eTV 10x10 - 17. Bölüm | Yeni Bölüm

Aserat

Co-Admin
24 Ağustos 2014
50,517
31,265
1,061
İstanbul


***


Önceki Bölümler

10x10'da yeni bölüm zamanı geldi. TV, sinema, magazin derken bu hafta rotamızı müziğe çeviriyor ve Türkiye'nin en popüler 10 müzik grubunu mercek altına alıyoruz. Konumuz en ünlü gruplar olduğu için herhangi bir kalite sıralaması gözetilmediğini de belirtmek istiyorum. Buyrun başlayalım.
10) Pinhani


Sinan Kaynakçı, Zeynep Eylül Üçer, Hami Ünlü, Akın Eldes, Selim Aydın, Cem Aksel ve Eray Polat'ın yer aldığı, ilk albümünü 2006'da çıkaran Pinhani, asıl çıkışını ise 'Kavak Yelleri' ile yapmıştı. Özellikle dizide çalan 'Hele Bi Gel', 'Ne Güzel Güldün', 'Beni Al' gibi şarkılarla dikkat çeken grubun diğer çalışmaları arasında ise 'Sevmekten Usanmam', 'Dön Bak Dünyaya', 'Beni Sen İnandır' var.


9) Model


2007'de kurulan, 2009'da çıkan ilk albümleriyle müzik sektörüne girip yapan Model, solist Fatma Turgut'un ayrılmasının ardından yola Okan Işık, Can Temiz ve Kerem Sede'yle devam ediyor. Grubun sevilen şarkıları arasında ise 'Değmesin Ellerimiz', 'Dağılmak İstiyorum', 'Pembe Mezarlık', 'Mey', 'Yalnızlık Senfonisi', 'Buzdan Şato', 'Bir Pazar Kahvaltısı' gibi çalışmalar yer alıyor.


8) Hepsi


Aktif müzik kariyerleri sona ermiş olsa da Hepsi, döneminin en popülerlerinden biriydi. Gülçin Ergül, Cemre Kemer, Eren Bakıcı ve Yasemin Yürük'ün bulunduğu grup 2005'te kurulmuş, 'Yalan', 'Kalpsizsin', 'Aşk Sakızı' gibi şarkılarla özellikle gençler arasında büyük sükse yapmıştı. En ünlü oldukları dönemde 'Hepsi Bir' dizisiyle de ekranlarda yer alan grubun sonunu ise Ergül'ün ayrılığı getirmişti.


7) Gripin


Güncel kadrosunda Birol Namoğlu, Murat Başdoğan, İlker Baliç ve Arda İnceoğlu'nun yer aldığı, ilk albümlerini 2004'te çıkaran Gripin gençlerin en sevdiği gruplardan biri olarak müzik kariyerine devam ederken bugüne kadar 'Vazgeçtim Ben Bugün', 'Durma Yağmur Durma', 'Beş', 'Aşk Nereden Nereye', 'Beni Boş Yere Yorma', 'Sensiz İstanbul'a Düşmanım' gibi şarkılara imza attı.


6) Athena


İlk Türkçe albümlerini 1998'de çıkaran; Gökhan Özoğuz, Hakan Özoğuz, Umut Arabacı, Emre Ataker ve Sinan Tınar'ın yer aldığı Athena ilginç tarzlarının yanı sıra 'Ben Böyleyim', 'Her Şey Güzel Olacak', 'Kafama Göre', 'Arsız Gönül' gibi şarkılarla dikkat çekmiş; İstanbul'da gerçekleşen 2004 Eurovision Şarkı Yarışması'nda da 'For Real' ile ülkemizi temsil ederek geceyi 4. sırada tamamlamıştı.


5) Mor ve Ötesi


1996'da ilk albümünü çıkaran Mor ve Ötesi günümüzde de dinlenirliğini sürdürüyor. Harun Tekin, Kerem Özyeğen, Burak Güven ve Kerem Kabadayı'dan oluşan grup başta 'Bir Derdim Var' olmak üzere 'Cambaz', 'Oyunbozan', 'Araf' gibi çalışmalara imza atmış; 2008'deki Eurovision Şarkı Yarışması'nda da Türkiye'yi 'Deli' şarkısıyla temsil ederek 7. olmuştu.


4) Duman


1999'daki ilk albümleriyle hayatımıza giren Duman günümüzdeki rock gruplarının en ünlülerinden biri. Kaan Tangöze, Batuhan Mutlugil, Ari Barokas ve Mehmet Demirdelen'den oluşan grup, 18 yıla tam 11 albüm sığdırırken 'Senden Daha Güzel', 'Her Şeyi Yak', 'Sor Bana Pişman mıyım', 'Bal', 'Aman Aman', 'Haberin Yok Ölüyorum' gibi şarkılarla da adından söz ettirdi.


3) Yeni Türkü


1977'de Ankara'da kurulan, 1979'da ilk albümünü çıkaran, bugüne kadar önemli müzisyenlerin gelip geçtiği Yeni Türkü, günümüzde Derya Köroğlu, Erkin Hadimoğlu, Furkan Bilgi ve Serdar Barçın'la yola devam ediyor. Grubun ünlü şarkıları arasında ise 'Bana Bir Masal Anlat Baba', 'Fırtına', 'Sezenler Olmuş', 'Aşk Yeniden', 'Yağmurun Elleri' gibi eserler bulunmakta.


2) maNga


2004'te müzik sektörüne 'merhaba' diyen maNga kendine has şarkılarıyla kısa zamanda büyük bir ün elde etti. Ferman Akgül, Yağmur Sarıgül, Cem Bahtiyar ve Özgür Can Öney'in yer aldığı grup başta 2010'da Eurovision ikincisi olan 'We Could Be the Same'in yanı sıra 'Cevapsız Sorular', 'Bir Kadın Çizeceksin', 'Bitti Rüya', 'Dursun Zaman', 'Beni Benimle Bırak', 'Dünyanın Sonuna Doğmuşum' gibi eserlere imza attı.


1) MFÖ


1971'de kurulup 1984'te ilk albümlerini çıkaran, adını grup üyeleri Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur'dan alan MFÖ 'Ele Güne Karşı', 'Ali Desidero', 'Güllerin İçinden', 'Bu Sabah Yağmur Var İstanbul'da', 'Yalnızlık Ömür Boyu', 'Peki Peki Anladık', 'Hep Yaşın 19', 'Sarı Laleler' başta olmak üzere birçok şarkıyla yıllar boyunca ilgiyle takip edildi. 1985 ve 1988'de iki kez Eurovision'da ülkemizi temsil eden grup, müzik kariyerlerine tam gaz devam ediyor.


18. BÖLÜM (Yeni Bölüm) | 16 Temmuz Salı 20.00 | Türkiye'nin en uzun süren 10 dizisi

***
 

dreamy

Favori Üye
21 Temmuz 2016
6,482
3,696
460
Manisa
‘’Hepsi’’ niye o kadar geride en az beşinci sırada olmalıydı. :A @Aserat

Hepsi ve Yeni Türkü dışında ben de hemen hemen böyle bir liste yapardım herhalde eline sağlık. :A

Model dağılmamalıydın. 😢
 
  • Harika
  • Güldürdün
Reactions: xBUGRAx and Aserat

mesmeso61

Moderatör
27 Kasım 2016
6,010
1,586
275
19
Trabzon
Ne mutlu ki bana Hepsi gibi saçma sapan bir grubu dinlemedim. Diğer bütün grupların çoğu şarkısını da ezbere biliyorum. Hatta Hepsi yerine Adamlar listeye girebilirdi.
 
  • Üzücü
Reactions: xBUGRAx