2014 Altın Küre Sonuçları - Genel Sohbet Konusu - Canlı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bazinga
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Niki Lauda'yı görmek çok güzel. :)

#Rush!ı bu kadar seviceğimi hiç düşünmemiştim:X 2013'ün benim için en iyilerinden.

American Hustle kazandı, sürpriz yok. 3 ödülle geceyi kapattılar. Gecenin en çok kazanan filmi olmayı garantilediler sanırım...

Bu arada Bale yok herhalde. Yönetmenle arasının iyi olmadığı söyleniyordu...

Bradly ve Jenifer 2 film çektiklerinden aralari çok samimi galiba:X Nasılda cilveleşiyorlardi:A Ama jenifer yuz vermedi:F

12 Years a Slave henüz hiç ödül alamadı ama arka arkaya iki ödül alacağını düşünüyorum.

Kadın oyuncuyu da Cate Blanchett alır ve gece biter. :)

Bradly ve Jenifer 2 film çektiklerinden aralari çok samimi galiba:X Nasılda cilveleşiyorlardi:A Ama jenifer yuz vermedi:F
Üç aslında bir tane de henüz yayınlanmamış filmleri var. :D (Serena)

12 Years a Slave henüz hiç ödül alamadı ama arka arkaya iki ödül alacağını düşünüyorum.

Kadın oyuncuyu da Cate Blanchett alır ve gece biter. :)

Üç aslında bir tane de henüz yayınlanmamış filmleri var. :D (Serena)
Bu ikili hiç ayrılmasınlar o zaman :X

Bence de, iyiler böyle. :D
Şimdiden merak ettim filmi:X
80091c1b7b51755d4c007fb68eae8221.jpg

Matthew McConaughey bu akşam dizisi de başlıyor. Reytingi bol başlarsa adam için unutulmaz gece olur :F

12 Years a Slave en büyük ödülü aldı ama tek ödülü bu. İlginç bir durum oldu. :):)

Gravity de geceyi tek ödülle tamamlamış oldu.

Çoğu ödülü isabetli buldum. (İzlemediğim çok aday var tabii hala ama gördüğüm, tahmin ettiğim kadarıyla) Bence iyi bir tören oldu her yönden. :)

En İyi Yabancı Film ve En İyi Erkek Oyuncu ödülleri şaşırtıcı oldu benim için. Bunun dışında, diğer dallarda favori görülen hemen herkes kazandı zaten. Detaylı yorumu yarın yaparım artık. :D İyi geceler...

Dün yaptığım tahminlere göre ödülleri değerlendireyim...

En İyi Drama Filmi

12 Years a Slave
Captain Phillips
Gravity
Philomena
Rush

Bu dalda sürpriz olmadı. Beklenildiği gibi 12 Years a Slave kazandı. Bu tür prestijli ödülleri verenler bu tür filmleri seviyor gerçekten.

En İyi Komedi Filmi

American Hustle
Her
Inside Llewyn Davis
Nebraska
*The Wolf of Wall Street

Son ana kadar umudumu yitirmedim ama olmayınca olmuyor malesef. :( American Hustle çok büyük bir film gerçekten. Bunu bu gece kanıtlamış oldular...

En İyi Yönetmen

Steve McQueen - 12 Years a Slave
David O. Russell - American Hustle
Paul Greengrass - Captain Phillips
Alfonso Cuaron - Gravity
Alexander Payne - Nebraska

Cuaron'u beğenmiştim fakat bir Steve McQueen değil bence. :D Ama filme gelen tepkiler çok olumlu ve uzay atmosferinin de çok iyi yansıtılması ile ödülü hakediyor. Fazla sürpriz olmadı.

En İyi Drama Erkek Oyuncu

Chiwetel Ejiofor - 12 Years a Slave
Robert Redford - All is Lost
Tom Hanks - Captain Phillips
Matthew McConaghey - Dallas Buyers Club
Idris Elba - Mandela: Long Walk to Freedom

En fazla bu kategoride şaşkınlık yaşadım sanırım. Ejiofor'un kazanacağı düşüncesini nasıl şartlandırmışsam kendimi. :D Matthew McConaghey ile ilgili bir ön yargım yok. İzlemeden hak etmedi demem doğru olmaz. Ancak Oscar'da durumun böyle olacağını sanmıyorum.

En İyi Drama Kadın Oyuncu

Cate Blanchett - Blue Jasmine
Sandra Bullock - Gravity

Kate Winslet - Labor Day
Judi Dench - Philomena
Emma Thompson - Saving Mr. Banks

Bu kategoride sürpriz olmadı. Fakat ben neden Sandra Bullock dedim anlamış değilim. :D Sanırım kazanmasını istememden dolayı psikolojik bir durum. :D

En İyi Komedi Erkek Oyuncu

Christian Bale - American Hustle
Joaquin Phoenix - Her
Oscar Isaac - Inside Llewyn Davis
Bruce Dern - Nebraska
Leonardo DiCaprio - The Wolf of Wall Street

Bu gece beni en sevindiren ödül oldu. Zaten favoriydi. Sürpriz olmamasına sevindim.

En İyi Komedi Kadın Oyuncu

Amy Adams - American Hustle
Meryl Streep - August: Osage County
Julie Delpy - Before Midnight
Julia Louis Dreyfuss - Enough Said
Greta Gerwig - Frances Ha

Bu kategoride beklenildiği gibi sürpriz olmadı...

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Michael Fassbender - 12 Years a Slave
Bradley Cooper - American Hustle
Barkhad Abdi - Captain Phillips
Jared Leto - Dallas Buyers Club
*Daniel Brühl - Rush

Sanırım 12 Years a Slave'i yakın zamanda izlememden ötürü Michael Fassbender'in etkisinde kaldım. Yoksa Jared Leto büyük favoriydi zaten. O bakımdan pek sürpriz olmadı.

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

*Lupita Nyong'o - 12 Years a Slave
Jennifer Lawrence - American Hustle
Julia Roberts - August: Osage County
Sally Hawkins - Blue Jasmine
June Squibb - Nebraska

Altın Küre'de Jennifer'ın kazanacağı büyük ölçüde kesindi zaten. Sürpriz yok...

En İyi Senaryo

12 Years a Slave
American Hustle
Her
Nebraska
Philomena

Bu kategoride iki film arasında kalmıştım zaten. Her'ün kazanması çok sürpriz olmadı...

En İyi Yabancı Film

Blue is the Warmest Color
The Great Beauty
The Hunt

The Past
The Wind Rises

En beklemediğim olaylardan biriside bu kategoride oldu. The Hunt'ın kazanamaması cidden kötü oldu. Bu ödülle birlikte The Great Beauty'i izlemek farz oldu. :D

En İyi Animasyon Film

Despicable Me 2
Frozen

The Croods

Bu kategoriyle uzaktan yakından ilgim yoktu. Salladım ve tutmadı özetle... Ama anladığım kadarıyla sürpriz olmamış.

En İyi Orijinal Şarkı

Atlas (The Hunger Games: Catching Fire)
Let it Go (Frozen)
Ordinary Love (Mandela: Long Walk to Freedom)
Please, Mr. Kennedy (Inside Llewyn Davis)
Sweeter Than Fiction (One Chance)

Bu şarkıyı beğenmiştim baya kazanmasına sevindim. :)

En İyi Müzik

12 Years a Slave
All is Lost
Gravity

The Book Thief
Mandela: Long Walk to Freedom

Graviy'nin müziklerini beğenmiştim ama kimin kazanacağı konusunda bir fikrim yoktu. Umarım hak eden kazanmıştır.

Kısacası, zevkli güzel bir gece yaşadık. Birkaç sürpriz dışında beklenilen filmler ve kişiler beklenilen ödülü aldı. Sunucular çok renkli ve eğlenceliydi. Gerçekten çok iyi sunum yaptılar...

Bu arada tahminlerin çoğu yatmış. :(

2-3 yıl oldu herhalde her ödül törenini kaçırmadan izlerim, en eğlencelilerden biri bu oldu herhalde. Sunucular Tina Fey ve Amy Poehler geçen yılki gibi harika bir sunum yaptılar. İkisinin de hiçbir yapımını izlemedim ama bu geceden sonra dizilerine şans vermem gerekiyor. :D

Özellikle tv alanındaki ödüllere çok sevindim. Breaking Bad ve Brooklyn Nine-Nine iki sevdiğim diziydi. Özellikle Breaking Bad'in hakettiğini alması güzel oldu. Brooklyn Nine-Nine'ın tanınırlığı için de güzel oldu. Şimdi pek çok kişi iki Altın Küre aldığı için başlayacak diziye muhtemelen. :)

12 Years a Slave ve Gravity'nin sadece 1 ödül alması sürpriz gibi ama teknik kategoriler pek yoktu o nedenle çok da şaşırtıcı değil.

American Hustle geceye damgasını vurdu herhalde. Beklenen bir şeydi. Her zaman bu kadar iyi bir ekip bir araya gelmez, izlemek için sabırsızlanıyorum. :)

Konuya bir düzenleme yaparım belki akşama doğru falan ama bir süre Altın Küre dışı işlerle ilgilenmem lazım. Yattım Altın Küre, kalktım Altın Küre olmasın. :D