🌍 bazinga ile Sanal Dünya Turu - 1. Bölüm: Chicago 🇺🇸

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,092
Puanı
1,060
@bazinga konuyu yeni gördüm etiketlemişsin ama maalesef gelmedi bana çok güzel konu olmuş emeğine sağlık takip edeceğim bundan sonra :D

• Harika
Reactions: bazinga

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,297
Puanı
1,060
Müdürüm'e Sevgilerimle. :bhr:
Büyük Chicago Yangını bir yangın Amerikan şehrinde yanan Chicago8–10 Ekim 1871 arasında. Yangında yaklaşık 300 kişi öldü, kabaca 3,3 mil kare (9 km kare)2ve 100.000'den fazla sakini evsiz bıraktı.Yangın, şehir merkezinin güneybatısındaki bir mahallede başladı. Uzun bir süre sıcak, kuru, rüzgarlı koşullar ve şehirde yaygın olan ahşap yapılar yangına yol açtı. Yangın güney koluna sıçradı Chicago Nehri ve Chicago merkezinin çoğunu yok etti.Ardından nehrin ana koluna sıçradı ve Yakın Kuzey Yakası.

Yangının saat 20:30 sularında başladığı iddia ediliyor. 8 Ekim'de, 137'nin arkasındaki sokağı çevreleyen O'Leary ailesine ait küçük bir ahırın içinde veya çevresinde DeKoven Caddesi.Ahırın yanındaki baraka, yangında tüketilen ilk binaydı. Şehir yetkilileri yangının kesin nedenini asla belirlemedi.Ancak önceki yaz aylarında yaşanan uzun bir kuraklık nedeniyle yangının hızla yayılması, güneybatıdan gelen kuvvetli rüzgarlar ve su pompalama sisteminin hızla tahrip olması, çoğunlukla ahşap şehir yapılarının büyük hasarını açıklıyor. Yıllar boyunca yangının tek bir başlangıcı hakkında çok fazla spekülasyon yapıldı. En popüler masal suçlamaları Bayan O'Leary'nin ineği bir fenerin devrildiği iddia edilen; diğerleri, bir grup erkeğin ahır içinde kumar oynadığını ve bir fenerin devrildiğini ifade etmektedir.
@bazinga

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Angelica

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,946
Puanı
610
Öncelikle Elinize sağlık.

Gerçekten okuyarak bile orayı gezmiş kadar oldum. Çok güzel , sıkmadan bir tura çıkmış hissetim.

Parklarını güzelliği gerçekten beni hayran bıraktı.Nehirin doğayla birleşimi, köprülerin farklılığı gerçekten çok hoş.Binaları , yapıtları o kadar özenli ki , imrenmemek elde değil sanırım.

Teşekkür ederiz bu tur için. :)

• Harika
Reactions: bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Öncelikle Elinize sağlık.

Gerçekten okuyarak bile orayı gezmiş kadar oldum. Çok güzel , sıkmadan bir tura çıkmış hissetim.

Parklarını güzelliği gerçekten beni hayran bıraktı.Nehirin doğayla birleşimi, köprülerin farklılığı gerçekten çok hoş.Binaları , yapıtları o kadar özenli ki , imrenmemek elde değil sanırım.

Teşekkür ederiz bu tur için. :)
Bu güzel yorum için teşekkürler, diğer şehirlerimize de bekleriz. :)

• Beğendim
Reactions: STAR