2020’nin En Çok Beklenen 5 Oyunu

En Çok Beklediğiniz Oyun Hangisi?

• The Last Of Us: Part 2

• Cyberpunk 2077

• Half Life: Alyx

• Doom: Eternal

• Dying Light 2

• (Diğer)

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Her sene olduğu gibi 2020 senesinde de birçok iddialı oyun piyasaya sürülmesi bekle. İşte 2020 senesinde çıkması en fazla beklenen 5 büyük oyun:

The Last Of Us: Part II

images

• Tür: Aksiyon / Macera
  • Platform: PS4
  • Çıkış Tarihi: 29 Mayıs 2020

Özet: Salgın tarafından mahvolmuş Amerika Birleşik Devletleri'nde yaptıkları tehlikeli yolculuktan beş yıl sonra Ellie ve Joel, Jackson, Wyoming'de kendilerine bir hayat kurdular. Enfekte canlılar ve hayatta kalan çaresiz insanların oluşturduğu tehditlere rağmen, hayatta kalan insanlardan oluşan ve gelişmekte olan bu toplumda yaşayarak nihayet huzurlu ve düzenli bir yaşama sahip olmayı başardılar.

images

Vahşi bir olay sebebiyle bu huzur bozulduğunda Ellie, adaleti yerine getirmek ve intikam almak için amansız bir maceraya atılıyor. Ellie tüm sorumluları teker teker avlarken, yaptıklarının fiziksel ve duygusal açıdan yıkıcı etkileriyle yüzleşmek zorunda kalıyor.

Cyberpunk 2077

images

• Tür: Aksiyon / RPG
  • Platform: PC, PS4, Xbox One
  • Çıkış Tarihi: 1 2020

Özet: Cyberpunk 2077, The Witcher 3: Wild Hunt’ın yaratıcısı CD Projekt Red’in yarattığı açık dünya bir aksiyon macera oyunudur.

Güç, gösteriş ve vücut modifikasyonu çılgınlığına kapılmış Night City’de geçen oyunda, ebedî yaşamın anahtarı olan eşsiz bir implantın peşinden giden kanun kaçağı ve paralı asker V olarak oynanacak.

images

Karakterinin sibergereçlerini, yeteneklerini ve oynanış stilini özelleştirerek, verdiğin kararların hikâyeyi ve çevrendeki dünyayı değiştirdiği devasa bir dünyayı keşfi bekliyor.

Half Life: Alyx

images

• Tür: VR
  • Platform: PC
  • Çıkış Tarihi: Mart 2020

Özet: Valve sonunda sanal gerçeklik (VR) için tasarlanan yeni oyunu Half-Life: Alyx'i tanıttı. Half-Life ve Half-Life 2 arasındaki olayları konu alacak oyun, Alyx; Vance ve babası Eli'nin hikayesini anlatacak. Ayrıca Combine olarak bilinen uzaylı güçlerinin işgaline karşı direnişlerini konu alacak.

Doom: Eternal

images

• Tür: FPS
  • Çıkış Tarihi: 20 Mart 2020

Özet: FPS türünün atalarından biri olan DOOM serisinin yeni oyunu. Aksiyonun tavan yapacağı oyundaki amaç dünyayı istila eden şeytani güçlere karşı savaşmak. Bu süreçte birbirinden farklı silahları en etkileyici şekilde kullanarak ekran kana bulanacak. DOOM Eternal’da bir oyuncunun DOOM Slayer, iki oyuncunun iblis rolünde olacağı bir çoklu oyuncu(multiplayer) seçeneği de yer alıyor.

Dying Light 2

images

• Tür: Aksiyon / Macera
  • Çıkış Tarihi: 2020 İlkbahar

Özet: Zombi temalı oyunların en popüler ve en başarılı örneklerinden biri olan Dying Light 1’de oyun kurgusal bir şehir olan Harran’da geçerken, Dying Light 2 insanoğlunun ayakta kalan son yerleşim bölgesinde geçecek.

images

İnsanların son büyük yerleşim yeri, modern bir karanlık çağın içine girmiş acımasız, hastalıklı bir dünyada yer alıyor. Gündüzleri haydutlar, gruplar ve hayatta kalmaya çalışan aç insanlar sokaklarda kol gezerken geceleriyse hastalıklılar karanlık gizlenme yerlerinden çıkarak sokaklarda cirit atıyor.

Kaynakların ve gücün kıt olduğu çaresiz bir şehirde insanoğlu karanlık çağa geri döndü. Medeniyet yok oldu: Burası vahşi, ilkel ve acımasız bir dünya... Sakinleri de öyle.

playstation.com.tr
redbull.com.tr

Son düzenleme:

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Bir kaç oyun daha vardı, bu sene herhalde 2020'li yılllara giriş yapıyoruz diye birde yeni konsollar çıkacağı için en baba oyunlar geliyor. :eek:

Cyperpunk'un inanılmaz bir beklentisi var TR ve Dünya'da. Yapımcıların önceki oyunları Witcher olunca tabi bu destek normal. :F Bir GTA olacak mı bakalım, Türkçe altyazılı olması da iyi olmuş. Şu gelecekte geçen oyunları dizileri yapımcılar bir türlü beceremiyor, bu oyun bakalım berecebilecek mi?

The Last of Us'ta tabi PS'nin özel oyunu, ben yine 2.oyunun da çok satacağını düşünüyorum ama bu kadar efsane olarak anılması şaşırtıyor. Arkasında PS ve Sony olmasa bu kadar anılır mı acaba? Evet güzel bir oyun ama bundan 1 sene önce 2012 de çıkan TWD ile hikayesinde benzerlikler var. Buda şaşırtıcı bence.

Half Life ALyx gelince tam 12 yıl sonra Valve yeni bir oyun çıkardı ama bu oyun sadece sanal gerçeklik gözlükleri için çıkarttı. :( Bu kimsenin yapamayacağı bir risk!!! :eek:Sanal gerçeklik gözlüklerine sahip olan oyuncu sayısı %1 yada en fazla %2 diye ifade ediliyor yani istese de üsteki oyunları geçemez çünkü günümüzde hala VR donanımları çok pahalı. Valve bunlardan ziyade VR sektörünü büyütmek istiyor. ve bu devrimin mimari olmak istiyor .sanal gerçeklik gözlüklerini de ve 1000 dolardan satıyorlar! şuan her yerde tükenmiş.H alf Lif Alyx ile başarı kazanırlarsa bu yeni Half Life oyunlarının önünü de açar!! Aslında sadece Half Life değil Portal oyunları, Left 4 Dead gibi oyunlarının yenisi yapmıyor Valve inatla.(Şu Steam batsa ancak o zaman yeni oyun yaparlar.

Half Life sanırım VR kafelerde oynayacağım bakalım nasıl olacak. :A Acaba bundan 10 sene sonra oyun sektörü VR'ye kayar mı? :A Belki de biz ilk oynayanlardan oluruz. :A @Tolstoyevski @mrt-06 @Çiğdem @Forumdash

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bir kaç oyun daha vardı, bu sene herhalde 2020'li yılllara giriş yapıyoruz diye birde yeni konsollar çıkacağı için en baba oyunlar geliyor. :eek:

Cyperpunk'un inanılmaz bir beklentisi var TR ve Dünya'da. Yapımcıların önceki oyunları Witcher olunca tabi bu destek normal. :F Bir GTA olacak mı bakalım, Türkçe altyazılı olması da iyi olmuş. Şu gelecekte geçen oyunları dizileri yapımcılar bir türlü beceremiyor, bu oyun bakalım berecebilecek mi?

The Last of Us'ta tabi PS'nin özel oyunu, ben yine 2.oyunun da çok satacağını düşünüyorum ama bu kadar efsane olarak anılması şaşırtıyor. Arkasında PS ve Sony olmasa bu kadar anılır mı acaba? Evet güzel bir oyun ama bundan 1 sene önce 2012 de çıkan TWD ile hikayesinde benzerlikler var. Buda şaşırtıcı bence.

Half Life ALyx gelince tam 12 yıl sonra Valve yeni bir oyun çıkardı ama bu oyun sadece sanal gerçeklik gözlükleri için çıkarttı. :( Bu kimsenin yapamayacağı bir risk!!! :eek:Sanal gerçeklik gözlüklerine sahip olan oyuncu sayısı %1 yada en fazla %2 diye ifade ediliyor yani istese de üsteki oyunları geçemez çünkü günümüzde hala VR donanımları çok pahalı. Valve bunlardan ziyade VR sektörünü büyütmek istiyor. ve bu devrimin mimari olmak istiyor .sanal gerçeklik gözlüklerini de ve 1000 dolardan satıyorlar! şuan her yerde tükenmiş.H alf Lif Alyx ile başarı kazanırlarsa bu yeni Half Life oyunlarının önünü de açar!! Aslında sadece Half Life değil Portal oyunları, Left 4 Dead gibi oyunlarının yenisi yapmıyor Valve inatla.(Şu Steam batsa ancak o zaman yeni oyun yaparlar.

Half Life sanırım VR kafelerde oynayacağım bakalım nasıl olacak. :A Acaba bundan 10 sene sonra oyun sektörü VR'ye kayar mı? :A Belki de biz ilk oynayanlardan oluruz. :A @Tolstoyevski @mrt-06 @Çiğdem @Forumdash

Artık bir zahmet VR olayı gelişmeli, ama şu anki durumda bir gelişme yok. Gözlük hem mide bulandırıp baş ağrıtıyor hem de uzun süreli oynamaya imkan vermiyormuş. Benim istediğim VR ise Black Mirror’daki gibi bildiğin oyunun içine girebileceğin bir kapasitede. Hadi onun için erken diyelim, en azından gözlük ve dokununca oyundaki o şeyi hissedebileceğimiz eldiven tarzı şey şart artık. :A

Aslında benim istediğim sanal gerçeklik olayı tam olarak şu sahnedeki gibi, bunu umarım ölmeden önce dünya gözüyle deneyimleriz. :D

• Güldürdün
Reactions: Harunnn60

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Artık bir zahmet VR olayı gelişmeli, ama şu anki durumda bir gelişme yok. Gözlük hem mide bulandırıp baş ağrıtıyor hem de uzun süreli oynamaya imkan vermiyormuş. Benim istediğim VR ise Black Mirror’daki gibi bildiğin oyunun içine girebileceğin bir kapasitede. Hadi onun için erken diyelim, en azından gözlük ve dokununca oyundaki o şeyi hissedebileceğimiz eldiven tarzı şey şart artık. :A

Aslında benim istediğim sanal gerçeklik olayı tam olarak şu sahnedeki gibi, bunu umarım ölmeden önce dünya gözüyle deneyimleriz. :D

O black mirror oyunu neydi öyle ya. :F Eğer öyle bir şey olursa varyaaa fenaaa. :D

O bölümü izlerken senin suratının aldığı şekli merak ettim açıkçası. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Sadece bir oyun önersen hangisini önerirdin pek sevmeyen birine? Fikrini değiştirmek adına. :D

Bence içlerinde en iyisi Witcher 3 çünkü bambaşka bir açık dünya ve çok detaylı, oynanışı da hikayesi de harika. Ama şu var ki bir çırpıda bitirilebilecek bir oyun değil, en az 120 saat ve yan hikayeleri, paketleriyle birlikte rahat bir 200 saati görür yani sürekli vaktin de olmayacağı için 6 ay, 1 seneden önce bitirmen zor olabilir. :D

Last of Us’in ise hem süresi o kadar uzun değil hem de hikayesi çok etkileyici ve sürükleyici. Ama esas olarak PS 3 için çıkmış olduğundan oynanışı 2020 senesinde biraz sıkabilir.

Bu yüzden eğer süresi çok uzun olmasın ve oynanışı da modern olsun diyecek olursan God of War derdim. İlk 3 oyunun hikayesini biraz bilmek yeterli farklı konsepte olduğu için yenisi.

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bence içlerinde en iyisi Witcher 3 çünkü bambaşka bir açık dünya ve çok detaylı, oynanışı da hikayesi de harika. Ama şu var ki bir çırpıda bitirilebilecek bir oyun değil, en az 120 saat ve yan hikayeleri, paketleriyle birlikte rahat bir 200 saati görür yani sürekli vaktin de olmayacağı için 6 ay, 1 seneden önce bitirmen zor olabilir. :D

Last of Us’in ise hem süresi o kadar uzun değil hem de hikayesi çok etkileyici ve sürükleyici. Ama esas olarak PS 3 için çıkmış olduğundan oynanışı 2020 senesinde biraz sıkabilir.

Bu yüzden eğer süresi çok uzun olmasın ve oynanışı da modern olsun diyecek olursan God of War derdim. İlk 3 oyunun hikayesini biraz bilmek yeterli farklı konsepte olduğu için yenisi.
God of War 3'e başlamayı niyetlenmiştim bir ara hiç sarmamıştı. Witcher 3 çok uzunmuş, Last of Us deneyebilirim. Şu Oscar sezonu bitsin, bir deneyeceğim. :D

• Beğendim

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

Cyperpunk izleyelim :F

• Güldürdün
Reactions: Harunnn60

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Gerçekten muazzam bir yıl olacak gibi gözüküyor. Cyberpunk 2077 gümbür gümbür geliyor, bir kez daha ertelenmesinin ardından beklentiler iyice tavan yaptı. Kusursuz bir eser ortaya koymalarını bekliyoruz, Witcher 3’ü yapan bir oyun firmasından kötü bir şey çıkmaz diyorum ve yüksek beklentilerle beklemeye devam ediyorum...

Onun dışında The Last of Us 2’yi çok merak ediyorum. Müthiş bir hikaye anlatımı ve senaryo mevcuttu ilk oyunda. Onun da sağlam olacağına eminim.

• Beğendim

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
God of War 3'e başlamayı niyetlenmiştim bir ara hiç sarmamıştı. Witcher 3 çok uzunmuş, Last of Us deneyebilirim. Şu Oscar sezonu bitsin, bir deneyeceğim. :D

God of War 3 ile God Of War 4’ün oynanış bakımından hiçbir benzerliği yok ama, God of War 3 tek çekimli platform tarzı oynanışa sahipken God Of War 4 bildiğin GTA gibi özgürce hareket edebileceğin bir oynanış, üstelik yarı açık dünya. Yine de God of War 3 Yunan mitolojisini konu aldığı için önceki oyunlarıyla birlikte benim gözümde daha bir efsane. Ama God of War 4 de İskandinav mitolojisine girmesine rağmen mutlaka oynanması gereken oyunlardan. Zaten çıktığı sene yılın oyunu seçildi RDR 2’ye rağmen. Olmadı PS Plus’ta verilirse oynarsın. :D

Last of Us da geçen aylarda verilmişti Plus’a. Muhteşem ve etkileyici bir hikaye, mutlaka 2’si çıkmadan bitir bence. Keza Witcher 3’ü de uzun vadede kaçırmaman lazım, bu 3 oyun da tıpkı sinemamın Godfather - Esaretin Bedeli - 12 Angry Men’i gibi olmazsa olmazlardan. :D

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
God of War 3 ile God Of War 4’ün oynanış bakımından hiçbir benzerliği yok ama, God of War 3 tek çekimli platform tarzı oynanışa sahipken God Of War 4 bildiğin GTA gibi özgürce hareket edebileceğin bir oynanış, üstelik yarı açık dünya. Yine de God of War 3 Yunan mitolojisini konu aldığı için önceki oyunlarıyla birlikte benim gözümde daha bir efsane. Ama God of War 4 de İskandinav mitolojisine girmesine rağmen mutlaka oynanması gereken oyunlardan. Zaten çıktığı sene yılın oyunu seçildi RDR 2’ye rağmen. Olmadı PS Plus’ta verilirse oynarsın. :D

Last of Us da geçen aylarda verilmişti Plus’a. Muhteşem ve etkileyici bir hikaye, mutlaka 2’si çıkmadan bitir bence. Keza Witcher 3’ü de uzun vadede kaçırmaman lazım, bu 3 oyun da tıpkı sinemamın Godfather - Esaretin Bedeli - 12 Angry Men’i gibi olmazsa olmazlardan. :D

GoW’un son oyunu bence GoW 4 olarak görülmemeli ya. Büyük bir risk alarak hem oynanışı değiştirdiler, hem de bambaşka bir hikaye anlatma yoluna gittiler ki bence işin altından muazzam bir şekilde kalktılar. “Boyyyy...” sesi hala kulaklarımda. :A

GoW 3 ise bambaşka bir oyun ya, destansı bir şey yani. Baştan sona bu kadar keyif aldığım oyun sayısı çok azdır ki dediğin gibi Yunan mitolojisine girmeleri falan... baya iyi oyundu be. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Keşke verdiklerinde ekleseymişim kütüphaneye. Boşuna para vereceğiz şimdi. :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Keşke verdiklerinde ekleseymişim kütüphaneye. Boşuna para vereceğiz şimdi. :A

Ben indirmeyecek olsam bile ekliyorum nasılsa bedava, durmasında sakınca yok belki ileride fikrim değişir diye :A TLOU’yu da zaten anında indirdim, 2.oyun çıkana ve insaflı bir fiyata inene kadar tekrardan bitirip hafıza tazelemek iyi olacak. :D