0.Facebook

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Bugün rüyamda görmem sonucu aklıma gelmiş nostaljik efsane, adını yakın dönem tarihinin unutulmazları arasına sokmuş kült eser.

Ne günlerdi ama, hayatımda ilk ve son defa ücretsiz mesajlaşma ve internet hizmetine şahit olmuştum, büyük bir projeydi. Fotolar gözükmüyordu ama öyle daha da iyiydi aslında. Sonra kapitalist sistem galip geldi ve kaldırıldı. :(
images

Edit: Hala piyasada olduğunu düşünenler var ( :D) 2011 yılında kaldırıldı. :(

Son düzenleme:

Reytinger

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,255
Puanı
460
Benim de dahil olduğum hizmet.:D O zamanlar internet herkeste yoktu.:D Akıllı telefonlar da yaygın değildi en azından bizim okulda :A

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
İnternet paketleri, wifi belki bu kadar yaygın değilken kullanırdım ama sonra paket yapmaya başlayınca 2-3 senedirli girmiyorum.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
@Tolstoyevski konuya ekle istersen 2011 yılında kaldırıldı. :D

Ahh ah bende girerdim. Tabi o zamanlar akıllı telefonlar yoktu hep tuşlu telefonlar daha çok yaygındı. :( Ama çok iyi bir hizmetti keşke kaldırılmasaydı.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Seneler sonra yine akla gelip yâd ettiğimiz unutulmaz eski dost. Facebook’u bırakalı belki 7-8 sene oldu ama o 2009-2011 dönemini hiç unutmayacağım, değişik ve ilginç bir dönemdi... Özelden “fotomu beğenir misin” diye bir olay vardı o aralar, ne günlerdi ama.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Seneler sonra yine akla gelip yâd ettiğimiz unutulmaz eski dost. Facebook’u bırakalı belki 7-8 sene oldu ama o 2009-2011 dönemini hiç unutmayacağım, değişik ve ilginç bir dönemdi... Özelden “fotomu beğenir misin” diye bir olay vardı o aralar, ne günlerdi ama.
He ya :D Yolda görsen 2 kelime etmeyeceğin adamlar diyordu bi de :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Ben böyle bir uygulamanın olduğunu dahi bilmiyordum. Gerçi normaldir. Ben 2014 senesiydi galiba facebook ile tanışalı :A o da arkadaşlarla ders konuşmak için ayarlamıştım :A

• İlginç

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
He ya :D Yolda görsen 2 kelime etmeyeceğin adamlar diyordu bi de :A

Beğenince ne oluyorduysa artık, hep ego işte :A

Ben böyle bir uygulamanın olduğunu dahi bilmiyordum. Gerçi normaldir. Ben 2014 senssiydi galiba facebook ile tanışalı :A

Oha çok çok geç kalmışsın resmen Facebook’un gerileme döneminin başlangıç zamanları, 2012’den sonra duraklamaya girmişti ve 40 yaş üstü kesimin sayısı çoğalıp kurallar katılaşınca iyice çekilmez hal alıp terk edilmeye yüz tutuldu, en azından Türkiye’de kullanan 30 yaş altı kesim oldukça az artık :A

0.Facebook olayında ise ne internet paketi ne de Wi-Fi olmadan Facebook’a giriyorduk, resimler ya da videolar gözükmüyordu tabi ama geri kalan her şey vardı ve aklımız almıyordu çalışmasını, gerçi hale aklım almıyor nasıl mobil veri ve Wi-Fi olmadan bağlandık o kadar diye :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Beğenince ne oluyorduysa artık, hep ego işte :A

Oha çok çok geç kalmışsın resmen Facebook’un gerileme döneminin başlangıç zamanları, 2012’den sonra duraklamaya girmişti ve 40 yaş üstü kesimin sayısı çoğalıp kurallar katılaşınca iyice çekilmez hal alıp terk edilmeye yüz tutuldu, en azından Türkiye’de kullanan 30 yaş altı kesim oldukça az artık :A

0.Facebook olayında ise ne internet paketi ne de Wi-Fi olmadan Facebook’a giriyorduk, resimler ya da videolar gözükmüyordu tabi ama geri kalan her şey vardı ve aklımız almıyordu çalışmasını, gerçi hale aklım almıyor nasıl mobil veri ve Wi-Fi olmadan bağlandık o kadar diye :A
mesajımı editlemiştim ama hemen alıntılamışsın :A benim belki hiç olmayacaktı ama okul zamanı mecbur kaldim. Sadece o da değil, hâlâ facebook üzeri resmi kurumlarla iletişim kurup sorularına cevap alıyorsun. Çarşiya falan gitmeye gerek yok. Bu sebeplerden dolayı ayarladım.

• Güldürdün