Sonbahar Kutlu Olsun! 🍂 🍁 🍂

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
autumn-1.jpg

Bugün günlerden yılda sadece 2 kez meydana gelen durum olan "ekinoks" yani tüm dünyada gündüz ve gece eşitliğiyle birlikte içinde bulunduğumuz kuzey yarım kürede Sonbaharın resmen başlangıcı. Bu kutlu günden itibaren artık gündüzler kısalmaya, havalar adım adım daha erken kararmaya başlayacak.

Bugün bunaltan, terleten, neme lanet ettiren yaz mevsiminin resmi olarak bu senelik sona gelişinin ilanı. Bugün, doğanın kendini yenilemek için yapraklarını döktüğü,
yaprakların ağaçlardan düşüp yollara sararmış şekilde düşmeye başladığı, kahve içmenin ve film izlemenin daha keyifli hale geldiği, hırka ve daha kalın giysilerin yavaştan yavaşa gözden geçirildiği ve daha yağmurlu, daha kasvetli daha serin daha kaliteli günlerin başlangıcı.

Virüsün azaldığı, sonbaharın hakiki sonbahar gibi davrandığı, temiz havanın bol, hastalığın az, karanlığın çok fakat mutluluğun hepimiz adına bol olduğu günler olması temennisiyle. Asil SONBAHAR tüm endamıyla kutlu olsun!

fall-1072821_1280.jpg

autumn-83761_1280.jpg

bench-560435_1280.jpg

autumn-1655915_1280.jpg

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
@Tolstoyevski bu konuyu açtığın gün burada yaz havası vardı, hırkasız yürüyüşe çıkmıştım. Bugün ise kalın hırka ile yağmur altında yürüyüş yaptım. 2 gün sonra yine 1 günlük yaz havamız olacak :A
Ama kesin olan bir şey var ki normalin çok üstünde derece var ve Ekim ayına da +15 derece ile gireceğiz.
Neyse, az önce şu kareleri bu konu için çektim. Fazla uzaklara gidemedim. İdare et.
Yapraklar bile daha tam sararmamış henüz (ağaçtaki)
IMG_20200925_161838.jpg

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
@Tolstoyevski bu konuyu açtığın gün burada yaz havası vardı, hırkasız yürüyüşe çıkmıştım. Bugün ise kalın hırka ile yağmur altında yürüyüş yaptım. 2 gün sonra yine 1 günlük yaz havamız olacak :A
Ama kesin olan bir şey var ki normalin çok üstünde derece var ve Ekim ayına da +15 derece ile gireceğiz.
Neyse, az önce şu kareleri bu konu için çektim. Fazla uzaklara gidemedim. İdare et.
Ekli dosyayı görüntüle 92725
Harika resimler insanın içini açıyor :love1: Hele biraz daha zaman geçsin, ağaçların rüzgar eşliğinde o şırıl şırıl sesini ve yaprakların sapsaralmasını daha net yaşayıp doğa ziyafeti çekeceksin resmen. :A

Şu şey ne bu arada ilk başta tavşan mı diye şey ettim fakat cansız bir taş parçası da olabilir görüntüden net anlaşılmıyor :A

Ekran görüntüsü 2020-09-25 172526.jpg

• Güldürdün
Reactions: Dosi

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,169
Puanı
1,060
Ekli dosyayı görüntüle 92725
Sizin oranın havası da bukalemun gibi. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Harika resimler insanın içini açıyor :love1: Hele biraz daha zaman geçsin, ağaçların rüzgar eşliğinde o şırıl şırıl sesini ve yaprakların sapsaralmasını daha net yaşayıp doğa ziyafeti çekeceksin resmen. :A

Şu şey ne bu arada ilk başta tavşan mı diye şey ettim fakat cansız bir taş parçası da olabilir görüntüden net anlaşılmıyor :A

Bilmem :A dikkat etmedim, çocukların oyuncakları falandır. Kreş var hemen yan tarafta :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,169
Puanı
1,060
Neşet, açmış olduğun konuda bir detay farkettim."Ekinoks"21 Eylül de oluyor.
Kuzey Yarım Küre 23'ünde sonbaharı karşılıyor. (b)

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
  • Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Dosi

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,169
Puanı
1,060
Bu madde, İsveç'te yer alan kentler ile ilgilidir.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Trambüs mü deniyordu şu araçlara, İstanbul'da da vardı gerçi ama adını hatırlamıyorum çok yaygın olmadığı için. :A
Tramvay onlar :A
Bir ara şehrin görselini bozuyor kaldıralım demişlerdi ama karşı çıkan olmuştu. Şehrin bir simgesi artık ve nerdeyse her yere onunla gidilebiliyor. Üniversitelere çok yakın durakları oluyor, hatta benim bölümün hemen 2 adım önünde var durağı :A
Mahallelerden şehrin göbeğinde gidiyor ve şehrin bir kaç kısmında nerdeyse tüm numaralar ordan yolları geçmekte. Buluşma noktası da diyebiliriz :A
Numara derken tramvayların numaraları. 1-13 olarak

• Güldürdün