eTV 10x10 - 25. Bölüm | Sezon Finali

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
10x10-sponsor-jpg.69039

10x10-yak%C4%B1nda-png.69044

Önceki Bölümler

10x10'da sezon finali zamanı geldi! Fakat bu kalıcı bir veda olmayacak çünkü yılbaşı akşamı özel bir bölümle tekrar karşınızda olacağız. Fakat o zamana kadar 10x10 ekranlara kısa bir ara verecek. Madem bu bölüm sezonu kapatıyoruz, ben de bir tezatlık yaparak kanalların yeni sezon tanıtım filmlerinden 10 tanesini derlemek istedim. Hemen başlayalım.

(Not: Sıralama yapılırken kalite farkından ziyade farklı konseptlere göre hareket edilmiştir.)

10) Star TV (2012-2013)

'Muhteşem Yüzyıl', 'Behzat Ç.', 'İşler Güçler', 'Dila Hanım', '1 Erkek 1 Kadın', 'Ağır Roman: Yeni Dünya' gibi dizilerin yanı sıra yeni transfer Acun Ilıcalı programlarının da yer bulduğu tanıtım "Türkiye'nin Bir Star'ı Var" mottosuyla ve Star yapımlarının günlük yaşama nasıl sirayet ettiği fikriyle yola çıkıyor.

9) Show TV (2007-2008)

'Kurtlar Vadisi Pusu', 'Doktorlar', 'Dudaktan Kalbe', 'Hepsi Bir', 'Pusat', 'Eşref Saati', 'Ezo Gelin', 'Survivor', 'Var mısın Yok musun', 'Biri Bizi Gözetliyor', 'Survivor' gibi yapımlarla 2007-2008 sezonuna giren Show TV'nin tanıtımında kanalla özdeşleşen müziği ve "Show'da Hayat Var" sloganını duyuyoruz.

8) FOX (2011-2012)

FOX'un henüz tam olarak 'büyük kanal' olamasa da yeni yeni dikkat çekmeye başladığı yıllarda yaptığı tanıtım, kanalın ekran yüzlerinin akşam hep birlikte FOX izleyen bir ailenin evine konuk olması üzerine kurulmuş. Çok düşük bir bütçeyle de başarılı bir yeni sezon filmi yapılabileceğinin göstergesi.

7) FOX (2017-2018)

Aradan geçen yıllarda hem izleyicisini, hem de bütçesini arttıran FOX'un stüdyo yerine açık havada çektiği; Tolga Çevik, İlker Ayrık, Selçuk Yöntem, Özge Özpirinçci, Hazal Kaya, Burak Deniz, Erkan Petekkaya, Songül Öden, Kutsi gibi birçok ünlü ismi izlediğimiz tanıtımın mottosu ise #SeninleÇokGüzelFOX.

6) Kanal D (2009-2010)

Kanal D'nin açık ara birinci kanal olduğu yıllara dönüyoruz. Bu sefer Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Selçuk Yöntem, Hazal Kaya, Nebahat Çehre, Zeki Alasya, Halil Ergün, Mehmet Ali Birand, Seda Sayan, Özgü Namal, Mehmet Aslantuğ ve daha nice ünlü isim "Türkiye'nin en çeşitli, en renkli, en eğlenceli orkestrası"nı oluşturmak için bir arada.

5) Kanal D (2007-2008)

Kanal D'nin yaratıcı konseptlerinden bir tanesi de 2007-2008 için hazırladığı hazırlık kampı. 'Arka Sokaklar' ekibinin asayişi sağlamaya çalıştığı, Beyazıt Öztürk'ün Uğur Dündar karşısında soğuk terler döktüğü, 'Yaprak Dökümü'nün yine şiddetli şekilde hissedildiği, Seda Sayan'ın yine yerinde duramadığı, uzun olsa da keyifle izlenen bir tanıtım.

4) Kanal D (2006-2007)

Kanal D bundan bir sene önce ise mutfak konseptiyle izleyici karşısındaydı. 'Yaprak Dökümü', 'Ihlamurlar Altında', 'Gümüş', 'Hırsız Polis', 'Arka Sokaklar', 'Acemi Cadı', 'Binbir Gece,' 'Fırtına' ekipleri, Beyazıt Öztürk, Uğur Dündar, Mehmet Ali Birand, Seda Sayan gibi ünlü isimler birbirinden lezzetli tarifler için Kanal D Mutfağı'na giriyor ve eğlence başlıyor.

3) Kanal D (2011-2012)

'Öyle Bir Geçer Zaman Ki', 'Fatmagül'ün Suçu Ne', 'Kuzey Güney', 'Arka Sokaklar', 'Umutsuz Ev Kadınları', 'Bir Çocuk Sevdim', 'Bizim Yenge', 'Kanıt' gibi çok izlenen dizilerin ekiplerinin yanı sıra kanalla özdeşleşmiş ekran yüzleri Kanal D'nin 'Renkli Hayat Müzikali' için bir araya gelir ve ortaya hem adı gibi renkli, hem de çok eğlenceli ve iddialı bir tanıtım çıkar.

2) Kanal D (2010-2011)

'Öyle Bir Geçer Zaman Ki', 'Yaprak Dökümü', 'Fatmagül'ün Suçu Ne', 'Hanımın Çiftliği', 'Geniş Aile', 'Kavak Yelleri', 'Arka Sokaklar', 'Akasya Durağı' gibi fenomen dizilerin ekipleri ve Kanal D'nin diğer ünlü yüzleri Ajda Pekkan'ın "Haykıracak Nefesim Kalmasa Bile" şarkısını karaoke olarak seslendiriyor. O dönemin en çok izlenen kanalının tanıtımlarda da zirvede olduğu zamanlardan...

1) Kanal D (2012-2013)

Hem klasik stüdyo konseptinden çıkılması ve kendine İstanbul sokaklarını fon almasıyla, hem de 'Görevimiz Tehlike' müziğiyle yükselen heyecan sayesinde Kanal D'nin belki de bugüne kadarki en iyi ve en farklı fragmanı. Beyazıt Öztürk ve Sarp Apak'la başlayan çanta yetiştirme telaşı kanalın diğer ekran yüzleriyle devam ettikten sonra 'Umutsuz Ev Kadınları' ile sona eriyor.

#10x10 yılbaşı özel bölümüyle 31 Aralık Salı akşamı eTV'de!
Yakında 3. sezonda görüşmek üzere!

10x10-sponsor-2-jpg.69045

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Bu konuda eskiden Kanal D, şimdilerde FOX'un üstüne tanımam. O değilde Kanal D bu hallere gelecek kanal mıydı be? :(

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
İlk 6 Kanal D ne demek. :A Daha kaç tane tanıtımı vardı FOX'un. :A
Ya aslında daha az koyacaktım ama mutfak ve hazırlık kampının olduğu tanıtımları izledikten sonra eklemesem ayıp ederim diye düşündüm. :A

Bir de dediğim gibi farklı konseptler olmasına özen gösterdim. Tanıtımlar çok iyi evet ama hep stüdyoda yani yeni bir tarafı da yok. Mesela evli olan bana daha samimi geldi. :A

xBUGRAx

Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
Ya aslında daha az koyacaktım ama mutfak ve hazırlık kampının olduğu tanıtımları izledikten sonra eklemesem ayıp ederim diye düşündüm. :A

Bir de dediğim gibi farklı konseptler olmasına özen gösterdim. Tanıtımlar çok iyi evet ama hep stüdyoda yani yeni bir tarafı da yok. Mesela evli olan bana daha samimi geldi. :A

Star'ın ruhsuz tanıtımları yerinde Show'da hayat var tanıtımları olmalıydı. :A @mrt-06

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Aserat and mrt-06

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
  • İlginç
Reactions: mrt-06 and xBUGRAx

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Ellerine sağlık :bhr: @Aserat

Kanal D’nin en iyi tanıtımı Haykıracak Nefesim Kalmasa karaokesi bana göre. Kamp ve çanta peşinde koşanlarda iyiydi ama artık o kaliteye erişemeyecek. :A

Star’ın iki tanıtımı da çöp bence oyuncuların resmini koymakla olmuyor. :A

FOX’un da eve konuk olduğu FOX İzliyoruz teması ve şu ikisi çok iyiydi. :bhr:

• Beğendim
Reactions: Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Ellerine sağlık :bhr: @Aserat

Kanal D’nin en iyi tanıtımı Haykıracak Nefesim Kalmasa karaokesi bana göre. Kamp ve çanta peşinde koşanlarda iyiydi ama artık o kaliteye erişemeyecek. :A

Star’ın iki tanıtımı da çöp bence oyuncuların resmini koymakla olmuyor. :A

FOX’un da eve konuk olduğu FOX İzliyoruz teması ve şu ikisi çok iyiydi. :bhr:

Teşekkürler. :bhr:

• Beğendim
Reactions: Özgür

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Bu konuda eskiden Kanal D, şimdilerde FOX'un üstüne tanımam. O değilde Kanal D bu hallere gelecek kanal mıydı be? :(
İlk 6 Kanal D ne demek. :A Daha kaç tane tanıtımı vardı FOX'un. :A
Vay be ne tantımlar çekilmiş zamanında... Şimdi sadece FOX çekiyor :(
İlki cidden çok iyiydi ya Ezel kadrosu falan :bhr: Sedef’im de var. :A
Bu konuda çıtayı blr zamanlar Kanal D belirliyordu...
Konu ufak bir eklemeyle güncel.

2010 tanıtımını koymadım çünkü müziği, stüdyosu vs. hep öncekiyle aynı. :A @mrt-06 @xBUGRAx @ozgur2113