eTV 10x10 - 21. Bölüm | Yeni Bölüm

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
10x10-sponsor-jpg.69039

10x10-yak%C4%B1nda-png.69044

Önceki Bölümler

10x10'dan herkese merhaba! 21. kez karşınızda olduğumuz bu hafta hem TV'den, hem de müzikten makas alıyor ve çok farklı bir konuyla karşınıza çıkıyoruz: Aynı ismi taşıyan 10 dizi ve şarkı. Girizgahı fazla uzatmadan başlayalım.

(Not: Sıralama alfabeye göre yapılmış, herhangi bir kalite farkı gözetilmemiştir.)
10) Öyle Bir Geçer Zaman Ki
197912f9-945a-4419-a83b-b2af1be37807.jpg

Erkin Koray'ın 1982'de çıkardığı 'Benden Sana' albümünde yer alan 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' yıllar sonra başrollerini Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Wilma Elles, Aras Bulut İynemli, Farah Zeynep Abdullah gibi isimlerin paylaştığı Kanal D dizisine isim babası oldu. Tıpkı şarkı gibi, dizi de aradan geçen yıllara rağmen hafızalardaki yerini korumaya devam ediyor.

9) Medcezir
37bdf45a-d629-4b4f-a675-8e1024826aba.jpg

1993'te çıkan albüme de adını veren meşhur Levent Yüksel şarkısının ismi, yıllar sonra başrollerinde Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Taner Ölmez ve Hazar Ergüçlü gibi isimlerin yer aldığı dizinin adı olarak da karşımıza çıkmıştı. Yapımcılığını Ay Yapım'ın üstlendiği, 2 yıl boyunca Star TV'de yayınlanan dizi de zamanının en beğenilen yapımları arasındaydı.

8) Kavak Yelleri
800523e2-f779-4348-a909-913200bf8e6e.jpg

Nilüfer'in 1992'de çıkardığı 'Yine Yeni Yeniden' albümünün en ünlü şarkılarından biri olan 'Kavak Yelleri' de hem şarkı, hem de Kanal D'de yayınlanan dizi sayesinde sıkça duyduğumuz bir isim. Başrollerini Dağhan Külegeç, Pelin Karahan, İbrahim Kendirci ve Aslı Enver'in paylaştığı yapım, aynı zamanda 170 bölümle Türkiye'nin en uzun süren gençlik dizilerinden biri.

7) Hatırla Sevgili
080d5bb3-85ab-41cf-8d18-2b79539fa6ca.jpg

"Hatırla sevgili, o mesut geceyi..." şeklinde başlayan ünlü Sevim Deran şarkısı da başrollerini Beren Saat, Cansel Elçin ve Okan Yalabık'ın paylaştığı ATV dizisinin adı olarak kendine yer buldu. Adnan Menderes'in hayatı ve dönemin siyasi ortamında yaşananları arka planına alan bir aşk hikayesini ekranlara taşıyan yapım, yayınlandığı dönemde adından sıkça bahsettirmişti.

6) Hangimiz Sevmedik
abdf64c7-71ef-40d8-9d52-d2ac853862cf.jpg

Müslüm Gürses'in en ünlü eseslerinden biri olan 'Hangimiz Sevmedik'in adaşı olduğu dizi de 2016'da TRT 1'de ekranlara gelmeye başlamıştı. Başrollerinde Can Yaman, Selen Soyder, Altan Erkekli, Gül Onat, Cengiz Bozkurt ve Mehtap Bayri'nin yer aldığı yapımın ekran ömrü 40 bölüm sürerken şarkı da yıllara meydan okuyarak bugünlere kadar ulaşmayı başardı.

* MUSICSURVIVOR'UN MERAKLA BEKLENEN 9. SEZONU ÇOK YAKINDA BAŞLIYOR! *
>> BAŞVURMAK İÇİN
TIKLAYIN! <<
5) Çemberimde Gül Oya
4a704534-aebe-48ee-8770-71f555a20642.jpg

"Çemberimde gül oya, gülmedim doya doya..." dizeleriyle bildiğimiz, bugüne kadar Selda Bağcan, Haluk Levent, Edip Akbayram gibi birçok ismin yorumladığı şarkı da 2004'te Kanal D'de dizi olarak izleyiciyle buluşmuştu. 12 Eylül 1980 darbesinden önce yaşananları bir ailenin gözünden ele alan Çağan Irmak imzalı yapım, günümüzde bile ilgiyle izlenmeye devam ediyor.

4) Bu Kalp Seni Unutur mu?
100.jpg

Yine ünlü bir şarkı ve yine bir dönem dizisi... Fikret Kızılok imzalı 'Bu Kalp Seni Unutur mu' da 2009'da Show TV'ye yayınlanmaya başlayan diziye ismini vermişti. 12 Eylül 1980 darbesinden sonra bir grup gencin yaşadıklarını konu alan, başrollerini Bülent İnal, Melis Birkan, Okan Yalabık, Berrak Tüzünataç ve Tuba Ünsal'ın paylaştığı yapım, düşük reytingler nedeniyle yayından kaldırılmıştı.

3) Ben de Özledim
20647550.jpg

Leyla ile Mecnun'un yayından kaldırılmasının ardından dizinin çekirdek oyuncuları Ali Atay, Serkan Keskin ve Osman Sonant başta olmak üzere tüm ekip yeni bir yapım için kolları sıvar ve olaylar gelişir. Ferdi Tayfur'un aynı adlı şarkısını kendine isim yapan dizi, her ne kadar sosyal medyada çok ilgi görse de aynı başarıyı reytinglerde gösteremediği için 13 bölümde sona erdi.

2) Beni Böyle Sev
e45a6121-a0dc-4ebf-b3f7-aaada41562e2.jpg

Hangimiz Sevmedik'in yapımcısı BSK Yapım'ın şarkı isimlerinden dizi yapma macerası Beni Böyle Sev'e dayanıyor desek yanılmayız. Orhan Gencebay'ın sevilen şarkısı da zamanında başrollerini Zeynep Çamcı ve Alper Saldıran'ın paylaştığı yapıma isim babası olmuştu. TRT 1'de 3 sezon ekranlara gelen yapım, iki üniversite öğrencisinin aşık olmasıyla gelişen olayları ekranlara taşıdı.

1) Arka Sokaklar
resized_ef4e8-184c3741arkasokaklar.jpg

Ve geldik listemizin zirvesine. Gülben Ergen'in yorumladığı Sezen Aksu imzalı 'Arka Sokaklar' da 2006'da Kanal D'de başlayan polisiye dizisine adını hediye etti. Ediş o ediş, zira dizi şu sıralar 14. sezonuna başlamak için gün sayıyor. Başrollerinde Zafer Ergin, Özgür Ozan ve Şevket Çoruh'un yer aldığı yapım, geçen yıllara rağmen reytinglerdeki başarısını sürdürüyor.

(Not: Minik Serçe'nin şarkıyı hediye ettiği için pişman olduğunu söylediğini de @xBUGRAx'i çatlatmak için ekleyelım. :A)

22. BÖLÜM (Yeni Bölüm) | 9 Eylül Pazartesi 20.00 | Türk televizyonlarında şahit olduğumuz 10 unutulmaz olay

10x10-sponsor-2-jpg.69045

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
  • Güldürdün
Reactions: alperuz and kerem

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Ne bileyim geçen haftaki konu daha iyiydi. Forumla ilgili birşeyler bulsan iyi reyting alırsın mesela. :A
Her hafta TV'den gitmek istemiyorum o yüzden araya böyle müzikli, magazinli vs. şeyler de atmam lazım. :A Aklımda bir şeyler var zaten de araştırmam lazım olması için. :A

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Güzel bölüm olmuş. Listedeki tüm dizileri izlemişim :F

Hatırla Sevgili, Bu Kalp Seni Unutur mu, Çemberimde Gül Oya, Beni Böyle Sev ve Kavak Yelleri güzel işlerdi. :bhr:

Ellerine sağlık :D @Aserat

• Beğendim
Reactions: Aserat