19 Mayıs'ı 'Cumhuriyet Bayramı' Olarak Kutlayan TRT Açıklama Yaptı!

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,184
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
EYY6WSbUYAUp4RI

TRT Haber'den 19 Mayıs hatası!

Oya Eren'in sunumu ile TRT Haber'de ekrana gelen 'Dün Bugün' programında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle hazırlanan bir haberde arkadaki görüntüde yer alan yazı izleyicilerin dikkatini çekti.

Arkada ekrana gelen görselde "Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" yazılması gerekirken "Cumhuriyet Bayramı" yazması kısa süre içerisinde sosyal medyada kullanıcılara "bu kadar da olmaz" dedirtti.

Reji ekibi hatayı fark edince araya VTR girip durumu düzeltti.

TRT Kurumsal hesabından grafiği hazırlayan personel hakkında soruşturma başlatıldığını belirttiği özür mesajını yayınladı.

Medyaradar'ın haberine göre; reji, grafik ve editör ekibinden toplam 14 kişinin görevden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

thumbnail-kamuoyu-aciklamasi-DRzh.jpg

Son düzenleme:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,992
Puanı
1,061
Başka durumda bu tarz kazalar olabilir derdim ama hepi topu 4 tane milli bayramımız varken devletin kanalı nasıl böyle basit bir şey yapabilir bunu aklım almıyor.

• Beğendim
Reactions: sokak sanati

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Kanalın profilini düşünürsek bugün bir milli bayram olduğunu hatırlamaları da bir başarı bence :A

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Ülkenin devlet kanalının yaptığına bak. Bilinçli yaptıklarına neredeyse eminim. Verdiğimiz vergiyi zerre kadar haketmeyen, halka hizmet dışında her kuruma hizmet eden, berbat yayın politikası ile milli değerlerimizi zedelemeye çalışan basit bir kurumdur benim için TRT.:)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Eğer bugün TRT 'Peygamberimizin miraca çıktığı Kadir gecesi mübarek olsun' diye bir haber yapsaydı kanalın ne dinsizliği kalırdı ne imansızlığı. Ama konu Milli değerler olunca herkes hümanist oluyor.:(

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
TRT'nin içinin nasıl doldurulduğunun canlı şahidi. Geçen yaz da ana haber sunmadılar hatadan kaynaklı diye. Her ay değişik hatalar. Hata 1 kez olur hadi 2 olsun.

Gözümde A haber daha ciddi bunlardan. En azından o görevini başarılı şekilde yapıyor.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bunu hazırlayan kişinin açlık başına vurmuş sanırım. Bunun başka bir açıklaması yok.

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,184
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Herkesin kafası karışık :A

Bunu hazırlayan kişinin açlık başına vurmuş sanırım. Bunun başka bir açıklaması yok.

TRT yapıyor bir de bunu. Kasıt var kesin bunu unutmaları mümkün değil.

TRT'nin içinin nasıl doldurulduğunun canlı şahidi. Geçen yaz da ana haber sunmadılar hatadan kaynaklı diye. Her ay değişik hatalar. Hata 1 kez olur hadi 2 olsun.

Gözümde A haber daha ciddi bunlardan. En azından o görevini başarılı şekilde yapıyor.

Ülkenin devlet kanalının yaptığına bak. Bilinçli yaptıklarına neredeyse eminim. Verdiğimiz vergiyi zerre kadar haketmeyen, halka hizmet dışında her kuruma hizmet eden, berbat yayın politikası ile milli değerlerimizi zedelemeye çalışan basit bir kurumdur benim için TRT.:)

Her insanın başına gelebilecek aksilikler, olabilir yani. :A

Kanalın profilini düşünürsek bugün bir milli bayram olduğunu hatırlamaları da bir başarı bence :A

Başka durumda bu tarz kazalar olabilir derdim ama hepi topu 4 tane milli bayramımız varken devletin kanalı nasıl böyle basit bir şey yapabilir bunu aklım almıyor.

thumbnail-kamuoyu-aciklamasi-DRzh.jpg