Yi─čitt

Emekli
9 Aral─▒k 2013
72,404
43,547
1,061
Ankara
SON DAK─░KA!

D├╝nya geneli vaka say─▒s─▒ 1 milyonu ge├žti! Toplam ├Âl├╝m 50 bini ge├žerken, iyile┼čen hasta say─▒s─▒ ise 210 bini ge├žti...

• Be─čendim
Reactions: Ahmed

The_Erinch

Favori ├ťye
24 Kas─▒m 2019
6,112
6,031
589
Manisa
ABD'de durum kritik.
Son 24 saatde 25.952 yeni vaka ile 214.482-e y├╝kseldi.
Ayr─▒ca 1041 ├Âl├╝ ile ┼ču ana kadarki coronavir├╝s i├žin g├╝nl├╝k en y├╝ksek ├Âl├╝m├╝ bildirdi. Ve toplam ├Âl├╝ 5094-e y├╝kseldi.

Bu rakamlar nas─▒l rakamlar ya. ABD genelde ├žok d├╝┼č├╝k ├Âl├╝m oranlar─▒ bildiiryordu. Bug├╝n ise art─▒k durumun ─░talyadan bile k├Ât├╝ye gitdi─či a┼čikar. G├╝nl├╝k ├Âl├╝ oran─▒nda da 1000-i g├Ârd├╝ler. ├çok h─▒zla toplam ├Âl├╝ say─▒nda ─░talyay─▒ ge├žeceklerdir.

Bu durum zaten ├çin'in 3200 ├Âl├╝ say─▒ ve 80.000 vakas─▒n─▒n a┼č─▒r─▒ komik oldu─ču bir daha kan─▒tland─▒.

@Harunnn60 @bazinga @Yi─čitt @Forumdash @mrt-06
350 milyon nufus ve herbiri birbirinden farkl─▒ y├Ânetilen eyaletler ve ironik bir ba┼čkan.

• Be─čendim
  • ├ťz├╝c├╝
Reactions: S.G.A.T. and Ahmed

The_Erinch

Favori ├ťye
24 Kas─▒m 2019
6,112
6,031
589
Manisa
Sabah 214 bindi ┼ču an 240 bine dayanm─▒┼č. Her 12 saatde 25bin civar─▒ art─▒yor. Bu h─▒zla zaten 2 haftaya 600-700 bin sadece ABD'de de hasta olacak.
├çin nas─▒l yapt─▒ bilemem yada Hindistan nap─▒yor(ger├ži adamlar direk soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ilan etti) nufus fazlaysa yay─▒lma ka├ž─▒n─▒lmaz. Bknz T├╝rkiye..Haftaya 30.000 a┼čar─▒z :( :( :(

• Be─čendim
Reactions: Ahmed

Ahmed

Emekli
12 Eyl├╝l 2013
22,901
14,335
1,060
Los Angeles, CA, USA
├çin nas─▒l yapt─▒ bilemem yada Hindistan nap─▒yor(ger├ži adamlar direk soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ilan etti) nufus fazlaysa yay─▒lma ka├ž─▒n─▒lmaz. Bknz T├╝rkiye..Haftaya 30.000 a┼čar─▒z :( :( :(
├çinde komunizm oldu─ču i├žin insanlar soka─ča ├ž─▒kma dedimi korkarak kald─▒ ger├žekten evde. O yolla 2 aya yene bildiler. Tabiiki ┼ču an orada en az 50-100 bin aras─▒ ├Âl├╝ vard─▒r, ABD o kadar geli┼čmesine ra─čmen 2 haftada 6000 ├Âl├╝ye geldi. ─░talya ve ─░spanya 40-60 milyonluk n├╝fusu ile 10 bin+ ├Âl├╝. nas─▒l ├çin b├Âyle abs├╝rt rakamlar verdi anlam─▒yorum. ┼×u an ayn─▒s─▒n─▒ ─░ran yap─▒yor.

Hindistanda bence ┼ču andan sonra patlak verecek.

xemrexxx

Favori ├ťye
18 Mart 2012
164,893
101,780
1,061
─░stanbul
Dur be ge├žen per┼čeme positiv ├ž─▒kan ki┼činin bulundu─ču yerdeydim­čÖä 1 hafta daha bekleyece─čim. Herg├╝n foruma girip @Forumdash 'a ses verece─čim :A
┼×ansa ya┼čiyoruz cidden­čÖä
K─▒z Faruk @Forumdash A bula┼čt─▒r hemen ya┼č─▒ zaten var baya hemen ├Âl├╝r @serhatt da evlenip miras─▒ alamad─▒─č─▒ i├žin depresyona girer intihar eder bir ta┼čla 2 b─▒ld─▒rc─▒n resmen :A

Dosi

Favori ├ťye
10 Mart 2015
41,789
37,519
1,060
K─▒z Faruk @Forumdash A bula┼čt─▒r hemen ya┼č─▒ zaten var baya hemen ├Âl├╝r @serhatt da evlenip miras─▒ alamad─▒─č─▒ i├žin depresyona girer intihar eder bir ta┼čla 2 b─▒ld─▒rc─▒n resmen :A
Dur sende hemen beni positiv yapt─▒n :T:
ilk ba┼čta senin yan─▒na gelirim :A :A Ya┼čl─▒lara bula┼čtirmak etik olmaz :A @Forumdash
yaln─▒z tiye al─▒yoruz ama bula┼č─▒rsa g├Âr├╝r├╝m g├╝n├╝m├╝ :A burada tedbir yok zaten. Elbet bula┼č─▒r. ┼čuan sadece ge├ž bula┼čmas─▒ i├žin ├žabalamaktay─▒z :S

Forumdash

Favori ├ťye
21 Temmuz 2012
61,695
34,468
1,060
Dur be ge├žen per┼čeme positiv ├ž─▒kan ki┼činin bulundu─ču yerdeydim­čÖä 1 hafta daha bekleyece─čim. Herg├╝n foruma girip @Forumdash 'a ses verece─čim :A
┼×ansa ya┼čiyoruz cidden­čÖä
Ahaha son nefesinde bile son harfe bas─▒yoru"M" de :A
Ba─č─▒┼č yap─▒cam mirasimi :A

• G├╝ld├╝rd├╝n
Reactions: Dosi and xemrexxx

Forumdash

Favori ├ťye
21 Temmuz 2012
61,695
34,468
1,060
Dur sende hemen beni positiv yapt─▒n :T:
ilk ba┼čta senin yan─▒na gelirim :A :A Ya┼čl─▒lara bula┼čtirmak etik olmaz :A @Forumdash
yaln─▒z tiye al─▒yoruz ama bula┼č─▒rsa g├Âr├╝r├╝m g├╝n├╝m├╝ :A burada tedbir yok zaten. Elbet bula┼č─▒r. ┼čuan sadece ge├ž bula┼čmas─▒ i├žin ├žabalamaktay─▒z :S
K─▒z gel t├╝rkiyeye vatan─▒nda ├Âl en az─▒ndan:A

• ─░lgin├ž
Reactions: Dosi

Forumdash

Favori ├ťye
21 Temmuz 2012
61,695
34,468
1,060
Ya ┼čurda acaba bana vir├╝s bula┼čt─▒m─▒ diye g├╝nlerin tamamlanmas─▒n─▒ bekleyen birine ne bi├žim s├Âzler bu :eek: Ay ben seni d├╝┼č├╝neyim, senin yapt─▒klarina bak :A
┼×imdi seni k├Ât├╝ d├╝┼č├╝nme diye pohpohlay─▒p umutland─▒rmak istem─▒yorum. Negative c─▒k─▒nca birlikte sevincez zaten :Z:Z

• Harika

Dosi

Favori ├ťye
10 Mart 2015
41,789
37,519
1,060
┼×imdi seni k├Ât├╝ d├╝┼č├╝nme diye pohpohlay─▒p umutland─▒rmak istem─▒yorum. Negative c─▒k─▒nca birlikte sevincez zaten :Z:Z
2 ┼čey beni umutland─▒riyor, biri bu sene a─č─▒r grip ge├žiren ailemde tek ben grip olmadim.(herhalde ba─č─▒┼č─▒kl─▒─č bu sene iyi) ─░kincisi ise yap─▒lan bir ara┼čt─▒rmada daha az kapanlarin kan grubundayim B├Âylelikle kendimi avutmaktay─▒m :A ama 1 hafta ge├žti ve herhangi bir belirtim yok. Kurtar─▒rim b├╝y├╝k olas─▒l─▒kla :Z

• Harika
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori ├ťye
21 Temmuz 2012
61,695
34,468
1,060
2 ┼čey beni umutland─▒riyor, biri bu sene a─č─▒r grip ge├žiren ailemde tek ben grip olmadim.(herhalde ba─č─▒┼č─▒kl─▒─č bu sene iyi) ─░kincisi ise yap─▒lan bir ara┼čt─▒rmada daha az kapanlarin kan grubundayim B├Âylelikle kendimi avutmaktay─▒m :A ama 1 hafta ge├žti ve herhangi bir belirtim yok. Kurtar─▒rim b├╝y├╝k olas─▒l─▒kla :Z
D├╝┼č├╝nme demekten ba┼čka bi┼čey gelmiyor elden valla. Ati┼čtirmal─▒k i├žin elime aldi─čim paketi bile kolonyayla siliyorum :F

• G├╝ld├╝rd├╝n
Reactions: Harunnn60 and Dosi

Dosi

Favori ├ťye
10 Mart 2015
41,789
37,519
1,060
D├╝┼č├╝nme demekten ba┼čka bi┼čey gelmiyor elden valla. Ati┼čtirmal─▒k i├žin elime aldi─čim paketi bile kolonyayla siliyorum :F
Kolonya alamad─▒m daha 3 haftad─▒r b├╝y├╝k al─▒┼čveri┼če ├ž─▒kamadim diye :A evdeki bir s├╝re daha idare eder. Haftada 2-3 kerede evi ├žama┼č─▒r suyuyla elden siliyorum her yeri dip bucak :A Devlet tedbir alm─▒yor, biz alalim bari :A

Forumdash

Favori ├ťye
21 Temmuz 2012
61,695
34,468
1,060
Kolonya alamad─▒m daha 3 haftad─▒r b├╝y├╝k al─▒┼čveri┼če ├ž─▒kamadim diye :A evdeki bir s├╝re daha idare eder. Haftada 2-3 kerede evi ├žama┼č─▒r suyuyla elden siliyorum her yeri dip bucak :A Devlet tedbir alm─▒yor, biz alalim bari :A
Vir├╝s gezmiyor sonucta senin de dipte bucakta s├╝r├╝necek halin yok emekleyen beebek gibi :A Fazla abartma kafi:A Kumanda, cep teefonu bilgisayar─▒ arada elden ge├žir :A ├çok dokundugun yerleri sil:A

• G├╝ld├╝rd├╝n

serhatt

Konu Edit├Âr├╝
10 Aral─▒k 2014
60,606
31,029
1,060

Dosi

Favori ├ťye
10 Mart 2015
41,789
37,519
1,060
Vir├╝s gezmiyor sonucta senin de dipte bucakta s├╝r├╝necek halin yok emekleyen beebek gibi :A Fazla abartma kafi:A Kumanda, cep teefonu bilgisayar─▒ arada elden ge├žir :A ├çok dokundugun yerleri sil:A
ama ben hari├ž herkes g├╝nl├╝k d─▒┼čarda, yani getirme ihtimalleri olabilir :A Haftaya okadar temizlemem. Paskalya tatilinden dolay─▒ okula giden olmaz :Z

• G├╝ld├╝rd├╝n
Reactions: Forumdash