2015 Altın Küre Ödülleri Ne Zaman?

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,812
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
thumbnail_1407263405.jpg

Sinema ve televizyon dünyasını birleştiren ve en prestijli ödüllerden biri olarak gösterilen Altın Küre bu yıl 72. kez düzenlenecek.

Geçtiğimiz iki yılda olduğu gibi yine Tina Fey ve Amy Poehler ikilisinin sunacağı ödül gecesinin ve Altın Küre'nin genel takvimi de belli oldu.

Buna göre 31 Ekim'de film ve diziler için başvuru süresi dolacak. Adaylar için oylama ise 26 Kasım - 8 Aralık tarihleri arasında yapılacak. Adaylar ise 11 Aralık'ta belli olacak.

22 Aralık - 7 Ocak tarihleri arasında final oylaması yapılırken. Ödül töreni 11 Ocak 2015'te yapılacak ve Altın Küre kazananlar sahiplerini bulacak.

Bu arada Altın Küre'de önemli bir kural değişikliği de yapıldı. Daha önceki yıllarda televizyon dallarında yer alan "mini-dizi" kategorisinin adı "limitli dizi" olarak değiştirildi. Bu değişikliğin, bu yıl Emmy'lerde büyük tartışma konusu olan True Detective'in drama kategorisinde yarışmasından dolayı olduğu düşünülüyor. Bu kararla birlikte HFPA, True Detective'i ana kategoride görmek istemediğini ilan etmiş oldu...

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Her sene olduğu gibi izleriz, sadece True Detective değil Fargo'da etkilenecek bu durumdan. Bence büyük haksızlık.:X

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,812
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Her sene olduğu gibi izleriz, sadece True Detective değil Fargo'da etkilenecek bu durumdan. Bence büyük haksızlık.:X
Valla bence doğrusu bu, iyi çözüm bulmuşlar. True Detective ile Fargo'nun hiçbir farkı yok ikisi de tek sezonluk hikaye dizisi ama True Detective gidip diğer dizilerin arasına karışmak istedi. :)

Fargo'nun True Detective karşısında ödülleri kaybetmesine en çok ben sinir olurum herhalde ama mini-dizi ya da yeni adıyla limitli-dizi (tam Türkçe karşılığı bu olmayabilir, ben öyle uygun gördüm. :D) kategorisinin de güçlenip prestijli hale gelmesi lazım. Bir tarafta Breaking Bad - House of Cards - Game of Thrones - True Detective gibi diziler yarışırken Fargo'nun diğer tarafta kendi kendine yarışıp ödülleri toplaması doğru değil. :):)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Valla bence doğrusu bu, iyi çözüm bulmuşlar. True Detective ile Fargo'nun hiçbir farkı yok ikisi de tek sezonluk hikaye dizisi ama True Detective gidip diğer dizilerin arasına karışmak istedi. :)

Fargo'nun True Detective karşısında ödülleri kaybetmesine en çok ben sinir olurum herhalde ama mini-dizi ya da yeni adıyla limitli-dizi (tam Türkçe karşılığı bu olmayabilir, ben öyle uygun gördüm. :D) kategorisinin de güçlenip prestijli hale gelmesi lazım. Bir tarafta Breaking Bad - House of Cards - Game of Thrones - True Detective gibi diziler yarışırken Fargo'nun diğer tarafta kendi kendine yarışıp ödülleri toplaması doğru değil. :):)
Tina Fey ve Amy Poehler gecenin ruhunu doldurabiliyor gerçekten, güldürmeyi ve canlı tutmayı biliyorlar. Yeniden gecenin sunuculuğunu üstlenmeleri güzel. Yanılmıyorsam geçen yıl son 6 sezonun reyting rekorunu kırmışlardı.:)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,812
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tina Fey ve Amy Poehler gecenin ruhunu doldurabiliyor gerçekten, güldürmeyi ve canlı tutmayı biliyorlar. Yeniden gecenin sunuculuğunu üstlenmeleri güzel. Yanılmıyorsam geçen yıl son 6 sezonun reyting rekorunu kırmışlardı.:)
Yıl olarak bilmiyorum ama çok reyting aldılar ve bir şeylerin rekorunu kırmışlardı dediğin gibi. :):)

Ben de ikisini çok çok başarılı buluyorum. Son yıllarda hiç ödül töreni kaçırmıyorum onların performansının yanına yaklaşan bile görmedim. Tamam selfie'li Ellen da iyiydi ama bu ikili başka. :):)

Sırf sunumlarını çok beğendiğimden ikisinin de dizilerini izleyesim gelmişti ama aradan zaman geçince kaldı. :D

ehsan7000

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,059
Puanı
284
Tina Fey ve Amy Poehler son iki yil harika sunum çikardilar, geçen yil zaten kendileri bu haberi vermiştiler:
burasi hollywood bi şey tutdu mu, herkes nefret ettigi kadar devami gelir.