2020 Sonbahar─▒ Kutlu Olsun! ­čŹé ­čŹü ­čŹé

Tolstoyevski

Moderat├Âr
Konu Sahibi
Kat─▒l─▒m
14 Temmuz 2014
Reaksiyon puan─▒
19,997
Puan─▒
711
Ya┼č
23
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Bug├╝n g├╝nlerden y─▒lda sadece 2 kez meydana gelen durum olan "ekinoks" yani t├╝m d├╝nyada g├╝nd├╝z ve gece e┼čitli─čiyle birlikte i├žinde bulundu─čumuz kuzey yar─▒m k├╝rede Sonbahar─▒n resmen ba┼člang─▒c─▒. Bu kutlu g├╝nden itibaren art─▒k g├╝nd├╝zler k─▒salmaya, havalar ad─▒m ad─▒m daha erken kararmaya ba┼člayacak.

Bug├╝n bunaltan, terleten, neme lanet ettiren yaz mevsiminin resmi olarak bu senelik sona geli┼činin ilan─▒. Bug├╝n, do─čan─▒n kendini yenilemek i├žin yapraklar─▒n─▒ d├Âkt├╝─č├╝,
yapraklar─▒n a─ča├žlardan d├╝┼č├╝p yollara sararm─▒┼č ┼čekilde d├╝┼čmeye ba┼člad─▒─č─▒, kahve i├žmenin ve film izlemenin daha keyifli hale geldi─či, h─▒rka ve daha kal─▒n giysilerin yava┼čtan yava┼ča g├Âzden ge├žirildi─či ve daha ya─čmurlu, daha kasvetli daha serin daha kaliteli g├╝nlerin ba┼člang─▒c─▒.

Vir├╝s├╝n azald─▒─č─▒, sonbahar─▒n hakiki sonbahar gibi davrand─▒─č─▒, temiz havan─▒n bol, hastal─▒─č─▒n az, karanl─▒─č─▒n ├žok fakat mutlulu─čun hepimiz ad─▒na bol oldu─ču g├╝nler olmas─▒ temennisiyle. Asil SONBAHAR t├╝m endam─▒yla kutlu olsun!

fall-1072821_1280.jpg

Dosi

Moderat├Âr
Kat─▒l─▒m
10 Mart 2015
Reaksiyon puan─▒
50,546
Puan─▒
1,060
@Tolstoyevski bu konuyu a├žt─▒─č─▒n g├╝n burada yaz havas─▒ vard─▒, h─▒rkas─▒z y├╝r├╝y├╝┼če ├ž─▒km─▒┼čt─▒m. Bug├╝n ise kal─▒n h─▒rka ile ya─čmur alt─▒nda y├╝r├╝y├╝┼č yapt─▒m. 2 g├╝n sonra yine 1 g├╝nl├╝k yaz havam─▒z olacak :A
Ama kesin olan bir ┼čey var ki normalin ├žok ├╝st├╝nde derece var ve Ekim ay─▒na da +15 derece ile girece─čiz.
Neyse, az ├Ânce ┼ču kareleri bu konu i├žin ├žektim. Fazla uzaklara gidemedim. ─░dare et.
Yapraklar bile daha tam sararmam─▒┼č hen├╝z (a─ča├žtaki)
IMG_20200925_161838.jpg

Tolstoyevski

Moderat├Âr
Konu Sahibi
Kat─▒l─▒m
14 Temmuz 2014
Reaksiyon puan─▒
19,997
Puan─▒
711
Ya┼č
23
Web Sitesi
@Tolstoyevski bu konuyu a├žt─▒─č─▒n g├╝n burada yaz havas─▒ vard─▒, h─▒rkas─▒z y├╝r├╝y├╝┼če ├ž─▒km─▒┼čt─▒m. Bug├╝n ise kal─▒n h─▒rka ile ya─čmur alt─▒nda y├╝r├╝y├╝┼č yapt─▒m. 2 g├╝n sonra yine 1 g├╝nl├╝k yaz havam─▒z olacak :A
Ama kesin olan bir ┼čey var ki normalin ├žok ├╝st├╝nde derece var ve Ekim ay─▒na da +15 derece ile girece─čiz.
Neyse, az ├Ânce ┼ču kareleri bu konu i├žin ├žektim. Fazla uzaklara gidemedim. ─░dare et.
Ekli dosyay─▒ g├Âr├╝nt├╝le 92725
Harika resimler insan─▒n i├žini a├ž─▒yor :love1: Hele biraz daha zaman ge├žsin, a─ča├žlar─▒n r├╝zgar e┼čli─činde o ┼č─▒r─▒l ┼č─▒r─▒l sesini ve yapraklar─▒n sapsaralmas─▒n─▒ daha net ya┼čay─▒p do─ča ziyafeti ├žekeceksin resmen. :A

┼×u ┼čey ne bu arada ilk ba┼čta tav┼čan m─▒ diye ┼čey ettim fakat cans─▒z bir ta┼č par├žas─▒ da olabilir g├Âr├╝nt├╝den net anla┼č─▒lm─▒yor :A

Ekran g├Âr├╝nt├╝s├╝ 2020-09-25 172526.jpg

• G├╝ld├╝rd├╝n
Reactions: Dosi

12.Adam

Favori ├ťye
Kat─▒l─▒m
4 Nisan 2016
Reaksiyon puan─▒
3,993
Puan─▒
460
Ya┼č
30
Ekli dosyay─▒ g├Âr├╝nt├╝le 92725
Sizin oran─▒n havas─▒ da bukalemun gibi. :A

• G├╝ld├╝rd├╝n
Reactions: Dosi

Dosi

Moderat├Âr
Kat─▒l─▒m
10 Mart 2015
Reaksiyon puan─▒
50,546
Puan─▒
1,060
Harika resimler insan─▒n i├žini a├ž─▒yor :love1: Hele biraz daha zaman ge├žsin, a─ča├žlar─▒n r├╝zgar e┼čli─činde o ┼č─▒r─▒l ┼č─▒r─▒l sesini ve yapraklar─▒n sapsaralmas─▒n─▒ daha net ya┼čay─▒p do─ča ziyafeti ├žekeceksin resmen. :A

┼×u ┼čey ne bu arada ilk ba┼čta tav┼čan m─▒ diye ┼čey ettim fakat cans─▒z bir ta┼č par├žas─▒ da olabilir g├Âr├╝nt├╝den net anla┼č─▒lm─▒yor :A

Bilmem :A dikkat etmedim, ├žocuklar─▒n oyuncaklar─▒ faland─▒r. Kre┼č var hemen yan tarafta :A

• G├╝ld├╝rd├╝n
Reactions: Tolstoyevski

12.Adam

Favori ├ťye
Kat─▒l─▒m
4 Nisan 2016
Reaksiyon puan─▒
3,993
Puan─▒
460
Ya┼č
30
Ne┼čet, a├žm─▒┼č oldu─čun konuda bir detay farkettim."Ekinoks"21 Eyl├╝l de oluyor.
Kuzey Yar─▒m K├╝re 23'├╝nde sonbahar─▒ kar┼č─▒l─▒yor. (b)

• G├╝ld├╝rd├╝n

Tolstoyevski

Moderat├Âr
Konu Sahibi
Kat─▒l─▒m
14 Temmuz 2014
Reaksiyon puan─▒
19,997
Puan─▒
711
Ya┼č
23
Web Sitesi
  • G├╝ld├╝rd├╝n
Reactions: 12.Adam and Dosi

12.Adam

Favori ├ťye
Kat─▒l─▒m
4 Nisan 2016
Reaksiyon puan─▒
3,993
Puan─▒
460
Ya┼č
30
Bu madde, ─░sve├ž'te yer alan kentler ile ilgilidir.

Dosi

Moderat├Âr
Kat─▒l─▒m
10 Mart 2015
Reaksiyon puan─▒
50,546
Puan─▒
1,060
Tramb├╝s m├╝ deniyordu ┼ču ara├žlara, ─░stanbul'da da vard─▒ ger├ži ama ad─▒n─▒ hat─▒rlam─▒yorum ├žok yayg─▒n olmad─▒─č─▒ i├žin. :A
Tramvay onlar :A
Bir ara ┼čehrin g├Ârselini bozuyor kald─▒ral─▒m demi┼člerdi ama kar┼č─▒ ├ž─▒kan olmu┼čtu. ┼×ehrin bir simgesi art─▒k ve nerdeyse her yere onunla gidilebiliyor. ├ťniversitelere ├žok yak─▒n duraklar─▒ oluyor, hatta benim b├Âl├╝m├╝n hemen 2 ad─▒m ├Ân├╝nde var dura─č─▒ :A
Mahallelerden ┼čehrin g├Âbe─činde gidiyor ve ┼čehrin bir ka├ž k─▒sm─▒nda nerdeyse t├╝m numaralar ordan yollar─▒ ge├žmekte. Bulu┼čma noktas─▒ da diyebiliriz :A
Numara derken tramvaylar─▒n numaralar─▒. 1-13 olarak

• G├╝ld├╝rd├╝n