2023 Şampiyonlar Ligi Finali Türkiye'de Oynanacak!

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1626455738744.png

UEFA açıkladı, UEFA Şampiyonar Ligi Türkiye'de oynanacak!

2020-2021 sezonunda Şampiyonar Ligi finalinin İstanbul'da yapılması bekleniyordu; ancak pandemi kouşlları nedeniyle Portekiz'de oynanmasına karar verilmişti. UEFA açıkladı ve 2023'te oynanacak Şampiyonlar Ligi finalinin, İstanbul'da oynanacağını duyurdu. Aynı zamanda 2021-2022 ve 2022-2023 sezonlarının Avrupa kupalarının grup kura çekimleri İstanbul'da gerçekleştirilecek.​

• Harika
Reactions: 12.Adam

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Virüsün işi tuzu biberi olduğunu düşünüyorum
Virüs bahanesiyle değil, virüs konusunda alınan önlemlerin yeterli olduğu düşünülmediği ve gereğinden fazla vaka sayısı olduğu düşünüldüğü için, güvenli olmadığı için Portekiz'de yapıldı maç. Portekiz bize göre bir tık daha güvenli, nüfusu da az. Nüfusun az olması bir açıdan da avantajlı, daha iyi önlem alınabiliyor. @Dosi'nin memleketi İsveç de böyle, az nüfusu var ve çok vaka da yok, Portekiz de böyle. İki yıl sonra büyük ihtimalle her şey daha iyiye gider, giderse zaten herhangi bir sıkıntı olmazsa İstanbul'da yapılır.

• Beğendim
Reactions: Dosi

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Virüs bahanesiyle değil, virüs konusunda alınan önlemlerin yeterli olduğu düşünülmediği ve gereğinden fazla vaka sayısı olduğu düşünüldüğü için, güvenli olmadığı için Portekiz'de yapıldı maç. Portekiz bize göre bir tık daha güvenli, nüfusu da az. Nüfusun az olması bir açıdan da avantajlı, daha iyi önlem alınabiliyor. @Dosi'nin memleketi İsveç de böyle, az nüfusu var ve çok vaka da yok, Portekiz de böyle. İki yıl sonra büyük ihtimalle her şey daha iyiye gider, giderse zaten herhangi bir sıkıntı olmazsa İstanbul'da yapılır.
İngiltere olayını kast ettim daha çok

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
İngiltere'nin kendi evinde oynamaya çalışması, evet orası doğru. Yine de Portekiz tercih edildi, çok daha iyi.
İngiltere girişmese böyle bir olay yoktu İngiltere kendi evine çekmek istedi. Bu bence çok net o yüzden bu işin virüs bahanesi oldu ama 2023t virüs azalırsa Türkiye'de stat dolar o kısmı iyi olur

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İngiltere girişmese böyle bir olay yoktu İngiltere kendi evine çekmek istedi. Bu bence çok net o yüzden bu işin virüs bahanesi oldu ama 2023t virüs azalırsa Türkiye'de stat dolar o kısmı iyi olur
Türkiye'de iki takım final yapıyor olsa ve maç İngiltere'de yapılıyor olsaydı, muhtemelen biz de aynısını yapardık. Biz de İngiltere'de yapılmasına güvenmezdik ama yine de yapılırdı ayrı konu. :A

Boş ver, 2023 daha iyi. 100. yılın unutulmazları arasına girer. :D

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Türkiye'de iki takım final yapıyor olsa ve maç İngiltere'de yapılıyor olsaydı, muhtemelen biz de aynısını yapardık. Biz de İngiltere'de yapılmasına güvenmezdik ama yine de yapılırdı ayrı konu. :A

Boş ver, 2023 daha iyi. 100. yılın unutulmazları arasına girer. :D
Ben bunu güvenmek değil de kendi evide oynatmak için fırsat olarak görürüm :A Ama dediğin gibi bize verilmezdi zaten. Futbolda hiç lobimiz yok bu turnuva ev sahipliği için adaylardan belli. Ben de aslında buna üzülüyorum

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ben bunu güvenmek değil de kendi evide oynatmak için fırsat olarak görürüm :A Ama dediğin gibi bize verilmezdi zaten. Futbolda hiç lobimiz yok bu turnuva ev sahipliği için adaylardan belli. Ben de aslında buna üzülüyorum
Fırsat da, iki İngiliz ekibi oynuyor sonuç olarak, bence fırsat bile olsa bunu istemeleri doğal. :D UEFA'nın açıklamasına göre 2023'te bizde ve aynı zamanda iki sezon boyunca kuralar ülkemizde çekilecek. Bunlar iyi yine. Pandemi olayı rafa kalkarsa, 2023'te büyük ihtimalle hiçbir bahane olmaksızın olur, sıkıntı olmaz.