Diğer 11.22.63 - Mini Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,729
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sezonun merakla beklenen dizilerinden 11.22.63 geçtiğimiz gece online platform Hulu'da yayınlanmaya başladı.

Ünlü yazar Stephen King'in eserinden uyarlanan dizi JFK suikastını önlemeye çalışan bir zaman yolcusunun hikayesini anlatıyor. Dizinin başrolünde ise ünlü oyuncu James Franco yer alıyor.

8 bölüm sürecek mini diziyle ilgili yorumları bu başlıktan yapabilirsiniz...

e6DGOXBR.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,729
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1. Bölüm

İlgi çekici konusuyla kesinlikle izlemeye değer bir dizi.

İlk bölüm mü diye bilmiyorum ama süresi 1 saat 20 dakikaydı. Tek sorunu bu dizinin, son yarım saat falan sıkılmaya başladım.

James Franco'yu her zaman sevmiyorum ama burada sevdim, dizinin izlenilebilirliğini arttırmış. Zaman yolculuğu olaylarını sevmişimdir, konuyu iyi kullanırlar umarım. :)

7+ /10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Sezonun merakla beklenen dizilerinden 11.22.63 geçtiğimiz gece online platform Hulu'da yayınlanmaya başladı.

Ünlü yazar Stephen King'in eserinden uyarlanan dizi JFK suikastını önlemeye çalışan bir zaman yolcusunun hikayesini anlatıyor. Dizinin başrolünde ise ünlü oyuncu James Franco yer alıyor.

8 bölüm sürecek mini diziyle ilgili yorumları bu başlıktan yapabilirsiniz...

e6DGOXBR.jpg
konu olarak ilginç bir konu zamanda yolculuk geçmişe dönükse harikadır geleceğe gidişleri sevmem çünkü olabilecek şeyler hayal etmekten çok saçmalıkları hayal ediyorlar tüm ilginçliği kaçıyor olayın :) geçmişe dönüşte ise döndükleri zaman mekan belli o açıdan her zaman zamanda yolcuuklar geçmişe gitsin isterim ?
geçmiş demişken yakın geçmiş değil mesela bundan 1000 yıl öncenin roma dönemine gitselerdi daha güzel olacaktı :)
madem yakın geçmişe gittiniz o zaman hayırlı bir iş için gideydiniz mesela gidip hitlern anası hitlere hamileyken gidip anasına bomba yerleştireydiniz bari 50 milyon insan ölmezdi :) yada avusturya veliahtı gidip bir sırp tarafından vurulmadan önce gidip veliahtı dağa kaldırsaydınız 20 milyon ölmezdi :)

sonuç olarak dizinin ilk bölümünü izleyeceğim devamı bölümlerin kaltes,ine veya benim kalite anlayışıma uyup uymadığına bağlı :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
konu olarak ilginç bir konu zamanda yolculuk geçmişe dönükse harikadır geleceğe gidişleri sevmem çünkü olabilecek şeyler hayal etmekten çok saçmalıkları hayal ediyorlar tüm ilginçliği kaçıyor olayın :) geçmişe dönüşte ise döndükleri zaman mekan belli o açıdan her zaman zamanda yolcuuklar geçmişe gitsin isterim ?
geçmiş demişken yakın geçmiş değil mesela bundan 1000 yıl öncenin roma dönemine gitselerdi daha güzel olacaktı :)
madem yakın geçmişe gittiniz o zaman hayırlı bir iş için gideydiniz mesela gidip hitlern anası hitlere hamileyken gidip anasına bomba yerleştireydiniz bari 50 milyon insan ölmezdi :) yada avusturya veliahtı gidip bir sırp tarafından vurulmadan önce gidip veliahtı dağa kaldırsaydınız 20 milyon ölmezdi :)

sonuç olarak dizinin ilk bölümünü izleyeceğim devamı bölümlerin kaltes,ine veya benim kalite anlayışıma uyup uymadığına bağlı :)

Diziyi izlemedim fakat mantıksal açıdan açıklama olmadığı sürece gerek de yok. Eğer dede paradoksuna bir çözüm varsa anca o zaman izlerim. Diyelim ki sen zamanda yoklukta dedeni öldürdün, o halde sen nasıl oldun ve nasıl zamanda yolculuk yapıp öldürme eylemini gerçekleştirdin?
Zamanda ileriye gitmek mümkün mantık bakımından fakat geriye gitmeye aklım almıyor.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Diziyi izlemedim fakat mantıksal açıdan açıklama olmadığı sürece gerek de yok. Eğer dede paradoksuna bir çözüm varsa anca o zaman izlerim. Diyelim ki sen zamanda yoklukta dedeni öldürdün, o halde sen nasıl oldun ve nasıl zamanda yolculuk yapıp öldürme eylemini gerçekleştirdin?
Zamanda ileriye gitmek mümkün mantık bakımından fakat geriye gitmeye aklım almıyor.

ileri gitmek mümkünse geride gidilebilir ama geriye gidişte ayarlarla oynasakta şu anki durumumuzu etkilemeyecektir sadece değiştirilen yerden farklı bir zaman paralel bir zaman işlemeye başlayacaktır :)
hanı bazı filmler iki türlü sonla biter ya ister bu şekilde kabul edin isten şu şekilde ? :) aynı durum sözkonusu olur büyük ihtimal :)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
ileri gitmek mümkünse geride gidilebilir ama geriye gidişte ayarlarla oynasakta şu anki durumumuzu etkilemeyecektir sadece değiştirilen yerden farklı bir zaman paralel bir zaman işlemeye başlayacaktır :)
hanı bazı filmler iki türlü sonla biter ya ister bu şekilde kabul edin isten şu şekilde ? :) aynı durum sözkonusu olur büyük ihtimal :)
Aslında ilk Tolstoyevski'ye hak verdim ama son yazdığın iki türlü son doğru gerçekten.

Ama bazen yaptığımız seçimler kelebek etkisi yaratıyor illa bunun için geriye gitmek gerekli değil .:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Aslında ilk Tolstoyevski'ye hak verdim ama son yazdığın iki türlü son doğru gerçekten.

Ama bazen yaptığımız seçimler kelebek etkisi yaratıyor illa bunun için geriye gitmek gerekli değil .:)

kelebek etkisi kader anlayışından kaynaklı yani nedersen et kaderinden kaçamazsın hikayesi :) oysa geçmişe dönüşteki amaç sonucu değiştirme isteğinden kaynaklı :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Eğer geriye gidip de şuanki durumumuzu etkilemeyecek ise o zaten geriye gitmek olmuyor ki? Başka bir paralel evrende geriye gitti diyelim, o yine bizim evrenle alakalı olmadığı için bize bir etkisi dokunmuyor dolayısıyla bizim zamanda geriye gitmiş olmuyor. JFK'yi bizim zamanımızda geriye gidip kurtarmak mümkün değil o halde? Ayrıca zamanda ileriye gitmek elbette mümkün fakat geriye gitmek nasıl mümkün oluyor? İki türlü son filan bunlar anca paralel evrenleri kapsar, o da bizi kapsamaz. :) @Harunnn60

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
1. Bölüm

Diziyi ilk duyduğumda böyle fantastik öğeler olacağını tahmin etmemiştim. Daha gerçekçi bir olay bekliyordum ve ters köşe oldum başlar başlamaz. Ama sorun olmadı bu benim için çünkü akıcı bir senaryo ile olayı halletmişler, fantastik öğeyi çok dile getirmeden sanki gerçekmiş gibi işlemişler dizide. İlk başta olmaz dediğim dizinin hayranı oldum.
Tabi James Franco'nun bunda katkısı çok büyük. Dizi tek başına taşımış. Arada abartılı gelsene oyunculuğunuda seviyordum zaten. Burada da arada abartılı oynasa da güzel oynamış.
Bu arada 60'lara ve müzikler bayıldım. Çok ferah dolu bir ortam olarak gösterilmiş o dönem dizide. Gerçekte nasıl bilmiyorum ama tam yaşanmalıkmış hissi verdi dizide dekor ve müzikler.:D

Amerikanın büyük bilmecelerinden Kannedy'yi ve Kannedy ölmese ne olurdu sorusunun cevabını izlemeye devam edeceğim. Güzel başladı umarım saçmalamaz.:)

Yaşlı Al. her şeyi tam anlamıyla söylemedi bence adama. Devamlı "Burada olmamalısın" sözünün söylemesinden belli.
Merakla bekliyorum ne çıkacağını.

7.6/10

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Eğer geriye gidip de şuanki durumumuzu etkilemeyecek ise o zaten geriye gitmek olmuyor ki? Başka bir paralel evrende geriye gitti diyelim, o yine bizim evrenle alakalı olmadığı için bize bir etkisi dokunmuyor dolayısıyla bizim zamanda geriye gitmiş olmuyor. JFK'yi bizim zamanımızda geriye gidip kurtarmak mümkün değil o halde? Ayrıca zamanda ileriye gitmek elbette mümkün fakat geriye gitmek nasıl mümkün oluyor? İki türlü son filan bunlar anca paralel evrenleri kapsar, o da bizi kapsamaz. :) @Harunnn60
Bu konularda bende çok araştırmalar yapmıştım ama şimdi unuttum malesef. Böyle oluncada tam cümleleri toparlayamıyorum ama dediklerinde haklısın. :D

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
2. Bölümü izledim.

Dizi tam mini dizi havasında gidiyor. Action kendi içinde olsa da bölüm sonları falan pek tatmin etmiyor. Aslında 2 bölüm oldu ama öyle hissettim ben nedense.:D bölümde ki muhtesemligin üstüne çıkacak bir son sahne olmuyor sanırım ben onu eksik buluyorum.

Karakter o kadar çok isim değiştiriyor ki hep unutuyorum adını. Ben bizim adam diyeyim yada James diyeyim.:F

James Harry için mücadele etti bu bölüm. Harry'yi kurtardı o güzel oldu.:D Gelecekte ki halini merak ediyorum Harry'nin.
Bundan sonra adamın planı ne olacak ne için mücadele edecek. Polislik bir olay var ondan nasıl yırtacak yada sırrı öğrenen adama ne yapacak. Baya merak edilecek şey var aslında.:D
Sanırım Kennedy olayına geri dönecek.

Hamburger etlerinin nereden geldiğinide gördük sanırım. Gelecekte ölen Hamburgerci Harry'nin babasından alıyor sanırım etleri.:D

60'ları pek hissetmedik bu bölüm. Olaylar üzerinden gitti. Güzeldi.
8/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
İlk 2 bölümü izledim konusu ilgi çekici. James Franco'yu da beğendim devam etmeye karar verdim diziye.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
3. Bölümü izledim

Pek tatmin olmadım. Bu dizide bir ajan ile çekilse 10 numara sahneler izledik ama hayatında hiç ajanlık yapmamış bir örtmen başrol olunca biraz sıkıcı oluyor.:(

Sadie tekrar karşımıza çıktı ve Dans sahnesi güzeldi. Sonda ki öpüşme ayrı güzeldi.:D Sanırım klasik bir hikaye olacak dizide ve Jack geçmişten geleceğe gelmek istemeyecek aşk sebebi ile.:(

Bill denilen çocuğu sevmedim. Bari o ajan vari bir şey olsaydı. Sıradan sümsük bir şey.ss

George ile Lee buluştu. Lee döndü sürgünde ve bir anda 2 yıl atlama oldu. Ruslara atılacak suç sanırım. Gelişmeleri bilmiyorum net bir şey de yok galiba ama bir ara okurum tarihçesini.

7/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
love dizisi malesef açılmıyor @OzaN site arızalı sanırım bir dizimag da altyazı var oda hatalı ?:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1. Bölüm

ilk bölüm çok güzeldi geçmişe yolculukları severim ilginç bir hikayeyle başladı dolaba giriyorsun 1960 dasın, dolaptan çıkıyorsun 2016 dasın ve geçmişte ne kadar kalırsan kal ister bir yıl ister on yıl günümüze gelince sadece 2 dakika geçmiş oluyor :) @xemrexxx @Forumdash @Çiğdem- @Harunnn60 @cookies fantastik dizi sevenler kaçırmasın :)
2016 da 80 yaşındaki suratsız iskeletor ihtiyar kadının 1960 larda sempatik bir genç kız olduğunu görmek bile hoşuma gitti :)
başoğlan geçmişe keneddy suikastına müdahale için gitti ama gidişata bakılırsa bir kaç şeye müdahale edecekmiş gibi duruyor:)
eski dönem arabalarına hep hayrandım zaten o dönemin arabaları ve çalan müzikler çok hoştu , süre ilk bölüm için uzundu bayağı ama konu ilginç olduğu için sıkılmadım pek .. izlemeye devam .

@sürgünüm bu tarz konularla aran nasıl bilmiyorum ama bu diziyi seveceğini tahmin ediyorum mini diziler genelde kaliteli çıkıyor :)

@Danger UA! filmlerini bitirdiysen bir ara bu diziye bakmayı unutma :) ayrıca Straw Dogs filmini izleyeceğini söylemiştin ? hala film hakkındaki yorumunu bekliyorum :)

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,729
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1. Bölüm

ilk bölüm çok güzeldi geçmişe yolculukları severim ilginç bir hikayeyle başladı dolaba giriyorsun 1960 dasın, dolaptan çıkıyorsun 2016 dasın ve geçmişte ne kadar kalırsan kal ister bir yıl ister on yıl günümüze gelince sadece 2 dakika geçmiş oluyor :) @xemrexxx @Forumdash @Çiğdem- @Harunnn60 @cookies fantastik dizi sevenler kaçırmasın :)
2016 da 80 yaşındaki suratsız iskeletor ihtiyar kadının 1960 larda sempatik bir genç kız olduğunu görmek bile hoşuma gitti :)
başoğlan geçmişe keneddy suikastına müdahale için gitti ama gidişata bakılırsa bir kaç şeye müdahale edecekmiş gibi duruyor:)
eski dönem arabalarına hep hayrandım zaten o dönemin arabaları ve çalan müzikler çok hoştu , süre ilk bölüm için uzundu bayağı ama konu ilginç olduğu için sıkılmadım pek .. izlemeye devam .

@sürgünüm bu tarz konularla aran nasıl bilmiyorum ama bu diziyi seveceğini tahmin ediyorum mini diziler genelde kaliteli çıkıyor :)

@Danger UA! filmlerini bitirdiysen bir ara bu diziye bakmayı unutma :) ayrıca Straw Dogs filmini izleyeceğini söylemiştin ? hala film hakkındaki yorumunu bekliyorum :)
Danger UA! izlemiş zaten, senden önde gidiyor. :D