🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Onu yazmayı unuttum. Bazı camilerin bahçesinde ve spor tesislerinde kılınacak namaz. Hatta valilik liste yayınladı.

Bizim mahallede ilkokulun bahçesinde kılınacak, seccadeli, maskeli ve sosyal mesafeli bir şekilde. :)

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
Bir ara hep deniyordu ya şu önümüzdeki 2 hafta çok önemli diye, bu sefer gerçekten önümüzdeki 2 hafta çok önemli. :D
Aynen 1 Haziran 15 Haziran arası çok önemli. Ama halkımız çoktan dışarıda idi ki İzmir'de. Kafeler açılınca 1 Haziran'da gerisini düşünemiyorum! @Emre Ozansoy :eek:

• Beğendim

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
@DR arkadaşımızdan son gelişmeleri üzerine değerli bir yorum yaptı bir okuyun derim. Okuyunca bende hak verdim ona. :ok:

'' Merhaba sevgili arkadaşlar. Nasılsınız? Özlediniz mi beni? :A Virüsle ilgili bir yorumumu size iletmek istedim. Bu virüs zaten tam anlamıyla eradike edilemeyecek. Eğer 0 vaka olmasını bekleyen varsa bu neredeyse imkansız.

Zamanında böyle çok can alan virüsler oldu ama hala aramızdalar. Sadece etkinliğini kaybettikleri için artık gün yüzünde değil. Virüsü tam olarak yok etmek ciddi bir iş ve bunun için ya sınırlar bir kaç sene kapalı tutulmalı ve yok edildikten sonra bile başka ülkelerden ziyaretçi alınmamalı.

Bu yüzden yüreğinizi ferah tutun. Bu virüsten daha fazla vaka sayısı veren virüsler var ama açıklanmıyor. Sadece yapmamız gereken şey biraz dikkatli olmak. Zaten bunu her zaman yapmamız gerekiyor herhangi bir hastalığa yakalanmamak için. Hepinizi çok seviyorum. Kendinize iyi bakın. :D''

Anladığım 0 vaka olmasını bekliyorsanız boşuna beklemeyin diyor. Güzel değerlendirmeler. :D

@sokak sanati @Yiğitt @Ahmed @bazinga @Emre Ozansoy @Tolstoyevski @emreemreu @DarkLegenD @Maskeli Fedai

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,767
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Bizim mahallede ilkokulun bahçesinde kılınacak, seccadeli, maskeli ve sosyal mesafeli bir şekilde. :)

Sen evden seccadeni alıp gitsen ne olacak ki? Yine insanlar ile bir araya geleceksin. Aynı ortamda bulunacaksın ama "sosyal mesafeli".

Bana hala daha bu kararların hepsinin alınması çok erken geliyor. En azından vaka sayısı 500'ün altına düşünce alınmalıydı.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Hayır, belirlenen camilerde kılınacak. :D
Onu yazmayı unuttum. Bazı camilerin bahçesinde ve spor tesislerinde kılınacak namaz. Hatta valilik liste yayınladı.

Kabataslak baktımda her ilçe de 30 tane Camide kılınabiliyor. Burada mı twitter'da mı bir yerde gördüğümde sadece 5 büyük cami sanıyordum. Normalleşmiş o zaman namazlarda:X

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,767
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Kabataslak baktımda her ilçe de 30 tane Camide kılınabiliyor. Burada mı twitter'da mı bir yerde gördüğümde sadece 5 büyük cami sanıyordum. Normalleşmiş o zaman namazlarda:X

Bizim burada da 1 cami ve spor tesisi var sadece. 5 büyük cami ismi vererek diğer cami isimleri için valiliğin sitesine yönlendirmişlerdi.

• Beğendim
Reactions: sokak sanati

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
@DR arkadaşımızdan son gelişmeleri üzerine değerli bir yorum yaptı bir okuyun derim. Okuyunca bende hak verdim ona. :ok:

'' Merhaba sevgili arkadaşlar. Nasılsınız? Özlediniz mi beni? :A Virüsle ilgili bir yorumumu size iletmek istedim. Bu virüs zaten tam anlamıyla eradike edilemeyecek. Eğer 0 vaka olmasını bekleyen varsa bu neredeyse imkansız.

Zamanında böyle çok can alan virüsler oldu ama hala aramızdalar. Sadece etkinliğini kaybettikleri için artık gün yüzünde değil. Virüsü tam olarak yok etmek ciddi bir iş ve bunun için ya sınırlar bir kaç sene kapalı tutulmalı ve yok edildikten sonra bile başka ülkelerden ziyaretçi alınmamalı.

Bu yüzden yüreğinizi ferah tutun. Bu virüsten daha fazla vaka sayısı veren virüsler var ama açıklanmıyor. Sadece yapmamız gereken şey biraz dikkatli olmak. Zaten bunu her zaman yapmamız gerekiyor herhangi bir hastalığa yakalanmamak için. Hepinizi çok seviyorum. Kendinize iyi bakın. :D''

Anladığım 0 vaka olmasını bekliyorsanız boşuna beklemeyin diyor. Güzel değerlendirmeler. :D

@sokak sanati @Yiğitt @Ahmed @bazinga @Emre Ozansoy @Tolstoyevski @emreemreu @DarkLegenD @Maskeli Fedai
Çok haklı. 0-a inmesini beklemek yanlış. En baştan Mart-Nisanda 2-3 hafta aşırı sıkı sokağa çıkmak yasağı olsa biterdi. Ama şu an millet 2.5 aylık yarım karantina yüzünden bıkmış durumda. Bu yarı karantina durumu vakaları azaltdı ama yayılmanı durdurmadı. Çünkü tam sokağa çıkma yasağının aksine böyle yarım yarım yapılması etkisini uzun sürede gösteiyor. Bu süre zaafında ise herkes bıkıyor.

Ve ayrıca yaz geldi ve karantina oturma ile birşey elde edemediğini düşünen herkes bu virüsle yaşamak zorunda olduğunu kabul etti ve çıkmaya başladı. Ben kendim bile dikkat etsem de artık normal hayatıma döndüm heryere gidiyorum. Virüs değil paranoya ve depresyondan ölüp gidecektim yoksa.

• Beğendim
Reactions: Harunnn60

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Gerçekten çok acele edildi. 1-2 gün vaka sayısı 1000'in altına düştü diye hemen rehavete kapınıldı. Hani 400-500 olsa neyse de yangından mal kaçırır gibi her yeri açmanın bir anlamı yok bu noktada. Hadi onlar neyse ama seyahat yasağı devam etmeliydi. Umarım telafisi zor sonuçlara yol açmaz bu acele.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

Günaydın. :A

• Güldürdün
Reactions: Harunnn60

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Çok haklı. 0-a inmesini beklemek yanlış. En baştan Mart-Nisanda 2-3 hafta aşırı sıkı sokağa çıkmak yasağı olsa biterdi. Ama şu an millet 2.5 aylık yarım karantina yüzünden bıkmış durumda. Bu yarı karantina durumu vakaları azaltdı ama yayılmanı durdurmadı. Çünkü tam sokağa çıkma yasağının aksine böyle yarım yarım yapılması etkisini uzun sürede gösteiyor. Bu süre zaafında ise herkes bıkıyor.

Ve ayrıca yaz geldi ve karantina oturma ile birşey elde edemediğini düşünen herkes bu virüsle yaşamak zorunda olduğunu kabul etti ve çıkmaya başladı. Ben kendim bile dikkat etsem de artık normal hayatıma döndüm heryere gidiyorum. Virüs değil paranoya ve depresyondan ölüp gidecektim yoksa.
Aynen öyle her yeri kapatarak yada sürekli sokağa çıkma yasağı yaparak olmaz. Yasak bitince zaten insanlar dışarı atıyor kendini. Ben bile sıkıldım artık.

Bundan sonra yapacağımız şey temizlik, sosyal mesafe ve maske kullanımı olacak.

• Beğendim
Reactions: Ahmed

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
  • İlginç