Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
dünya sağlık örgütü avrupa'dan koronavirüs kaynaklı ölümlere ilişkin kritik bir açıklama geldi. ekim ve kasım aylarında, koronavirüse (covid-19) bağlı ölümlerin daha sert geçeceği ifade edildi. dünya sağlık örgütü avrupa direktörü hans kluge, "koronavirüsle mücadele daha da zorlaşacak. ekim ve kasım ayında daha fazla ölüm göreceğiz" dedi.

kluge, dünya ülkelerinin bu kötü haberi duymak istemediğini ifade ederken, pandeminin 'bir anda' biteceğine dair olumlu bir mesaj vermeyi istediğini vurguladı.

aşının geliştirilmesiyle pandeminin son bulacağına dair açıklamalara yönelik ise, "sürekli duyuyorum: aşı pandeminin sonu olacak! elbette hayır. aşının tüm yaş gruplarına yardımcı olup olmayacağını bile bilmiyoruz." dedi.

@Dosi @Yiğitt

• Üzücü
Reactions: Yiğitt and Dosi

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Umarım tekrarı olmaz.
Ben şahsen aşı olmam galiba bilemiyorum.

@Dosi @Yiğitt
ABD aşısı bir aya hazır, malum seçim geldiği için hızlandırıyorlar. Yıl sonuna kadar tüm eyaletlere de dağıtılmış olacakmış. Ek olarak Almanya'nın aşısının bu ay sonunda 3. faz denemeleri sona eriyor, Ekim ayında üretime başlanacak. Rusya'nın aşısıyla ilgili de yorumlar ve araştırmalar hep olumlu, biraz önyargılı yaklaştı herkes ama araştırmalar hep olumlu görünüyor. Çin de aşısını tamamladı, çalışmaları devam ediyor. Yani yıl sonuna kadar 4-5 aşı dünya genelinde hazır olacak. Dağıtımı ve aşılanma da 2021 Haziran ayını bulur gibi, yani daha bir yıla yakın iyi ihtimalle bu virüsle mücadele edeceğiz...

Tabi virüs yarın mutasyona uğrayıp gidedebilir, virüsün keyfini de bekleyemeyiz. Keşke öyle bir sürpriz yapsa, 2020 bitmeden güzel bir oh çeksek. :(

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
ABD aşısı bir aya hazır, malum seçim geldiği için hızlandırıyorlar. Yıl sonuna kadar tüm eyaletlere de dağıtılmış olacakmış. Ek olarak Almanya'nın aşısının bu ay sonunda 3. faz denemeleri sona eriyor, Ekim ayında üretime başlanacak. Rusya'nın aşısıyla ilgili de yorumlar ve araştırmalar hep olumlu, biraz önyargılı yaklaştı herkes ama araştırmalar hep olumlu görünüyor. Çin de aşısını tamamladı, çalışmaları devam ediyor. Yani yıl sonuna kadar 4-5 aşı dünya genelinde hazır olacak. Dağıtımı ve aşılanma da 2021 Haziran ayını bulur gibi, yani daha bir yıla yakın iyi ihtimalle bu virüsle mücadele edeceğiz...

Tabi virüs yarın mutasyona uğrayıp gidedebilir, virüsün keyfini de bekleyemeyiz. Keşke öyle bir sürpriz yapsa, 2020 bitmeden güzel bir oh çeksek. :(
Bizim buradada var çalışmalar ve en son olumlu yorumlar vardı. Şimdi tam rakamı unuttum ama 3 milyona yetecek kadar ayarlanacak deniliyordu ama halkın yarısı zaten olmak istemez.
Bir çok ülke çalışma aşamasında.

• Beğendim
Reactions: Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Bizim buradada var çalışmalar ve en son olumlu yorumlar vardı. Şimdi tam rakamı unuttum ama 3 milyona yetecek kadar ayarlanacak deniliyordu ama halkın yarısı zaten olmak istemez.
Bir çok ülke çalışma aşamasında.
Nisan ayıyla beraber virüs dünyayı terk edecek, Nisan ayında bu virüs bizlerle olmayacak. Öyle hissediyorum, hislerime de güveniyorum. Totem yapayım, @Dosi bu mesajımı unutma da uplatalım. İnşallah Nisan 1'de burada konuşurken tamamen kurtulmuş, ışık görünmüş, normalleşmeye başlamışız moduyla beraber olalım. İyi düşünelim, iyi olsun. Ben öyle hissediyorum çünkü. :Z @Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Nisan ayıyla beraber virüs dünyayı terk edecek, Nisan ayında bu virüs bizlerle olmayacak. Öyle hissediyorum, hislerime de güveniyorum. Totem yapayım, @Dosi bu mesajımı unutma da uplatalım. İnşallah Nisan 1'de burada konuşurken tamamen kurtulmuş, ışık görünmüş, normalleşmeye başlamışız moduyla beraber olalım. İyi düşünelim, iyi olsun. Ben öyle hissediyorum çünkü. :Z @Tolstoyevski
Bookmark'a ekle, kayıt altında olsun :A
Ay inşallah o güne de kalmaz. Ben seneye Ankara'da olmak istiyorum :S

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
2021'in sonlarına dek tamamen gitmesi sürpriz olur, çünkü sürekli bir mutasyon söz konusu ama dilerim ki söylediğin gibi olsun. Virüs hayatımızdan tamamen çıkmayacak olsa bile grip gibi daha az zararlı, ayakta atlatılacak aşamaya geldiği ve bağışıklık kazandığımız an işlem tamamdır zaten. :A Yoksa 8 milyar nüfusta koronavirüs ve türevlerinin tamamen yok olması imkansız malum...

• Güldürdün

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Bookmark'a ekle, kayıt altında olsun :A
Ay inşallah o güne de kalmaz. Ben seneye Ankara'da olmak istiyorum :S
İlk kez oraya bir şey ekledim, uğurlu gelirim inşallah. :A Ankara'nın bu yıl hiç havası yok, Kızılay da boş. Herkes stres altında, hiç eğlencesi, güzelliği kalmadı desem yeridir yani... İnşallah 2021 güzel gelecek. Çift rakamlardan hoşlanmam zaten, 2020'den umut beklemek hataydı. :T:

• Beğendim
Reactions: Dosi

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
2021'in sonlarına dek tamamen gitmesi sürpriz olur, çünkü sürekli bir mutasyon söz konusu ama dilerim ki söylediğin gibi olsun. Virüs hayatımızdan tamamen çıkmayacak olsa bile grip gibi daha az zararlı, ayakta atlatılacak aşamaya geldiği ve bağışıklık kazandığımız an işlem tamamdır zaten. :A Yoksa 8 milyar nüfusta koronavirüs ve türevlerinin tamamen yok olması imkansız malum...
Lütfen artık iyimser olalım ve iyiyi çağıralım, gördük ki kötümserlik iyi değil ve negatiflik getiriyor. Şurada 5-6 ay daha direndik mi tamamdır, sonrası konserler geziler alıp başını gidecek. :Z (Çok mu iyimserim?)

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
  • Üzücü
Reactions: Maskeli Fedai

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Zlatan İbrahimoviç'in testi pozitif çıkmış ve bu akşamki maça haliyle çıkamayacak.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Zlatan İbrahimoviç'in testi pozitif çıkmış ve bu akşamki maça haliyle çıkamayacak.
Beşiktaş bugün Rio'yu eler ve Milan de kendi rakibini elerse Beşiktaş ile Milan haftaya perşembe karşı karşıya gelecek ama Ibrahimoviç olmayacak bu yüzden.

• Üzücü
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Dünyadaki herkesin bağışıklık kaznaması için yarım milyon Köpek balığını telef etme gündemde. Aşı için köpekbalığı kitleleri kullanılacak (kitle kısmını doğru tercüme ettim umarım). Bu durum bazı kesimler için hoş karşılanmıyor dengeler bozulacağı için.
Köpekbalıklarının çiğerlerinde bol miktarda bulunan 'Squalen' kullanılacak (Türkçesi her ne ise ) günümüzde bazı kozmetik ve motor yağlarında kullanılan madde. Bazı aşılarda da zaten kullanılıyormuş, bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı.

@Tolstoyevski @Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Dünyadaki herkesin bağışıklık kaznaması için yarım milyon Köpek balığını telef etme gündemde. Aşı için köpekbalığı kitleleri kullanılacak (kitle kısmını doğru tercüme ettim umarım). Bu durum bazı kesimler için hoş karşılanmıyor dengeler bozulacağı için.
Köpekbalıklarının çiğerlerinde bol miktarda bulunan 'Squalen' kullanılacak (Türkçesi her ne ise ) günümüzde bazı kozmetik ve motor yağlarında kullanılan madde. Bazı aşılarda da zaten kullanılıyormuş, bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı.

@Tolstoyevski @Yiğitt
Köpek balıklarını öldürürlerse bu sefer de başka bir şeyle uğraşacak dünya. Doğanın dengesini bozarak bir tarafı kurtarırsan diğer tarafta bir şey çıkar. Hiç akıllanılmayacak bu durumlardan anlaşılan...