de çekim mi olur? Sabah 6'da kalkıp işe gideceğim. :A Epey yıpranmış o zaman, hiç 45'lik durmuyor. :T:
Aserat: Sırada Kerem'in çok sevdiği bir isim var. :Z

4. isim:
Senarist-oyuncu GÜLSE BİRSEL
288_1.jpg

Yiğitt: Direkt aklıma 42 geldi, içimden geçeni söylüyorum. :A 40-45 arasındadır zaten...
kerem: En az 45 vardır gibime geliyor ama ben yine de 50 diyeyim n'olur n'olmaz. :A 60 çıkarsa şaşırmam. :F

Ve... Cevap... 49 olacaktı! Kenisi 11 Mart 1971 doğumlu!

kerem Yiğitt
Aradaki fark: 1 (20 puan)Aradaki fark: 7 (0 puan)
Toplam: 45Toplam: 20

kerem: Dediğim gibi oldu, şaşırmadım. :Z
Yiğitt: Ne güzel genç göstermişim, versene birkaç puan. :ppp:
Aserat: Maalesef. :( En fazla 5'e kadar. :(

5. isim:
Oyuncu SUSAN SARANDON
susan-sarandon.jpg

kerem: Vücudundan anlaşıldığı üzere en az 65 vardır ama ben n'olur n'olmaz Gülse Birsel taktiği uygulayarak 72 diyorum. :A
Yiğitt: En az 60, en fazla 75 olur sanırım. Ama 70 de var gibi duruyor, bilemedim şu an. :D 70 geçti içimden direkt onu söylüyorum. Ay ama 65 falan da olabilir. :T: 70 son kararım.

Ve... Cevap... 73 olacaktı! Kendisi 4 Ekim 1946 doğumlu!

kerem Yiğitt
Aradaki fark: 1 (20 puan)Aradaki fark: 3 (10 puan)
Toplam: 65Toplam: 30

kerem: İşi çözdüm sayılır, ilk sorularda acemiydim biraz. Her tahmin ettiğime 5-6 ekleyerek ilerleyeyim hep en iyisi. :F
Aserat: Şu ana kadarki performanslarınızdan memnun musunuz? :A
kerem: Evet, iddialıyım demiştim. Yaş tahminlerim tutuyor genelde. :A Yiğitcan korksun benden. :Z
Yiğitt: İki isimden puan alamadık, ilk bölüme özel verebilirdin bana puan. :A Onlardan alsaydık iyiydi. Keroş inşallah hiçbirini bilemez. :A

6. isim:
Oyuncu DENZEL WASHINGTON
denzel.jpg

kerem: 55 diyorum, tamamen ilk bakışta salladım. :A
Yiğitt: Bu adam da yaşlı duruyor, içimden direkt 68 geçti ve onu söylüyorum... Sakın yüksek deme bak. :A Adam her türlü +63 var, en fazla da 73 falandır. 68 ile her türlü puan kaparım diye düşünüyorum. :Z

Ve... Cevap... 65 olacaktı! Kendisi 28 Aralık 1954 doğumlu!

kerem Yiğitt
Aradaki fark: 10 (0 puan)Aradaki fark: 3 (10 puan)
Toplam: 65Toplam: 40

kerem: Bayağı genç duruyormuş kendisi, siyahi oluşundan hiç 65 göstermiyor. :A
Yiğitt: Ya tutarsa diye güzel sallıyorum. :A
Aserat: Hep 10 puan alıyorsun, 20-25 de bekliyoruz. :A

7. isim:
Oyuncu ZEYNEP KANKONDE
images

Yiğitt: 50 geçti içimden, daha küçük de olabilir ama bilemedim şu an. :D 50 diyorum yine de...
kerem: Yine ilk bakışta sallayacağım, yüzü genç gibi gösteriyor bu sefer ters köse olacakmışım gibi. Ben yine de ortalama 43 diyorum. :A Lütfen 30 çıkmasın. :F

Ve... Cevap... 40 olacaktı! Kendisi 3 Mart 1980 doğumlu!

kerem Yiğitt
Aradaki fark: 3 (10 puan)Aradaki fark: 10 (0 puan)
Toplam: 75Toplam: 40

kerem: İyi bari, tutturmuşum. Bana ilk 35'lik gibi geldi de. :Z
Yiğitt: Nasıl 40 olabilir? :(
Aserat: Ulan İstanbul zamanında (2014) verdiği röpörtajda 34 yaşında olduğunu söyleyince bayağı şaşırılmıştı dizide yaşlı kadını oynadığı için. :A Bu aklıma gelince ters köşe olsun istedim ve olan Kerem yerine sana oldu. :A
kerem: Yüzünden belli ya, ben en son vücuda bakıyorum. Yapılı oluşundan daha büyük göstermesini de göz önünde bulundurdum. :A
Yiğitt: Hiç hoş değil, inşallah Kerem daha çok ters köşe olur. :A

8. isim:
Yönetmen BONG JOON-HO
bong-joon-ho-4-608x405.jpg

Yiğitt: Nereden buluyorsun bu isimleri? :T:
Aserat: Çeşitlilik olması lazım, hep aynı tarz insanları soramam. :A
kerem: Sinemanın gelmiş geçmiş en iyilerinden. :bhr: En son 40'larının sonundaydı, ben düz hesap 50 diyorum. :A
Yiğitt: En az 45, en fazla 60 yaşındadır... 52 geçti bu adama da içimden, inşallah sürpriz yaşamayız. :T:

Ve... Cevap... 50 olacaktı! Kendisi 14 Eylül 1969 doğumlu!

kerem Yiğitt
Aradaki fark: 0 (25 puan)Aradaki fark: 2 (20 puan)
Toplam: 100Toplam: 60

kerem: Tahmin ediyordum, kendisinin çok büyük fanıyımdır. :bhr:
Aserat: Bilsem sormazdım. :A
kerem: Uzakdoğu sinemasını çok sık izlerdim de. Bilmesem ayıp olurdu bu sefer. :A
Yiğitt: Hiç ummadık isimden 20 puan almak mı? Hayat da böyle işte, neyse felsefik konuşmalara girmeyeceğim. Sürpriz oldu, sevdim ben bu abimi. :bhr:
Aserat: Biz de sevdik, zira Parazit filminin de yönetmeni kendisi. Sanırım izlemiştin o filmi. :A

9. isim geliyor! Ama bu sefer bir değişiklik yapıp ölmüş birinin öldüğünde kaç yaşında olduğunu soruyoruz!

Edebiyatçı ORHAN VELİ KANIK
1713096_620x410.jpg

kerem: Edebiyat öğretmenim aklıma geldi şimdi. Çok genç yaşta vefat ettiğini hatırlıyorum. Ama kaç yaşındaydı, hiçbir fikrim yok. :( 35-40 arasında gidip geliyorum ama son kararım 40. :D
Yiğitt: Çok sevdiğim şairlerden biridir, 36 yaşında öldüğünü biliyorum. Çok erken yaşta kaybettik, Ankara Sıhhıye'de (Atoş, Kaan, Buğra bilir tabi) bir çukura düşüp beyin kanaması geçiriyor. Daha sonra İstanbul'a götürülüyor ve orada ölüyor. Böyle ilginç ölümler hep aklıma kalır. Stefan Zweig'in 60 yaşındayken eşiyle beraber intihar etmesi de aklımdan hiç çıkmaz mesela...

Ve... Cevap... 36 olacaktı! Kendisi 14 Kasım 1950'de vefat etti!

kerem Yiğitt
Aradaki fark: 4 (10 puan)Aradaki fark: 0 (25 puan)
Toplam: 110Toplam: 85

Yiğitt: Forumun edebiyat severine sormayacaktın bu soruyu. :A Nazım Hikmet 61, Yaşar Kemal da 91 yaşında ölmüştür. Sevdiğim yazar/şairlerin ölüm yaşlarını bilirim. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun...
Aserat: Tekrar ediyorum, bilsem sormazdım. :A En azından aynı şey ikinizin de başına geldi de haksızlık olmadı. :A

FİNAL
(Not: Yarışmanın geri kalanı gibi ayrı ayrı ve yarışmacıların birbirinden haberi olmadan çekilmiştir.)

Kerem 110 puanla ipi göğüslerken Yiğitt 85 puanla yakın takipte! Ancak final sorusuyla ya Kerem arayı iyice açacak, ya da Yiğit sürpriz bir atakla zafere ulaşacak! O zaman yarışmacıları daha fazla bekletmeden son ismimizi görelim. :Z FİNAL sorusunda da bir değişiklik yapıyor ve bu ismin gün-ay-yıl olarak doğum tarihini tahmin etmenizi bekliyoruz.

GÜN TAHMİNİ
Arada hiç fark yoksa ->
20 puan
1-5 gün fark varsa -> 10 puan
6-10 gün fark varsa -> 5 puan

AY TAHMİNİ
Arada hiç fark yoksa ->
20 puan
1-2 ay fark varsa -> 10 puan
3-4 ay fark varsa -> 5 puan

YIL TAHMİNİ
Yıl = yaş olduğu için yaş tahmini ile aynı puanlandırma

Şarkıcı BÜLENT ERSOY
cukur-ve-bulent-ersoy-sosyal-medyayi-salladi-10164824_6598_o.jpg

kerem: Yuh. :eek:
Yiğitt: Bu nasıl soru, burçlardan da anlamam ki yorumlayayım. :A
Aserat: Final sorusunun kolay olmasını beklemiyordunuz herhalde. :A Ama üç ayrı puan kazanacaksınız. :A
kerem: 65-70 vardır Bülent ablam. :A Düşüneyim birazcık. :A
Aserat: İyice düşünün bakalım. :A
kerem: 15 Ağustos 1953. Sallamasyon mod on. :A
Yiğitt: Bülent Ersoy bence aslan burcu, ben de aslan burcuyum tek bildiğim burç da bu. :A O nedenle doğum ayına Ağustos diyorum, günü de 15 olsun hadi. Yaşına da 66 diyeyim, +70 yok diye biliyorum. 65 altı da değildir herhalde, ben kendimi bildim bileli olan isimlerden biri. Sonuç olarak 15 Ağustos 1953 diyorum. :A
Aserat: İnanılmaz bir tesadüf sayın seyirciler. :eek: İkisi de birebir aynı tarihi söyledi, ilk bölümden bu kadarına pes. :eek: Aynı puanı alacağınız netleşti ama bakalım ne kadar alacaksınız? Bekleyelim ve görelim...

Ve... Cevap...
Cevap...
Cevap...
9 Haziran 1952 olacaktı! Yani 67 yaşında!

kerem Yiğitt
Gün Farkı: 6 (5 puan)
Ay Farkı: 2 (10 puan)
Yıl/Yaş Farkı: 1 (20 puan)
= 35 puan
Gün Farkı: 6 (5 puan)
Ay Farkı: 2 (10 puan)
Yıl/Yaş Farkı: 1 (20 puan)
= 35 puan
Toplam: 145Toplam: 120

kerem: Ben 5 yaş daha genç sanıyordum ama taktiğimin hep işe yaradığını görmüş oldum. :A Neyse güzel tahmin etmişim. :Z
Yiğitt: Hayret yaşını tam bilecekmişim, Buğra'ya selam buradan... Burçları bilseydim belki oradan çıkarım yapabilirdim. Yine de yakın gelmiş. :A

Aserat: Böylece Kerem 145 puanla ilk bölümün galibi olurken Yiğit de 120 puanla geceyi noktalıyor! Son olarak yorumlarınızı alalım. :Z
kerem: Öncelikle açılış olarak beni programında ağırladığın için çok teşekkür ederim, giderayak bu güzel ve eğlenceli formatta yer aldığım için mutluyum. Umarım nice konuklar ağırlayacağın programın başlangıcı olur bu. :bhr: :Z
Yiğitt: İlk bölüm olduğu için puanım iyi mi kötü mü bilemiyorum ama iyi tahminler yaptık sanırım. İki isimden puan alamadık, onlardan da alsaydık güzel olabilirdi. Genel olarak güzel puanlar aldık, Orhan Veli de tam puanımız oldu. :Z Keyifli bir yarışma oldu kısacası. :Z

Aserat: İkinize de çok teşekkürler, harika yarışarak büyük renk kattınız. :Z Kerem ve Yiğit'e veda ederken gelecek hafta iki yeni konuk ve birbirinden renkli isimlerle yeniden buluşmak dileğiyle şimdilik hoşça kalın. :Z

#YaTutarsa | YENİ BÖLÜM | 22 Haziran Pazartesi 20.00

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,951
Puanı
1,061

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,644