Sonbahar Kutlu Olsun! 🍂 🍁 🍂

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Neşet, açmış olduğun konuda bir detay farkettim."Ekinoks"21 Eylül de oluyor.
Kuzey Yarım Küre 23'ünde sonbaharı karşılıyor. (b)
Yok ekinoks 23 Eylül'de oluyor ama bazen ben de karıştırıyorum bu detayı 21 Haziran ve 21 Aralık'tan dolayı. :A

Yılda 2 ekinoks var, 23 Eylül ve 21 Mart.

21 Mart = İlkbaharın başlangıcı
23 Eylül = Sonbaharın başlangıcı
21 Haziran = Yazın başlangıcı
21 Aralık = Kışın başlangıcı

Yani içlerinde sadece Eylül düzeni bozuyor, 21 yerine 23 oluyor o gün. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,890
Puanı
1,060
Bu madde, İsveç'te yer alan kentler ile ilgilidir.

Pek bu bölüme uymadı bu detay :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Tramvay onlar :A
Bir ara şehrin görselini bozuyor kaldıralım demişlerdi ama karşı çıkan olmuştu. Şehrin bir simgesi artık ve nerdeyse her yere onunla gidilebiliyor. Üniversitelere çok yakın durakları oluyor, hatta benim bölümün hemen 2 adım önünde var durağı :A
Mahallelerden şehrin göbeğinde gidiyor ve şehrin bir kaç kısmında nerdeyse tüm numaralar ordan yolları geçmekte. Buluşma noktası da diyebiliriz :A
Numara derken tramvayların numaraları. 1-13 olarak
Bizim de üninin hemen önünde sayılır, demek ki evrensel bir olay sayılır tramvayların yoğun yerlere, okullara yakınlığı. :A

Ama sizdeki lüks de iyiymiş, 'estetik durmuyor diye kaldıralım' maşallah :A Keşke burada da öyle düşünceler yaygın olsa, bizdekiler 'estetik mi o ne betonda mı yetişiyor' diye paldır küldür düzensiz şekillendiriyorlar güzelim şehirleri.. :A @12.Adam

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,890
Puanı
1,060
Bizim de üninin hemen önünde sayılır, demek ki evrensel bir olay sayılır tramvayların yoğun yerlere, okullara yakınlığı. :A

Ama sizdeki lüks de iyiymiş, 'estetik durmuyor diye kaldıralım' maşallah :A Keşke burada da öyle düşünceler yaygın olsa, bizdekiler 'estetik mi o ne betonda mı yetişiyor' diye paldır küldür düzensiz şekillendiriyorlar güzelim şehirleri.. :A @12.Adam
Bizim burda tramvay, Stockholm'de ise metro yaygın :A

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,294
Puanı
1,060

Neşetciğim, zihniyet farkı :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Şükürler olsun... Havaların da tam manasıyla sonbahar kıvamına gelmesini bekliyoruz artık...

Funny (270).JPG

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
İş yoğunluğundan bu konuyu kaçırmışım. Muhteşem konu olmuş @Tolstoyevski :Z

Sonbaharımız kutlu olsun ama iki gündür yine yanıyoruz. Gelecek hafta daha iyi kutlayacağız inşallah sonbaharımızı. :Z
İlk hırkaları giyip ince yorganları yavaştan çıkardık, mandalinalar zaten çıktı geriye tek portakalların gözükmesi kaldı. Onlar da geldi mi tamamen gelmiş demektir epik havalar. :Z. keşke bu sene Kasım ayında kışlık mont giyme havası olsa, mont giymeyi özledim, kafada kapüşon ile. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Kahrolası yaz mevsimi ve nemli sıcak havalardan 2021 adına kurtuluşumuz adına gelen; kasvetin ve soğuğun hükmettiği günlerin başlangıcı anlamına gelen mevsimlerin en karizmatiği Sonbahar bir kez daha tüm çoşkusuyla kutlu olsun :Z Biz de resimlerle kutlayalım bu kutlu mevsiminin çoktan gelmiş olmasını :bhr:

fall-autumn-red-season.jpg

pexels-photo-589808.jpeg
pexels-photo-1563356.jpeg
pexels-photo-1741696.jpeg
Falling-autumn-leaves-hd-wallpaper-915x515.jpg
5110383510_12a7dccce5_c.jpg

hostlov-i-goteborg.jpg

@Dosi @12.Adam @DarkLegenD @bazinga @Doğan @The_Erinch @Gerekli24 @eskici @Yiğitt