eTV 10x10 - 18. Bölüm | Yeni Bölüm

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,744
Puanı
1,061
10x10-sponsor-jpg.69039

10x10-yak%C4%B1nda-png.69044

Önceki Bölümler

10x10'da yeni bölüm iyi ve kötü haberlerle başlıyor. Kötü haber; bu haftayla birlikte yaklaşık bir ay sürecek bir araya giriyoruz. İyi haber ise Ağustos'ta yepyeni bölümlerle karşınızda olacağız. Ama üzülmek yok çünkü önümüzde tadını çıkaracağınız koca bir bölüm daha var.

Uzun ara demişken iyi denk geldi, bu bölümde Türkiye'nin en uzun yapımlarını ele alacağız. Hatırlayacağınız gibi geçen sezon da en kısa süren dizileri incelemiştik. En iyisi daha fazla uzatmayalım ve günlük-haftalık ayrımı olmadan Türkiye'nin en uzun soluklu 10 yapımını sizlerle buluşturalım.
10) Bizimkiler (1989-2002) / 465 bölüm
717

Türk tarihinin en sevilen komedi dizilerinden biri olan 'Bizimkiler' tam 13 yıl boyunca ekranda kalmayı başarmıştı. Önce TRT 1'de, ardından Star TV'de ekrana gelen yapım, Şale Apartmanı'nda oturan 7 farklı ailenin gündelik yaşamını ve birbirleriyle ilişkilerini konu almış; Sabri Bey, Kapıcı Cafer, Şükrü Bey, Baykuş Cemil, Katil Yavuz gibi karakterleriyle pazar akşamlarının klasiği haline gelmişti.

9) Bizim Mahalle (1993-2002) / 521 bölüm
15192_hangi-dizi-kac-bolum-yayinlandi_804470.jpg

Osman Yağmurdereli'nin hem yapımcılığını üstlendiği, hem de başrol oyuncuları arasında yer aldığı 'Bizim Mahalle' de TRT 1'in uzun ömürlü yapımlarından biri. Kadrosunda Neslihan Acar, Neriman Köksal, Nilgün Belgün, Üstün Asutay gibi isimlerin de yer aldığı yapım, adı üstünde aynı mahallede yaşayan bir grup insanın başından geçen günlük olayları konu alıyordu.

8) Arka Sokaklar (2006-günümüz) / 521 bölüm (şimdilik)
5d28533440201113e0f70d7b

Yıllar boyunca nice yapımlar geldi geçti ama 'Arka Sokaklar' her daim hayatımızdaki yerini korudu. Bu süreçte yaşadığı iniş çıkışlara rağmen yakın zamanda bitmeye de niyeti yok gibi görünüyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki bir grup polisin hikayesini konu alan, tam 13 sezonu gerisinde bırakan yapımın bu başarıyı bir yaz dizisi olarak elde ettiğini hatırlatmakta da fayda var.

7) Elif (2014-2019) / 940 bölüm
2033351.jpg

Son yılların dikkat çeken günlük dizilerinden biri olan 'Elif' Kanal 7 gibi çok izlenmeyen bir kanalda ekrana gelmesine rağmen aldığı reytinglerle adından söz ettirmiş, yurt dışında da sürpriz bir başarı elde etmişti. Konusunu adından da anlayabileceğiniz yapım, 4 sezonluk ekran yolculuğunu geçtiğimiz haftalarda noktaladı.

6) Kaynanalar (1974-2004) / 950 bölüm
fft16_mf3034726.Jpeg

Hem Türkiye'nin ilk sit-com dizisi, hem de en uzun süren haftalık dizisi olan 'Kaynanalar' dile kolay tam 40 yıl boyunca milyonları kahkahaya boğdu. 1975'te film olarak da izleyiciyle buluşan yapım, Anadolu'dan İstanbul'a göç eden Nuri Kantar ve ailesinin yeni yaşamlarına uyum sağlarken kendi geleneklerinden uzaklaşmamak için verdikleri çabayı ekranlara taşımıştı.

5) Deniz Yıldızı (2009-2015) / 1287 bölüm
728xauto.jpg

2009'da FOX'ta ekranlara 'merhaba' diyen ve yıllar boyunca kanalına çok iyi reytingler kazandıran dizi, sonrasında Star TV ve Show TV'de de yayınlanmıştı. Hiç bilmediği bir şehirde yeni bir hayata başlayan Deniz'in hikayesi olarak başlayan yapım, sonradan asıl konusundan oldukça sapmasına rağmen 6 yıl ekranlarda kaldı.

4) Beni Affet (2011-2018) / 1477 bölüm
beni_affet_neden_ve_ne_zaman_final_yapacak_beni_affet_neden_bitiyor_1545043620_4843.jpg

Show TV'de başladıktan sonra ekran macerasına Star TV'de devam eden 'Beni Affet' de gündüz kuşağının en başarılı yapımlarından biri olmuştu. Ankara'nın sayılı ailelerinden Osman Kozan'ın ailesini ve çocuklarını konu alan yapım, yıllar boyunca türlü geyiklere malzeme olduktan sonra geçen yılın sonunda final yaptı.

3) Bizim Evin Halleri (2000-2009) / 1680 bölüm
upload_2013-9-6_16-0-0-png.3509

Birazdan kendisinden daha detaylı bahsedeceğimiz 'Ferhunde Hanımlar'ın devamı olarak başlayan yapım, önce TRT 1'de, ardından Kanal 1 ve ATV'de yayınlandı. Mert Fırat, Emre Karayel, Sezin Akbaşoğulları, Onur Saylak, Fadik Sevin Atasoy, Serhat Kılıç gibi günümüzün ünlü isimleri de kariyerlerine bu diziyle başlamıştı.

2) Unutma Beni (2008-2016) / 1702 bölüm
5712095818c77334e08c633c.jpg

FOX'un yeni yeni Türkiye'ye adım attığı dönemlerde başlayan 'Unutma Beni' kısa zamanda büyük bir başarı elde ederek adından söz ettirmişti. Yapımcılığını bu işin piri diyebileceğimiz Focus Film'in üstlendiği dizi, birbirlerinin en yakın arkadaşı olan Ali ve İlkay'ın zamanla aşka dönüşen ilişkilerini izleyiciyle buluşturmuştu.

1) Ferhunde Hanımlar (1993-1999) / 1780 bölüm
resize.aspx

Günlük dizilerin atası olarak kabul edilen 'Ferhunde Hanımlar' (veya eski adıyla Ferhunde Hanım ve Kızları) Beyhan Saran, Baykal Saran, Melek Baykal, Güven Hokna, Hatice Aslan, Şahap Sayılgan, Tamer Karadağlı, Ayşenil Şamlıoğlu gibi deneyimli isimleri bir araya getirmişti. Sırasıyla TRT 1 ve Star TV'de izleyiciyle buluşan yapım, geniş bir ailenin başından geçen günlük olayları konu almıştı.

#10x10 yeni bölümleriyle Ağustos'ta eTV'de!

10x10-sponsor-2-jpg.69045

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,051
Puanı
1,060
En güzel bölüm bu olmuş :bhr:

Bizimkiler'in 250 kadar bölümü var Youtube'da ,baştan sona kaç kere izlediğimi hatırlamıyorum, izlemeyenlere şiddetle tavsiye ediyorum. Hala 2 ayda 1 izlerim.

Bizim Evin Halleri TRT bölümleri nette yok keşke olsa, izlemeyi çok istediğim bi dizi. 2006'da Kanal 1'e geçince o günlük olayların işlendiği dizi entrika dizisine dönmüş ve diziye yazık olmuştu.

Ferhunde Hanım ve Kızları geçtiğimiz ay TRT arşive yüklenmeye başladı, dizi şuan 196. bölümde ve yüklendikçe kaçırmadan izliyorum günlük dizilerin anasıdır.

• Beğendim
Reactions: Aserat

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,555
Puanı
1,060
Günlük dizileri eklemeden yapsan daha güzel bir liste olabilirdi. Bu listeyi ben Youtube'da şu videoda görmüştüm zaten. :A

Son düzenleme:
  • Güldürdün

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,744
Puanı
1,061
En güzel bölüm bu olmuş :bhr:

Bizimkiler'in 250 kadar bölümü var Youtube'da ,baştan sona kaç kere izlediğimi hatırlamıyorum, izlemeyenlere şiddetle tavsiye ediyorum. Hala 2 ayda 1 izlerim.

Bizim Evin Halleri TRT bölümleri nette yok keşke olsa, izlemeyi çok istediğim bi dizi. 2006'da Kanal 1'e geçince o günlük olayların işlendiği dizi entrika dizisine dönmüş ve diziye yazık olmuştu.

Ferhunde Hanım ve Kızları geçtiğimiz ay TRT arşive yüklenmeye başladı, dizi şuan 196. bölümde ve yüklendikçe kaçırmadan izliyorum günlük dizilerin anasıdır.
Teşekkürler. İlk defa bu kadar ciddi bir mesajını görüyorum şaşırttın. :A
Günlük dizileri eklemedem yapsan daha güzel bir liste olabilirdi. Bu listeyi ben Youtube'da şu videoda görmüştüm zaten. :A

Adamlar o kadar bölüm yapmış haklarını yemek yakışık almaz. :A

• Güldürdün
Reactions: serhatt

xBUGRAx

Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
:eek: Unutma Beni böyle eklenmeye mi başlamış.

Bizim Evin Halleri. ❤ Kanal 1 kapanınca atv yerine FOX'a transfer olsaydı hâlâ devam ediyordu... :A

• Güldürdün

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,051
Puanı
1,060
Dizi kendine geldi be o dönem entrikaya doyuyordum her gün. :A Şeyda'nın kendini camdan attığı bölümü arıyorum yıllardır. :A
Hahahaha bende onu aradım çok ama hiçbir yerde yok,Rikkate kanlı elleriyle nasıl basmıştı tokadı :A

Unutma Beni'de de Mehtapla Zafer'in Şaziyeyi balkondan attıkları sahneyi istiyorum :A

• Güldürdün
Reactions: xBUGRAx

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,744
Puanı
1,061
  • Güldürdün
Reactions: serhatt