2019'un En Çok Satan 10 Akıllı Telefonu Belli Oldu!

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
iphone_xr_yellow-back_09122018.jpg

2019'un üçüncü çeyreğinde, dünyanın en çok satan telefonları belli oldu. iPhone XR telefonu, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde akıllı telefon pazarında %3’lük oranla en çok satılan akıllı telefon olmayı başardı.

Samsung telefon modellerinden Galaxy A10 %2.6 oranla ikinci olurken Galaxy A50 %1.9 oranla 3. sırada yerini aldı.

İşte listedeki diğer telefonlar:

4. Oppo A9
5. iPhone 11
6. Oppo A5s
7. Galaxy A20
8. Oppo A5
9. Xiaomis Redmi 7A
10. Huawei P20

Kaynak
Mobil.se

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Birkere bile İPHONE özenemedim ya..elime aldığımda yadırgıyorum, hep androiden gittim..Yaklaşık 4 yıldır LG kullanıyorum....Ama yavaştan yenileme vaktim geldi anlaşılan..
Oppo yu bende inceledim(Sıla sağolsun,iyi reklam yaptılar :) ) gerçekten olağanüstü kamerası var.
Tekrar telefon alsam sanırım gene Lg yada Samsung alırım.

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Dosi

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
Ekli dosyayı görüntüle 74514
2019'un üçüncü çeyreğinde, dünyanın en çok satan telefonları belli oldu. iPhone XR telefonu, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde akıllı telefon pazarında %3’lük oranla en çok satılan akıllı telefon olmayı başardı.

Samsung telefon modellerinden Galaxy A10 %2.6 oranla ikinci olurken Galaxy A50 %1.9 oranla 3. sırada yerini aldı.

İşte listedeki diğer telefonlar:

4. Oppo A9
5. iPhone 11
6. Oppo A5s
7. Galaxy A20
8. Oppo A5
9. Xiaomis Redmi 7A
10. Huawei P20

Kaynak
Mobil.se
Oppo bu ara çok seviliyor, ilerde alırım belki :D

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Birkere bile İPHONE özenemedim ya..elime aldığımda yadırgıyorum, hep androiden gittim..Yaklaşık 4 yıldır LG kullanıyorum....Ama yavaştan yenileme vaktim geldi anlaşılan..
Oppo yu bence inceledim(Sıla sağolsun,iyi reklam yaptılar :) ) gerçekten olağanüstü kamerası var.
Tekrar telefon alsam sanırım gene Lg yada Samsung alırım.
iPhone'yi bende sevemedim nedense. İllaki kullansak ona da elimiz alışır ama elim gitmiyor almaya Anroide alışkınım diye:A
ben de bu aralar bakıyorum telefonlara ama kararsızım baya?

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
Ben hiç duymadım o modeli :eek: @The_Erinch Sıla'dan söz etmiş, somradan aklıma geldi sadece forumda zamanında konusu açıldı diye öyle bir model olduğunu öğrenmiş oldum. Bizim burada yok onlardan :D
Çok iyi özellikleri var, nasıl duymazsın ben ŞOK :eek::eek:
1578140056536.png

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Çok iyi özellikleri var, nasıl duymazsın ben ŞOK :eek::eek:
Çünkü dediğim gibi bizim buralarda satılmıyor. Okadar telefon bölümlerine gidip bakıyorum modellere ama Oppo'yu hiç görmedim. En azından yaygın değil, internet üzeri bulunuyormu hiç kontrol etmedim ama eloktronik mağazalarda denk gelmedim.

• Harika
Reactions: cokiyitvci

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
Çünkü dediğim gibi bizim buralarda satılmıyor. Okadar telefon bölümlerine gidip bakıyorum modellere ama Oppo'yu hiç görmedim. En azından yaygın değil, internet üzeri bulunuyormu hiç kontrol etmedim ama eloktronik mağazalarda denk gelmedim.
Nette dolu :D bakarsın sonra .D :D

• Beğendim

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
iPhone'yi bende sevemedim nedense. İllaki kullansak ona da elimiz alışır ama elim gitmiyor almaya Anroide alışkınım diye:A
ben de bu aralar bakıyorum telefonlara ama kararsızım baya?
Belkide alışkanlıklar; denemeden önyargı doğru değil ama hiçbir şekilde özenmedim yada ilgilenmedik iphone ile...insanlar kuyruklara giriyor yada birbirini yiyor alacağım diye..
Bende telefon alacağım vakti geldi geçiyor...

• Beğendim

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
Belkide alışkanlıklar; denemeden önyargı doğru değil ama hiçbir şekilde özenmedim yada ilgilenmedik iphone ile...insanlar kuyruklara giriyor yada birbirini yiyor alacağım diye..
Millet aynen İphone diye deliriyor ne gereği var çok param da olsa almam ben :D @Dosi sen?

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Kesinlikle önyargı. İnsan alışkanlıklarından kolay vazgeçmiyor.
Şuanki telefonumdan geçen sene 50ye yakın film ve diziler izleyince nerdeyse öluyordu :A Ufak bir tamir hamlesiyle hayat verdim tekrar telefonuma :A Senelerdir kullanıyorum. Benle birlikte iPhone alan arkadaşlarım telefon değiştirdiler bile ama benimki daha uzun ömürlü oldu ve onlarınkinin yarı fiyatıydı :A Artık hafıza problemide yavaştan belli olmaya başlıyor oyüzden bakınıyorum. Çok seviyorum telefonumu ve yenisi böyle olmazsa üzülürüm :(

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Millet aynen İphone diye deliriyor ne gereği var çok param da olsa almam ben :D @Dosi sen?
Kesinlikle önyargı. İnsan alışkanlıklarından kolay vazgeçmiyor.
Şuanki telefonumdan geçen sene 50ye yakın film ve diziler izleyince nerdeyse öluyordu :A Ufak bir tamir hamlesiyle hayat verdim tekrar telefonuma :A Senelerdir kullanıyorum. Benle birlikte iPhone alan arkadaşlarım telefon değiştirdiler bile ama benimki daha uzun ömürlü oldu ve onlarınkinin yarı fiyatıydı :A Artık hafıza problemide yavaştan belli olmaya başlıyor oyüzden bakınıyorum. Çok seviyorum telefonumu ve yenisi böyle olmazsa üzülürüm :(
Cevap şurada ? :A
Bizim burada Noelin ertesi günü indirimler oluyor ve iPhone tr parasıyla 600 TL indirim olmuştu ama ben yinede almadım. İşimi gördükten sonra marka falan umursamma ben. Hafızası yüksek, foto kalitesi iyi olan telefonlar tercihim.

• Güldürdün
Reactions: cokiyitvci